Boy Karşılaştırma Aracı

Yeni figür oluştur

255 8' 4.4"
240 7' 10.5"
225 7' 4.6"
210 6' 10.7"
195 6' 4.8"
180 5' 10.9"
165 5' 5.0"
150 4' 11.1"
135 4' 5.1"
120 3' 11.2"
105 3' 5.3"
90 2' 11.4"
75 2' 5.5"
60 1' 11.6"
45 1' 5.7"
30 0' 11.8"
15 0' 5.9"
0 0' 0.0"

Boyun Anlamı

Uzunluk gibi, yükseklik de uzaysal ilişkileri ölçmek için kullanılabilir. Yani uzunluk söz konusu olduğunda, ölçülen ile tam olarak aynı değildir. Bir nesnenin dikey mesafesi, yüksekliğidir. yani, bir şeyin en yüksek noktasından en düşük noktasına kadar ne kadar uzun olduğu. Yaygın kullanımda "irtifa" terimi, iki nokta arasındaki dikey mesafeyi tanımlamak için kullanılır. Ağaçlar, binalar ve dağlar gibi üç boyutlu nesnelerin önemini değerlendirirken, en belirgin özelliklerinden biri ne kadar uzun olduklarıdır.
Alternatif olarak, nesnenin en alçak ve en yüksek noktaları arasındaki dikey mesafe olarak düşünülebilir. İnsan sağlığını ve zindeliğini değerlendirmek için kullanılan ölçütlerden biri de boydur. Bir kişinin boyu, uzunluğuyla aynı ölçek kullanılarak ölçülebilir. Metre, inç, fit ve mil standart ölçü birimleridir.

Boy Karşılaştırma: Nasıl Kullanılır?

İşte bu sayfada, hem erkek hem de kadın arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize kıyasla boyunuzu nasıl ölçtüğünüzü hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu Boy Karşılaştırma Tablosunu etkili bir şekilde kullanalım ve eğlenelim.

Yükseklik Karşılaştırma uygulamasının temiz, iyi yapılandırılmış ve kullanımı kolay olduğunu hemen göreceksiniz.

Ana sayfanın sol tarafında iki dikdörtgen panel vardır. Her biri benzer bir amaca hizmet eder; biri boyut karşılaştırma tablosunda kullanılmak üzere bir insan özne oluştururken, diğeri aynı bağlamda kullanılmak üzere cansız nesneler oluşturur.

Bir insan özne yaratmak için bir cinsiyet seçebilir ve isterseniz onlara bir isim verebilirsiniz; yüksekliklerini fit (ft) veya milimetre (cm) olarak da belirtebilirsiniz. Ayrıca, grafikte renklerini belirleyebilirsiniz. Bu 4 bilgiyi girdikten sonra panelin alt kısmındaki mavi artı işaretine tıklayarak yeni bir kişi ekleyin. Bu olduğunda, tablodaki boylarını karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Konu Ekle paneli insan özneler içerir ve Nesne Ekle panelinde ek nesneler bulunur. Dolap, kapı, otomobil veya kanepe gibi bir öğe seçin veya önceden tanımlanmış daire veya dikdörtgen şekillerini kullanın, ardından boyutları beğeninize göre ayarlayın.

Grafiğe bir nesnenin eklenmesi için Ekle düğmesini göndermeniz gerekmez; bunun yerine, sadece üzerine tıklayabilirsiniz. Bir daireyi veya dikdörtgeni bir grafiğe sürüklediğinizde, Daire veya Dikdörtgen etiketli bir açılır seçim içeren bir menü görünür. Nesnenin boyutu tercihinize göre ayarlanabilir, yukarıda belirtilen seçeneği seçerek ifade edebilirsiniz.

Boy Karşılaştırma

Şu anki boyunuzdan daha uzun veya daha kısa olsaydınız ne kadar farklı olurdunuz, bir cismin yanında ne kadar büyük veya küçük duruyorsunuz gibi sorulara cevap arıyorsanız boy karşılaştırması sizlerle. Ayrıca, kendinizi dünyanın en uzun veya en kısa kişisiyle karşılaştırabilirsiniz!

Boy Karşılaştırması

Boy Karşılaştırma aracı, yüksekliği başka bir kişi veya nesne ile karşılaştırmak için bir araçtır. Ayrıca, bazı ülkelerdeki en uzun-en kısa kişilerin boyunu ve ortalama boyunu sağlıyoruz.

Boy karşılaştırma aracımızı kullanın ve diğer insanların gözünde nasıl göründüğünüzü öğrenin. Basit ve kullanıcı dostu bir araç.

Esneyerek uzayabilir misin?

Sadece germek sizi daha uzun yapmaz. Kaslar germe ile uzatılabilir ve gevşetilebilir, ancak kas tonusunun bir kişinin boyu üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Ne kadar uzun olduğunuzu iskeletinizin tasarımı belirler.

Nasıl daha uzun olurum?

Yetişkinlikten önce boy uzaması için iyi beslenmek, yeterince uyumak (büyüme hormonunun aktif olduğu doğru zamanlarda), düzenli egzersiz yapmak, iyi bir duruş sergilemek ve yoga yapmak önemlidir.

Yetişkinlerin, genel sağlıkları için yaptıkları iyi işi sürdürmeleri ve herhangi bir küçülme veya herhangi bir yükseklik kazanmamaları gerekir.

Eğer bir yetişkinseniz ve boyunuzdan memnun değilseniz, tek çözüm boy uzatma ameliyatı olmaktır. Boy uzatma ameliyatı olmak için;

☎️ Hasta temsilcisiyle İletişime geç
📓Detaylı bilgi al
Ameliyat yöntemine karar ver
📅 Ameliyat gününü kesinleştir
👋 Ameliyat sürecin boyunca destek alabileceğin refakatçin ile tanış!