Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar - Bir Psikolojik Danışman - (Holyfix)

Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar Holyfix Yöntemi

Sizlerin faydalanması ve içimi dökmek için yazacağım bu yazıya boy uzatma ameliyatı olanlar ‘dan biri olarak ameliyat öncesi çektiklerimle başlamak istiyorum. Zira ben asıl acılarımı ameliyat sürecinde değil ameliyat öncesinde çektim. Kısa olmak, aşağıdan bakmak, yere yakın olmak insanın tüm yaşamını, düşünüşünü ve hayat kalitesini derinden etkiliyor.

Ben 14 yaşımdan sonra neredeyse hep aynı boyda (1.62) kaldım. Arkadaşlarım uzayıp boy attıkça benim aynı boyda kalıp onların yükselişlerini görmem ayrı bir acı veriyordu. Bu elbette arkadaşlarımın başarısını çekememek tarzında bir düşünce değil sadece “normal” olamamanın verdiği acıydı.

Kendimi bildim bileli “boy uzatma ameliyatı detayları” ‘fiyatları’ boy uzatma ameliyatı olanlar, yorumları’ vb. ile ilgili araştırmalar yapıp duyduğum en ufak şeyleri deniyordum. İnternette dolaşan ürünleri de denedikten sonra artık uzayamayacağımı, boyumu sadece ve sadece ameliyatla uzatacağımı fark ettim. Maddi durumum elvermediği için Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak atanmayı bekledim. ve ilk fırsatta gidip ameliyat oldum.

Ben normalde iğneden bile korkan biriyim fakat kısa hissetmek insana birçok şeyi göze aldırıyor.

ve o gün(8 Haziran 2015) cesaretlendirici denilen bir narkozu bana enjekte ettiler ve uykuya daldım. Holyfix cihazını taktıkları ameliyatım 2 saat sürdü. Uyandığımda narkozun etkisiyle oldukça keyifliydim. her hangi bir ağrım sızım yoktu. ve normal hayatımdan farklı olarak bacağımda bir cihaz vardı. Uzun zaman kendisiyle yaşayacağım, beraber uyuyacağım 12 çivili bir cihaz.

Cihaz her ne kadar kötü hissettirse de uzayacağımı bilmek ve artık eski kısa günlerimi geride bırakacak olacağımı bilmek ayrı bir mutluluk veriyordu. 2. gün walker kullanarak ayağa kalkabildim. Hastanede 5 gün kadar kaldım. Ağrılar arada bir ziyaretime geliyordu ama hastanede verdikleri serum ve iğneler ağrımı dindiriyordu. Hastaneden taburcu oldum ve Adanaya ailemin yanına uçakla gittim. Her gün uzatma yapıyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Benimle boyunu kıyaslayan bir kardeşim vardı. Normalde çok gıcık alırdım bu durumdan ama nasıl olsa uzayacağım diye aynanın karşısında kıyaslıyorduk. tabi benim uzatma değil kemik eğriliği ameliyatı olduğumu biliyorlardı. Uzatma olduğunu yalnızca bana refakat eden arkadaşım biliyordu. aradan 1 ay geçince kardeşim de boy kıyaslaması yapmaktan geri durdu 🙂

Günde 1 mm uzamak hiç az değil. Ama tabi herşey güllük gülistanlık değil. çoğu zaman ağrıdan uyuyamıyordum. zor gecelerim oluyordu. Yine de dayanılmaz ağrılar değildi ve ağrı kesicileri içtikçe rahatlıyordum.

Fizik Tedavi Yaparken

Ve ilk iki ay fizik tedaviye gittiğim için bacağımda çok aşırı bir gerginlik hissetmedim. 

6.1 cm’de uzatmayı doktor kontrolünde durdurdum. En önemli kısmı, ağrılı kısmı, zor kısmı geride bırakmıştım. Artık her geçen gün daha iyiye gidiyordum. 3. ayın sonunda desteksiz ilk adımlarımı atmaya balamıştım. O günü hiç unutamıyorum. Desteksiz yürümenin ne kadar keyifli olduğunu farketmiştim.

sonraki aylarım hep yeni oluşan kemiğin kaynamasını bekleyerek geçirdim. Açıkçası evde durmayı sevmediğim için stres yapıyordum ve bu da kemiğimin kaynamasını olumsuz etkiliyordu. Ve malesef sürecin başından itibaren kalsiyum D3 hapları kullanmam gerekirken ben çok sonradan başladım. E biraz da egzersizler konusunda tembellik yapınca kemiklerimin kaynaması epey uzun sürdü. Benim yöntemle boy uzatma ameliyatı olanlar ‘ın normal kaynama süresi 10 ay iken ben bir yılı aşkın bir süre cihazla yaşamak zorunda kaldım.

Hatta en son kemiğin kırılma riskini göze alıp cihazı doktor kontrolünde 1 ay erken çıkarma kararı aldım. Riskli ama doğru bir karar oldu benim için.

Şuan cihazım çıkalı 36 gün oldu. Cihaz çıktığı ilk günden itibaren hiçbir ağrım olmadı. Sadece riski göze alıp erken çıkardığım için bir süre walker sonra koltuk değneği kullandım. Şimdi ise desteksiz rahat yürüyebiliyorum. ama tedbir amaçlı bir tane değneği baston gibi kullanıyorum bazen.

Boy uzatma ameliyatı olanlar daha iyi anlar. Şükür ki Her şey geride kaldı. Terziye gidip eski pantolonlarımın boyunu uzattım. Yenilerini de aldım. Görev yerime gittiğimde arkadaşlarım değişimi farketti. Hele ki bir öğretmenin ağzı açık kaldı 🙂  5-6 gün önce gittiğim kuaför de uzadığımı fark etti.

ayrıca şunu fark ettim, uzadıktan sonra çevrenizdeki insanlar size daha küçülmüş görünüyor. sanki siz uzamamışsınız da onlar kısalmış gibi oluyor.

Tabii bu sonucu almak benim 1 yıldan fazlama mal oldu. çok ağrılar, acılar çektim, nice zorluklara katlandım. Mevlana’nın dediği gibi bütün güzel şeyler sabırdan sonra gelir.

Daha nice şeyler yaşadım fakat çok uzun yazmak yerine eğer sorularınız varsa yorum olarak sorarsanız elimden geldiğince, kalemim yazdığınca cevap vermeye çalışacağım..

Bacak uzatma ameliyatı sürecimden çektiğim videoları görebilirsiniz.

Evet aslında ikinci ameliyatı oldum. Buraya devam yazısı yazmaktansa yeni bir hikayede devam etmek istiyorum. Zira bambaşka tecrübeler yaşadım. 

Okumak için; 2. boy uzatma ameliyatı hikayem

**Hikayeme burada bir güncelleme eklemek istiyorum, muhtemelen bu son satırlarım olacak.

Dünyanın en büyük iş dünyası haberlerini yayınlayan kuruluşlardan biri olan Business Insider‘ la geçen ay bir röportaj yaptık. Hikayemin buralarda yayınlanacağını ve bu kadar ses getireceğini açıkçası hiç düşünmezdim. Sonrasında MSN, Yahoo, Business News ve daha sayamayacağım kadar çok yerde yayınlandı;

Bunu size hava atmak için yazmıyorum. İlham olmak için yazıyorum. Ameliyatlardan önce insanlardan uzak durup sadece kitap okuyarak teselli olmaya çalışan biriydim. Herkesten ve her şeyden uzak duruyordum. Şimdi ise hikayemi yüzbinlerce insan biliyor. Umarım bu sorumluluğun altından kalkabilirim ve benim gibi bu problemi yaşamış kişilere gerçekten en iyi desteği verebilirim. Her zaman görüş, öneri ve fikirlere açığım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

278 Yorum

 • Gökberk Duman
  22 Ocak 2021, 00:02

  Merhaba ameliyat süreci ve sonrası hakkinda ve fiyatlar konusunda bilgi alabilir miyim

  • Boy Ameliyatı - Admin
   24 Ocak 2021, 14:47

   Merhabalar;

   Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Ayşe AYDOĞMUŞ
  16 Ocak 2021, 20:36

  Boy uzatma fiyatı nedir acaba mailime dönüş yapabilir misiniz?

 • Mehmet demir
  12 Ocak 2021, 02:14

  Merhaba! Boy uzatma fiyatını öğrenebilir miyim ?

 • Tr
  11 Ocak 2021, 09:36

  Merhabalar 20 yaşındayım boyum 1.59 bayanım bilgi almak istiyorum süreç hakkında

 • Jennieninevladi
  8 Ocak 2021, 01:32

  Merhaba boyum 152 15 yaşındayım hiç bir hastaniz sakat kaldı mı ve boyum 167 olabilir mi bilgi almak istiyorum para konusunda sıkıntım yok

  • Boy Ameliyatı - Admin
   8 Ocak 2021, 11:12

   Merhabalar;

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Boy uzatma ameliyatının yapılabilmesi için büyüme plaklarının durumuna bakılması gerekiyor. Uzama miktarı tek ameliyat ile minimum 6 cm, ortalama 7 cm ve maksimum 8 cm olarak yapılabilir. Boy uzatma ameliyatı sonrasında sakat kalan bir hastamız olmadı.

   • Ayşe Nur KULEKAYA
    29 Ocak 2021, 20:36

    Merhaba fiyatla ilgili bilgi alabilir miyim?

    • Boy Ameliyatı - Admin
     1 Şubat 2021, 12:28

     Merhabalar;
     Boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Neslişah Ertuğrul
  6 Ocak 2021, 01:50

  Kızım 1.50 boyunda 15 yaşında 18 yaşından önce ameliyat olabilir mi
  Risk nedir
  En yeni yöntem nasıl yapılıyor

  • Boy Ameliyatı - Admin
   6 Ocak 2021, 11:41

   Merhabalar;

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Kızınızın büyüme kapaklarının kapalı olup olmadığına bakılması gerekiyor ameliyat öncesinde. Boy ameliyatı ile ilgili olarak genel bilgilendirme, Boy ameliyatının riskleri ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Merve
  31 Aralık 2020, 01:51

  Boy uzatma ameliyatıyla kaç cm uzama sağlanabilir? fiyatı nedir? Sakat kalma riski varmış sanırım ilk defa okudum yorumlardan. Sakat kalma, yürüyememe gibi risk faktörleri varsa olma olasılığı nedir?

  • Boy Ameliyatı - Admin
   31 Aralık 2020, 10:56

   Merhabalar;

   Boy uzatma ameliyatı süreci ve fiyatlarıyla ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Ayşe Şimşek
  27 Aralık 2020, 01:38

  Benim kızım 1 55 boyunda 15 yaşında 18 yaşından sonramı ameliyat yapılabiliyor en fazla ne kadar uzuyor. birde fiyat şuan ne kadardır ve nerede yapıldınız ameliyatınızı teşekkür ederim

  • Boy Ameliyatı - Admin
   27 Aralık 2020, 13:49

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Murat Şen
   17 Ocak 2021, 04:15

   Hocam benim boyum kısa 1.60 piskolojim bozuldu ameliyat olmak istiyorum fiyatı ne kadar bilgi alabilir miyim😔

   • Boy Ameliyatı - Admin
    18 Ocak 2021, 12:07

    Merhabalar;

    Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Oktay tur
  19 Aralık 2020, 15:57

  Boyunuz kaç cm uzadı? Tek seansta maximum kaç cm uzatılabilir? Bir de yapılan yöntem ve fiyatı nedir?

  • Boy Ameliyatı - Admin
   21 Aralık 2020, 15:03

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Baki
  18 Aralık 2020, 20:58

  Öncelikle geçmiş olsun benim boyum 1.63 bu ameliyati olmak istiyorum en fazla ne kadar uzayabilirim fiyati ne kadar

  • Boy Ameliyatı - Admin
   21 Aralık 2020, 15:01

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Esmanur Bedir
  16 Aralık 2020, 07:21

  Ameliyat fiyatı ne kadar acaba))

  • Boy Ameliyatı - Admin
   16 Aralık 2020, 15:36

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Trnn
  14 Aralık 2020, 17:39

  Boyum 163 20 cm uzatmak için kaç ameliyat olmam lazım ve kaç para tutar

  • Boy Ameliyatı - Admin
   15 Aralık 2020, 14:41

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

   • Zarif
    7 Ocak 2021, 00:24

    Erkeğim 18 yaşındayım ve boyum 1.70.Bu boydaki kişilere sağlık problemi olmadığı halde estetik amaçlı yapabiliyor muyuz ? Kaç cm uzatabiliyoruz ? Uzatma miktarına göre tedavi süresi ne kadar ? Tedavi aşamaları nasıl ? Tedavi ücrrtleri ne kadar ?

    • Boy Ameliyatı - Admin
     7 Ocak 2021, 11:40

     Merhabalar;

     Boy uzatma ameliyatlarında boy sınırı yoktur. Estetik amaçlı boy uzatma ameliyatı yapılabilir ve minimum 6 cm ortalama 7 cm maksimum 8 cm olarak uzama sağlanabilir. Boy uzatma ameliyatı süreci ve Boy uzatma ameliyatı fiyatlarıyla ilgili mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Merttt
  12 Aralık 2020, 16:05

  Bende cok merak ediyorum boy uzatma ameliyatı fiyatını ve neden 6.1 cm de durdurdunuz daha fazla uzama ihtimaliniz yok muydu peki

  • Boy Ameliyatı - Admin
   13 Aralık 2020, 11:45

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Mukaddes övet
  2 Aralık 2020, 01:46

  İyi akşamlar benim kızım 1.50 boyunda boy uzatma ameliyatı yaptırmak istiyoruz 10 santim oluyomu fiyat ne kadar acaba

  • Admin
   3 Aralık 2020, 15:10

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

   • Serhat balbey
    26 Aralık 2020, 23:19

    Merhaba boyunuz kaç cm uzadı

    • Boy Ameliyatı - Admin
     27 Aralık 2020, 13:48

     merhabalar hayırlı günler. hastamız 6 cm uzadı.

     • Selim ay
      31 Aralık 2020, 20:19

      Fiyatı öğrenebilirmiyim

     • Boy Ameliyatı - Admin
      1 Ocak 2021, 11:33

      Merhabalar;

      Boy uzatma ameliyatı fiyatı ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Cihan kabisen
  26 Kasım 2020, 11:49

  Merhabalar ben ortalama 10 15 cm uzamak istiyorum acaba fiyatı nedir yeriniz nerdedir.

  • Admin
   26 Kasım 2020, 13:56

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.