Stryde Yöntemi

Precice Stryde Yöntemiyle Boy Uzatma

Önemli Duyuru: Maalesef, Precice Stryde çivileri yeniden piyasaya sürülmeden önce şirketin detaylı testler yapmak istemesi nedeniyle üretici tarafından geri çağrılmıştır. Dağıtıcı şirkete göre tekrar çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak, Precice çivileri üretilmeye devam etmektedir ve eğer boy uzatma ameliyatınızı iç çivi yöntemiyle yaptırmak isterseniz ameliyatı gerçekleştirebilir ve planlarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

Stryde çivileri Precice çiviyi üreten aynı şirket (NuVasive Specialized Orthopaedics (NSO)) tarafından üretilir ve tamamen aynı tasarımı taşır ancak yapım malzemeleri farklıdır. Başka bir deyişle intramedüller çivi sisteminin önceki “ PRECICE 2 ” versiyonunun daha yeni bir versiyonudur. Bu son iki gelişmiş çivinin arasında ince bir fark vardır, bu fark içinde kullanılan malzemedir. Precice 2 Titanyum alaşımından yapılmıştır, Stryde çivisi ise çelikten yapılmıştır, bu da Precice 2 çivisinden 4 kat daha güçlü olmasını sağlar. Çok önemli bir ayrıntıdır, çünkü doktorun hastaları Precice 2 çivisinden daha fazla ağırlık vermeye teşvik edebileceği anlamına gelir. Bunun yanı sıra bacaklara takılan harici metal bir aparat bulunmamaktadır. Bunlar uzun ve ağrılı tedavi süreleri, osteomiyelite yol açabilen iğne yolu enfeksiyonu gibi riskleri ortadan kaldırarak, geleneksel yöntemler olan harici cihaz ile uzatma yöntemlerine göre en dikkate değer avantajlardır.

Stryde çivileri, uzuv uzatmak için kullanılan Amerikan yapımı intramedüller çivilerdir. Çivinin içindeki mıknatıslarla etkileşime giren çivi uzatmak için bir Harici Uzaktan Kumanda (ERC) kullanılır. Hala test aşamasında olduğu için şuan uygulanmamaktadır.

precice stryde

 Precice Stryde yöntemi bileşenleri:

Uzaktan Kumanda (ERC);

Uzaktan Kumanda, üzerindeki düğmeye basarak uzamanın oluşmasını sağlayan taşınabilir manyetik bir cihazdır. Böylece kontrollü uzama gerçekleşir.

 

İntramedüller Çivi;

İntramedüller çivi veya çubuk, içerden sabitleme olarak kullanılır ve çelik alaşımından yapılır. Doktor, röntgen görüntülerini inceleyerek çivinin boyutuna karar verir. (8,5 mm, 10,7 mm, 11,5 mm or 12,5 mm)  Ameliyat sırasında kemik boşluğuna cerrahi olarak gömülür.

precice stryde

Bu yazımızda daha çok iki yöntem arasındaki benzer ve Stryde çivisini farklı kılan yönler üzerinde duracağız.

Precice 2 ile Stryde arasındaki benzer özellikler:

 • Her iki çivi de tamamen bacak içerisinden(internal) uygulanan sistemler.
 • Uzatma işlemi diğer yöntemlere göre daha konforlu ve daha az ağrılıdır.
 • Uzatma mekanizmaları aynıdır.

Ancak Stryde çivisinin Precice 2 çivisinin dezavantajlarını ortadan kaldıran pek çok özelliğinin olduğunu söyleyebiliriz.

Precice 2 ile Stryde arasındaki farklı özellikler:

 • Stryde çivisi Precice’dan daha güçlü ve daha sağlam ham maddeden yapılmıştır.
 • En önemli fark ise: Precice 2 sistemi uzatma dönemi boyunca hastanın tam ağırlığını kaldıramaz ve tek bacak uzatmada koltuk değneğine iki bacak uzatmada ise tekerlekli sandalyeye gerek vardır. Stryde ise hastanın tam ağırlığını taşıyabilir. Sadece ilk birkaç hafta koltuk değneklerine ihtiyaç duyulur ve sonrasında hasta desteksiz de yürüyebilir.
 • Kan sulandırıcı ilaçlara Stryde yönteminde ihtiyaç yoktur
 • Precice sytrde çivisi Precice 2 çivisinden yaklaşık 2 kat daha pahalı ve bundan dolayı fiyatlar da 2 ye katlanabiliyor. Fiyat bilgisini ameliyat olmak istediğiniz doktorlardan muayene olmak yoluyla öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Stryde çivisi Precice çivisinin dezavantajlı yönlerini kaldırmak ve hastaya daha fazla hareket kabiliyeti kazandırmak için tasarlanmıştır.Şu anda Stryde çivisinin dezavantajı dünya çapında sınırlı kullanımıdır.

Precice Stryde şuanda yalnızca birkaç ülkede kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de; Türkiye.

Bütçeniz kısıtlıysa kendiniz için aşağıdaki uzatma yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Precice 2: Günümüzde kullanılan en gelişmiş ve en konforlu tekniktir ve ülkemizde de birçok doktor tarafından uygulanmaktadır. Fiyatının yüksek oluşu ve ameliyat sonrası uzatma döneminde hastanın ağırlığını taşıyamaması en büyük dezavantajıdır.

Kombine Yöntem: Cihaz çıkarma süresi 3-4 ay ve fiyatları tamamen içeriden sistemlere göre daha hesaplı olduğu için Türkiye’de en çok tercih edilen kemik uzatma tekniğidir.

Holyfix: Monolateral(tek taraflı) olarak uygulanan yöntem ilizarov tekniğinin dezavantajlı yönlenlerini gidermek için tasarlanmıştır.

İlizarov: Bilinen ilk kemik uzatma yöntemidir ve günümüzde geliştirilmiş versiyonu uzatma ameliyatı dâhil kemik eğriliği ve parçalı kırıklarda dahi uygulanmaktadır.

Stryde çivisi veya diğer uzatma yöntemleri hakkında sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  çi

  .fiyat-al-email{width: 85% !important; margin-right: 1%;}@media only screen and (max-width: 750px) {.fiyat-al-email{width: 63% !important;}

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  260 Yorum

  • ozan
   16 Haziran 2023, 12:42

   Styrde yönteminde fiyatlar nedir?
   Eğer şuanda kullanımda değilse ne zaman kullanıma girer?

   • Boy Ameliyatı
    16 Haziran 2023, 14:25

    Merhaba Stryde yöntemi test aşamasında oldugu için uygulanmamaktadır. Önümüzdeki yıllarda çıkması beklenmektedir.

  • Baran Abbasoğlu
   13 Haziran 2023, 06:29

   Bahsettiğiniz styrde yöntemin ne kadar sürmektedir ve ayrıca ameliyat olup iyileşme süreci bittiği takdirde hayatımızda yapamayacağımız şeyler var mı futbol gibi? Son sorum ameliyattan sonra normal gündelik yaşamımıza hangi yöntemlerde ne zaman dönüyoruz ?

   • Boy Ameliyatı
    13 Haziran 2023, 16:58

    Merhaba Stryde yöntemi test aşamasında oldugu için uygulanmamaktadır. İlk ameliyattan 5-6 ay sonra normal hayata dönüş başlıyor. Tam anlamıyla iyileşme kemikler kaynadıktan sonra (9-12 ay) gerçekleşir.Daha sonrasında doktor onayı ile diledğiniz spora başlayabilirsiniz. Diger yontem ve süreç detayları tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Nehir Derinsu
   23 Nisan 2023, 17:29

   Bu yöntem ile boy en fazla kaç cm uzayabilir

   • Boy Ameliyatı
    24 Nisan 2023, 16:22

    Merhabalar Stryde yöntemi test aşamasında olduğu için uygulanmamaktadır. Diğer yöntem ve süreçleri içeren bilgiler mail olarak gönderildi.

  • Ömer seçilmiş
   31 Mart 2023, 07:29

   Benim bilek bölgem de ve iki sindede eğrilik var biraz aynı zamanda da boy uzatmaks isterim kısa zamanda dışa takılmayan boy uzatma ve eğrilik işlemi nasıl olur acaba

   • Boy Ameliyatı
    31 Mart 2023, 14:42

    Merhaba, eğrilik derecesine göre uzatma ameliyatı esnasında düzeltme de yapılmaktadır. Eğrilik derecesini öğrenmek için önceden doktorun değerlendirmesi gerekiyor. Uzatma ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi mail üzerinden gönderildi.

  • Zeki Şenalp
   8 Şubat 2023, 16:30

   Merhaba,
   Boyum 167 boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum. Süreç ve fiyat konusunda bilgilendirme istiyorum.

   • Boy Ameliyatı
    8 Şubat 2023, 17:32

    Merhaba, mailden dönüş yapılmıştır.

  • Tuğba Karataş
   19 Ocak 2023, 21:56

   Merhabalar boyum 157 stryde yöntemi ile ameliyat olmak istiyorum fiyat bilgilendirmesi yapar mısınız acaba ?

   • Boy Ameliyatı
    21 Ocak 2023, 12:51

    Merhaba, mailden dönüş yapılmıştır

    • Furkan Ö
     19 Şubat 2023, 13:43

     Bu ameliyat yöntemlerinin tamamının ortalama fiyatlarını alabilir miyim?

     • Boy Ameliyatı
      20 Şubat 2023, 12:54

      Merhaba, mailden dönüş yapılmıştır.

  • Bedirhan Bakır
   3 Ocak 2023, 16:00

   Merhaba,
   Yaptığınız ameliyatlarla fiyat bilgilendirmesi yapabilir misiniz.

   • Boy Ameliyatı
    3 Ocak 2023, 17:06

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • reşat
   26 Aralık 2022, 00:19

   Boyum 1.67 yaş 19 strayde ile 10 cm uzatmak ne kadar sürer fiyatı ne olur ve ameliyat sonrası fitness a başlamak problem olurmu

   • Boy Ameliyatı
    26 Aralık 2022, 12:35

    Merhabalar mailden dönüş yapılmıştır.

  • Cem Doğan
   25 Aralık 2022, 22:10

   Merhaba,
   Yaptığınız ameliyatlarla ilgili fiyat bilgilendirmesi yapabilir misiniz.

   • Boy Ameliyatı
    26 Aralık 2022, 12:34

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  Online
  Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..