Boy Uzatma Ameliyatı Neden Pahalı?

Ergenlik çağının tamamlanmasıyla birlikte büyüme plaklarımız da kapanmakta ve bu an itibariyle boy uzamamız sonlanmaktadır. Bu gelişim sürecini tamamlamış kişiler için kalıcı şekilde boy uzatmanın tek yolu boy uzatma ameliyatıdır.

Özellikle son yıllarda boy uzatma ameliyatına yönelik dünya çapında oldukça yoğun bir talep söz konusu. Ancak söz konusu ücreti olduğunda pek çok kişi boy uzatma ameliyatı neden pahalı sorusunun yanıtını merak etmekte. Gelin bu yazımızda sizlere boy uzatma ameliyatı sürecindeki hizmetlerimizden ve neden pahalı bir ameliyat türü olduğundan bahsedelim.

Boy Uzatma Ameliyatı Neden Pahalı?

Boy uzatma ameliyatının pahalı olmasının sebepleri
Boy uzatma ameliyatı genel anlamda hastanın iyileşmesinin uzun sürdüğü bir süreci kapsamaktadır. Bu yüzden de yalnızca ameliyat bazında düşünülmemeli ve sonraki tedaviler, pansumanlar, psikolojik destekler ve takviyeler de göz önünde bulundurulmalıdır. Boy ameliyatı olan bir kişi aylarca ve hatta genellikle 1 yıla yakın bir süre gözetimden ve kontrolden geçmektedir. Hasta temsilcilerimiz bu süreçte hastalarımızla birebir iletişimde kalmaktadır.

Boy ameliyatının pahalı olmasının ana sebebi de bu standartların aylarca sürdürülüyor olmasıdır. Bu noktada hastanın takibinin ve kontrolünün en uygun ve doğru koşullarda sağlanması ve hastanın ihtiyacı olan tüm desteğin verilmesi iyileşme sürecinde oldukça önem arz etmektedir.

Elbette ameliyatın maliyetinin yüksek olmasının tek sebebi bu değildir. Aynı zamanda ameliyat için kullanılan malzemelerin ve cihazların da ameliyat pahalılığı üzerinde ciddi etkileri vardır. Bu materyaller pahalı olduğu için doğrudan ameliyat fiyatına da yansımaktadır. Ayrıca ameliyat için 2 yöntem mevcuttur ve bu yöntemlerin her birinde kullanılan malzemeler de farklılık göstermektedir. Örneğin Precice 2 yönteminde kullanılan malzemeler Kombine yöntemiyle kıyaslandığında çok daha maliyetlidir. Ayrıca Precice 2 yöntemi Türkiye’de az sayıda doktor tarafından uygulanmaktadır ki bu durumlar da maliyeti oldukça etkilemektedir.

Boy uzatma ameliyatı diğer kozmetik ameliyatlarla kıyaslandığında çok daha uzun süren zorlu bir ameliyattır. Bu noktada hem doktorumuza hem de hasta temsilcilerimize uzun süreli bir takip sorumluluğu da düşmektedir. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki gerek teknik kısımlar gerekse de hizmet anlamında sağlanan tüm desteklerle boy ameliyatı bütün bir süreci kapsamaktadır. Bu sebeplere bağlı olarak da fiyatlarda artışlar meydana gelmektedir.

Boy Uzatma Ameliyatı Sürecindeki Hizmetlerimiz

Boy uzatma ameliyatı sürecindeki hizmetlerimiz

Boy uzatma ameliyatı hastanın yalnızca ameliyata girip çıktığı ve sonrasında da kısa süre içerisinde taburcu olduğu bir ameliyat şekli değildir. Öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki ameliyat sonrasında hastanın yaklaşık 3 ay kadar hastanemizde tedavilerinin devam ediyor ardından ise 1 yıla kadar gerekli tetkiklerin sağlanıyor olması gereklidir. Tüm bunlar bir arada düşünüldüğünde ise uzun bir süreç ve emeği içermektedir. Bu yüzden de boy uzatma ameliyatı genellikle daha pahalı bir ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tüm sağlık destek ekiplerimiz bu süreç içerisinde sizlere destek vermekte ve birebir olarak takip etmektedir. Aşağıdaki listemizde ameliyat öncesi ve sonrasındaki hizmetlerimize göz atarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. Kişiye Özel Hasta Danışmanlığı:

 Boy uzatma süreci ameliyat öncesinde ve sonrasında dikkatli bir bakım ve kontrol gerektirmektedir. Ameliyat olmadan önce hasta temsilcilerimiz ameliyata dair öğrenmek istediğiniz tüm detayları sizlere sağlamaktadır. Sizlere daima yardımcı olmak için destekte bulunan temsilcilerimizle aynı zamanda ameliyat sonrasında da birebir iletişimde kalmış oluyorsunuz. Süreç içerisinde daima aklınıza takılan ya da endişelendiğiniz bir konu olursa doğrudan sorabilmeniz için sizlere hizmet sunuyoruz.

2. Konaklama:

 Boy uzatma ameliyatını olduktan sonra yaklaşık 3 ay kadar doktor kontrollerinizin yapılması ve gelişim sürecinizin takip edilmesi oldukça önemlidir. Hastalarımız olarak takiplerinizin daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için bizler de yakınımızda olmanıza önem gösteriyoruz. Bu yüzden de sizleri Esenyurt’da bulunan Days Hotel by Wyndham otelimizde ağırlıyoruz. Bu otelde kaldığınız süre boyunca hem konforunuza özen gösteriyor hem de sizleri yakından takip etme imkanına sahip oluyoruz. Bir ihtiyaç durumunda doktorumuz ve hasta temsilcilerimiz sizlere destek için yakınınızda bulunmuş oluyorlar.

3. Fizik Tedavi:

 Söz konusu boy uzatma ameliyatı olduğunda iyileşme süreci için ciddi bir çaba gerektiğini söylemeliyiz. Fizik tedavi ise bu sürecin en önemli parçalarından biri ve olmazsa olmazıdır. Ameliyatınızın ardından ilk 2-3 ay içerisinde haftada en az 4 ya da 5 fizyoterapi seansına katılmanız mutlaka gereklidir. Gelişim sürecinize göre bu seansların devamı ise doktorunuz tarafından sonradan belirlenmektedir. Ekibimiz ile birlikte fizyoterapi seanslarınızdan en iyi verimi alabilmeniz ve bir an önce sağlığınıza tamamen kavuşmanız için yoğun şekilde çalışıyoruz.

 4. Psikolojik Danışmanlık Hizmeti:

 Hastalarımızın bedensel sağlıklarına önem verdiğimiz kadar zihinsel sağlıklarına da önem veriyoruz ve bu yüzden de boy ameliyatı olmadan önce psikolojik olarak hazır olduklarından emin olmak istiyoruz. Bu ameliyat süreci uzun ve emek gerektiren bir süreç olduğundan dolayı hastanın kendini gerçekten bu duruma hazırlamış olması iyileşme süreci için oldukça kritik. Bu yüzden de uzman psikologlarımız tarafından ameliyat öncesinde ve sonrasında hastalarımızın takiplerinin yapılmasını önemsiyor ve bu süreci sağlam bir psikolojiyle atlatmalarına destek oluyoruz.

5. Diyetisyen Hizmeti:

 Uzama sürecinin bir diğer önemli unsuru beslenmedir. Bazı hastalar ameliyat sonrasında psikolojik olarak kendilerini kötü hissedebilmektedirler, bu durum ise sağlıksız beslenmeye yol açabilmektedir. Bu durumu engellemek ve hastalarımızın hem bedensel hem zihinsel sağlıklarını desteklemek için psikolojik danışmanlığa ek olarak ayda 2 kez olacak şekilde uzman diyetisyenlerimiz hizmet vermektedir.

6. Ameliyat Yöntemi:

 Ameliyat masraflarını etkileyen bir diğer önemli kriter ise ameliyat yönteminizdir. Bu noktada 3 seçenek mevcuttur: Intramedüller Çivi, Stryde yöntemi ve kombine (Lon) yöntemi. Bu yöntemlerde kullanılan materyaller birbirinden farklı olduğu için sizin ameliyat yönteminize göre de fiyatlarda değişkenlik olmaktadır.

Boy Uzatma Ameliyatındaki Yüksek Maliyetler

Boy uzatma ameliyatındaki yüksek maliyetler

 Yukarıda bahsettiğimiz hizmetlerimiz ve ameliyat sürecimiz anlaşılacağı üzere diğer ameliyat türlerine göre çok daha detaylı, uzun süreli ve maliyetlidir. Bunun temel sebebi ise bu iyileşme sürecinin birkaç ay sürmesi ve bu süreç içinde de hastalarımıza her anlamda destek sağlıyor oluşumuzdur. Tüm bu süreç ve faktörler göz önüne alındığında boy uzatma ameliyatı neden pahalı sorusuna yanıtımız bu bahsettiğimiz sebeplerdendir.

 Eğer siz de boy kısalığı problemi yaşıyor ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız bu noktada mevcut yöntem medikal yöntem olan boy uzatma ameliyatıdır. Bu ameliyat dışında boy uzamasına katkı sağlayacak kesin bir yöntem bulunmamaktadır. Aklınıza boy uzatma ameliyatı ile ilgili takılan başka sorular varsa hasta temsilcilerimizle birebir iletişime geçebilir ya da sosyal medya ve web sitemiz üzerinden ameliyat hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  2 Yorum

  • Erdem
   15 Kasım 2023, 10:37

   Merhaba. Sunmuş olduğunuz hizmetler oldukça detaylı ve düşünülmüş çok güzeller. Fakat bir de merak ettiğim boy uzatma ameliyatı fiyatları ne kadar?

   • Boy Ameliyatı
    15 Kasım 2023, 10:59

    Merhabalar, detaylar tarafınıza mail olarak gönderilmiştir.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.