Belçika’dan Boy Ameliyatı Için Gelen Kardeşler

Merhabalar,

Belçika’dan uzatma ameliyatı için gelen ve uzun araştırmaları sonucunda bizi tercih eden abi ve kız kardeş ile olan yolculuğumuzu sizinle paylaşmak istiyoruz. Aralık ayında kız kardeş Eda ve annesi süreç ile ilgili bilgileri, akıllarına takılan tüm soruları hasta danışmanından aldığı bilgilerle gidererek ameliyat planlamaları yaptılar. Eda’nın abisi Ali ise daha sonradan yapılan görüşme ile bilgilendirildi. Her ikisi de çevreden kaynaklı psikolojik baskı ve özgüven eksikliği hissettiği için bu ameliyatı olmaya can atıyorlardı. Ameliyat planlaması öncesinde doktorumuz, hasta danışmanı ve aile online muayene gerçekleştirerek, Türkiye’ye kafalarında hiçbir soru işareti kalmadan tüm sürece her bir aile üyesi hazır bir şekilde gelmeleri sağlandı.

Bu durumu çok önemsiyoruz çünkü aile desteğinin süreci ve psikolojiyi olumlu etkilediğini gözlemliyoruz. Bununla beraber, doktorumuz ameliyat sonrasında karşılaşılabilecek riskler ve komplikasyonlar hakkında da bilgilendirme yapmayı da ihmal etmedi. Türkiye’ye geldiklerinde ailecek ofisimizde ağırlanıp tüm ekip ile tanıştırıldılar. Daha sonra kardeşler danışmanları ile hastaneye gidip önemli test ve kontrollerden geçirildiler. Ameliyat tarihi ayarlanıp, aile bireyleri hastaların konaklamış olduğu otele yerleştirildi. Otel de çalışan ekibimizle tanışıp boy cetvelinde fotoğrafları çekildi.  Akşam doktorumuz tekrar aileyi otelde ziyaret edip test sonuçları ile ilgili değerlendirme yaptı. Hava şartlarından dolayı ulaşım problemi yaşanmaması için ameliyat tarihi 2 gün ertelendi.

Ameliyat öncesi fotoğraflar;

Ameliyat öncesinde Ali’nin boyu 158cm, Edanın boyu ise 153cm idi.

26 Ocak: İlk Ameliyat Eda!

Kız kardeşe, aile ve hasta danışmanı ameliyathaneye girilene kadar eşlik etti. 4 saat süren operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Çıktıktan yarım saat sonra hasta kendine geldi ve durumu çok iyiydi. Hiçbir şekilde ağrı hissetmediğini kendini çok hazırladığını fakat sadece çivi girişlerinde hafif bir sızlama olduğunu belirtti. Hasta danışmanı ameliyat öncesi ve sonrası tüm sürecinde yanındaydı. Gece gündüz fark etmeden uzaktan her türlü desteği vererek hiçbir şekilde sıkıntı çekmemesini sağladı. Eda 2. Ve 3. Günlerinde de ağrı hissetmeyerek yürüteç desteği ile yürümeye başladı. Hatta migren ağrısı tuttuğunda şu cümleyi ekledi “ bu ameliyat migren ağrısına kıyasla çok daha rahat.” 3. ve 4. Gün odasında sıkıldığı için hastanede sandalye ile gezerek zaman geçirmeye başladı. Hasta danışmanıyla 2. Uzatma operasyonu için yöntem ve plan hakkında fikir alışverişinde bulunup kendisini şimdiden hazır hissettiğini söyledi. Hastanenin tüm personelinden ve ilgisinden çok memnun kaldığını belirterek 5. Günde taburcu oldu.

 

 

Eda Ameliyat Öncesi – Sonrası

İlk 15 gün otelde kaldıktan sonra şehir dışına ve oradan da Belçika’ya geri döndü. Uzaktan sürecini takibe devam ettik. Kendisi bir fizyoterapist desteği ile evde seanslarını aksatmadan almaya devam etti. Annesi pansumanı hemşireden öğrenip düzenli aralıklarla değiştirdi ve herhangi bir enfeksiyon durumu söz konusu olmadı. Belçika’daki hastanede 20 günde 1 röntgen çektirip sonucunu danışmanına iletti. Danışman ise doktora gösterdikten sonra herhangi bir problem söz konusu olmadığı için sürece devam etmesini söyledi. Sürecin sonuna doğru uzatma vida girişinde sorun yaşadığı için 6 cm olduktan sonra İstanbul’a geri döndü ve anesteziye gerek kalmadan acısız bir şekilde tek bacağı için cihaz değişimi yapıldı. 7cm de uzama sürecini tamamlayıp cihaz çıkarma işlemi gerçekleştirdi. Cihaz çıktıktan sonra da fizik tedavi almaya devam etti ve 1 ayın sonunda yavaş yavaş desteksiz yürümeye başladı. Artık yeni boyu ile kendisini çok daha mutlu ve özgüvenli hissediyor.
Eda 153 cm’den 160 cm’ e ulaştı. Boy Danışmanı Ekibi olarak dostluğumuz devam edecek. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diler, bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.

29 Ocak: İkinci Ameliyat Ali!

Ali ameliyata hasta danışmanı ve aile bireylerinin büyük desteği ile götürüldü. Operasyon 2.5-3 saatlik sürede başarılı bir şekilde tamamlandı. Çıkarken yeni yeni kendine gelmeye başlamıştı. Çok az ağrısının olduğunu ve tahmin ettiğinden daha iyi olduğunu söyledi. İlk günü çok iyi geçirdi fakat ikinci gün ağrısı arttı, ekstra ağrı kesiciler istedi ve son olarak morfin alıp birkaç saat uyuyarak kendine geldi. Akşamında ilk fizik tedavi seansı gerçekleştirildi. Yürüteç desteği ile ileri-geri yürüyerek büyük gelişme gösterdi ve ağrısının olmadığını belirtti. Diğer günlerde de çok hafif ağrıları oldu. Kız kardeşine göre biraz daha ağrılı süreç yaşadı fakat yine de genel olarak diğer hastalara kıyasla ikisi de süreci çok daha iyi geçirdiler. Eda taburcu olduktan sonra Ali’yi ziyarete gitti ve tüm aile beraber hastanede kaldılar. Daha sonra abinin de taburcu olmasıyla kardeşler otele yerleşti. 7 gün konaklayıp hem pansuman hizmetinden hem de fizik tedaviden yararlandılar. Ülkelerine dönmeden önce ihtiyaç duyabilecekleri tüm malzemeleri tedarik ettiler. Doktor ve hasta danışmanı, hasta ile online muayene gerçekleştirerek kardeşleri sıkı bir şekilde takip ettiler. Ülkelerine dönmeden önce çektirdikleri röntgende herhangi bir sorun görünmeyince, sağlıklı bir şekilde uzama sürecine devam edildi. Belçika’daki ortopedistleri de takipte bulunup düzenli röntgen çekimlerini gerçekleştirdi. Evlerine koşu bandı, tens cihazı, elastik bant gibi tüm egzersiz malzemelerinden oluşan bir alan oluşturduklarını ilettiler. Tüm aileye bu özverili yaklaşımları için teşekkür ediyoruz.

ALİ

Ali 7 cm’e sağlıklı bir şekilde ulaştıktan sonra Nisan ayında kardeşi ile birlikte Türkiye’ye döndü. Doktor muayene sonucunda röntgenini inceleyip kemik kaynamasını kontrol ettikten sonra 6 Nisan 2022’de Cihaz çıkarma ameliyatını gerçekleştirdi. Sağlık durumu çok iyi olduğu için aynı gün taburcu olup otele geçti. 3 gün otelde kaldıktan sonra hastaneden aldığı uçabilir raporu ile ülkesine geri döndü. Egzersizlerine de ara vermeden devam etti. Hem kendisi hem de ailesi yeni boyuna sorunsuz bir şekilde ulaştığı için çok mutlu.

Ali 158 cm’den 165 cm’e ulaştı. Boy Danışmanı Ekibi olarak dostluğumuz devam edecek. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diler, bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.