Precice 2 Yöntemi

Precice 2 Yöntemiyle Boy Uzatma

Precice 2 sistemi 2011 yılından beri kullanılmakta olup, konforlu ve daha az riskli olmasından dolayı bugüne kadar çoğu hasta tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Bu ameliyatta, hastanın kemik içine intramedüller çivi yerleştirilir. Bunun yanı sıra bacaklara takılan dış(eksternal) metal bir aparat bulunmamaktadır. Bu sebeple dış cihazlı yöntemlere göre daha az ağrı, kısa tedavi süreleri ve daha az enfeksiyon riski dikkate değer avantajlardır.

PRECICE 2 çivi kemik uzatmak için kullanılan Amerikan yapımı intramedüller çivilerdir. Çivi içindeki mıknatıslarla etkileşime girer ve kemiği uzatmak için Uzaktan Kumanda (ERC) kullanılır.

 Precice yöntemi bileşenleri:

Uzaktan Kumanda (ERC);

Uzaktan Kumanda, üzerindeki düğmeye basarak uzamanın oluşmasını sağlayan taşınabilir manyetik bir cihazdır. Böylece kontrollü uzama gerçekleşir.

 

İntramedüller Çivi;

İntramedüller çivi veya çubuk, içerden sabitleme olarak kullanılır ve titanyum alaşımından yapılır. Doktor, röntgen görüntülerini inceleyerek çivinin boyutuna karar verir. (8,5 mm, 10,7 mm, 11,5 mm or 12,5 mm)  Ameliyat sırasında kemik boşluğuna cerrahi olarak gömülür.

Precice 2 Yöntemi
Çivi ile ilgili önemli bilgiler: 40-70 kg’a kadar olan hastaların çivinin boyutuna göre yürüteç desteği ile kontrollü şekilde yürünebilir. Ancak hastaların doktor kontrolünde çiviye fazla ağırlık vermeden yürümelerine izin verilir. (Örneğin, fizyoterapi seanslarında tuvalete gitme veya yürüme egzersizleri.) Bunun dışında çivinin ağırlık taşıma kapasitesi nedeniyle uzama döneminde mutlaka tekerlekli sandalye kullanılmalıdır. Çünkü bacaklara fazla baskı yapıldığında mekanizma zarar görebilir.

Precice 2 ile İki Ameliyat

Boy uzatma ameliyat yöntemi olarak Precice 2 seçilirse iki ameliyat gerçekleştirilir;

 1. İlk Ameliyat; Kemiğin ilik boşluğuna intramedüller bir çivi yerleştirilir. Hastalar, kumanda üzerinde ERC düğmesine basarak kemiği kademeli olarak günde 0,99 mm uzatır. (Uzatma günde üç kez yapılır / 0,33 mm x 3)
 2. İntramedüller Çivi Çıkarma Ameliyatı; Tam kemik kaynaması tamamlandıktan sonra hastanın isteği üzerine intramedüller çivi çıkarılabilir. Kısa bir işlemle çividen kurtulmak bir veya bir buçuk yılı bulabilmektedir.

Precice 2 yönteminin avantajları nelerdir?

 • Klasik/dışarıdan yöntemlere göre daha az ağrılı süreç yaşanmaktadır.
 • Bacaklara bağlı harici bir cihaz olmadığı için enfeksiyon kapma riski daha azdır. (örneğin Holyfix, Kombine)

Precice yönteminin dezavantajları nelerdir?

 • Ameliyat maliyeti LON ve Holyfix gibi diğer yöntemlere göre pahalıdır.
 • Çivinin ağırlık taşıma kapasitesi sınırlı olduğundan, uzatma aşamasında hastalar tekerlekli sandalye kullanmalıdır. Bu nedenle bazı hastalar tekerlekli sandalye kullanmaktan kaçınmak için Stryde Metodu’nu seçmeyi düşünmektedir.

‘Precice 2’ yöntemi hastalarımız tarafından şu sebeplerden dolayı oldukça tercih edilmektedir:

 • Hastalar ilk hafta hariç minimum ağrı ile uzama sürecinden geçerler.
 • Minimal yaralar ve estetik dikişler sayesinde bacaklarda daha az iz kalır.
 • Hastalar diğer yöntemlere göre (LON, Holyfix ve Ilizarov gibi) daha az komplikasyonlu, güvenli ve daha konforlu uzatma süresine sahip olur.

Klasik yöntemlere göre bacakta birkaç kesi yapıldığından dolayı iz çok fazla fark edilmeyecektir. Ameliyat yaraları eriyen dikişlerle dikilir ve su geçirmez pansumanlarla kapatılır. Bununla birlikte, yara izleri zaman geçtikçe kaybolacak ve göze batmayacaktır. Özellikle doktorumuz estetik dikiş uygulamaktadır.

Diğer ameliyatlarda da olduğu gibi, her zaman oluşabilecek riskler ve komplikasyonlar vardır. Doktor doğru tekniği uyguladığı sürece, hastanede hijyenik ortam sunulduğu ve ameliyat sonrası uygun bakım sağlandığı takdirde, riskler ile komplikasyonlar önlenebilir ve tedavi edilebilir. Boy Danışmanı Ekibi olarak bizim için her zaman birinci öncelik hasta güvenliğidir. Ancak, her insanın kendine özgü bir fizyolojisi vardır ve kemik erimesi veya yavaş kemik kaynaması gibi bazı öngörülemeyen durumlar ortaya çıkabilir. Henüz böyle bir durumla karşılaşmamış olsak da hastayı ameliyat öncesi nadir durumlar hakkında bilgilendirmeyi ihmal etmiyoruz.

Türkiye’de Op Dr. Yunus Öç Precice 2 yöntemi fiyatı 32.000 Euro – 36.000 Euro arası değişmektedir.

Dr. Paley (ABD) –8 cm femur uzatma (maliyet 97.500 Dolar ,PRECICE-Stryde) / 5 cm tibia uzatma (109.000 Dolar maliyet, PRECICE-Stryde)

Jacob Rozbruch (ABD) – 125.000$ (Femur veya Tibia) / Çivi Çıkarma Ücreti: 20.000$ (Femur veya Tibia)

Shahab Mahboubian (Hollywood CA, ABD) –femur uzatma (Precice) – 75.000$, tibia uzatma (Precice) – 85.000$ & 3-4 hafta arayla Kombine tibia ve femur uzatma – 155.000$

Bu işlem için kaç ay kalmalıyım?

Boy uzatma ameliyatı basit bir işlem değildir. Kırık kemikler ve iyileşme süreci göz önüne alındığında, hastaların buna oldukça fazla zaman ayırması gerekir. Özellikle ilk 3 ay hastaların süreci olabildiğince sağlıklı atlatabilmeleri için çok önemli bir dönemdir. Uzatma süresinin, iyileşme ve hastanın sağlık durumu doktor tarafından yakından izlenmesi gerekir. Tüm bunların yanı sıra, hastaların ameliyat sonrası boy uzatma sürecini iyi bilen bir fizyoterapistten uygun bir fizik tedavi seansı alması gerekir. Boy uzatma ameliyatı olmak isteyen hastaların tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak en az 3/4 ay burada kalmaları gerekmektedir. Tüm bu faktörlere rağmen hasta süreci evinde de geçirebilir fakat düzenli olarak belirleyeceğimiz egzersiz programına kendi terapistinin yardımıyla uymalı ve düzenli aralıklarla röntgen çektirmeyi ihmal etmemelidir. Konaklamaya dair daha detaylı bilgi almak ve ücretini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edin.

 • Konaklama + 3 öğün/gün
 • Fizyoterapi (2 seans/hafta)
 • Röntgen
 • İlaçlar
 • Ücretsiz pansuman ve muayene
 • Ücretsiz SPA ve Fitness
 • Ücretsiz WI-FI internet
 • Haftada iki kez ücretsiz çamaşırhane hizmeti.
 • Odalarda ücretsiz su, çay ve kahve.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  .fiyat-al-email{width: 85% !important;margin-right: 1%;}@media only screen and (max-width: 750px) {.fiyat-al-email{width: 63% !important;}}

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  242 Yorum

  • Yahya sakarya
   19 Haziran 2024, 14:51

   Fiyatlandırmalarınız nedir

   • Boy Ameliyatı
    25 Haziran 2024, 12:38

    Merhabalar Yahya Bey; tarafınıza mail ile detaylı dönüş sağlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz ?

  • Mahsun
   12 Mayıs 2024, 04:36

   Merhabalar şuan ki boyum 166 ama benim hedefimdeki boy 180 bunun için ne kadar süre kalmam lazım ve fiyatı ne kadar ? sağlık olarak tamamen elverişli olduğumu düşünürsek ve bu süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilirmiyim .

   • Boy Ameliyatı
    13 Mayıs 2024, 11:05

    Merhabalar Mahsun Bey;
    Tarafınıza mail yoluyla dönüş sağladık. Sağlıklı günler dileriz.

  • Furkan
   29 Nisan 2024, 12:17

   Merhaba +10cm uzatmak için fiyatiniz nedir ?

   • Boy Ameliyatı
    29 Nisan 2024, 16:43

    Merhabalar;
    Uzama miktarı, hastanın kemik mineral yoğunluğu, kas ve sinir yapısının esnekliği gibi fiziksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, ameliyatımız sırasında güvenli ve sağlıklı sonuçlar elde etmek için belirli sınırlarımız bulunmaktadır.
    Sağlık durumu uygun görülen hastalar için, tek bir ameliyatla genellikle minimum 6 cm, ortalama 7 cm ve maksimum 8 cm uzama sağlanabilmektedir. Bu süreçte, hastanın istediği uzama miktarı değil, anatomik ve sağlık faktörleri belirleyici olmaktadır.
    Fiyatlandırma konusunda ise, uzama miktarına bağlı değişiklik göstermemekte; uygulanan yöntemlere göre sabit ücretlerimiz bulunmaktadır. Bu durum, sürecin şeffaflığını ve maliyet konusunda net bir beklenti oluşturulmasını sağlar. Her hastanın ihtiyaçları ve sağlık durumu doğrultusunda en uygun tedavi planını sunmayı hedefliyoruz.
    Ücret bilgileri için tarafınıza mail yoluyla dönüş sağlanmıştır.
    Sağlıklı günler dileriz.

  • Doğukan mustafa
   11 Nisan 2024, 21:37

   Merhaba hem alt hem üst bacak olarak precice 2 ameliyatı fiyatı nedir?

   • Boy Ameliyatı
    15 Nisan 2024, 16:55

    Merhaba mail olarak tarafınıza gönderilmiştir.

  • Berk yilmaz
   27 Mart 2024, 18:13

   Precice 2 Ve styrde bu iki yömtemin ücretini öğrenebilirmiyim?

   • Boy Ameliyatı
    28 Mart 2024, 11:57

    Merhaba, stryde yöntemi test aşamasında olduğu uygulanmamaktadır. Precice ile ilgili süreç ve fiyat bilgileri tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • Demir Demir
   17 Mart 2024, 14:39

   Merhaba tek ameliyat ile minumu ve maksimum ne kadar uzama sağlanabilir? Ayrıca tek ameliyattın iyileşme süreci nedir ve fiyatları nedir?

   • Boy Ameliyatı
    18 Mart 2024, 14:01

    Merhaba, tek ameliyat ile minimum 6cm maksimum 8 cm elde edilebilir. Süreç detayları ve fiyat mail olarak gönderildi.

  • Ayça Ekin
   7 Şubat 2024, 14:51

   Merhaba en etkili yöntem bu mu ve de 6-8 cm yani tek seferde uzatma için fiyat alabilir miyim?

   • Boy Ameliyatı
    7 Şubat 2024, 16:32

    Merhaba, Kombine yönteminde dışta fiksatör ile uzama gerçekleşirken Precice yönteminde bacağın dışında herhangi bir şey olmamakta, uzaktan kumanda ile uzama gerçekleşmektedir.
    İki yöntemde de tek ameliyat ile minimum 6 cm, ortalama 7 cm, maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir. Eğer esnek bir yapınız varsa 9 cm düşünebilir.
    İki ameliyat ile 12-16 cm uzama gerçekleşmektedir.
    Detaylar tarafınıza mail olarak gönderilmiştir.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.