Precice Stryde Çivisi Hakkında

Precice 2.2’nin günümüzde tüm dünyada ve hatta en gelişmiş ülkelerde dahi kullanılan en başarılı, güvenli ve konforlu yöntem olduğu bilinmektedir. Şimdi ise aynı firma tarafından birçok bakımdan daha üstün Precice Stryde çivisi’ni tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu yazımızda daha çok iki yöntem arasındaki benzer ve Stryde çivisini farklı kılan yönler üzerinde duracağız.

Precice 2 ile Stryde arasındaki benzer özellikler:

 • Her iki çivi de tamamen bacak içerisinden(internal) uygulanan sistemler.
 • Uzatma işlemi diğer yöntemlere göre daha konforlu ve daha az ağrılıdır.
 • Uzatma mekanizmaları aynıdır.

Ancak Stryde çivisinin Precice 2 çivisinin dezavantajlarını ortadan kaldıran pek çok özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

 

Precice 2 ile Stryde arasındaki farklar:

 • Stryde çivisi titanyum yapımı ve Precice’dan daha güçlü ve daha sağlam ham maddeden yapılmıştır.
 • En önemli fark ise: Precice 2 sistemi uzatma dönemi boyunca hastanın tam ağırlığını kaldıramaz ve tek bacak uzatmada koltuk değneğine iki bacak uzatmada ise tekerlekli sandalyeye gerek vardır. Stryde ise hastanın tam ağırlığını taşıyabilir. Sadece ilk birkaç hafta koltuk değneklerine ihtiyaç duyulur ve sonrasında hasta desteksiz de yürüyebilir.
 • Kan sulandırıcı ilaçlara Stryde yönteminde ihtiyaç yoktur
 • Precice sytrde çivisi Precice 2 çivisinden yaklaşık 2 kat daha pahalı ve bundan dolayı fiyatlar da 2 ye katlanabiliyor. Fiyat bilgisini ameliyat olmak istediğiniz doktorlardan muayene olmak yoluyla öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Stryde çivisi Precice çivisinin dezavantajlı yönlerini kaldırmak ve hastaya daha fazla hareket kabiliyeti kazandırmak için tasarlanmıştır.Şu anda Stryde çivisinin dezavantajı dünya çapında sınırlı kullanımıdır.

Precice Stryde şuanda yalnızca birkaç ülkede kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de; Türkiye.

Bütçeniz kısıtlıysa kendiniz için aşağıdaki uzatma yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Precice 2: Günümüzde kullanılan en gelişmiş ve en konforlu tekniktir ve ülkemizde de birçok doktor tarafından uygulanmaktadır. Fiyatının yüksek oluşu ve ameliyat sonrası uzatma döneminde hastanın ağırlığını taşıyamaması en büyük dezavantajıdır.

Kombine Yöntem: Cihaz çıkarma süresi 3-4 ay ve fiyatları tamamen içeriden sistemlere göre daha hesaplı olduğu için Türkiye’de en çok tercih edilen kemik uzatma tekniğidir.

Holyfix: Monolateral(tek taraflı) olarak uygulanan yöntem ilizarov tekniğinin dezavantajlı yönlenlerini gidermek için tasarlanmıştır.

İlizarov: Bilinen ilk kemik uzatma yöntemidir ve günümüzde geliştirilmiş versiyonu uzatma ameliyatı dâhil kemik eğriliği ve parçalı kırıklarda dahi uygulanmaktadır.[/su_box]

 

Stryde çivisi veya diğer uzatma yöntemleri hakkında sorularınız için;

 

 

Numarınızı Bırakın Biz Sizi Arayalım


77 yorum

  • merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar stryde fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • İyi günler stryde için fiyat bilgisi alabilir miyim? 8 cm den fazla olmuyor mu? 10 cm mesela

  • merhabalar stryde yöntemi fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Tekrarlıyorum, tüm ameliyat yöntemleri için fiyat bilgilendirmesi yapmanızı rica ediyorum.
   Lütfen yardımcı olur musunuz?

 1. Stryde ameliyatından olmak istiyorum yaşım 20 boyum 1.65 ve boyumu yaklaşık 10-11 cm uzatmak istiyorum iki ameliyat olarak fiyat bilgisi alabilir miyim?

  • merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 2. 1- Bütün yöntemler için fiyat bilgisi alabilir miyim.
  2- 18 yasindayim süt dişlerim yaşıtlarımdan çok daha sonra dokuldu yani 14 yasinda hala süt disi dokuyordum. Bingildagim da 2 yasinda kapanmis gelisimim geriden geliyor olabilir mi su anda yaptirmak uygun mu?

  • merhabalar Furkan bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 3. Merhabalar, yöntemlerin ücretlerini nasıl öğrenebilirim? Herhangi bir yaş sınırı var mı? Ya da kronik rahatsızlığı olanlar için uygun mu ankilozan spondilit hastası bu yöntemleri uygulayabilir mi ?

  • merhabalar hayırlı günler.
   Ameliyat büyüme epifiz plakları kapanmış kişilere uygulanıyor üst yaş sınırı olarakta 50 yaşına kadar yapılabilir.
   kronik rahatsızlığı olanlarda ameliyat uygulanmaz. ankilozan spondilit rahatsızlığınız varsa geçmiş olsun. omurga rahatsızlığı ve kalça eklemleri ile iltihaplanma ile birleşerek tek gibi görünüp şiddetli ağrılara yol açabiliyor. sizin için uzatma ameliyatı sakıncalı olabilir. yine de testleriniz yapılır düzenli kullandığınız ilaçlara bakılır. yapılabilirliği varmı diye bakılabilir.

 4. Merhaba,

  Bütün yöntemlerin fiyatlarını öğrenebilir miyim? Birde ameliyattan ne kadar süre sonra normale dönülüyor mesela ort kaç ay sonra fitness yapılabilir?

  • merhabalar Burak bey yöntemlerin fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim? Ve tahmini kaç gün içinde normal yaşantıma dönebilirim.

  • merhabalar hayırlı günler.
   precice stryde yöntemi en konforlu en rahat yöntemdir. tamamen kemik içinden uygulanan ve uzaktan kumanda ile uzatması yapılan bir yöntemdir. süreç içerisinde yürüyebilir gezebilirsiniz normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz.
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   70 günlük süreç içinde de yürüyebilir gezebilirsiniz.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Serhat bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Serhat bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 5. Merhabalar, Stryde da dahil olmak üzere bütün yöntemleri içeren bir fiyat bilgilendirmesi yapabilir misiniz acaba mail adresime? Teşekkürler.

  • merhabalar 5 farklı yöntem var hepsinin fiyatını ve farklılıklarını size mail adresiniz üzerinden gönderiyorum.

  • merhabalar Sait bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 6. Iyi gunler,

  Butun boy uzatma yontemlerinin fiyatlarini gonderebilirmisiniz? Stryde yonteminin yas siniri varmidir? Stryde yontemiyle simdiye kadar elde edilen sonuclar diger yontemlerle kiyaslarsak nasildir? Tesekkurler..

  • merhabalar Cansu hanım fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 7. Hocam benim alt bacaklarımın ikisindede dışa yönük çarpıklık var bacaklarımı kapattığımda arasında 5-6 cm gibi bi fark oluşuyor eğrilik ameliyatı için hangi yöntemi tercih etmeliyim, bu ameliyatın boyuma ek bi faydası olacakmı, fiyatları nedir, çalışıyorum aynı zamanda işime ne kadar bi süre zarfında geri dönebilirim ve ameliyat riskleri nelerdir iyi günler.

  • merhabalar Muhammet bey
   Eğrilik düzeltmede doğrudan kemiği düzeltecek bir tedavi uygulanıyor. Ameliyatla kemikleriniz eğrildiği noktadan kesilip doğru açı veriliyor. Ve ardından o şekilde plaklarla sabitleniyor. Ameliyattan uyandığınızda bacaklarınız düzleşmiş oluyor. Tamamen bacak içerisinden uygulanan bir sistem olduğu için dış cihaz(ilizarov) sistemlerine göre daha konforlu bir süreç geçiriyorsunuz.
   Ertesi gün bacaklarınızın üzerine basıp yürüyebiliyorsunuz. Sadece tedbiren ilk 4-6 hafta koltuk değneği tavsiye ediyoruz. Sonrasında ise serbest oluyorsunuz.
   işinize 1 hafta sonra dönebilirsiniz. yorucu sürekli ayakta olmanızı gerektiren bir işiniz varsa 1 ay beklemeniz daha uygun olabilir.
   fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapılacaktır.

  • merhabalar Çağdaş bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 8. ortalama 7-8 cm uzamak izteyen biri için, kemik uzatma alt bacaktan mı üst bacaktan mı yapılıyor? bunun tercihini hasta yapabilir mi?

  • merhabalar Salih bey
   alt bacak ve üst bacak oranına bakılır aralarında uyumsuzluk varsa o tercih edilir. eğer uyumsuzluk yoksa doktor tercihi size bırakır.
   alt bacak daha ağrısız hareket kabiliyeti daha fazladır yürümek daha rahat olur uzama miktarı 7 cm idealdir 8 cm fazladır biraz zordur alt bacak için
   üst bacak biraz daha ağrılıdır kaslar yoğun olduğu için ve hareket kabiliyeti daha azdır kalça ve diz eklemini rahatsız ediyor cihaz. uzama miktarı 7 cm rahat olur 8 cm de uzama görülür. kemik daha hızlı kaynar.

   bu şekilde ve daha detaylı doktor iki tarafın avantaj ve dezavantajını anlatır tercihi size bırakır.

  • merhabalar Mahir bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 9. Uzatmalarda öncelik neye veriliyor? alt bacak üst bacak birlikte mi yapılıyor yoksa tek seansta 8 cm uzamak isteyen biri için alt bacak veya üst bacaktan biri mi tercih ediliyor? Biri tercih ediliyorsa da bu tercih hakkı hastaya mı veriliyor?

  • merhabalar Salih bey
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   alt bacak ve üst bacak aynı anda yapılamaz iki alt bacaktan veya iki üst bacaktan ameliyat yapılır. hem alt bacaklardan hemde üst bacaklardan yapılması büyük risktir. kemik iki yerden birden kesiliyor kaynaması olmayabilir hareket edemiyor yatağa bağımlı kalıyorsunuz bundan dolayı egzersiz yapamıyorsunuz kaslarınızı esnetemiyorsunuz yırtılma olma ihtimali yüksek üst bacaktan cihazlar yanda alt bacaktan cihazlar iç çaprazda oluyor sadece sırt üstü uzanabilirsiniz sağa sola dönemezsiniz yani büyük bir risktir yapılamaz.

   alt bacak veya üst bacak arasında orantısızlık varsa doktor estetik görünüm içinde kısa olan tarafı tercih eder. orantısızlık bulunmuyor ise size avantaj ve dezavantajını anlatır ikisinin de kararı size bırakır.

  • Merhaba, fiyat bilgisi alabilir miyim ve ayrıca kol kemiği içinde mümkün müdür?

  • merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.
   kollar da uzatılabilir 2-4 cm arasında kol uzatması yapılabilir.

 10. Merhaba ben içerden sistem olan ve üzerinde yürüyebilir konforlu kemik uzatması hakkında fiyat bilgisi rica edecektim uygulama=precice 2.2

  • merhabalar Ali bey
   precice2.2 yöntemi: tamamen kemik içerisinden uzaktan kumanda ile uzatılması yapılır. uzatma süreci boyunca 2.5 ay üzerine basıp yürümeniz yasaktır cihazın yük taşıma kapasitesi yoktur. süreç içerisinde yatağa bağlı kalıyorsunuz. yük taşımayan tek yöntemdir.
   precice stryde yöntemi: sizin bahsettiğiniz tamamen kemik içinden uygulanan uzaktan kumanda ile uzatması yapılan en konforlu yöntemdir üzerine basıp yürüyebilirsiniz gezebilirsiniz.
   fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Sema hanım
   precice stryde en son çıkan yöntemdir. tamamen kemik içerinden uzaktan kumanda ile uzayan çivi takılır. süreç içerisinde yürüyebilir gezebilirsiniz. en konforlu aynı zamanda en pahalı yöntemdir.
   fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • İyi günler.estetik amaçlı,iki aşamalı olarak boy uzatma ameliyatı düşünüyorum,öncelikle fiyat bilgisi almak istiyorum,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim…

  • merhabalar Hamdi bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Burak bey fiyatlar ile ilgili size mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Burak bey
   precice yönteminde üst bacaktan da alt bacaktan da uygulanır. diğer yöntemlerde hem alt bacaktan hemde üst bacaktan yapılır. çivi ölçümleriniz alınır ona göre cihaz hazırlanır.

  • merhabalar Ezgi hanım ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 11. Merhabalar, Stryde da dahil olmak üzere bütün yöntemleri içeren bir fiyat bilgilendirmesi yapabilir misiniz mail adresime? Teşekkürler.

  • merhabalar hayırlı günler fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • bacaklarımda diz altında dışa doğru eğrilik var çok olmasada her iki bacakta 3_4 cm kadar bunu düzeltmek istiyorum illa ameliyatmi olmak lazım ameliyatsız çözüm yolları nelerdir birde fiyat almak istiyorum saygılar

  • merhabalar Berkay bey
   ameliyat ile kalıcı düzeltme yapıyoruz. ameliyat dışında silikon dolgu ile bacaklarınız düz görünebilir bunlar yapılabilir biz bunları uygulamıyoruz. direk ameliyat ile kemiği kalıcı olarak düzeltiyoruz.
   Eğrilik düzeltmede doğrudan kemiği düzeltecek bir tedavi uygulanıyor. Ameliyatla kemikleriniz eğrildiği noktadan kesilip doğru açı veriliyor. Ve ardından o şekilde plaklarla sabitleniyor. Ameliyattan uyandığınızda bacaklarınız düzleşmiş oluyor. Tamamen bacak içerisinden uygulanan bir sistem olduğu için dış cihaz(ilizarov) sistemlerine göre daha konforlu bir süreç geçiriyorsunuz.

   Ertesi gün bacaklarınızın üzerine basıp yürüyebiliyorsunuz. Sadece tedbiren ilk 4-6 hafta koltuk değneği tavsiye ediyoruz. Sonrasında ise serbest oluyorsunuz.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Aleyna hanım yöntem ve fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 12. İyi günler. Stryde yöntemiyle 2 bacak, hem kaval hem de uyluk kemiklerinden 7’şer cm olmak üzere toplamda 14cm uzatmanın fiyatını email adresim aracılığıyla paylaşabilirseniz sevinirim.

  Teşekkürler.

  • İyi günler Ozan bey

   Stryde yöntemi ile operasyon yapılabilmesi için 3 hafta öncesinden sipariş vermemiz gerekiyor. bunun için orthoröntgen çekilerek bacak kemiklerinizin net ölçümleri alınıyor ve size özel çivi üretilip gönderilmesi için bu blgiler Amerila’da bulunan Precice(NuVasive) firması ile paylaşılıyor.

   Stryde çivilerinin tane fiyatı tüm ülkelerde birbirine benzer ve bu yöntemin de pahalı olmasında en önemli faktör diyebiliriz.
   Detaylı fiyat bilgisi tarafınıza mail atıldıç

  • Hocam benim kardeşim var 17 yaşında ve boyu 151cm. Bugün doktora gittik boyu için. Çekilen Filimlerde kemikleri kapanmış boyu uzamaz dendi. Kardeşimin boy yüzünden pisikolojisi bozuldu. Bizde aile olarak kardeşime boy uzatma ameliyatı yağmaya karar verdik. Kardeşimin 10/13 cm boy uzatma ameliyatının maliyeti ne kadar olur. Bir yardımcı olsanız çok memnun kalırız.

  • Merhabalar hayırlı günler
   Büyüme epifiz plakları erken yaşta kapanmış. büyüme plakları kapandıktan sonra ameliyat ile uzatma yapılabilir.
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   en fazla iki ameliyat yapılabilir. ikinci ameliyat ile de: 6-8 cm arasında uzatma sağlanabilir.
   iki ameliyat toplam 12-16 cm arasında uzatma sağlanabilir.
   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş sağlandı.

  • Merhaba Mert bey
   stryde yöntemi ile boy uzatma ameliyatı fiyatı tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Merhabalar, precice stryde içerden sistem yürüyebileceğimiz şekilde yapılan ameliyatın maliyeti nedir? Teşekkür ederim

  • merhabalar Abdullah bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Cevap yaz