Boy Ameliyatı Onay Formu

HOLYFIX, LON, PRES 2.2 VE ÇÖKELME STRYDE SISTEMLERI VE KOL-BACAK UZATMA ILE UZUV UZATMA AMELIYATLARı IÇIN BILGILENDIRME ONAY FORMU

 

Değerli hasta/hukuk temsilcisi;

Size / hastanıza önerilen herhangi bir tıbbi, cerrahi veya tanısal prosedürden ve bunların sağlık durumunuzla ilgili alternatiflerinden, faydalarından, risklerinden ve hatta olası zararlarından haberdar olma ve bunların tamamını veya bir kısmını reddetme veya kabul etme ve hatta işlemleri herhangi bir aşamada durdurma hakkına sahipsiniz.

Bul Medikal Danışmanlık ve Turizm Şirketi  ( Bul  Sağlık Danışmanlık ve Turizm Şirketi (BulMD)tarafından size sunulan, okumanızı ve anlamanızı istediğimiz bu belge, sizi korkutmak veya tıbbi uygulamalardan uzak tutmak için değil, bu uygulamalara rızanızı belirlemek ve onayınızı almak içindir.

 

Tanım:

Çocukluk ve ergenlik döneminde boy büyümesi, uzun kemiklerin (bacak ve kol kemikleri) uç plaklarında kıkırdak büyümesi ve ardından endokronal kemik oluşumu ile ortaya çıkar. Fizyolojik büyüme özellikle ergenlik döneminde hızlanır ve epifizal plak kapatma denilen bir süreçte 18 yaş civarında büyümeyi durdurur.  Epifizyal plaklarm kapandıktan sonra, cerrahi prosedürler olmadan kemiğin boylarının uzamasının bir yolu yoktur.

Uzatma ameliyatı, boyları kısa olan bireylerin hem kollarını hem de bacaklarını uzatmak için kullanılır. Uzuv Uzatma Ameliyatı aslında her iki bacak kemiğinin (kaval kemiği veya uyluk kemiği) cerrahi prosedürüdür. Kemik uzaması sırasında diğer bacak dokuları gerilir ve sonuç olarak birey boyunu arttırır.

 

İade Politikası:

 1. “Müşteri”, depozito sözleşmesini kabul ederek Cerrahi Prosedür için avans / ön ödeme yapmayı kabul eder; avans ödeme miktarı ameliyat maliyetinin %10’una eşittir.

 2. Aktarılan paranın transfer ücretleri hasta/müşteri tarafından ödenir.

 3. Ameliyata 30 günden fazla bir süre kaldıysa, müşteri ameliyatın yönteminde ve tarihinde değişiklik yapabilir.

 4. Hasta/Müşteri ameliyata 30 gün kala herhangi bir neden sunmadan ameliyattan çekilebilir ve ön ödemeli tutarın %50’sini geri alma hakkına sahiptir.

 5. Hasta/Müşteri planlanan ameliyat tarihine 30 günden az bir süre kaldığı ameliyattan çekilirse veya tarihi değiştirirse, ön ödeme yapılan tutar iade edilmez ve indirim hakları kaybedilir.

Bu sözleşme gönderildiği günden itibaren bir yıl süreyle geçerlidir.

 

Tarihçesi:

Ilizarov yöntemi

Kol, bacak ve boy uzatma ameliyatları yaklaşık 50 yıldır çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır.

Ilizarov dairesel fiksatör yöntemi en eski ve yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Hastalar genel anesteziye tabir edilir ve cerrah bacakta kaval kemiği veya uyluk kemiği olmak üzere küçük bir kesi yapar, hangi kemiğin uzaması tercih edilirse o kemik üzerinden işlem gerçekleşir. Ayrıca, cerrah yardımıyla kemiklerin üst ve alt kısmı vidalarla delinip kemik ayrımlarına 1,5-2 mm çelik teller takılır, kemiğin bir tarafından yerleştirilir ve diğer taraftan çıkarılır. En az 8 kablo bu şekilde bağlanır; alüminyum, çelik veya karbondan yapılmıştır ve en az 4 halka ile tutturulmuş. Teller ve vidalar, işlem sırasında ve sonrasında bacağı stabilize eden metal bir çerçeveye tutturulur. Vücudun doğal iyileşme sürecine bağlı olarak kemik dokusu boşlukları doğal olarak doldurur, böylece uzuvları uzatır.

Bununla birlikte, bu ameliyatta, damar sinir hasarı ve enfeksiyonu en yaygın ve anahtar komplikasyonlar görülebilir. Bu risklerden dolayı bu yöntem hasta uyumu ve konforu açısından en sıkıntılı metodolojidir.

Bu metodolojinin geliştirilmiş bir versiyonunun Wagner ve De Bastiani tarafından monolateral pim tipi sabitleyiciden oluştuğunu, böylece fiksatör kaynaklı komplikasyonların daha az olası olduğunu ve hasta uyumu ve konforunun orijinal Ilizarov’un metodolojisinden daha üstün olduğuna dair araştırmalar mevcuttur.

Holyfix yöntemi

“HolyFix” yöntemi, 1997’den beri başarı sonuçlarıyla uygulamada olan monolateral pim tipi bir yöntemdir. Wagner ve De Bastiani metodolojisinin geliştirilmiş bir versiyonudur.

Başka bir deyişle, oluşumu bir tarafa kemiklere, sırayla dıştan “HolyFix” cihazına tutturulan çivilere bağlanarak gerçekleşir. Çiviler en yakın ve en güvenli bölgeye, özellikle herhangi bir damar ve sinire yakın değil, çivi kemikte kalır, böylece geçmezler. Açık yara enfeksiyonu olasılığı çok nadirdir ve uzatma işleminin tamamlanmasını engellememektedir. Bu risk, “HolyFix” yönteminin bir parçası olan “Holy-Pin” parsel nedeniyle önemli ölçüde minimuma indirilir.

“HolyFix” aparatı özel bir alüminyum ve titanyum alaşımdan oluşur, böylece ağırlık olarak daha hafiftir ve “MRI” ve radyoloji uyumludur. Bu nedenle, bu biyomekanik sistemi son derece kararlı ve güvenli hale getirmek; tedavi aşamasında hastanın yürümesini sağlar. Bu cihaz “Uzatma” işlemini çok pratik ve kolay hale getirerek hastanın uzantıları kendi başına gerçekleştirmesini sağlar. Ek olarak, “HolyFix” aparatı o kadar üstün bir tasarıma sahiptir ki, kemik oluşumunu hızlandırır ve yükü herhangi bir kısaltma (Dinazasyon) olmadan kemikten aktarır.

Kombine Yöntemi (LON yöntemi)

Ameliyatın 1. aşamasında intramedüller bir çivi sokularak kemiğe yerleştirilir ve bacağa dışarıdan harici bir fiksatör  cihazı bağlanır. Kısa bir süre sonra, uzatma süresi başlar ve intramedüller çivi, bu aşamada herhangi bir açısal deformiteyi önlemeye yardımcı olur.

Uzatma aşaması tamamlandıktan sonra, harici fiksatör yeteri kadar kaynama gerçekleştikten sonra (vida takılmasıyla) çıkarılabilir. Bu yöntem, yalnızca harici bir fiksatör kullanımını içeren orijinal metodolojiye kıyasla çığır açan bir gelişmedir.

LON yönteminin en büyük avantajı, tüm sürecin süresinin klasik yöntemlere kıyasla azaltılması, böylece hastanın konforunu büyük ölçüde arttırması ve çok daha kısa sürelerde olumlu sonuçlar elde etmesidir. Bu olumlu görünüm, genellikle cihazların hızlı bir şekilde çıkarılması gerçeği nedeniyle hasta psikolojisine daha olumlu yansır. Motorlu çivi gibi ilk aylarda tekerlekli sandalye kullanmanıza gerek yoktur. Hastalar genellikle ikinci günden itibaren destek kullanarak yürümeye başlarlar. Cerrahi operasyonun süresi klasik ameliyatlara göre daha uzundur. Cerrahın deneyimi olumlu sonuçların belirlenmesinde anahtardır, bu nedenle daha önemli bir rol oynar. Genellikle, intramedüller çivi kullanımı nedeniyle fiyatlar ve maliyetler klasik yöntemlerden biraz daha yüksektir.

Cihazdan yaklaşık 2 ila 4 ay içinde kurtulabilirsiniz ve genel iyileşme süresi yaklaşık 4 ila 5 ay sürer; böylece 6 ila 7 ay içinde normal hayatınıza dönmeye başlanır. En önemlisi, birçok faktör sonucu belirlediğinden, genellikle hastanın kaslarına, sinir yapısına ve bacağının esnekliğine bağlı olarak hastadan hastaya değişir. Ne olursa olsun, hastalar fizyoterapiye ayak uydurup reçete edilen egzersizlere rutin bir şekilde devam ederse iyileşme süreleri önemli ölçüde azalır.

İntramedüller Çivi

Kemiğe uygulanan bir çivi kullanılarak geliştirilmiş bu yöntem, hasta başarısı ve uyumu açısından en rahat yöntemdir. Bu yöntemi tercih eden hastaların tekerlekli sandalye kullanmaları ve hastaların uzatma süreci aşamasında  uzuvlara baskı yapmamaları ve ağırlık gerektiren faaliyetlerinden uzak durmaları tavsiye edilir.

Ayrıca, hastaların bir enfeksiyona yakalanması durumunda, enfeksiyonun tedavi edildiği ve azaldığı zamana kadar prosedür durdurulur ve bu da uzatma işlemini durdurabilir. Ayrıca, bu yöntemin şu anda mevcut en pahalı seçeneklerden biri olduğu da belirtilmelidir.

 1. Precice 2.2 Sistemi

intramedüller çiviler elektromanyetik ve motorludur, böylece sadece bir uzaktan kumanda ile kemik uzantılarına izin verir; bu sistemlerde amaç hastaya toplamda daha fazla konfor ve çok daha kısa iyileşme süreleri sağlamaktır. Ayrıca, cihaz hastanın kemiğine dahili olarak yerleştirilir, bu nedenle herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz ve en azından herhangi bir enfeksiyon riskini önemli ölçüde sınırlar. Ayrıca, toplam iyileşme süresini sadece 2,5 – 3 aya indirir; ancak, daha yeni bir teknolojidir ve şu anda “Ilizarov”, “Holy-Fix” ve “LON” tekniklerinden çok daha pahalıdır. Kemikler yeteri kadar kaynayana kadar bir tekerlekli sandalye gereklidir.

 

Precice Stryde Yöntemi

“PRECICE STRYDE”, dünyanın her yerinde mevcut olan en yeni ve en gelişmiş uzuv uzatma sistemidir. Büyük ölçüde, “PRECICE STRYDE”, “PRECICE 2” intramedüller çivi sisteminin daha yeni ve daha pahalı bir versiyonudur. Hastaların gelişmiş konforu ve ekstra ağırlık taşıma toleransı ve yetenekleri de dahil olmak üzere birçok yenilik ve fayda sağlar.

Her iki sistemin de teorik olarak aynı olduğu belirtilmelidir; yani intramedüller çiviler, böylece hastanın kemiklerine dahili olarak gömülür; Femur veya Tibia’da;  yaralar kapalı olduğu için enfeksiyon olasılığını önemli ölçüde azaltır.

“PRECICE STRYDE” çiviler, “PRECICE 2” intramedüller titanyumdan yapılmış çivilerden çok daha güçlü ve sağlam olduğu kanıtlanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır. “PRECICE 2” sistemi tam ağırlık taşımaz, çünkü titanyum çiviler hastaların sadece kısmi ağırlığını taşıyabilir, bu nedenle tekerlekli sandalye kullanımı hareket etmek için gereklidir. Bununla birlikte, “PRECICE STRYDE”  paslanmaz çelik çivileri ile hastaların tüm ağırlığını kolayca taşıyabilir; böylece sadece birkaç haftalık koltuk değneği kullanımı ile hastalar kolay ve herhangi bir dış destek mekanizması olmadan hareket edebilmektedirler.

Uzatma işlemi altı aşamadan oluşur:

 • Muayene ve Tıbbi Muayeneler
 • Ameliyat
 • Yatış
 • Uzatma Süresi
 • Kemik Güçlendirme (Konsolidasyon)
 • Sistemin Kaldırılması
 1. Muayene ve Tıbbi Muayeneler: Hasta kliniğimize yatırıldıktan sonra; radyolojik muayeneler, ölçümler ve diğer gerekli tetkikler yapılır. Hastalar, uzatma süreci ile ilgili her şey hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilir. Bu muayene ve tetkiklerden sonra ameliyat günü ve sonrası planlanır ve yapılır.
 2. Cerrahi: Ameliyat öncesi tarama yaptırabilmek, Sağlık ekipleri ile hastane ve tedavi ekibiyle görüşebilmek için hasta ameliyattan en az bir gün önce hastaneye çağırılacaktır. Operasyon genel anestezi veya lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Anestezi uzmanı ve hasta bu yönüne birlikte karar vermek zorundadır.

Ameliyatlarımız turnike yardımıyla yapılmaktadır, bu nedenle kansızdır; böylece kanama olasılığı çok nadirdir. Bu nedenle, genellikle herhangi bir kan nakline gerek yoktur.

KOL VEYA BACAK UZATMALARI:

Uzatılacak veya uzayacak kemik uzunluğu tek bir seviyede 5 cm’ye kadar çıkıyorsa 5 cm’nin üzerine uzatılır, cerrahi olarak iki seviyeli kesim yapılır. Kemik ayrılmadan önce kesilecek olan bölgenin her iki tarafına iki veya üç çivi uygulanır; bu esas olarak hastanın vücut ağırlığına (VKİ) bağlıdır. Bundan böyle, uygun bir “HolyFix” sabitleyicisi hazırlanır ve uygulanır.

Ameliyat sırasında cilt bölümüne her seviyede yaklaşık 3 ila 4 cm’lik bir kesi yapılır ve cihaz estetik olarak dahili olarak ekilir ve bu nedenle çıkarılması gereken dikişler yoktur. Tek bölgeli tek kol-bacak uzatma ameliyatı ortalama 40 dakika sürer; Öte yandan çift bölgeli tek kol-bacak uzatma yaklaşık 60 dakika sürer.

 

3.HASTANEYE YATIŞ: Hastaneye yatış tek kişilik odadadır.

Hasta odaları

Hastanın tekil kolu veya bacağı uzayacaksa, 2 ila 3 gün hastanede yatış olması gerekir; boy veya her iki bacak uzatılması durumunda, yatışları 4 ila 7 gün arasında sürecektir. Bu dönemde hastalar toplamda tedavi ve uzama süreci hakkında bilgilendirilir. Koltuk değnekleri ile yürümek iyice öğretilir. Fizyoterapi eğitimi hastaya verilir, egzersizler öğretilir ve uzatma süreci pratik olarak öğretilir.

 1. Uzatma Süresi: Normalde bu uzatma süreci hastanede başlar. Uzatma hastaya öğretilir ve uzuv uzatmayı her uzatma seviyesinde dört eşit parçada (4 × 0,25 mm) günde toplam 1 mm uzatabilir.

Hasta bu saatten sonra taburcu edilir ve evlerine dönebilir. Ancak bakımımızda daha sık ikamet etmek isteyen hastalar hastanemizde veya kliniğimize yakın konaklama merkezlerinde konaklayabilirler. Bu süre zarfında hasta koltuk değnekleri yardımıyla hareketi işlev görebilir. Hastanın bu yolculuğu boyunca fizyoterapi ekibimiz yanlarındadır; egzersizlere yardımcı olmak ve bu uzatma döneminde onlara germe, kas ve eklem hareketlerini öğretir. Hasta bu egzersizleri tedavi süresince gerçekleştirmelidir. Hastalara çivi bakımı da öğretilir. Ameliyatın ikinci haftasından itibaren; (özel ve nadir durumlar hariç), hasta tedavi sırasında banyo yapabilir. Klinik ve radyolojik muayeneler her 15 ila 30 günde bir, periyotlardan sonra yapılır.

 1. Kemik Güçlendirme (Konsolidasyon): Uzatma işlemi tamamlandıktan sonra, uzatılmış kemik bölgesi güçlenir ve yük taşıyıcı olmada konsolide edilir.

Uzatmadan sonra kemiğin tam iyileşmesi:

İyileşme süresi, kazanılan her yaklaşık santimetre için, uzatma süresi içinde yaklaşık bir aydır. Böylece, her 20 ila 30 günlük süreden sonra düzenli tıbbi muayeneler gereklidir. Şehir veya ülke dışında yaşayan hastalar röntgenlerini ve gerekirse fotoğraflarını göndererek düzenli kontrolleri kolayca yapabilir.

 1. Çıkartma Sistemi: Uzama ve konsolidasyon süreleri tamamlandıktan sonra sistem çıkarılır; hastanemizde lokal anestezi veya genel anestezi altında kolay ve ağrısız bir şekilde. Tıp uzmanlarımız, hastanın vücudunda başka malzeme kalmadığından emin olur. Uzun yürüyüşler, ağır egzersizler ve sporlar, genellikle, kemikler normale dönene kadar, cihazların çıkarılmasından sonra yasaktır. Bununla birlikte, bol yüzme önerilen egzersizlerdir. Genellikle, kemikler hastanın diğer kemiklerine aynı kalite ve bütünlükte olduğu sürece çoğu fiziksel aktiviteye izin verilir.

Uzuv Uzatma Ameliyatının Komplikasyonları

Boy uzatma ameliyatı diğer ameliyat türlerinde olduğu gibi ameliyat sonrası bazı komplikasyonlar taşır. Hastalar genel veya spinal anesteziye tabidir. Hastalar ameliyattan önce bazı klinik muayene ve testler yaptırır ve daha sonra anestezi uzmanı anestezi prosedürleri ve olası komplikasyonlar hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Sürikaik bölgesi ameliyattan önce işaretlenir. İşaretleme cerrahi bölgelerini kontrol eder ve doğru kemik segmentinin işaretli olduğundan emin olur.

Ameliyat sırasında oluşabilecek komplikasyonlar: Cilt, kas, tendon, vasküler ve sinir yaralanmaları. Ayrıca  tbizimniquet uygulamaları vasküler, cilt, sinir ve yumuşak doku yaralanmaları içerebilir. Ayrıca kemik dokusunda istenmeyen kırıklar oluşabilir. Bu durumda düzeltme için aynı seansta ek ameliyatlar olabilir. Bu alandaki uzman doktorlar ameliyat için çağrılabilir. Komplikasyonlar nedeniyle aynı gün veya daha sonra ameliyat olabilirsiniz. Bu yaralanmalar sonucunda kalıcı sorunlar yaşanabilir. Bu olası durumlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Ayrıca ilaçlar, serumlar ve yara pansumanları ile ilgili komplikasyonlarla da karşılaşabilir.

Ameliyat sırasında ve sonrasında pıhtılaşmanın bir sonucu olan hasta çeşitli organ yaralanmaları ile karşılaşabilir.  Bu yaralanmalar hayati organlarda meydana gelirse, hayati riskler ve ölümle sonuçlanabilir.

Uzuv Uzatma Cerrahisi ile ilişkili spesifik riskler ve komplikasyonlar şunlardır: zayıf kemik iyileşmesi, erken konsolidasyon,  kas kontraktürleri,  osteomiyelit (kemik enfeksiyonu), kan damarlarında yaralanma, sinir hasarı, eklem sertliği (kontraktürler), çapa bölgelerinde pim gevşemesi, kıkırdak yıkımı ve en yaygın ciddi risk, kemik veya cilt enfeksiyonlarına neden olabilecek kemikten geçen pim bölgelerinin veya tellerin enfeksiyonudur. Ağrı ve uyku zorluğu, uzuv uzatma döneminde ortaya çıkan diğer problemlerdir. Ağrı çok özneldir ve ağrı eşiği insanlar arasında değişir. Her insan bununla farklı şekillerde ilgilenir.

Hastanın iyileşme kapasitesine bağlı olarak herhangi bir yöntemle erken konsolidasyon ortaya çıkabilir. Bu durumlarda hasta kemiğin uzama hızından daha hızlı kemik yapabilir. Bunu önlemenin tek yolu, bir veya iki hafta boyunca kasıtlı olarak uzatmayı hızlandırmaktır.  Erken konsolidasyon meydana gelirse, kemiği küçük bir kesiden yeniden kırmak için ayaktan küçük bir ameliyat gerektirir.

Ameliyattan sonra doktorunuzun tavsiyesine uymalısınız. Düzenli kontroller için doktorunuza görünmelisiniz.    İstenmeyen durumlarda, lütfen doktorunuza bildirin veya en yakın hastaneye gidin.

Uzama süreci hakkında bilgilendirileceksiniz. Lütfen her ayrıntıyı dikkatlice öğrenin. Yanlış, eksik veya aşırı uzama sonucunda; erken  konsolidasyon, kemik deformasyonu,  eklem çıkığı  ve ayrıca  vasküler, sinir, tendon ve cilt yaralanmaları gibi sorunlara neden olabilir. Erken konsolidasyon, zayıf kemik iyileşmesi veya kaynamama  durumlarında birden fazla ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz.

Cihazla ilgili sorunlarla karşılaşırsak, cihaz değiştirme ameliyatı olmaktadır.

Kemikleri tutan çivilerin  bükülmesi, kırılması veya mikro hareketi sonucu uzama  döneminde kemik deformasyonu yaşayabilirsiniz.  Bu durumda cihaz düzeltme, cihaz değiştirme ve çivi değiştirme ameliyatları yaptırabilirsiniz.

Ameliyattan hemen sonra, ve ameliyat sonrası dönemde enfeksiyon yaşayabilirsiniz bunun önlenmesi için pansuman ve hijyene dikkat edilmesi gerekmektedir.   Bu enfeksiyonlar nedeniyle ameliyatlar olabilirsiniz. Bu olası enfeksiyonlar sonucunda kalıcı enfeksiyonlar yaşayabilirsiniz.

Cihazlar çıkarıldıktan sonraki erken dönemde kemik kırılması, deformasyon, enfeksiyon ve kemiğin kısalma riski vardır. Tüm uyarılara ve önlemlere uymalısınız.

Tedavi sürecinde bazı psikolojik sorunlar gelişebilir ve bu nedenle tedavi gerektirebilir.

Kemik kaynaması açısından hastaların sigara ve alkol tüketmemesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen komplikasyonların yanı sıra, farklı komplikasyonlar yaşama riskiniz de vardır.

Tüm bu olası komplikasyonların bir sonucu olarak, planlanan tedavi sonlandırılabilir ve mevcut durumu korumak için bir karar verilebilir. Uzatmanız sonlandırılabilir.

Tüm bu komplikasyonların bir sonucu, doktor ücreti yanında hastane ve tedavi masrafları ödemek zorunda kalacak ve tedavi süreci uzayacaktır. Bu nedenle, ameliyattan önce gerekli önlemleri almalısınız.

Yukarıda belirtilen açıklamaları okudum ve anladım.   Ameliyatın hastalığın bir sonucu olmadığını, sadece estetik ve psikolojik ihtiyaçlardan kaynaklandığını biliyorum. Olası risklerin sonuçlarına katılıyorum.

Onay:

Bu Onam Form’unu okuduğum ve Bul Medikal Danışmanlık ve Turizm Şirketi (Bul  Sağlık Danışmanlık ve Turizm Şirketi) temsilcileri tarafından bilgilendirildiğimi belgeliyorum. Tıbbi veya cerrahi müdahalenin amacı, riskleri ve komplikasyonları hakkında bilgilendirildim ve bu formun bir kopyası bana verildi. Daha fazla açıklamaya gerek kalmadan, herhangi bir baskı altında kalmadan ve bilinçli olarak bu süreci teyit ediyorum.

______

_______

___________________________________________________________________________________

Hasta

İmza/Tarih/Saat

Ad-Soyad(el yazısı)______________

 

Hastanın  avukatı / legal temsilcisi*

 

Ad-Cerrahi (el yazısı)____________

* Son paragrafta belirtilen kişi  imzalamalıdır.

 

Hastalıkla ilgili yeterli ve tatmin edici yasal açıklamalar,  yapılacak müdahale, bu müdahalenin nedeni ve faydaları, müdahale sonrası gerekli bakım, beklenen riskler, gerekirse uygulanacak anestezinin türü ve yukarıda belirtilen anestezinin riskleri ve komplikasyonları  hasta/hasta yakınına benim yüzümden  açıklanmıştır.  Hasta/hasta yakınları müdahale hakkında yeterince bilgilendirildiklerine dair rızaları ile bu formu imzalayıp onaylatırlar.

 

Şirket Temsilcisi

Ad Soyad  __________

İmza/tarih/saat

 

 

 

 

 

Tıbbi uygulamalarla ilgili tüm şikayetleriniz veya bahsetmek istediğiniz her şey hakkında gece gündüz   hasta yönlendirme danışmanınıza ulaşabilirsiniz.

Yasal temsilci: Vesayet velisi, reşit olmayanlar için ebeveynler, bunların yokluğunda 1. derece yasal mirasçılar. Bu onam formunun imzalanması hastanın yasal haklarını geçersiz kılmaz.

Whatsapp
Online Görüşme

Online
Görüşme

Canlı Destek Botu
Online Görüşme

Canlı
Destek AI

BoyAmeliyatı AI Asistan X

Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.