2024 Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları

Boy uzatma ameliyatı hasta öncesi-sonrası fotoğrafıBoy uzatma ameliyatı düşünürken hastaların değerlendirmesi gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörler arasında en önemlilerden biri hiç şüphesiz ameliyat maliyetidir. Boy uzatma ameliyatı hem zor hem de tedavi süreci diğer ameliyat türlerine kıyasla uzun bir operasyondur; bunlara ek olarak da maliyetleri biraz yüksektir. Bu noktada, ameliyat olmayı düşünen hastaları en doğru ve detaylı şekilde bilgilendirmek çok önemlidir.

Eğer boy ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ve 2024 boy uzatma ameliyatı ücretleri nedir diye merak ediyorsanız bu yazımızda sizlere hem ücretlerden hem de biraz ameliyat sürecinden bahsedeceğiz. Boy uzatma ameliyatı olmaya karar vermeden önce fiyatlara ek olarak sürece hakim olmanız da doğru tercihlerde bulunmanız için gereklidir çünkü her yöntemin ücreti ve süreci birbirinden farklıdır. Türkiye’de boy uzatma ameliyatı ücretleri ve sigorta kapsamı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz de “2024 Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı Ve Sigorta Kapsamı” adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Boy Uzatma Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Boy uzatma ameliyatı, bireylerin boyunu cerrahi olarak uzatmak için uygulanan bir prosedürdür. Temel olarak, bu ameliyat uzun kemiklerde (genellikle bacak kemiklerinde) kontrollü kırıklar oluşturarak ve ardından bu kırıkların yavaşça birbirinden uzaklaştırılarak yeni kemik dokusunun oluşmasını teşvik ederek çalışır.

Bu ameliyat yapılırken kullanılan farklı yöntemler söz konusudur ve doktorunuzun muayeneleri ve bütçe değerlendirmenizden sonra sizlere uygun yönteme karar verilir. Şu anda güncel olarak ameliyat için kullanılan 2 yöntem mevcuttur:

 • Precice 2.2 metodu,
 • LON (Combined) metodu.

Ameliyat süreciyle ve yöntemleriyle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı 2024 – Doktorlar ve Yöntemleri;

Boy uzatma ameliyatı Boy uzatma ameliyatı olmadan önce alanında tecrübeli ve başarılı bir doktorla birlikte çalışmanız çok önemlidir. Ameliyat sürecinizin ve sonraki dönemde gerekli tedavi süreçlerinin konforlu ve sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için doktorunuzun ve diğer sağlık personellerinin alanında yetkin olmaları gerekmektedir. Bu yüzden boy uzatma ameliyatı ücretine ek olarak bu konularda da detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Aşağıdaki hazırladığımız listemizde sizler için dünya çapında boy uzatma ameliyatı yapan doktorları, kullandıkları yöntemleri ve  boy uzatma ameliyatı fiyatlarını derledik.

Doktor İsmiHastane İsmiAmeliyat Ücretleri
Assoc. Prof Dr. Yunus ÖçBHT CLINIC İstanbul Tema HastanesiKanunen ameliyat ücreti vermemiz mümkün olmadığında dolayı web sitemizde belirtemiyoruz. Ancak ameliyat ücretlerimiz ortalama olarak 600.00 TL‘den başlamakta ve muayenelerinizden sonra net bir şekilde belirlenmektedir. Hasta temsilcilerimizle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Dr. Dror PaleyPaley Orthopedic & Spine Institute (Florida, USA)Precice Method:
Femur (üst bacak):  $95,500 (8cm’e kadar)Tibia (alt bacak): $106,000 (5cm’e kadar)
Dr. Robert RozbruchLimb Lengthening and Complex Reconstruction (HSS New York, USA)Precice 2.2: $125,000 (femur ve tibia)
Çivi çıkarma ameliyatı: $20,000 (ekstra ücret)
Dr. Shahab MahboubianHeight Lengthening Institute (Hollywood CA, the USA)Precice method: $82,000
Precice metoduyla tibia uzatma ameliyatı: $92,000
Hem femur hem tibia: $194,000
Dr. Kevin DebiparshadLimbPlastx Institute (Las Vegas, USA)Femur uzatma: $82,000
Tibia uzatma: $91,000
Dr. Augustin BetzBetz Institute (Germany)Femur uzatma: $60.000
Tibia uzatma: $65,000
Dr. Rainer BaumgartZEM (Germany)Hem femur hem de tibia için $120.000 ila $160.000 arasındadır.
Dr. Donghoon LeeDonghoon Advanced Lengthening Reconstruction Institute (South Korea)LON Metodu: $40,000
Precice Methodu: $72,000

Kanun yönetmeliğine göre web sitemizde fiyat belirtmemiz mümkün olmadığından dolayı fiyat bilgilerini hasta temsilcilerimizle iletişime geçerek edinebilirsiniz. Dilerseniz iletişim formunu doldurarak dilerseniz de WhatsApp hattı üzerinden doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyat Ücretini SGK Karşılar mı?

Boy uzatma ameliyatı estetik bir cerrahi müdahale sayıldığından ve kişilerin genellikle tercih sebebine bağlı olarak geçirdikleri bir operasyon olduğundan dolayı sigorta kapsamına girmemektedir. Ancak eğer kişiler cücelik ya da tek bacak kısalığı gibi sağlık probleminden kaynaklı olarak boy uzatma ameliyatı olmak isterlerse bu noktada sigorta masrafın bir kısmını karşılayabilmekte ancak bu noktada bazı kriterler değerlendirilmektedir. Bu durum için net bir veri kaynağı olmadığından dolayı en doğru bilgiyi ameliyatı olmak istediğiniz hastane ile görüşerek alabilirsiniz.

Eğer ameliyat süreciyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz de aşağıdan hasta röportajımızı izleyerek süreci birebir deneyimlemiş bir kişiden takip edebilirsiniz. Diğer videolarımız için YouTube sayfamızı takipte kalmayı unutmayın.

Sık Sorulan Sorular

 1. Boy uzatma ameliyatı en fazla kaç cm uzatır?
  Bu sorunun cevabı hastanın genel sağlık durumu ve vücut yapısına göre kişiden kişiye değişmektedir. En fazla kaç cm uzayacağınız doktor kontrollerinizden sonra belli olacaktır. Ancak iki ameliyat ile 12-13cm civarında uzamış hastalar mevcuttur.
 2. Boy uzatma ameliyatının riski var mı?
  Her ameliyatta olduğu gibi boy uzatma ameliyatının da riskleri söz konusudur. Ancak bu zamana kadar fizik tedavi süreçlerini aksatmayan ve pansuman ve hijyenine önem gösteren hastalarımızın hiçbiri bir komplikasyonla karşı karşıya kalmamıştır.
 3. Boy uzatma ameliyatı kesin sonuç verir mi?
  Boy uzatma ameliyatına uygun olduğu düşünülen tüm hastalar bu ameliyat sonrasında uzamışlardır. Bu yüzden de ameliyatın kesin sonuç vereceğini söyleyebiliriz. Ancak kaç cm uzayacağınız doktor kontrollerinizden sonra belli olmaktadır.
 4. Boy uzatma ameliyatı ortalama ne kadar?
  Boy uzatma ameliyatı ücretleri kullanılacak yönteme (LON ya da Precice2) göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca hastanın otel konaklamaları ve konaklama süresi de fiyat noktasında değişikliklere sebep olabilmektedir.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1.930 Yorum

  • Dilara kurt
   10 Haziran 2024, 23:45

   Merhaba 8 ile 10 cnm arası fiyat nedir boy uzatmada

   • Boy Ameliyatı
    11 Haziran 2024, 15:35

    Merhabalar Dilara Hanım; detaylı bilgilendirme için tarafınıza mail üzerinden dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Betul
   10 Haziran 2024, 12:22

   fiyati riskleri hangi yontemlerle kac cme kadar uzatilabildigi ve 18-19 yas 158 boy 43 kilo uygun olup olmadigi hakkinda bilgi almak istiyorum

   • Boy Ameliyatı
    12 Haziran 2024, 12:23

    Merhabalar; tarafınıza mail üzerinden dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Berat atay
   4 Haziran 2024, 19:02

   Güncel fiyat nedir 8 cm kadar uzama işlemi başlangıç paketi

   • Boy Ameliyatı
    5 Haziran 2024, 15:47

    Merhabalar Berat Bey; ücretlerimiz uzama miktarına göre değişiklik göstermemektedir. Ameliyat süreci ve ücret ile ilgili detayları size mail üzerinden ilettik. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Mehmet Can
   4 Haziran 2024, 02:29

   Güncel fiyat hakkında bilgi alabilir miyim? Ameliyat olmakta kararlıyım

   • Boy Ameliyatı
    4 Haziran 2024, 10:47

    Merhabalar Mehmet Bey; tarafınıza mail üzerinden dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz 🙂

    • Serhat
     8 Haziran 2024, 05:18

     Merhaba fiyat bilgisi alabilirmiyim?

     • Boy Ameliyatı
      12 Haziran 2024, 12:27

      Merhabalar; tarafınıza mail üzerinden dönüş gerçekleştirdik. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • murat yıldırım
   2 Haziran 2024, 06:58

   2024 güncel olarak boy uzatma ameliyatı ile ilgili bir fiyat ala bilir miyim ve 2 ameliyat ile 14/16 cm uzamam mümkün mü? 22 yaşındayım 1.67 cm boyum ve kilom ise 78 şimdi den teşekkürler

   • Boy Ameliyatı
    3 Haziran 2024, 16:18

    Merhabalar Murat Bey; tarafınıza sorularınızı yanıtladığımız detaylı bir mail gönderdik. Aklınıza takılan başka sorularınız olursa bizlerle 0505 091 66 09 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

   • Turan
    10 Haziran 2024, 01:01

    Ameliyat fiyatı nedir hocam ortalama 8 cm

    • Boy Ameliyatı
     12 Haziran 2024, 12:24

     Merhabalar; tarafınıza mail üzerinden detaylı dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Malokhat Khamdamova
   31 Mayıs 2024, 22:19

   2024 fiyatları ne kadar oldu?

   • Boy Ameliyatı
    3 Haziran 2024, 16:19

    Merhabalar; tarafınıza mail üzerinden dönüş gerçekleştirdik. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  • Can Türk
   30 Mayıs 2024, 19:59

   ortalama fiyatları mail atar mısınız ciddiyim yaptırma konusunda 7-10 cm arası uzatmak istiyorum

   • Boy Ameliyatı
    31 Mayıs 2024, 17:36

    Merhabalar Can Bey; tarafınıza mail üzerinden dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz 🙂

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.