Kısa Boylu Olmak Nasıl Karşılanır?

Kısa boylu olmak, Güzel olmak, çirkin olmak, uzun boylu olmak günümüzde en çok takıntı yapılan insan özellikleridir. Bu histerik imgelerin gösterdiği gibi uzun boylu insan dünyasında dikey olarak kısa bir insan olmak zor olabilir. Kısa boylu insanlar için hayatta uzun boylu insanların asla anlayamayacağı bazı garip anlar vardır.

Evde Kısa Boylu Olmak

Evde aileniz arasında, kardeşler arasında, arkadaş çevresinde kısa boyluysanız hep bir dalga konusu olmanız kaçınılmazdır. Siz hayata doğuştan birkaç santim aşağıda başladıysanız, önce ailenizde “küçük, tıfıl, minik, minnoş” sıfatlarından birine mutlaka sahip olursunuz. Kısacası ailenizde en büyük olsanız bile boyunuz kısaysa yapılacak bir şey yoktur. Her zaman küçük görülürsünüz. Bu yargılar daha sonra yakın çevrenize ardından girdiğiniz sosyal ortamlarda da sıkça karşınıza çıkar.

 

Dünya Genelinde Kısa Boylular

Bu sıkıntıları sadece sizin yaşadığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü 7,6 milyarlık dünya nüfusunun yüzde 30’u kısa boylu… Normal bir insanın 1,60 – 1,80 kabul edildiği, 1,80 üzerinin uzun boylu, 1,60 ve altının da kısa boylu olarak tanımlandığı dünyada 2,2 milyar kadar kısa boyluyla aynı kaderi yaşıyorsunuz demektir.

Size yukarıdan bakan insanlarla yaşamak zor olsa da uzayabilmek adına, normalleşmek adına çok çaba sarf ettiniz fakat bir türlü yetişemediniz. Olsun, önemli olan tüm bu zorluklara rağmen kısa boylu olarak ve minyon tipinizin sizi diğerlerinden daima genç göstereceğini unutmayın…

 

Arkadaş Arasında Kısa Boylu Olmak

Arkadaşlar arasında kısa boylu olmak belki de en kötüsüdür diye düşünüyor olabilirsiniz. Boyunuzla ilgili yapılan her şakayı sırf arkadaşlarınız size kompleksli demesin diye gülmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Önemli değil… Çünkü kısa boyunuzu takıntı yapmadan yaşamanız için binlerce güzel kısa boylu ve başarılı insan var.  Einstein’in, Marliyn Monroe’nun boyları kısa olsa da dünyanın en çok bilinen insanları olduğunu hatırlamanız yeter.

Bir karşılaşma esnasında eğer karşınızdaki insan eğilme nezaketi göstermezse sarılmak ve öpmek sizi zorlayabilir hatta komik durumlara düşürebilir. Kısa boylu olduğunuz için arkadaşlarınızla yürürken bacak boyunuz da kısa olmasından, arkadaşlarınız yürürken sizin koşmanız gerekebilir. Ama siz daha zinde kalırsınız.

En kötüsü kısa boyunuzla orantılı olarak kıyafetlerden çok çekiyor olabilirsiniz. Ya terziye giderek tadilat yaptırmak ya da garson boy çocuk kıyafetleri satan mağazalardan giyinmek pek hoşunuza gitmez. Kısa boylu olanların en büyük sorunu da küçük ayaklara sahip olmaktır. İstediğiniz model ayakkabının size göre olanını zor bulursunuz.

Kısa boylu olduğunuzda alacağınız 3 kilo normal insanlarda fark edilmese de sizde 30 kilo gibi görünür. Kilo verip zayıflarsanız da ergenler gibi görünmeniz mümkün…

İkili ilişkilere gelince, kısa boylu birinin uzun boyluları etkilemesi biraz zordur. Ataların dediği gibi herkes “boyu boyuna, suyu suyuna” arayışındadır. İstisnalar mutlaka vardır ama yine de “davul dengi dengine… Hayal kurmaktan vazgeçip sizde size yakın boyda olanlar arasından seçim yaparsınız. Bu da gelecek nesil için de dünya genelindeki % 30 kısa boylu oranını sayenizde dengede kalmasını sağlayacaktır.

Devler için tasarlanmış gibi görünen spor salonu ekipmanlarını kullanırken biraz yardıma ihtiyacınız olabilir. “Boyum uzasın” diye kontrolsüzce kendinizi spora verirseniz bu kez de orantısız bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kısa boyunuzla neye benzeyebileceğinizi siz hayal edin… Her şeyi dozunda yapmak en iyisidir.

Sosyal Medyada Kısa Boylu Olanların Çektikleri

Sosyal medyada en çok dalga geçilen konulardan biridir kısa boylu olmak… Kısa boylu olanların yaşadığı sorunlardan tutun da komik anlara kadar birçok fotoğraf ve video paylaşılır. Ancak en iyisi ister sosyal medyada, ister normal hayatınızda dünyaya kendi boyutlarınızla bakarken mutluluk çıkarabilecek bakış açısını yakalamaktır.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.