Stryde Çivisi ile Estetik Bacak Uzatma Tekniği

Precice Stryde Hakkında

Precice 2.2’nin günümüzde tüm dünyada ve hatta en gelişmiş ülkelerde dahi kullanılan en başarılı, güvenli ve konforlu yöntem olduğu bilinmektedir. Şimdi ise aynı firma tarafından birçok bakımdan daha üstün Precice Stryde çivisini tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu yazımızda daha çok iki yöntem arasındaki benzer ve Stryde çivisini farklı kılan yönler üzerinde duracağız.

Precice 2 ile Stryde arasındaki benzer özellikler:

  • Her iki çivi de tamamen bacak içerisinden(internal) uygulanan sistemler.
  • Uzatma işlemi diğer yöntemlere göre daha konforlu ve daha az ağrılıdır.
  • Uzatma mekanizmaları aynıdır.

Ancak Stryde çivisinin Precice 2 çivisinin dezavantajlarını ortadan kaldıran pek çok özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

 

Precice 2 ile Stryde arasındaki farklar:

  • Stryde çivisi titanyum yapımı ve Precice’dan daha güçlü ve daha sağlam ham maddeden yapılmıştır.
  • En önemli fark ise: Precice 2 sistemi uzatma dönemi boyunca hastanın tam ağırlığını kaldıramaz ve tek bacak uzatmada koltuk değneğine iki bacak uzatmada ise tekerlekli sandalyeye gerek vardır. Stryde ise hastanın tam ağırlığını taşıyabilir. Sadece ilk birkaç hafta koltuk değneklerine ihtiyaç duyulur ve sonrasında hasta desteksiz de yürüyebilir.
  • Kan sulandırıcı ilaçlara Stryde yönteminde ihtiyaç yoktur
  • Her iki yöntemin fiyatlarının benzer olacağı söyleniyorsa da Stryde çivisinin %10 kadar daha pahalı olacağı bekleniyor.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Stryde çivisi Precice çivisinin dezavantajlı yönlerini kaldırmak ve hastaya daha fazla hareket kabiliyeti kazandırmak için tasarlanmıştır.Şu anda Stryde çivisinin te dezavantajı dünya çapında sınırlı kullanımıdır. Hali hazırda bu çiviyi sadece Paley Enstitüsü uygular. Test aşaması tamamlandığında ve yeterli sayıda hasta üzerinde uygulandığında Türkiye’de de bu yöntemin uygulanacağını bekliyoruz.

Stryde Çivisini bekleyecek zamanınız yoksa ve bütçeniz daha kısıtlıysa kendiniz için aşağıdaki uzatma yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Precice 2: Günümüzde kullanılan en gelişmiş ve en konforlu tekniktir ve ülkemizde de birçok doktor tarafından uygulanmaktadır. Fiyatının yüksek oluşu ve ameliyat sonrası uzatma döneminde hastanın ağırlığını taşıyamaması en büyük dezavantajıdır.

Kombine Yöntem: Cihaz çıkarma süresi 3-4 ay ve fiyatları tamamen içeriden sistemlere göre daha hesaplı olduğu için Türkiye’de en çok tercih edilen kemik uzatma tekniğidir.

Holyfix: Monolateral(tek taraflı) olarak uygulanan yöntem ilizarov tekniğinin dezavantajlı yönlenlerini gidermek için tasarlanmıştır.

İlizarov: Bilinen ilk kemik uzatma yöntemidir ve günümüzde geliştirilmiş versiyonu uzatma ameliyatı dâhil kemik eğriliği ve parçalı kırıklarda dahi uygulanmaktadır.

 

Stryde çivisi ve boy uzatma ameliyatlarıyla ilgili diğer yöntemler hakkında sorularınız için;

Numarınızı bırakın, biz sizi arayalım...

Bir cevap yazın