2024 Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları

Boy uzatma ameliyatı hasta öncesi-sonrası fotoğrafıBoy uzatma ameliyatı düşünürken hastaların değerlendirmesi gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörler arasında en önemlilerden biri hiç şüphesiz ameliyat maliyetidir. Boy uzatma ameliyatı hem zor hem de tedavi süreci diğer ameliyat türlerine kıyasla uzun bir operasyondur; bunlara ek olarak da maliyetleri biraz yüksektir. Bu noktada, ameliyat olmayı düşünen hastaları en doğru ve detaylı şekilde bilgilendirmek çok önemlidir.

Eğer boy ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ve 2024 boy uzatma ameliyatı ücretleri nedir diye merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere hem ücretlerden hem de biraz ameliyat sürecinden bahsedeceğiz. Boy uzatma ameliyatı olmaya karar vermeden önce fiyatlara ek olarak sürece hakim olmanız da doğru tercihlerde bulunmanız için gereklidir çünkü her yöntemin ücreti ve süreci birbirinden farklıdır. Türkiye’de boy uzatma ameliyatı ücretleri ve sigorta kapsamı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz de “2024 Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı Ve Sigorta Kapsamı” adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Boy Uzatma Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Boy uzatma ameliyatı, bireylerin boyunu cerrahi olarak uzatmak için uygulanan bir prosedürdür. Temel olarak, bu ameliyat uzun kemiklerde (genellikle bacak kemiklerinde) kontrollü kırıklar oluşturarak ve ardından bu kırıkların yavaşça birbirinden uzaklaştırılarak yeni kemik dokusunun oluşmasını teşvik ederek çalışır.

Bu ameliyat yapılırken kullanılan farklı yöntemler söz konusudur ve doktorunuzun muayeneleri ve bütçe değerlendirmenizden sonra sizlere uygun yönteme karar verilir. Şu anda güncel olarak ameliyat için kullanılan 2 yöntem mevcuttur:

 • Precice 2.2 metodu,
 • LON (Combined) metodu.

Ameliyat süreciyle ve yöntemleriyle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı 2024 – Doktorlar ve Yöntemleri;

Boy uzatma ameliyatı Boy uzatma ameliyatı olmadan önce alanında tecrübeli ve başarılı bir doktorla birlikte çalışmanız çok önemlidir. Ameliyat sürecinizin ve sonraki dönemde gerekli tedavi süreçlerinin konforlu ve sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için doktorunuzun ve diğer sağlık personellerinin alanında yetkin olmaları gerekmektedir. Bu yüzden boy uzatma ameliyatı ücretine ek olarak bu konularda da detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Aşağıdaki hazırladığımız listemizde sizler için dünya çapında boy uzatma ameliyatı yapan doktorları, kullandıkları yöntemleri ve  boy uzatma ameliyatı fiyatlarını derledik.

Doktor İsmiHastane İsmiAmeliyat Ücretleri
Assoc. Prof Dr. Yunus ÖçBirinci HastanesiKanunen ameliyat ücreti vermemiz mümkün olmadığında dolayı web sitemizde belirtemiyoruz. Ancak ameliyat ücretlerimiz ortalama olarak 450.00tl’den başlamakta ve muayenelerinizden sonra net bir şekilde belirlenmektedir. Hasta temsilcilerimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Dr. Dror PaleyPaley Orthopedic & Spine Institute (Florida, USA)Precice Method:
Femur (üst bacak):  $95,500 (8cm’e kadar)Tibia (alt bacak): $106,000 (5cm’e kadar)
Dr. Robert RozbruchLimb Lengthening and Complex Reconstruction (HSS New York, USA)Precice 2.2: $125,000 (femur ve tibia)
Çivi çıkarma ameliyatı: $20,000 (ekstra ücret)
Dr. Shahab MahboubianHeight Lengthening Institute (Hollywood CA, the USA)Precice method: $82,000
Precice metoduyla tibia uzatma ameliyatı: $92,000
Hem femur hem tibia: $194,000
Dr. Kevin DebiparshadLimbPlastx Institute (Las Vegas, USA)Femur uzatma: $82,000
Tibia uzatma: $91,000
Dr. Augustin BetzBetz Institute (Germany)Femur uzatma: $60.000
Tibia uzatma: $65,000
Dr. Rainer BaumgartZEM (Germany)Hem femur hem de tibia için $120.000 ila $160.000 arasındadır.
Dr. Donghoon LeeDonghoon Advanced Lengthening Reconstruction Institute (South Korea)LON Metodu: $40,000
Precice Methodu: $72,000

Kanun yönetmeliğine göre web sitemizde fiyat belirtmemiz mümkün olmadığından dolayı fiyat bilgilerini hasta temsilcilerimizle iletişime geçerek edinebilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu doldurarak dilerseniz de WhatsApp hattı üzerinden doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyat Ücretini SGK Karşılar mı?

Boy uzatma ameliyatı estetik bir cerrahi müdahale sayıldığından ve kişilerin genellikle tercih sebebine bağlı olarak geçirdikleri bir operasyon olduğundan dolayı sigorta kapsamına girmemektedir. Ancak eğer kişiler cücelik ya da tek bacak kısalığı gibi sağlık probleminden kaynaklı olarak boy uzatma ameliyatı olmak isterlerse bu noktada sigorta masrafın bir kısmını karşılayabilmekte ancak bu noktada bazı kriterler değerlendirilmektedir. Bu durum için net bir veri kaynağı olmadığından dolayı en doğru bilgiyi ameliyatı olmak istediğiniz hastane ile görüşerek alabilirsiniz.

Eğer ameliyat süreciyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz de aşağıdan hasta röportajımızı izleyerek süreci birebir deneyimlemiş bir kişiden takip edebilirsiniz. Diğer videolarımız için YouTube sayfamızı takipte kalmayı unutmayın.

Sık Sorulan Sorular

 1. Boy uzatma ameliyatı en fazla kaç cm uzatır?
  Bu sorunun cevabı hastanın genel sağlık durumu ve vücut yapısına göre kişiden kişiye değişmektedir. En fazla kaç cm uzayacağınız doktor kontrollerinizden sonra belli olacaktır. Ancak iki ameliyat ile 12-13cm civarında uzamış hastalar mevcuttur.
 2. Boy uzatma ameliyatının riski var mı?
  Her ameliyatta olduğu gibi boy uzatma ameliyatının da riskleri söz konusudur. Ancak bu zamana kadar fizik tedavi süreçlerini aksatmayan ve pansuman ve hijyenine önem gösteren hastalarımızın hiçbiri bir komplikasyonla karşı karşıya kalmamıştır.
 3. Boy uzatma ameliyatı kesin sonuç verir mi?
  Boy uzatma ameliyatına uygun olduğu düşünülen tüm hastalar bu ameliyat sonrasında uzamışlardır. Bu yüzden de ameliyatın kesin sonuç vereceğini söyleyebiliriz. Ancak kaç cm uzayacağınız doktor kontrollerinizden sonra belli olmaktadır.
 4. Boy uzatma ameliyatı ortalama ne kadar?
  Boy uzatma ameliyatı ücretleri kullanılacak yönteme (LON ya da Precice2) göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca hastanın otel konaklamaları ve konaklama süresi de fiyat noktasında değişikliklere sebep olabilmektedir.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1.874 Yorum

  • Orman Sarrafi
   18 Nisan 2024, 01:21

   Merhaba
   Boyum 1.63 yada 1.64 tam emin değilim.
   Yanlış değilsem 1.75 in üstüne çıkmak için hem üst bacak hem alt bacaksan ameliyat olmam gerekir.lutfen bu konuyla ilgili biraz bilgi alabilir miyim?
   Ameliyat va maliyetlerle ilgili bilgi vermenizdir rica ediyorum.
   İyi günler dilerim.

   • Boy Ameliyatı
    18 Nisan 2024, 11:13

    Merhaba evet iki ameliyat ile 12-16 cm arası uzama elde etmeniz mümkün. Detaylar mail olarak tarafınıza gönderildi.

  • yağmur
   16 Nisan 2024, 20:01

   Merhaba boyum 157 24 yaşındayım kaç cm uzayabilirim ve fiyat bilgisi alabilir miyim teşekkürler

   • Boy Ameliyatı
    18 Nisan 2024, 11:15

    Merhaba iki ameliyat ile 12-16 cm arası uzama elde etmeniz mümkündür. Detaylar mail olarak gönderildi.

  • Nazif gür
   7 Nisan 2024, 18:54

   Boy uzatma ameliyatı fiyatı alabilirmiyim. Ameliyat sonrası fizik tedavi fiyatıyla birlikte

   • Boy Ameliyatı
    15 Nisan 2024, 16:54

    Merhaba süreç detayları ve ameliyat ücretlendirmesi tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Ejder Hacıyev
   5 Nisan 2024, 19:51

   İyi günler,35-40 yaş arasında kişilerin boy uzatma ameliyatı olması iyidirmi ?10 santim boyu uzatmak için ne kadar para lazımdır?ameliyatdan kaç ay sonra kişi normal hayata dönüyor? teşekkür ederim.

   • Boy Ameliyatı
    15 Nisan 2024, 16:51

    Merhaba, kemik kaliteniz uygun ise ve herhangi bir kronik rahatsızlığınız bulunmuyor ise ameliyat planlaması yapılabilir.10 cm için iki ameliyata ihtiyacınız olacak. Süreç detaylarını tarafınıza mail olarak iletiyorum.

  • Naz Beyza Köse
   3 Nisan 2024, 20:35

   Boyum 153 cm boyum kaç santim uzar ve fiyatı ne kadar öğrenmek istiyorum İstanbul dışından geleceğim

   • Boy Ameliyatı
    4 Nisan 2024, 11:30

    Merhaba, süreç ve fiyat detayları tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Mehmet Yılmaz
   29 Mart 2024, 22:37

   Merhaba 8 cm uzama için fiyat bilgisi ve süreci öğrenebilir miyim

   • Boy Ameliyatı
    1 Nisan 2024, 12:02

    Merhaba, detaylar mail olarak tarafınıza iletti.

  • Deniz Aldemir
   29 Mart 2024, 02:53

   İyi günler, yöntemlerinizin ücretlerini ve ameliyattan kaç ay sonra normale dönebileceğimi, ameliyat sonrası rehabilitasyon programını bu programın evden mi yoksa kendi kliniğinize bağlı merkez tarafından yatılı olarak mı yürütüldüğünü merak ediyorum bilgilendirirseniz memnun olurum.
   İyi günler

   • Boy Ameliyatı
    29 Mart 2024, 15:09

    Merhaba,şehirdışı veya yurtdışından gelen hastalarımız anlaşmalı olduğumuz oteldeki ekibimizin kontrolü ile konaklamalarını gerçekleştiriyorlar. İstanbulda yaşayan hastalarımız ise ekstra fiziktedavi pansuman desteğimizi alarak evlerinde tamamlayabiliyorlar. Süreç detayları ve fiyat tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Eyüp Sarıgül
   27 Mart 2024, 00:32

   Merhabalar hem üst hem de alt bacak için maximum uzayacak şekilde ameliyat olmak istiyorum. Fiyat bilgisi ve iyileşme süreci içerisinde çalışma hayatıma devam edebilir miyim öğrenmek istiyorum.

   • Boy Ameliyatı
    27 Mart 2024, 11:19

    Merhaba, aynı anda alt ve üst bacak uzatma ameliyatı multitravmalara sebep olabileceği için doktorumuz kesinlikle önermemektedir.Süreç detayları tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Ahmet
   24 Mart 2024, 23:20

   Üst bacak 8cm, alt bacak 5 cm, toplam 13 cm uzamak istiyorum 20 yaşındayım ve ameliyattan kaç ay sonra basketbol ve fitness gibi yoğun hareket gerektiren fiziksel hareketleri yapabilirim? fiyat bilgisi gönderebilir misiniz?

   • Boy Ameliyatı
    25 Mart 2024, 12:44

    Merhaba, ikinci ameliyattan yaklaşık 1 yıl sonra sportif faaliyetlere başlayabilirsiniz. Süreç detayları mail olarak gönderildi.

  • Başak kaya
   22 Mart 2024, 09:11

   Merhaba kardeşim 7-8 cm ben ise 10 cm düşünüyorum üst bacak için eger kontrollerde bu cm ler için uygun görülürsek fiyat ne olacaktır fiyat bilgisi gönderirmisiniz

   • Boy Ameliyatı
    22 Mart 2024, 14:07

    Merhabalar, güvenli limit üst bacak için 8 cm dir. Daha fazlası komplikasyona sebep olabileceği için doktor güvenli limitte durdurulmasını önermektedir. Süreç detaylarını mail olarak tarafınıza iletiyorum.

  • Hilal
   20 Mart 2024, 14:26

   Fiyat aralığı nedir ve TL mi dolar mı

   • Boy Ameliyatı
    21 Mart 2024, 11:30

    Merhabalar detaylar mail olarak gönderildi.

  • Eyüp kazancı
   10 Mart 2024, 15:30

   Merhaba iyi günler boyunu uzatmak istiyorum fiyat aralığı ne kadar ögrenebilirmiyim?

   • Boy Ameliyatı
    11 Mart 2024, 11:25

    Merhaba.
    Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kemik kalitesi uygun 18-55 yaş aralığındaki kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemikler hızlı kaynayabileceği bir noktadan kesilip içerisine kemik uyumlu intramedüller çiviler yerleştiriliyor. Kombine/Lon yöntemi için bu çiviler bacağın dışındaki fiksatör ile sabitleniyor. Ameliyat sonrası vida yardımıyla kemikler her gün 1 mm aralanıyor ve vücut kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzama gerçekleşiyor.
    (Her yöntemde uzatma süreci bu şekilde ilerler ve yöntemlere göre değişmez, sabittir. Kemiklerin arasının 1 mm olarak açılması kemiğin kendisini onarması için idealdir. Aynı şekilde kas ve sinirlerin zedelenmeden uzamaya uyum sağlaması için 1 mm olarak yapılır.) Fiyat bilgisi tarafınıza mail olarak iletilmiştir.
    İyi günler.

  • Kibar sevin
   8 Mart 2024, 19:46

   8 cm için fiyat nedir ve 50 yasındaki kısıye yapılır mı

   • Boy Ameliyatı
    11 Mart 2024, 11:31

    Merhaba.
    Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kemik kalitesi uygun 18-55 yaş aralığındaki kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemikler hızlı kaynayabileceği bir noktadan kesilip içerisine kemik uyumlu intramedüller çiviler yerleştiriliyor. Kombine/Lon yöntemi için bu çiviler bacağın dışındaki fiksatör ile sabitleniyor. Ameliyat sonrası vida yardımıyla kemikler her gün 1 mm aralanıyor ve vücut kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzama gerçekleşiyor.
    (Her yöntemde uzatma süreci bu şekilde ilerler ve yöntemlere göre değişmez, sabittir. Kemiklerin arasının 1 mm olarak açılması kemiğin kendisini onarması için idealdir. Aynı şekilde kas ve sinirlerin zedelenmeden uzamaya uyum sağlaması için 1 mm olarak yapılır.) Fiyat bilgisi tarafınıza mail olarak iletilmiştir.
    İyi günler.

  • Doğanay gürbüz
   3 Mart 2024, 23:35

   Fiyat bilgisi alabilirmiyim

   • Boy Ameliyatı
    4 Mart 2024, 10:08

    Merhabalar;
    Ben boyameliyati.com’dan Fatma.
    Fiyat bilgisi için tarafınıza mail olarak dönüş yapılmıştır.
    İyi çalışmalar.

    • ismail
     30 Mart 2024, 07:42

     boy ameliyatı fiyatı nedir ,boy ameliyatından sonraki süreçte destek almam gereken konular ve sizin sağladığınız ve sağlamadığınız kısımlar nelerdir(fizyoterapi diyet vs.) , boy ameliyatı haricinde diğer hizmetlerin fiyatlarını da öğrenebilir miyim

     • Boy Ameliyatı
      1 Nisan 2024, 12:03

      Merhabalar, süreç fiyat ve konaklama detayları içeren maili tarafınıza iletiyorum. Klavuzlardan detayları inceleyebilirsiniz.

   • Boy Ameliyatı
    4 Mart 2024, 10:25

    Merhabalar
    Fiyat bilgisi için tarafınıza mail olarak dönüş yapılmıştır.
    İyi günler.

  • Lokman kaya
   1 Mart 2024, 15:31

   Fiyat la alakalı bilgi alabilir miyim

   • Boy Ameliyatı
    4 Mart 2024, 10:22

    Merhabalar;
    Ben boyameliyati.com’dan Fatma.
    Fiyat bilgisi tarafınıza mail olarak iletilmiştir.
    İyi günler.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.