Doktorumuz Boy Uzatma Ameliyatı Hakkında Ne Düşünüyor?

boy uzatma ameliyatı hakkında merak edilenler - doktorumuzSon yıllarda oldukça popüler hale gelen boy uzatma ameliyatı için ülkemize dünya çapından pek çok hasta gelmektedir. Bunun ana sebebi ise Türkiye’nin sağlık sektöründe gösterdiği gelişmeler ve yurt dışına kıyasla çok daha uygun maliyetlere kaliteli hizmet sunmasıdır. Bu yazımızda sizler için dünya çapından pek çok hastası olan ve bacak uzatma ameliyatlarını gerçekleştiren uzman doktorumuzun Yunus Öç’ün operasyon hakkında fikirlerini derledik. Dilerseniz doktorumuzun ameliyat hakkındaki detaylı videolarına YouTube sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 1. Boy uzatma ameliyatı olmayı düşünen bir kişi neleri göz önünde bulundurmalıdır?

Eğer bir kişi boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorsa, öncelikli olarak bu sürece uzun bir vakit ayırması gerektiğini göz önünde bulundurmalıdır. Aynı zamanda bu operasyona gerçekten ihtiyacı olup olmadığına da karar vermesi çok önemlidir.

 1. Ameliyat olmak isteyen bir kişinin dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?

Birinci önceliğimiz hastalarımızın sağlığı; bu yüzden de beslenmeleri, genel yaşamları ve düzenli kullandıkları ilaçlarına mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca gözden kaçırılmaması gereken bir diğer önemli nokta ise hastaların psikolojik durumlarının bu süreci kaldırıp kaldıramayacağıdır. Boy uzatma ameliyatı oldukça uzun ve zahmetli bir süreci kapsamaktadır; bu yüzden de hastalarıma her zaman belirttiğim şey sürecin yalnızca ameliyatı değil aynı zamanda rehabilitasyon sürecini de kapsadığıdır. Eğer tedavi sürecine gerektiği özeni göstermeyeceklerse bu ameliyatı yaptırmalarını tavsiye etmem. Ancak şunu da vurgulamak isterim ki ameliyat için kararlı ve gerçek araştırmasını yapmış, sürece özen gösteren hastalarımızda çok güzel sonuçlar elde ediyoruz.

 1. Boy uzatma ameliyatı yöntemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Precice 2 yöntemini hem cerrahi olarak daha rahat uygulayabildiğimiz hem de hastanın sonrasında çok daha rahat hareket edebildiği, yatak içerisinde rahatlıkla istediği pozisyonda uyuyabildiği, yara iyileşmesinin çok daha hızlı olduğu bir yöntem olması ve aynı zamanda manyetik olarak uzamayı rahat bir şekilde yapabildiği için kozmetik boy uzatma ameliyatlarında daha uygun görüyorum. Yalnızca LON yöntemine kıyasla kaynama süreci biraz daha uzun sürebiliyor.

LON yönteminin avantajlarından biri herhangi bir problemle karşılaştığımızda bunu dışarıdaki fiksatörle çözebilme imkanımız daha kolay oluyor; Precice 2’de ise tekrar bir cerrahi işlem ile çivinin de değiştirilmesi suretiyle işlemimizi tamamlayabiliyoruz. Ancak bu gibi durumlarla çok sık karşılaşmıyoruz; yalnızca yöntem noktasında daha doğru bir bilgilendirme yapabilmek adına nadir de olsa görülebilecek durumları belirtiyorum. Ayrıca LON yönteminde komplikasyon riski daha düşük ve Precice 2’ye kıyasla üstüne yük verme açısından bazı avantajları söz konusudur.

Her iki yöntemin de belli başlı artıları ve eksileri vardır; ancak boy uzatma ameliyatlarında ilk önereceğim yöntem Precice 2’dir. Önceliğimiz tüm hastalarımıza artı ve eksi yönlerini anlatıp onlar için en doğru yöntemi karar vermelerine yardımcı olmaktır.

 1. 2 ameliyat ile 20cm uzamak mümkün mü?

Öncelikli olarak hiçbir hastaya bu kesin miktarı vermemiz mümkün değildir; ancak yine de söylemeliyim ki 2 ameliyat ile 20cm uzamak pek mümkün değildir.

 1. Sigara içmek ameliyat olmayı engeller mi?

Boy uzatma ameliyatında yaptığımız şey ilk olarak kemiği kırmak ardından ise kontrollü bir şekilde iyileşmesini sağlamaktır. Bu iyileşmeyi bozan en büyük etkenlerden ilki beslenme, ikincisi ise sigara kullanımıdır. Sigara, damarlardaki oksijen oranını düşürerek iyileşmeye çalışan bir dokunun yeterli besini almasını engellemektedir. O yüzden de iyileşme esnasında ciddi bir problem olmaktadır. Bu yüzden de hastaların hem genel sağlıkları hem de kemik iyileşmeleri için sigarayı bırakmaları son derece önemlidir.

Doktorumuzun da belirttiği gibi boy uzatma ameliyatı ciddi ve zahmetli bir cerrahi operasyondur. Bu yüzden de ameliyat olmak isteyen kişilerin süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmanın yanı sıra kendilerini psikolojik olarak hazır hissetmeleri de oldukça önemlidir. Eğer boy uzatma ameliyatıyla ilgili merak ettiğiniz başka sorular da varsa direkt olarak hasta temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizleri YouTube hesabımızdan da takip ederek ameliyatla ilgili bilgilendirme, röportaj ve fizik tedavi videolarımıza göz atabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.