Boy Uzatma Ameliyatı Yöntemleri Nedir?

Boy uzatma ameliyatı hasta öncesi-sonrası görselHer yıl ülkemize boy uzatma ameliyatı için dünya çapından pek çok insan gelmeye başlamış durumda. Ülkemize olan bu yoğun talebin ana sebepleri arasında ise tıp alanındaki gelişmelerimiz, sunmuş olduğumuz hizmetlerin kalitesi, Türkiye’nin turistik güzellikleri ve elbette maliyet açısından da diğer ülkelere kıyasla çok daha avantajlı imkanlar sunması bulunmaktadır. Ülkemiz Amerika ve Avrupa’da boy uzatma ameliyatı yapan yerlere kıyasla yüksek hizmet kalitesini çok daha uygun fiyatlarla sunmaktadır, bu yüzden de boy uzatma ameliyatı için oldukça sık tercih edilen bir destinasyon haline gelmiştir. Boy uzatma ameliyatı olmak isteyen kişilerin karar verme noktasında en çok düşündükleri arasında “boy uzatma ameliyatı yöntemleri” bulunmaktadır. Yöntemlerin birbirlerine kıyasla avantajları ve dezavantajlarının yanı sıra fiyat anlamındaki farklılıkları bu noktada belirleyicidir. Bu yazımızda sizler için boy uzatma ameliyatlarında kullanılan yöntemlerin neler olduğunu derledik.
 • LON Yöntemi: LON yöntemi, bacak uzatma ameliyatlarında yaygın olarak tercih edilen bir tekniktir. Bu yöntem, hem dahili çivi hem de dışarıdan takılan eksternal fiksatörü bir arada kullanır. Hastalar, eksternal fiksatörün cilde dışarıdan takılması ve bakımının zor olması nedeniyle bir miktar konfor ve estetik kaybı yaşayabilirler. Yine de, LON yöntemi, bacak uzunluğunu güvenilir bir şekilde artırma avantajına sahiptir ve destekli yürüyüş imkanı sunar, aynı zamanda iç çivi sistemlerine göre maliyet anlamında daha ekonomik bir alternatif sunmaktadır.
 • Precice 2 Yöntemi: Precice 2, bacak uzatma ameliyatlarında kullanılan, tamamen dahili ve yüksek teknolojiye sahip bir uzatma cihazıdır. Bu yöntem, manyetik bir uzaktan kumanda kullanılarak, cildin dışında herhangi bir ek parça gerektirmeden, içeriden kontrol edilebilen uzatma işleminin yapılabilmesiyle öne çıkar. Maliyeti, LON yöntemine göre daha yüksek olmasına rağmen, Precice yöntemi, dışarıdan herhangi bir fiksatör kullanılmadığı için pansuman ve hijyenin çok daha kolay yönetilebildiği bir süreç sunmaktadır. Özellikle ameliyat sonrası ilk 15 gün, hijyen açısından en önemli dönemdir ve bu dönemin ardından hastaların pansuman ihtiyacı büyük ölçüde azalır, bu da olası hijyen problemlerini minimuma indirmektedir.

LON ve Precice 2 Karşılaştırması

Maliyetin yanı sıra boy uzatmak için ameliyat olmayı düşünen kişilerin en merak ettiği sorular arasında LON ve Precice 2 yöntemleri arasında farkların neler olduğu vardır. Sizler için hazırladığımız tablomuzdan her iki cihazın da kullanımlarına bağlı mevcut özelliklerini görebilirsiniz.

ÖzelliklerKombine/LONPrecice 2
Uzama Sürecinde YürümeDestekli yürüme mümkünİlk 2-3 ay temel ihtiyaçlar dışında yürüme mümkün değil
GörünümFiksatör mevcutFiksatör mevcut değil İç cihaz (iç çivi + kumanda)
Desteksiz Yürüme5-6 ay6-7 ay
AğrıFiksatöre bağlı ağrılar yaşanabilirDiğer yönteme göre daha az ağrı gözlemlenmektedir
Tam İyileşme Süresi9-12 ay9-12 ay
Maksimum Uzama MiktarıFemur 6-8 / Tibia 5-7Femur 6-8 / Tibia 5-7
Yara BakımıDüzenli pansumanİlk 2-3 hafta sonrasında yara kapanır

Boy uzatma ameliyatı ciddi bir cerrahi operasyondur ve kişilerin hem gerekli sağlık muayeneleri olumlu şekilde tamamlamaları hem de ameliyat sürecine dair detaylı bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Söz konusu boy uzatma ameliyatı yöntemleri olduğunda ise uzman bir doktorla her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları değerlendirilmelidir.

Medzonia ekibi olarak 10 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz boy uzatma ameliyatları ile birincil önceliğimiz hastalarımıza süreç boyunca tamamen şeffaf olmak ve hem ameliyat süreçlerinde hem de iyileşme sürecinde yanlarında olarak bu zaman dilimini sağlıklı şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. Eğer boy uzatma ameliyatı ve yöntemler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hasta temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.