Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyatı 5 Hazırlık Aşaması

Türkiyede boy uzatma ameliyatı
Türkiye’de boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyor ve boy uzatma ameliyatına hazırlık ile ilgili aklınızda soru işaretleri ile dolaşıyorsanız, bu makalemizde ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
Türkiye’de boy uzatma ameliyatı hem doktorların tecrübesi hem de diğer medikal personelin kalitesiyle rahatlıkla tercih edilebilecek bir lokasyon. Boy uzatma ameliyatı Tükiye uygulamalarını merak eden ve bugüne kadar hedeflerine ulaşmak isteyen yüzlerce insana destek oldu ve olmaya devam ediyor. Binlerce insan estetik cerrahi prosedürler için her yıl Türkiye’ye seyahat ediyor.
Boy Uzatma Ekibi, on yılı aşkın bir süredir hastalar ve alalnında uzman cerrahlar arasında bir köprü görevi görmektedir. Ekip olarak bugüne kadar sayısız hayata dokunduk, hastalarımızla yan yana bu süreçte çok şey öğrendik, hizmet kalitemizi geri dönüşlerinizle iyileştirdik ve siz değerli hastalarımızla beraber geliştik. Bu macera dolu serüvende keyif aldığımız işi yaparak yükselmeye devam ediyoruz. Şimdi ise Türkiye’de boy uzatma ameliyatı sürecinde sizi neler beklediğini anlatan kapsamlı bir rehberi sizlere sunuyoruz!

Bacak Boyunu Uzatma Ameliyatı Tarihçesi

boy uzatma ameliyatı tarihçesi

Bacak boyunu uzatma ameliyatı ilk olarak 1950’li yıllarda yapılmıştır. Cücelik ve kemik anomalileri, bu operasyon ile tedavi edilmiş en yaygın durumlardı. Prosedürün teknikleri ve buluşlarla ekipmanlar geliştikçe, kemik deformite rahatsızlığı yaşayan daha fazla insana yardım edilebildi. Çarpık kaynamış veya yanlış hizalanmış uzuvlar bu yöntemle düzeltildi ve insanlara daha üretken bir yaşam şansı verildi.
Bu prosedürle anormallikleri olan insanlarda oldukça başarılı sonuçlar elde edildiğinden daha uzun boylu olmak isteyenler için kullanılabilir hale geldi. Günümüzde bu işlem hem estetik amaçlı hem de kemik deformitelerini ve anormalliklerini düzeltmek için kullanılmaktadır.
Boy uzatmak için distraksiyon osteogenezisi prensibi kullanılmaktadır. Ana temeli kemiği cerrahi olarak kırmak (osteotomi) ve ardından dahili veya harici bir sabitleme cihazı ile kademeli olarak uzatmaktır.
Dahili sabitleme cihazları (yani Stryde ve Precice gibi intramedüller motorlu teleskopik çiviler), harici sabitleme cihazları (yani Ilizarov Metod) veya her ikisinin kombinasyonları distraksiyon osteogenezisi (yani LON) bu prosedür için kullanılır.

Boy Uzatma Ameliyatı Hazırlık Aşaması; Neler Yapmalıyım?

Medikal ekip ameliyattan önceki gün size ne yapmanız gerektiği konusunda spesifik talimatlar verecek. Sorunsuz iyileşmenizi desteklemek için operasyondan önce aktif kalmanız, kas geliştirici değil esnetici egzersizler uygulamanız, sağlıklı beslenmeniz ve sigarayı bırakmanız önerilir.
Operasyon sırasında aşırı kanamayı veya anestezi etkileşimini önlemek için boy uzatma ameliyatı öncesi kullandığınız bazı ilaçların kesilmesi gerekebilir. Ameliyattan önce herhangi bir reçeteli, reçetesiz ilaç veya takviye/vitamin almadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.
Stresin azaltılması, zihinsel ve duygusal sağlığa önem verilmesi, iyileşmeye yardımcı olmak adına vücuttaki iltihaplanma düzeyini düşüreceğinden boy uzatma ameliyatı öncesi büyük önem taşır. Ameliyattan önce sağlığınız ne kadar iyiyse, ameliyat sonrası iyileşmeniz ve rehabiliteniz de o kadar kolay olacaktır.

Ne beklemeliyim?

Boy Uzatma Ameliyatı, sizin ve doktorunuzun birlikte karar vereceği ve bir ekip olarak başarı kazanılacak bir işlemdir. Cerrahınızın müsaitlik durumuna göre önceden planlanacaktır.

Boy Uzatma Ameliyatı Öncesi

Boy uzatma ameliyatı öncesi bir odaya alınacaksınız ve sizden önlük giymeniz istenecek. Ameliyat ekibi size kısa bir fizik muayene yapacak ve tıbbi geçmişiniz hakkında sorular soracak. Bir yatağa yatırılacaksınız ve cerrahi ekip sizi bu yatak ile ameliyathanenin içine ve sonrasında dışına taşıyacak.
Osteotomi veya kemiğin kesilmesi, dış fiksatör veya iç uzama çivisinin yerleştirilmesi işlem sırasında sizi uyutacak genel anestezi altında veya belden aşağısı uyuşturacak epidural anestezi altında yapılabilmektedir. Epidural anestezi doktorlarımız tarafından çok önerilmese de işlem sırasında uyanık olursunuz ancak herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.

Türkiye Hakkında İpuçları

Türkiye Vize İşlemleri

www.evisa.gov.tr Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı tarafından yönetilen bir online başvuru portalıdır. Buradan bireysel, aile (en az iki, en fazla on kişi) ve grup e-Vize başvuruları oluşturulabilmektedir.
Sistem ödeme için yalnızca Mastercard, Visa ve UnionPay kredi/banka kartları kabul eder. Kullanılacak kartın sizin adınıza olması gerekmemektedir. Sadece kartınızın “3D Secure Sistemi” olduğundan ve uluslararası işlemlere açık olduğundan emin olmanız yeterlidir.
“E-posta adresi doğrulama mesajı” size ulaştıktan sonraki bir saat içinde “onayla” butonuna tıklamanız ve 48 saat içinde ödemeyi tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz zaman aşımına uğrayacak ve sistem ödemeyi reddederek işleme baştan başlamanızı isteyecektir.

Türkiye Hava Durumu

Hava durumu Türkiye’nin neresinde olduğunuza göre elbette değişiklik gösterecektir. Türkiye iki kıtaya yayılan ve farklı bir topografyaya sahip devasa bir ülkedir. Türkiye’nin hava durumu çöl kuraklığında sıcak yazlardan soğuk karlı kışlara farklı bir yelpazede değişiklik gösterir. Hava Kuzeydoğu genellikle daha soğuktur, İstanbul’u içeren Marmara bölgesinde ise yazlar sıcak kışlar ise genelde ılımandır.

Türkiye’de yasaklı web siteleri

Booking.com sitesi eğer Türkiye’de iseniz konaklama rezervasyonu yapmanıza izin vermez.
PayPal ise Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak PayPal mobil uygulaması ise PayPal hesabınıza ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Elektrik Adaptörleri

Türkiye priz sistemleri
Türkiye priz sistemleri

Temeli Avrupa çıkışı olan F tipi adaptörler kullanılmaktadır. Standart voltaj 220 V’tur.

Alışveriş Cenneti

alışveriş cenneti türkiye
Alışveriş Cenneti Türkiye

Türkiye pazarlar, çarşılar ve el yapımı ürünleri satan dükkanlar arasında, satın alabileceğiniz güzel ve uygun fiyatlı ürünlerin bolluğu ile başınızı döndürebilir. Kilimler, işlemeli havlular, mücevherler, kitaplar, mutfak gereçleri, bakır el yapımı ürünler, seramikler, tablolar, hediyelik eşyalar, antikalar! Gelirken bu uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerden sevdiklerinize ve kendinize almak için yanınızda ekstra bir para getirmek isteyebilirsiniz.
Yanınızda bulundurmak isteyeceklerinizden bazıları;

 • Adaptör
 • Soğuk geceler için kazak
 • Güneşli günler için şapka
 • Seyahat sigortası (ülkenize bağlı olarak)
 • Dökümlü uzun elbiseler (sıcak havalar için ideal)
 • Rahat bir yürüyüş ayakkabısı
 • Cami ziyareti için şal
 • Türk Hamamları için mayo

Türk Dili

Türkiye’de özellikle İstanbul’da ki gençlerin çoğu İngilizce konuşsa da, seyahat ederken ana dilden birkaç kelime öğrenmek çok eğlencelidir.
İşte işinize yarayabilecek bazı Türkçe kelimeler ve anlamları:

 • Yes – Evet
 • No – Hayır
 • Hello – Merhaba
 • Goodbye – Güle güle
 • Please – Lütfen
 • Thanks – Teşekkürler
 • Good night – İyi geceler
 • Good morning – Günaydın
 • Good evening – İyi akşamlar

Sağlık Turizminde Türkiye

sağlık turizmi türkiye
Sağlık Turizmi Türkiye

Her yıl ameliyat edilen hasta sayısı ile birlikte sağlık turizminde Türkiye’nin dünyadaki itibarını da artıyor. Fiyat/performans düşünüldüğünde Türkiye rakiplerine göre çok makul fiyatlar sunuyor. Ayrıca, Türkiye’deki sağlık sektöründeki düzenlemeler son derece katı ve iyi izleniyor. Bu da Türkiye’yi estetik cerrahi ameliyatları için en iyi lokasyon haline getiriyor. Boy uzatma ameliyatı Türkiye gibi sağlık turizmine önem veren ülkelerde başarı ile uygulanmaya devam ediyor.

Biz Kimiz?

Boy Uzatma Ekibi olarak dünyanın hiçbir yerinde tatmin edici ve ayrıntılı bilgiler olmadığı için, hem boy uzatma ameliyatı Türkiye uygulamalarını hem de alanında başarılı doktorları boyunu uzatmak isteyen hasta adayları ile buluşturmaya karar verdik.
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sayesinde uluslararası sağlık turizmi kapsamında faaliyet gösteren ilk resmi aracı kuruluşuz!
☎️ Hasta danışmanımızla iletişim kurun
📓 Detaylı bilgi alın
🏥 Online Konsultasyon Yapın
Cerrahi prosedüre karar verin
📅 Ameliyat Tarihi Alın
🛂 Vizeye başvurun
✈️ Uçak Biletinizi ayırtın
👋 Sizi havaalanında bekliyor olacağız!

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.