Stryde Yöntemi

Precice Stryde Yöntemiyle Boy Uzatma

Önemli Duyuru: Maalesef, Precice Stryde çivileri yeniden piyasaya sürülmeden önce şirketin detaylı testler yapmak istemesi nedeniyle üretici tarafından geri çağrılmıştır. Dağıtıcı şirkete göre tekrar çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak, Precice çivileri üretilmeye devam etmektedir ve eğer boy uzatma ameliyatınızı iç çivi yöntemiyle yaptırmak isterseniz ameliyatı gerçekleştirebilir ve planlarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

Stryde çivileri Precice çiviyi üreten aynı şirket (NuVasive Specialized Orthopaedics (NSO)) tarafından üretilir ve tamamen aynı tasarımı taşır ancak yapım malzemeleri farklıdır. Başka bir deyişle intramedüller çivi sisteminin önceki “ PRECICE 2 ” versiyonunun daha yeni bir versiyonudur. Bu son iki gelişmiş çivinin arasında ince bir fark vardır, bu fark içinde kullanılan malzemedir. Precice 2 Titanyum alaşımından yapılmıştır, Stryde çivisi ise çelikten yapılmıştır, bu da Precice 2 çivisinden 4 kat daha güçlü olmasını sağlar. Çok önemli bir ayrıntıdır, çünkü doktorun hastaları Precice 2 çivisinden daha fazla ağırlık vermeye teşvik edebileceği anlamına gelir. Bunun yanı sıra bacaklara takılan harici metal bir aparat bulunmamaktadır. Bunlar uzun ve ağrılı tedavi süreleri, osteomiyelite yol açabilen iğne yolu enfeksiyonu gibi riskleri ortadan kaldırarak, geleneksel yöntemler olan harici cihaz ile uzatma yöntemlerine göre en dikkate değer avantajlardır.

Stryde çivileri, uzuv uzatmak için kullanılan Amerikan yapımı intramedüller çivilerdir. Çivinin içindeki mıknatıslarla etkileşime giren çivi uzatmak için bir Harici Uzaktan Kumanda (ERC) kullanılır. Hala test aşamasında olduğu için şuan uygulanmamaktadır.

precice stryde

 Precice Stryde yöntemi bileşenleri:

Uzaktan Kumanda (ERC);

Uzaktan Kumanda, üzerindeki düğmeye basarak uzamanın oluşmasını sağlayan taşınabilir manyetik bir cihazdır. Böylece kontrollü uzama gerçekleşir.

 

İntramedüller Çivi;

İntramedüller çivi veya çubuk, içerden sabitleme olarak kullanılır ve çelik alaşımından yapılır. Doktor, röntgen görüntülerini inceleyerek çivinin boyutuna karar verir. (8,5 mm, 10,7 mm, 11,5 mm or 12,5 mm)  Ameliyat sırasında kemik boşluğuna cerrahi olarak gömülür.

precice stryde

Bu yazımızda daha çok iki yöntem arasındaki benzer ve Stryde çivisini farklı kılan yönler üzerinde duracağız.

Precice 2 ile Stryde arasındaki benzer özellikler:

 • Her iki çivi de tamamen bacak içerisinden(internal) uygulanan sistemler.
 • Uzatma işlemi diğer yöntemlere göre daha konforlu ve daha az ağrılıdır.
 • Uzatma mekanizmaları aynıdır.

Ancak Stryde çivisinin Precice 2 çivisinin dezavantajlarını ortadan kaldıran pek çok özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Precice 2 ile Stryde arasındaki farklı özellikler:

 • Stryde çivisi Precice’dan daha güçlü ve daha sağlam ham maddeden yapılmıştır.
 • En önemli fark ise: Precice 2 sistemi uzatma dönemi boyunca hastanın tam ağırlığını kaldıramaz ve tek bacak uzatmada koltuk değneğine iki bacak uzatmada ise tekerlekli sandalyeye gerek vardır. Stryde ise hastanın tam ağırlığını taşıyabilir. Sadece ilk birkaç hafta koltuk değneklerine ihtiyaç duyulur ve sonrasında hasta desteksiz de yürüyebilir.
 • Kan sulandırıcı ilaçlara Stryde yönteminde ihtiyaç yoktur
 • Precice sytrde çivisi Precice 2 çivisinden yaklaşık 2 kat daha pahalı ve bundan dolayı fiyatlar da 2 ye katlanabiliyor. Fiyat bilgisini ameliyat olmak istediğiniz doktorlardan muayene olmak yoluyla öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Stryde çivisi Precice çivisinin dezavantajlı yönlerini kaldırmak ve hastaya daha fazla hareket kabiliyeti kazandırmak için tasarlanmıştır.Şu anda Stryde çivisinin dezavantajı dünya çapında sınırlı kullanımıdır.

Precice Stryde şuanda yalnızca birkaç ülkede kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de; Türkiye.

Bütçeniz kısıtlıysa kendiniz için aşağıdaki uzatma yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Precice 2: Günümüzde kullanılan en gelişmiş ve en konforlu tekniktir ve ülkemizde de birçok doktor tarafından uygulanmaktadır. Fiyatının yüksek oluşu ve ameliyat sonrası uzatma döneminde hastanın ağırlığını taşıyamaması en büyük dezavantajıdır.

Kombine Yöntem: Cihaz çıkarma süresi 3-4 ay ve fiyatları tamamen içeriden sistemlere göre daha hesaplı olduğu için Türkiye’de en çok tercih edilen kemik uzatma tekniğidir.

Holyfix: Monolateral(tek taraflı) olarak uygulanan yöntem ilizarov tekniğinin dezavantajlı yönlenlerini gidermek için tasarlanmıştır.

İlizarov: Bilinen ilk kemik uzatma yöntemidir ve günümüzde geliştirilmiş versiyonu uzatma ameliyatı dâhil kemik eğriliği ve parçalı kırıklarda dahi uygulanmaktadır.

Stryde çivisi veya diğer uzatma yöntemleri hakkında sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  çi

  .fiyat-al-email{width: 85% !important; margin-right: 1%;}@media only screen and (max-width: 750px) {.fiyat-al-email{width: 63% !important;}

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  260 Yorum

  • Necmettin sami
   26 Mayıs 2021, 13:25

   175 im 190 olabilir miyiz kac tl gerekiyor

   • Boy Ameliyatı - Admin
    28 Mayıs 2021, 11:06

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • Tuğçe Çınar
   29 Nisan 2021, 20:38

   merhaba boyum 160 dı ama bugün ölçtüğümde 157 çıktı önceki ölçtüklerimde yanlış ölçmediğime eminim ama neden kısaldığımı anlayamadım 172 falan olmak istiyorum ve 18 yaşındayım mümkün mü bir seferlik ameliyat ile stryde ameliyatını düşünüyorum ama fiyatı pek makul görünmüyor fiyat aralığı nedir bir de ben sporcuydum 8 yıl taekwondo sporuyla uğraştım ve kemiklerimin yeterince esnek olduğunu düşünüyorum çünkü bacaklarımı sıfır açabiliyorum el parmaklarımı elimin geriye doğru üzerine değdirebiliyorum ayaktayken yere eğilip kafamı bacaklarıma değdirebiliyorum birkaç doktorun kemik esnekliğinden bahsettiğini gördüm kastedilen kemik esnekliği bu mu ve kombine yöntemle ameliyat olduğumuzda dışarıdan bacağımıza bağlı olan şeyler ne kadar bacağımızda duruyor fiyatı söylerseniz de çok sevinirim iyi akşamlar

   • Boy Ameliyatı - Admin
    30 Nisan 2021, 15:27

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • İSMAİL
   17 Mart 2021, 07:18

   Merhabalar yaşım 28, boyum 168 12 cm kadar boyumu uzatmak istiyorum.Fiyatlar ve süreç hakkında bilgi alabilirmiyim ?

   • Boy Ameliyatı - Admin
    18 Mart 2021, 11:21

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • Emir Varol
   21 Şubat 2021, 10:54

   Merhabalar boyum 168 uzatma ilr 186 olmak istiyorum biliyorum fark çok fazla ama bunu kaç ameliyatta yapabilirim. Ayrıca iz kalıyor mu kalirsada kalan izler tedavi ile geçer mi (stryde yöntemi ile) ve ücreti. İmdiden teşekkürler iyi çalışmalar

   • Boy Ameliyatı - Admin
    22 Şubat 2021, 13:18

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

    • Melih
     27 Nisan 2021, 15:19

     Merhaba benim boyum – 167 22 yaşındayım 8-10 cm kadar uzamak istiyorum Precice 2 ,Precice Stryde yöntemi hastane doktor tedavi masrafları dahil ne kadardır ? kaç ay sonra tam yürüyebilirim bilgilendirirseniz sevinirim

     • Boy Ameliyatı - Admin
      6 Mayıs 2021, 15:47

      Merhabalar;
      Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • ali
   31 Ocak 2021, 21:20

   22 yaşındayım 160 boyundayım. Kombine yöntemde ve precice yöntemlerinde tam tedavi süresi ne kadar? ne kadar süre sonucunda ayağa kalkıp normal hayatıma dönebiliyorum?

   • Boy Ameliyatı - Admin
    1 Şubat 2021, 12:46

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • serdar bir
   31 Ocak 2021, 18:34

   37 yaşındayım. 1.68 boyundayım. yaşımın dezavantajı var mı. maksimum kaç santim fayda alınabilir. hangi hastanede tedavi ve ameliyat yapılacak. stryde çivisini düşünüyorum. bunun maliyeti nedir. tedaviler dahil

   • Boy Ameliyatı - Admin
    1 Şubat 2021, 13:40

    Merhabalar;

    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • Eda ağgez
   19 Ocak 2021, 20:44

   Merhaba Benim nikel ve cobalt alerjim var sağ bacağım için uzatma ameliyati olmam gerekir 7 cnm kısalık var hangi cihaz bana uyar

   • Boy Ameliyatı - Admin
    29 Ocak 2021, 16:26

    Merhaba;

    Uygulanan implantlar titanyum olduğu için herhangi bir reaksiyon (alerjik durum) göstermez.

  • Yusuf
   8 Ocak 2021, 12:42

   Fiyat hakkında bilgi alabilir miyim

  • Sefâ DEMiROK
   23 Aralık 2020, 09:01

   boyum 178 yaşım 17 185 olabilir miyim “Kombine Yöntem” ile?

   • Boy Ameliyatı - Admin
    23 Aralık 2020, 14:04

    merhabalar kombine yöntemi süreç ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Tatlı bir kuş
   20 Aralık 2020, 19:23

   1.47 boyundayım 16 yaşındayım kombine yöntem ile boyum ne kadar uzayabilir. Ameliyatın ne gibi dezavantajlari var ve fiyatı ne kadar
   Diğer yöntemlerinde fiyatlarını ogrenebilirmiyim lütfen

   • Boy Ameliyatı - Admin
    21 Aralık 2020, 15:28

    merhabalar ameliyat yöntemleri süreçleri ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Berkay
   16 Aralık 2020, 22:19

   En son model ameliyat hakkında detaylı bilgi alabilir miyim? Aynı şekilde bu ameliyat nasıl yapılıyor, günlük hayatta lavabo, cinsel ilişki vb ihtiyaçlara engel mi, ameliyat sonrası yara izi kalıyor mu? Eğer yara izi kalıyorsa bu izleri estetik ameliyat dahil herhangi bir yöntemle silebilir miyiz? Ameliyat nerede ve hangi fiyatta yapılıyor? Dönüş yapabilirseniz memnun olurum.

   • Boy Ameliyatı - Admin
    17 Aralık 2020, 12:42

    merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Burak
   11 Aralık 2020, 04:19

   Hocam detaylı fiyat en uygun nasıl olabilir nerde olabilirm eposta yoluyla bildirebilir misiniz?

  • yahya
   6 Aralık 2020, 15:06

   Fiyatları ne kadar ve tedavi süreci?

  • Kenny
   30 Kasım 2020, 00:47

   Ben yöntemler süreç ve fiyat hakkında bilgi almak istiyorum 1.76yım 19 yaşındayım

   • Admin
    30 Kasım 2020, 11:12

    merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Hamdican aslan
   29 Kasım 2020, 18:50

   Fiyat bilgisi alabilir miyim?

   • Admin
    30 Kasım 2020, 11:07

    merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

    • Erol
     9 Aralık 2020, 10:11

     Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim

     • Erol mercan
      9 Aralık 2020, 10:14

      Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim

      • Boy Ameliyatı - Admin
       9 Aralık 2020, 12:50

       merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

     • Boy Ameliyatı - Admin
      9 Aralık 2020, 12:47

      merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  Online
  Görüşme

  ?
  Boy Ameliyatı
  Bu sohbet bir bot ile gerçekleştirilmektedir!
  X