Neden Quadrilateral Operasyon Yapmıyoruz?

Quadrilateral operasyon neden yapılmamalı?Boy uzatma ameliyatı olmak isteyen kişiler sürecin hem fiziksel hem de duygusal boyutlarını göz önünde bulundurarak ameliyatın güvenliği, sürecin nasıl işlediği, beklenen sonuçlar ve komplikasyonlar hakkında gerekli tüm bilgilere sahip olmalıdır. Bu cerrahi yöntem, günümüzde git gide yaygınlaşmaya başlayan ve modern tıbbın sunduğu en ilgi çekici seçeneklerden biri olmasıyla birlikte, hastaların da oldukça dikkatini çekmektedir. Ancak ne yazık ki hala operasyonla ilgili doğru bilinen pek çok yanlış söz konusudur.

Bunlardan ilki Quadrilateral operasyon yani kısaca aynı anda hem alt hem üst bacaktan uzatma işlemi yapılmasıdır. Boyunun 10cm üzerinde uzaması isteyen kişiler için kulağa ilgi çekici geliyor gibi olsa da Quadrilateral operasyon hasta sağlığı açısından oldukça riskli bir operasyon türüdür. Bu yazımızın devamından doktorumuzun bu operasyonla ilgili düşüncelerine ulaşabilirsiniz.

Quadrilateral operasyon hastaların sağlığı açısından riskli bir operasyon olduğu için doktorumuz tarafından uygulanmamaktadır.

Doktorumuz Yanıtladı!

 1. Quadrilateral operasyonu hastalarınıza öneriyor musunuz?
  Ben kesinlikle böyle bir operasyonu önermiyorumQuadrilateral operasyon gibi hastaların sağlığını ciddi anlamda riske atan yöntemleri kesinlikle uygulamıyor ve bu operasyonu olmayı düşünen hastalara da kesinlikle yaptırmamalarını öneriyorum. Boy uzatma ameliyatı için en doğru yöntem ya alt bacak ya üst bacaktan uzatma işleminin gerçekleştirilmesidir.
 2. Hastalar ne zaman ikinci operasyonu olabilirler?
  İlk ameliyattan sonra hastaların kemik kaynama süreçleri takip edilmektedir; alt bacak ya da üst bacak fark etmeksizin ameliyat olduğunuz bölgede kemik kaynaması gerçekleştiğinde ise ikinci operasyon için planlama yapılabilmektedir.
 3. Quadrilateral operasyonun riskleri nelerdir?
  Aynı operasyonda hem alt bacak hem üst bacak toplamda 6 tane kemiğin kırılması hastalar için ölüm riski taşımaktadır. Bu riski estetik bir operasyon için hasta almak istese dahi doktorun almaması gerekir.

İkinci Ameliyat için Doğru Zaman

Sağlık durumu boy uzatma ameliyatı için uygun olan hastalar ilk ameliyatın ardından minimum 5-6 ay sonra ikinci ameliyat için doktor tarafından değerlendirilebilmektedir. Bu noktada uzama sürecinin tamamlanması, bu süreçte düzenli x-ray kontrollerinin sağlanması çok önemlidir. Uzama süreci uzama miktarına bağlı olarak 2-3 ay kadar sürmektedir. Bu sürecin ardından ise hastalar doktor onayıyla yavaş yavaş destekli şekilde yürümeye başlamaktadırlar. Destekli yürüyüşler koltuk değneği, yürüteç ve ihtiyaç durumunda tekerlekli sandalye desteğiyle sürmektedir. 2-3 ay kadar daha yani ilk ameliyattan 6 ay sonra hastalara bir kontrol x-ray’i daha çekilmekte ve kemik kaynamaları doktor tarafından değerlendirilmektedir. Eğer hastanın kemik kaynaması iyi durumdaysa ve ikinci ameliyat için engel teşkil edecek başka bir durum yoksa operasyon için planlama yapılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu verdiğimiz süreler ortalama zaman dilimidir. Her hasta için uzama ve iyileşme süreci çeşitli sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Aşağıda paylaştığımız videodan doktorumuzun Quadrilateral operasyona dair görüşlerini izleyebilir ve aklınıza takılan diğer sorular için direkt olarak hasta temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca YouTube sayfamızı takip ederek güncel hasta röportaj videolarımızı ve doktor bilgilendirme videolarımıza göz atabilirsiniz. İki kez boy uzatma ameliyatı ile ilgili bilgi edinmek isterseniz de kurucumuz İbrahim Alğan’ın tecrübelerini paylaştığını videomuzu izleyebilirsiniz.

 

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.