Sağlık Turizmi Güvence Sigortası

Sağlık Turizmi Güvence Sigortası

Bu sigorta, Türkiye’ye sağlık turizmi için yurtdışından gelen hastaların ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonların tedavilerini karşılamak üzere oluşturulmuş ilk sağlık poliçesidir. Bu poliçe sayesinde yabancı uyruklu hastalar veya yurtdışında yaşayan Türk hastaların yaptırdıkları operasyon sonrası gelişebilecek komplikasyonlar nedeniyle revizyon veya operasyonun yenilenmesinin gerektiği halleri teminat altına alınır. DEMİR SAĞLIK VE HAYAT SİGORTA A.Ş ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda artık komplikasyon ihtimalinde çıkacak masraflar için endişelenmenize gerek yok. Olacağınız boy uzatma ameliyatında komplikasyon ihtimaline karşı garanti sağlamaktayız.

Sigorta Poliçesi Teminatı Paketine Neler Dahildir?

 • Yatarak Tedavi Teminatı

Sigortalı kişinin Türkiye sınırları içinde yapılan ameliyatı sonucunda tıbbi bir komplikasyon yaşandığı takdirde revizyon ameliyatı, bu süreçte teşhis için yapılacak tetkikler ve hastaya verilmesi gereken ilaçlar teminata dahildir.

 • Uçak Bileti Teminatı

Eğer ameliyat sonrasında ülkesine dönen hasta, ameliyat sebepli bir komplikasyon yaşarsa komplikasyonun tedavisi için Türkiye’ye gelirken uçakla seyahati için ekonomik sınıf bileti teminat tarafından karşılanmaktadır.

 • Konaklama Teminatı

Ameliyat sonrasında oluşan komplikasyon nedenli sigortalı hastanın hastane dışındaki konaklama masrafları belirli limitler dahilinde olduğu sürece Sigorta şirketi tarafından karşılanır.

 • Kendi Ülkesinde Müdahale Teminatı

Eğer ki sigortalı kişi ülkesine geri döndükten sonra bir komplikasyonla karşılaşır fakat Türkiye’ye geri dönmesini gerektirmeyecek çapta, tedavisi daha kolay bir komplikasyonsa, ülkesinde yapılacak tıbbi tedavi ve girişimler teminat tarafından karşılanır.

 • Refakatçi Giderleri Teminatı

Sigortalı hastanın yanında eğer Türkiye’ye gelecek bir refakatçi olursa, refakatçinin ulaşım ve konaklama giderleri teminata dahildir. Ancak hastane sürecindeki refakatçi konaklaması dahil değildir, hastaneden sonraki konaklama teminat tarafından karşılanacaktır.

 • Seyahat Poliçesi Teminatı

Ulaşım giderlerine ek olarak, seyahat poliçesi teminatıyla beraber alınması gereken sağlık ve tıbbi danışmanlık, ambulansla ulaşım gibi giderler de karşılanır.

Bu teminatlara ek olarak sigortaya hastanın hukuki koruması ve gerekirse seyahat evrakının yenilenmesi masrafı da sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Eğer hasta Türkiye içindeyken herhangi bir sebeple hukuki danışmanlık alması gerekirse hastanın hukuki koruması açısından sigortaya dahildir. Aynı şekilde eğer hastanın pasaport ya da seyahat resmi evrakı kaybolur ya da çalınırsa, pasaport yenileme de sigorta tarafından karşılanacaktır.

Boy uzatma ameliyatı sigortasının teminat giderlerinin limit ve sınırları aşağıdaki tabloda detaylıca gösterilmiştir:

Muafiyet tutarı ücretin ödemesinde muafiyet tutarı sınırına kadar hasta tarafından, geri kalanıysa sigorta şirketi tarafından karşılanması demektir.

Örnek olarak; ülkenizde bir komplikasyon yaşadınız ve ülkenizin doktorları tarafından doğru şekilde müdahale edilemiyor. Bu sebeple Türkiye’ye dönüp doktorumuz tarafından tedavi olmanız gerekir. Ve de kalış süreniz diyelim ki 1 hafta olup 1200 TL bir konaklama masrafı çıkmıştır. Fakat tabloda görüldüğü üzere 1200 TL Euro’ya çevrildiğinde 200 Euro’nun altında kalmaktadır. Muafiyet tutarının altında olduğu için siz, yani hasta bu gideri karşılamak durumundadır. Fakat çıkan masraf muafiyet tutarıyla maksimum tutar arasındaysa ilk 200 Euro hasta tarafından, geri kalanıysa sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Sigorta Teminatı Paketine Neler Dahil Değildir?

 • Hastanın geçirdiği ameliyatla ilgisi olmayan ilaçlar, ameliyat öncesi ve sonrasında gerekebilecek rehabilitasyon ve fizik tedavi giderleri (Kök Hücre Tedavisi, Hidroterapi, Fraksiyonel Lazer (Yara İzi Tedavisi) ve Elektro tedaviler ek terapi ve tedavilere girdiklerinden ötürü sigorta şirketi tarafından karşılanmazlar. Bu tedaviler gerektiği takdirde hasta ödemelerini kendisi karşılamalıdır. Eğer hasta konaklama paketimizi satın aldıysa, hidroterapi bizim tarafımızdan ek hizmet olarak karşılanmaktadır. Konaklama paketimizle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.)
 • Ameliyata destek tedavileri(serum takılması, destek ilaç tedavileri, kan şekeri, tansiyon düzenlemeleri gibi) ve ameliyatla bağlantılı olmayan diğer sağlık sorunları için yapılması planlanan/gereken ek inceleme ve takip tetkikleri
 • Tıbbi rapor değerlendirmesi sonucunda hastanın yaptığı konaklamanın keyfi olduğuna karar verilirse konaklama ücreti
 • Eğer varsa, hastaya eşlik eden refakatçinin hastanede kalındığı süredeki konaklama ücreti

Bunlar poliçe kapsamında değildir.

Komplikasyonun sigorta şirketi tarafından karşılanmasına karar verilirken harcamaların faturaları, komplikasyon hakkında tıbbi rapor vb. belgeler şirkete gönderilerek 10 gün içinde ödenip ödenmeyeceğine karar verilecek. Bu konunun daha detaylı açıklamasına Sık Sorulan Sorularda ulaşabilirsiniz.

Tüm sigorta poliçesi paketi boy uzatma hastalarımız için 500$’dır. Sigorta ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki Sık Sorulan Sorular kısmından ulaşabilir veya hasta temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Poliçe, sigorta şirketine hasta bilgileri iletilip kesildiği tarihte başlar ve 6 ay boyunca geçerlidir. Ameliyatın bitiminden 7 gün sonraki oluşan komplikasyonları karşılar.

5 ila 75 yaş arasındaki hastaların hepsi bu sigortadan faydalanabilirler.

Hastanın pasaport numarasıyla poliçe oluşturulmaktadır.

Hem tedavi için olan, hem de diğer harcamalar öncelikle belirleniyor, faturalar ve doktor tarafından komplikasyonun ne sebepli olduğuna dair tıbbi bir rapor hazırlanıyor, sigorta şirketine gönderiliyor. Sigorta şirketi 10 gün içinde raporları ve faturaları değerlendiriyor, eğer harcamalar teminatların belirlenen limit ve sınır tutarları içerisindeyse ve oluşan komplikasyonun karşılanacağına karar verilirse, bu harcamaların karşılığı şirket tarafından hastanın kredi kartına ya da banka hesabına gönderiliyor.

Hasta beklemeden tedavisini olabilmektedir ve harcamalarını başta kendi yapması gerekir fakat sigorta şirketinin değerlendirmesinden sonra eğer komplikasyon belirli şartlar içindeyse harcamaların karşılığı hastanın belirlediği kredi kartına veya banka hesabına gönderilecektir.

Az sıklıkta olmakla beraber, ameliyat sonrasında vida gevşemesi gibi basit komplikasyonlarla karşılaşılabileceği gibi yanlış kaynama gibi zorlayıcı komplikasyon riskleri de mevcuttur. Doktorumuz boy uzatma ameliyatı ve gerekirse komplikasyon tedavisinde oldukça başarılıdır. Komplikasyon ve risklere dair daha detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Sigortalı tarafından imzalanmış Sigortacının tıbbi dokümanları alabilmesi için yetki yazısı
 • İlk ameliyat raporu
 • İlk ameliyat öncesi sağlık kurumunca sigortalı / hastaya imzalatılmış muhtemel komplikasyonları belirten onam formu,
 • Ortaya çıkan komplikasyona ilişkin sigortalı beyanı (ne zaman başladı, ne şikayetler oluştu ….gibi)
 • Komplikasyona yönelik tedaviyi açıklayan tıbbi rapor, varsa ameliyat raporu
 • Sağlık kurumu, otel ve ulaşım masraflarını gösterir faturaların asılları, uçak bileti destinasyon ve tarihlerini gösterir belge
 • Pasaportun Türkiye’ye giriş tarihini gösteren mühür sayfası ve kimlik bilgilerini gösteren ilk sayfası fotokopileri gereklidir.
 • Poliçe no.

Hasta eğer talep ederse poliçe iptal edilebilir ancak belirli şartlar sağlanmalıdır. Poliçenin başlangıç tarihi ile iptal edilmesinin istendiği tarihler arasındaki süreçte hasta Türkiye’de herhangi bir tıbbi tedavi geçirmiş olmamalıdır, eğer geçirdiyse poliçe iptal edilemez.

Sigortalının kendi ülkesinde gerçekleşen giderlerin sigorta şirketi tarafından karşılanabilmesi için hasta tıbbi rapor ve fatura aslını, ödemenin yapılabileceği banka hesap bilgisini (Swift, IBAN) posta yolu ile sigorta şirketine göndermelidir. Sigorta şirketi 10 gün içinde değerlendirme yapıp eğer uygunsa hastanın hesabına masrafın ödemesini maksimum tutardan düşükse gönderir.

Hastanın şirkete göndereceği belgeler noter tasdikli şekilde İngilizce’ye çevrilmiş olmalıdırlar ve belgelerin hem orijinal hem İngilizce’ye çevrilmiş hallerini postalamalıdırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
Online Görüşme

Online
Görüşme

Canlı Destek Botu
Online Görüşme

Canlı
Destek AI

BoyAmeliyatı AI Asistan X

Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.