Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi

Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi ‘yi sizler için araştırdık. Boyumuz, ayakkabıdan tutun da eş seçimine kadar hissettirir kendini ve maalesef belli bir yaştan sonra değiştiremeyeceğimiz biyolojik bir özelliğimizdir. Tahmin edilmeyecek alanlarda hayatımızı etkiler de etkiler..Araştırmalara göre, uzun boylu kadın ve erkeklerin daha dominant, sağlıklı ve zeki olduğu, rekabet gerektiren işlere seçilme olasılıklarının daha fazla olduğu düşünülüyor. Bütün başarılı insanlar uzun boyludur diyemeyiz elbette. Örneğin: Tarihten çok iyi bildiğimiz Napolyon, Winston Churchill ve Josef Stalin de kısa boylarından muzdarip olmuşlar.
 1. yüzyıldan itibaren Gavriil İlizarovun keşfettiği kemik uzatma ameliyatı sayesinde birçok insan kısa boy kompleksinden kurtuldu. Özellikle son yıllarda diğer kozmetik ameliyatların yanı sıra boy uzatma ameliyatlarına da aşırı talep var.
Biz de bu çok merak edilen Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi ‘yi“boy” konusuyla ilgili ilginç bulacağınız bilgileri sizler için araştırdık:
Araştırma, boy ameliyatı, boy uzatma, bacak uzatma, ilginç bilgiler, enteresan bilgiler, Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi
Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi …

Bunları biliyor muydunuz?

 1. Boy uzatma ameliyatı 1950’lerde Rus doktor Gavriil İlizarov tarafından tesadüfen keşfedildi. İlizarov’un bir hastası o dönemde kırık tedavisinde kullanılan “eksternal fiksatör” denilen ve kemikleri tellerle sabitlemeye yarayan cihazı yanlış kullanıyor. Normalde bu kırığın kaynaması için cihazın vidalarını sıkıştırarak iki kemik ucunun birbirine yaklaştırılması gerekiyordu. Hasta vidaları sıkıştıracağına yanlışlıkla açıyor ve böylelikle kemik uçları birbirlerine yaklaşacağına uzaklaşıyor. Bir sonraki kontrolde Gavriil İlizarov röntgen çekince iki kemiğin arasında oluşan boşlukta yeni kemik dokusu oluştuğunu farkediyor ve bu tesadüfün sonucunda kemik uzatma keşfedilmiş oluyor.
 2. Gavriil İlizarov, günümüzde “İlizarov cihazı” olarak bildiğimiz eksternal fiksatörü ilk kez hazırlamak için eskiden at arabalarında kullanılan ve atların boynuna takılan bir parçadan esinlenmiş ve bu cihaz için orjinal bisiklet parçalarını kullanmış.
 3. Kozmetik amaçlı boy uzatma ameliyatını ilk kez 1992 yılda Mihail Goldreer yaptırmış ve boyunu 6 cm uzatmıştır. Şu an Volgograd’da açtığı Antropometrik (ortopedik) kozmetoloji ve eğrilik düzeltme merkezinde psikolog ve yöneticilik yapıyor.
 4. Napolyon 1799’da iktidara geldikten hemen sonra, bütün Fransız birliklerine boy şartı uygulamaya başlamış. Seçkin İmparatorluk Muhafızları’na en az 5 fit 10 inç (yani 1.78) olması şartı getirmiş. Özel muhafızlarından “seçkin atlı avcıları” da asgarî 5 fit 7 inç (yani 1.70)… Bu yüzden zamanın çoğunda etrafında olan askerler tarafından fark edilebilir şekilde uzun olduğu için Napolyon’un “kısa” olduğu izlenimi çıkmış.
 5. Napolyon kompleksi, kısa boylu insanlarda görülen teorik bir durumu anlatan bir terimdir. Kişiler aşırı agresif ve otoriter davranışlar sergilerler ve bu tür davranışlar kişinin boyunun kısa olmasından dolayı bu durumu telafi etmeye çalışması olarak yorumlanır.
 6. 1,3 milyon İspanyol üzerinde yapılan bir araştırma, boydaki her ekstra santimetrenin ömrü 0,7 yıl kısalttığı görüldü. Kısacası, kısa boy daha uzun ömür anlamına gelebilir. (yaşasın kısa boy 🙂 )
 7. Cücelik hastalığının nadir bir türü ile doğan Tiffanie DiDonato bazı kaynaklara göre kol ve bacaklarında toplam 12 ameliyat geçirmiş ve boyunu 35 cm uzatmıştır. İki çocuk annesi olan Tiffanie şu an 147 cm boyunda.
 8. İngiltere’de 2000 erkek tarafından doldurulan anket sonuçlarına göre 153 cm boyundaki kadınlar erkeklere daha çekici geliyor. Yapılan araştırmaya göre erkeklerin kısa boylu kadınları daha cazibeli ve çekici bulduğu ortaya çıktı.
kısa boy kompleksi, boy ameliyatı, boy uzatma ameliyatı, bacak uzatma, kemik uzatma, Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi
Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi
Aralarında Shakira, Victoria Beckham ve Salma Hayek gibi ünlü simaların da olduğu bu ölçülere sahip kadınların, erkekler tarafından en çekici bulunan kadınlar oldukları ortaya çıktı. Türkiye’den ise Pelin Karahan, Demet Evgar ve Hazal Kaya gibi ünlüler ideal kadın profiline en yakın isimler olarak dikkat çekiyor.

Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  6 Yorum

  • Duru
   3 Ağustos 2021, 09:47

   Merhaba, ameliyat fiyatları hakkında genel bir bilgilendirme yapabilir misiniz mail üzerinden? Teşekkürler.

   • Boy Ameliyatı - Admin
    10 Ağustos 2021, 15:57

    Merhabalar;
    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

  • Kaan
   26 Mart 2021, 21:25

   Merhaba genel bir bilgilendirme maili atabilir misiniz fiyatlar hakkında ?

  • ayhan bilgili
   10 Ekim 2019, 21:00

   dizlerimin arası en az 5 veya 6 cm açık bacak uzatma düzeltme ameliyatı gerekirmi sskbu durumumda olanları ameliyatını karşılıyormu bana maliyeti hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

   • Admin
    11 Ekim 2019, 08:39

    merhabalar Ayhan bey
    eğrilik ameliyatlarında eğrilik derecesi 20 ve üzerinde ise ssk yardımcı oluyor. 20 derecenin altında ise bunu sağlık açısından sorun olarak görmüyor ve bu düzeltmeyi estetik olarak görüyor bu durumda yardımcı olmuyor.
    uzatma ameliyatlarında tek bacak kısalıklarında 2 cm ve üzerinde ki kısalığın giderilmesi kısa olan bacağın uzatılmasında ssk yardımcı oluyor. fakat iki bacak boy uzatma ameliyatlarında ssk yardımcı olmuyor.
    eğrilik ve uzatma tek ameliyat ile birlikte yapılabilir.
    fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.