Boy Uzatma Ameliyatı 20 Soru – Hasta Röportajı

boy uzatma ameliyatı forum

ABD’den Türkiye’ye gelen hastamız Nicholas’a  boy uzatma ameliyatı öncesi ve sonrası hakkında herkesin merak ettiği soruları sorduk. 

Boy Uzatma Ekibi ile bu ameliyatı geçirmiş olan eski bir hastamızın aklınıza takılan soruların çoğuna yanıt verebileceğini umuyoruz. 

Daha fazla bilgi almak isterseniz ücretsiz online danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

 • Boy uzatma ameliyatı ve Boy Uzatma Ekibi’nden nasıl haberdar oldun? Böyle önemli bir işlem için bize nasıl güven duydun?

Boy uzatma ameliyatı ile ilgili bilgiye ilk olarak Google’dan arama yaparak ulaştım. Nasıl bir süreç olduğunu anladıktan sonra mutlaka yaptıracağımı biliyordum. Boy Uzatma Ekibi’nden de benzer bir şekilde haberim oldu. En önemlisinin, beni sizinle bu süreci yönetmeye ikna eden şeyin güçlü iletişim olduğunu düşünüyorum.

 • Boy uzatma ameliyatı öncesi boyun kaçtı?

Boy uzatma ameliyatı öncesi 174 cm idim. Boy uzatma ameliyatı sonrası boyum 185 cm oldu.

boy uzatma öncesi sonrası
 • Boy uzatma ameliyatı kaç saat sürdü?

Her bir operasyon 2 saat civarı sürdü. 

 • Boy uzatma ameliyatı maliyeti nedir? Ameliyat için neden Türkiye’yi seçtiniz?

Boy uzatma ameliyatında fiyat benim için çok önemli bir faktördü. Bu yüzden Türkiye’de boy uzatma ameliyatı nasıldır diye araştırdım. Aynı operasyonu ABD’de yapmak benim için mali açıdan mümkün olmazdı. Türkiye’de boy uzatma ameliyatı hem fiyat hem de medikal hizmetlerin kalitesi açısından çok makul.

 
 • Operasyon hakkında bilgi edinmeniz ve ameliyatın gerçekleştirilmesi arasında ne kadarlık bir zaman geçti? 

Karar vermem çok uzun sürmedi. Hasta olarak yaptığınız şey aslında çok basit. Bu sürecin nasıl işleyeceğine dair temel bilgileri öğrenmek sadece birkaç dakikanızı alıyor ve tabii ki süreçte ilerledikçe daha fazla şey öğrenmeye devam ediyorsunuz. 

 • Prosedürden önceki haftalarda aklından hangi düşünceler geçiyordu? Boy uzatma ameliyatı güvenli mi?

Öncesinde kendime sadece koşullarımı değiştirmeye çalışmam gerektiğini söylüyordum. Bunu başarmak için boy uzatma ameliyatı gerekliydi ve karar vermek işte bu kadar basitti.

boy uzatma ameliyatı fiyat
 • Ameliyattan hemen önce aklından neler geçti? Stresli miydin?

Kendime kendim için elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini ve bu ameliyatın da bunun bir parçası olduğunu söyledim. Burada taviz vermek kendime verdiğim bir sözü tutmamak olurdu ve bunu yapmak asla istemem. 

 • Boy uzatma ameliyatı sonrası ilk gün aklından neler geçti? 

Dürüst olmak gerekirse, başkalarının bedavaya sahip olduğu bir şeyi elde etmek için bu kadar acıya katlanmak zorunda kalmak biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Ama kendime hayatın bu olduğunu söyledim. Acı nedeniyle aklım çok fazla dağılmadı. Sanırım ilk adımı geride bıraktığım için mutluydum.

 • Boy uzatma ameliyatı sonrası kemik oluşumunda herhangi bir gecikme veya komplikasyon oldu mu? 

Uyluk kemiklerinde bir enfeksiyon gelişti. Uzun saatler çalışıyordum ve sargılarımı gerektiği gibi değiştiremiyordum. Antibiyotiklere başladıktan sonra bu hızla düzeldi. Ayrıca tibia ameliyatından sonra ayaklarımda karıncalanma ve uyuşma olmuştu ancak o da tamamen geçti.

 • İyileşmeye başladığında rahatladın mı? Şimdi kendini nasıl hissediyorsun? 

Nihayet koltuk değneklerim olmadan makul mesafeleri yürüyebildiğimde çok rahatladım ve o zamandan beri her şey daha da iyiye gitti. Fiziksel olarak neredeyse normale döndüm, sadece daha uzunum ve daha iyiyim. Artık daha estetik orantılara sahibim.

 • Boy uzatma ameliyatı öncesi fiziksel durumun nasıldı? Kondisyonun iyiydi diyebilir miyiz?

Evet her zaman sağlıklı ve kondisyonu iyi biriydim. 

 • Boy uzatma ameliyatı acılı mı?

Açıkçası acı vericiydi. Süreçte sadece nefesime odaklandım ve zamanın geçmesini bekledim.

 • Doktor hangi metod ile ameliyat yaptı?

Hem tibia hem de femurdan ameliyat oldum ve  LON (çivi üzerinden uzatma) metodu kullanıldı. Önce tibia sonra femur ameliyatı yapıldı.  

 • Ameliyattan sonra geceleri uykun nasıldı?

Tibia ve femur ameliyatından sonraki ilk gecelerde uyuyamadım. Sonradan tibia ameliyatında yan yatarak, femur ameliyatında ise sırt üstü yatarak uyuyabildim. Femurlarda LON varken uyumak kesinlikle başlı başına büyük bir zorluk.

 • Fizik tedavi sırasında esneme hareketleri yaparken ağrı seviyen nasıldı? 

Fizik tedavi egzersizleri ağrı seviyemde başlangıçta bir artışa sebep oldu, ancak daha sonra (egzersizden önce) ağrım daha düşük oluyordu. Daha iyi hissetmek ve bir an önce iyileşmek için aşmanız gereken bir küçük tepe gibi diyebilirim.

 • Arkadaşlarınıza ve ailenize boy uzatma ameliyatı olacağınızdan bahsettiniz mi? Destekleyici veya cesaretlendirici oldular mı? 

Aileme ve birkaç arkadaşıma bahsettim. Genel olarak destekleyici oldular. Bazıları anladı, bazıları anlamadı. Ama destekleyici olup olmamaları benim için önemli değildi.

 • Vücut oranlarında herhangi bir farklılık meydana geldi mi? Şu anki vücut ölçülerinden memnun musun? 

Ben kısa boylu olmama rağmen çok uzun kollara, uzun bir gövdeye ve büyük ellere/ayaklara sahip olacak kadar şanslı biriydim. Bu yüzden vücut orantım şimdi eskisinden çok daha iyi. Nihai sonuçtan çok memnunum.

 • Fiziksel olarak nasıl hissediyorsun? Artık normal yürüyebiliyor musun? 

Harika hissediyorum. Boy uzatma ameliyatı sonrası tamamen normal yürüyüşüme geri döndüm. Genellikle günde en az birkaç km, bazende daha fazlasını yürüyorum. Koşabiliyor, atlayabiliyor ve zıplayabiliyorum.

 • Peki zorluklarına değer mi? 

Kesinlikle!

 • Boy uzatma ameliyatı sonucu olarak aşk hayatın veya iş hayatında değişiklikler meydana geldi mi?

Kızlardan çok daha fazla ilgi gördüğümü fark ettim ve yaşıtlarım tarafından daha çok saygı gördüğümü hissediyorum. Daha uzun boylu olduğum için Halo etkisi nedeniyle daha fazla güvenilirliğim oluştu.

 • Boy uzatma ameliyatı olmak isteyen hasta adaylarımıza söylemek istediğin son bir söz var mı?

Kendinizi iyi hissettireni mutlaka yapmalısınız. Doğru ya da yanlış diye bir cevap yok hayatta. Sadece araştırılmış bir karar vermeniz önemli. Parasal maliyet endişelerinizin en küçüğü olacaktır. Süreç acı vericidir ve iyileşme süreci uzundur. Bununla birlikte, eğer bunu yaparsanız, bu hayatınızda bir dünya fark yaratabilir. Mecbur kalsam yine yapar mıydım? Evet!

 

☎️ Hasta danışmanımızla iletişim kurun
📓 Detaylı bilgi alın
🏥 Online Konsultasyon Yapın
❔Cerrahi prosedüre karar verin
📅 Ameliyat Tarihi Alın
🛂 Vizeye başvurun
✈️ Uçak Biletinizi ayırtın
👋 Sizi havaalanında bekliyor olacağız!

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.