Tek Ameliyat ile Ne Kadar Uzama Yapılabilir?

Tek ameliyat ile ne kadar uzama yapılabilir?Boy uzatma ameliyatları, ameliyatı düşünen kişiler için birçok soruyu beraberinde getirmektedir. Özellikle “tek ameliyatla ne kadar boy uzatılabilir?” ve “maksimum ne kadar uzayabilirim?” gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bu sorulara yanıt verirken, potansiyel hastaların bu süreç hakkında net ve şeffaf bilgilere erişmeleri önceliklidir. Boy uzatma ameliyatı, hem fiziksel hem de psikolojik olarak zorlayıcı bir süreçtir ve adayların bu operasyonu tam anlamıyla anlamaları gerekmektedir.

Ameliyat öncesi, hastalar geniş kapsamlı bir sağlık değerlendirmesinden geçerler. Bu değerlendirmeler; kan testleri, röntgen çekimleri, akciğer grafisi, EKG ve özellikle 40 yaş üzeri hastalar için kemik ölçümünü içerir. Ayrıca, hastanın sağlık geçmişi, varsa kronik hastalıkları ve düzenli olarak kullandığı ilaçlar doktor tarafından incelenir. Bu değerlendirmeler sonucunda, hastanın ameliyat için herhangi bir sağlık engeli olmadığı tespit edilirse operasyon planlanır.

Maksimum uzama miktarına gelince, hasta sağlığı her zaman en büyük önceliğimizdir. Güvenli uzama limitleri çerçevesinde, tek bir ameliyatla genellikle 6 ila 8 cm arasında bir uzama sağlanabilir. Uzama miktarı, hastanın vücut yapısının esnekliği, kemik mineral yoğunluğu ve kas ile sinirlerin gerilme kapasitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı hastalar daha esnek bir vücut yapısına sahip oldukları için, doktorumuz 8 cm’ye kadar uzamayı uygun görebilirken, diğer bazı hastalar için 6-6.5 cm uzama daha uygun olabilir. Bu noktada tüm hastalara belirttiğimiz gibi uzama miktarı 6 ila 8cm arası mümkün olmakla birlikte kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Hastaların iyileşme süreci boyunca karşılaşabilecekleri olası komplikasyonları önlemek için, doktorumuz sürekli olarak hastaları izlemektedir. Fiziksel muayeneler ve 15-20 günlük periyotlarla yapılan röntgen çekimleri ile hastaların iyileşme süreçleri yakından takip edilir ve hastaların süreci konforlu bir şekilde tamamlamaları için gereken tüm önlemler alınmaktadır.

İki Ameliyat ile Maksimum Ne Kadar Uzayabilirim?

Boyunun 10cm ve üzeri uzamasını isteyen bazı hastalarımız sıklıkla “iki ameliyat ile maksimum ne kadar uzayabilirim?” ya da “10cm uzamak için ne yapabilirim?” sorusunu sıklıkla sormaktadırlar. Hastalar elbette iki ameliyat olabilmektedirler ancak maksimum uzama miktarına yanıt vermeden önce özellikle belirtmek isteriz ki iki ameliyat olabilmek için ilk ameliyatın ardından kontrollerinizin doktor tarafından sağlanması ve bir diğer operasyon için onay verilmesi gerekmektedir. Kemik kaynama hızı ve sağlığı iyi durumda olan hastalar için doktorumuz ikinci bir ameliyat planlaması yapabilmektedir ancak bu planlama ilk ameliyattan minimum 5-6 ay sonra yapılabilmektedir.

İki boy uzatma ameliyatı ile hastaların boyları 12-16cm arasında uzatılabilmektedir. Bu noktada da tıpkı ilk ameliyat için belirttiğimiz gibi hastaların vücut yapısı ve kemik sağlıkları oldukça önemli faktörler arasındadır. Unutulmamalıdır ki boy uzatma ameliyatı ciddi bir cerrahi operasyondur ve hastaların sağlıkları ilk ve öncelikli olarak göz önünde bulundurulması gereken unsurdur. Eğer ikinci bir ameliyat sizin için uygunsa doktorunuz zaten bu noktada sizlere izlenmesi gereken yolu ve durumu açıklayacaktır.

Quadrilateral Operasyon Olabilir miyim?

Quadrilateral operasyonu, hem alt hem de üst bacakların aynı anda uzatılmasını amaçlayan bir cerrahi yöntemdir. Ancak, bu yöntem ciddi komplikasyonlar ve potansiyel olarak hayati riskler taşımaktadır. Bu nedenle, doktorumuz bu operasyonun uygulanmasını kesinlikle önermemekte. İlave boy kazanımı arzulayan hastalar için önerimiz, ilk ameliyatın ardından yeterli süre içinde iyileşmelerini sağlamak ve doktor kontrolünde ikinci bir operasyon planlamaktır. Sağlık ve güvenlik, tedavi sürecinde en önemli önceliklerimizdir ve her bir adım titizlikle değerlendirilmelidir.

Daha detaylı sorularınız için direkt olarak hasta temsilcilerimizle iletişime geçebilir ve bizleri YouTube kanalımızdan takip ederek sürece dair detaylı videolarımıza göz atabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.