Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar - Bir Psikolojik Danışman - (Holyfix)

Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar Holyfix Yöntemi

Sizlerin faydalanması ve içimi dökmek için yazacağım bu yazıya boy uzatma ameliyatı olanlar ‘dan biri olarak ameliyat öncesi çektiklerimle başlamak istiyorum. Zira ben asıl acılarımı ameliyat sürecinde değil ameliyat öncesinde çektim. Kısa olmak, aşağıdan bakmak, yere yakın olmak insanın tüm yaşamını, düşünüşünü ve hayat kalitesini derinden etkiliyor.

Ben 14 yaşımdan sonra neredeyse hep aynı boyda (1.62) kaldım. Arkadaşlarım uzayıp boy attıkça benim aynı boyda kalıp onların yükselişlerini görmem ayrı bir acı veriyordu. Bu elbette arkadaşlarımın başarısını çekememek tarzında bir düşünce değil sadece “normal” olamamanın verdiği acıydı.

Kendimi bildim bileli “boy uzatma ameliyatı detayları” ‘fiyatları’ boy uzatma ameliyatı olanlar, yorumları’ vb. ile ilgili araştırmalar yapıp duyduğum en ufak şeyleri deniyordum. İnternette dolaşan ürünleri de denedikten sonra artık uzayamayacağımı, boyumu sadece ve sadece ameliyatla uzatacağımı fark ettim. Maddi durumum elvermediği için Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak atanmayı bekledim. ve ilk fırsatta gidip ameliyat oldum.

Ben normalde iğneden bile korkan biriyim fakat kısa hissetmek insana birçok şeyi göze aldırıyor.

ve o gün(8 Haziran 2015) cesaretlendirici denilen bir narkozu bana enjekte ettiler ve uykuya daldım. Holyfix cihazını taktıkları ameliyatım 2 saat sürdü. Uyandığımda narkozun etkisiyle oldukça keyifliydim. her hangi bir ağrım sızım yoktu. ve normal hayatımdan farklı olarak bacağımda bir cihaz vardı. Uzun zaman kendisiyle yaşayacağım, beraber uyuyacağım 12 çivili bir cihaz.

Cihaz her ne kadar kötü hissettirse de uzayacağımı bilmek ve artık eski kısa günlerimi geride bırakacak olacağımı bilmek ayrı bir mutluluk veriyordu. 2. gün walker kullanarak ayağa kalkabildim. Hastanede 5 gün kadar kaldım. Ağrılar arada bir ziyaretime geliyordu ama hastanede verdikleri serum ve iğneler ağrımı dindiriyordu. Hastaneden taburcu oldum ve Adanaya ailemin yanına uçakla gittim. Her gün uzatma yapıyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Benimle boyunu kıyaslayan bir kardeşim vardı. Normalde çok gıcık alırdım bu durumdan ama nasıl olsa uzayacağım diye aynanın karşısında kıyaslıyorduk. tabi benim uzatma değil kemik eğriliği ameliyatı olduğumu biliyorlardı. Uzatma olduğunu yalnızca bana refakat eden arkadaşım biliyordu. aradan 1 ay geçince kardeşim de boy kıyaslaması yapmaktan geri durdu 🙂

Günde 1 mm uzamak hiç az değil. Ama tabi herşey güllük gülistanlık değil. çoğu zaman ağrıdan uyuyamıyordum. zor gecelerim oluyordu. Yine de dayanılmaz ağrılar değildi ve ağrı kesicileri içtikçe rahatlıyordum.

Fizik Tedavi Yaparken

Ve ilk iki ay fizik tedaviye gittiğim için bacağımda çok aşırı bir gerginlik hissetmedim. 

6.1 cm’de uzatmayı doktor kontrolünde durdurdum. En önemli kısmı, ağrılı kısmı, zor kısmı geride bırakmıştım. Artık her geçen gün daha iyiye gidiyordum. 3. ayın sonunda desteksiz ilk adımlarımı atmaya balamıştım. O günü hiç unutamıyorum. Desteksiz yürümenin ne kadar keyifli olduğunu farketmiştim.

sonraki aylarım hep yeni oluşan kemiğin kaynamasını bekleyerek geçirdim. Açıkçası evde durmayı sevmediğim için stres yapıyordum ve bu da kemiğimin kaynamasını olumsuz etkiliyordu. Ve malesef sürecin başından itibaren kalsiyum D3 hapları kullanmam gerekirken ben çok sonradan başladım. E biraz da egzersizler konusunda tembellik yapınca kemiklerimin kaynaması epey uzun sürdü. Benim yöntemle boy uzatma ameliyatı olanlar ‘ın normal kaynama süresi 10 ay iken ben bir yılı aşkın bir süre cihazla yaşamak zorunda kaldım.

Hatta en son kemiğin kırılma riskini göze alıp cihazı doktor kontrolünde 1 ay erken çıkarma kararı aldım. Riskli ama doğru bir karar oldu benim için.

Şuan cihazım çıkalı 36 gün oldu. Cihaz çıktığı ilk günden itibaren hiçbir ağrım olmadı. Sadece riski göze alıp erken çıkardığım için bir süre walker sonra koltuk değneği kullandım. Şimdi ise desteksiz rahat yürüyebiliyorum. ama tedbir amaçlı bir tane değneği baston gibi kullanıyorum bazen.

Boy uzatma ameliyatı olanlar daha iyi anlar. Şükür ki Her şey geride kaldı. Terziye gidip eski pantolonlarımın boyunu uzattım. Yenilerini de aldım. Görev yerime gittiğimde arkadaşlarım değişimi farketti. Hele ki bir öğretmenin ağzı açık kaldı 🙂  5-6 gün önce gittiğim kuaför de uzadığımı fark etti.

ayrıca şunu fark ettim, uzadıktan sonra çevrenizdeki insanlar size daha küçülmüş görünüyor. sanki siz uzamamışsınız da onlar kısalmış gibi oluyor.

Tabii bu sonucu almak benim 1 yıldan fazlama mal oldu. çok ağrılar, acılar çektim, nice zorluklara katlandım. Mevlana’nın dediği gibi bütün güzel şeyler sabırdan sonra gelir.

Daha nice şeyler yaşadım fakat çok uzun yazmak yerine eğer sorularınız varsa yorum olarak sorarsanız elimden geldiğince, kalemim yazdığınca cevap vermeye çalışacağım..

Bacak uzatma ameliyatı sürecimden çektiğim videoları görebilirsiniz.

Evet aslında ikinci ameliyatı oldum. Buraya devam yazısı yazmaktansa yeni bir hikayede devam etmek istiyorum. Zira bambaşka tecrübeler yaşadım. 

Okumak için; 2. boy uzatma ameliyatı hikayem

**Hikayeme burada bir güncelleme eklemek istiyorum, muhtemelen bu son satırlarım olacak.

Dünyanın en büyük iş dünyası haberlerini yayınlayan kuruluşlardan biri olan Business Insider‘ la geçen ay bir röportaj yaptık. Hikayemin buralarda yayınlanacağını ve bu kadar ses getireceğini açıkçası hiç düşünmezdim. Sonrasında MSN, Yahoo, Business News ve daha sayamayacağım kadar çok yerde yayınlandı;

Bunu size hava atmak için yazmıyorum. İlham olmak için yazıyorum. Ameliyatlardan önce insanlardan uzak durup sadece kitap okuyarak teselli olmaya çalışan biriydim. Herkesten ve her şeyden uzak duruyordum. Şimdi ise hikayemi yüzbinlerce insan biliyor. Umarım bu sorumluluğun altından kalkabilirim ve benim gibi bu problemi yaşamış kişilere gerçekten en iyi desteği verebilirim. Her zaman görüş, öneri ve fikirlere açığım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

296 Yorum

 • Hande
  16 Şubat 2020, 23:23

  Toplam maliyeti ne kadar tutuyor peki ?

  • Psikolojik_Danışman
   17 Şubat 2020, 12:32

   Sağlık alanında internet ortamında fiyat paylaşmak uygun düşmediği için buradan cevaplayamıyorum malesef Hande hanım.
   [email protected] mail adresine sorularınızı yazabilirseniz fırsat bulduğumdan dönüyor olacağım.

 • Boy yok hayat yok
  13 Şubat 2020, 12:28

  Alt kolunu uzatamıyorsun uzatan doktorların da orantılar umrunda değil.Mesela ayak ve el uzatmak da mümkün ama yapmıyorlar çünkü uğraştırıcı ve zaten tonla para kazanıyorlar. Ben elimi ayağımı kolumu bacağımı uzatmak istiyorum param da var mümkün olduğunu söylüyorlar ama yapmıyorlar. Dünyanın en zengin adamı da olsan kısaysan eğer gece yastığa bağırarak ağlayacaksın. Boy hayattır dünyadaki en değerli şey elmas falan değil canlı kemik dokusudur. Kısa olmak bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şeydir engelli olsan en azından engelli maaşı alırsın engelli kartın olur ama kısaysan uzun adamlarla eşit tutulursun çünkü ikiniz de erkeksiniz.

  • Psikolojik_Danışman
   13 Şubat 2020, 14:06

   el ve ayak uzatma operasyonu genellikle belli bir kazadan sonra tek veya birkaç parmağı uzatarak gerçekleşir. Kozmetik amaçlı yapılması tavsiye edilmez. Kol uzatmalarda ise; hastanın durumu ve doktorun onayının ardından üst koldan(humerus) 2-4 cm uzatma yapılabilir. evet mesele sadece para ile alakalı değil. Uzatma ameliyatları için aynı zamanda cesaret ve sabır da gerekir. aynı zamanda tüm bu süreci iyice düşünmek ve ona göre karar vermek gerekir. Hastalar açısından da doktorlar açısından da bu ameliyatı isteyen herkesin ameliyat edilmesi yanlış olur. Öncelikle kemik uzatma ameliyatını talep eden kişinin psikolojik durumu, fzyolojik yapısının iyi analizi gereklidir. ameliyat sonrasında keşke daha iyi düşünseydim diyenleri de gördüm. Çünkü kolay bir operasyon değil ve öncesinde iyi araştırmak ve iyi düşünmek gerekir. Uzun zaman takıntısı olan, geçmek bilmeyen hüzünlere kapılanlar ve testlerin ardından fizyolojik engeli olmayanlar için olabilir fakat sadece estetik kaygılar bu ameliyat için yetersiz kalabilir.

  • Mehmet
   11 Ekim 2020, 02:06

   Fiyat konusunda bilgi alabilir miyim

   • Admin
    11 Ekim 2020, 12:35

    merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Psikolojik_Danışman
  9 Şubat 2020, 10:56

  İlk bir hafta evet zorlanmıştım epey. Sonrasında da uzatma dönemi boyunca ağrılarım oldu ama daha azdı. Uzatma dönemi bitene kadar ve ek bir hafta her gün ağrı kesici kullanıyordum. sonrasında ise ağrı kesiciler olmadan devam ettim. ağrım yine vardı ama alışmıştım ve ağrı kesici kullanmadan devam edebiliyordum.

 • Baki
  2 Şubat 2020, 02:20

  Ağrılarınız çok muydu?

 • kenan
  1 Şubat 2020, 00:35

  nekadar para aldılar peki toplam fiyat

 • Leyla
  31 Ocak 2020, 00:24

  Yaş sınırı var mı bir de fiyatı çok mu pahalı

 • No Name
  15 Ocak 2020, 14:47

  Selam herkese arkadaşlar bende 4 ay önce kombine şeklinde boy uzatma ameliyatı oldum. Sorularınızı alayım ben cevap vereyim . Kombine yöntemi bence en ideal olan yöntem . Dısardaki fiksatörler benim bacağım da 70 gün kaldı sonra çıkardık . Suan desteksiz yürüyorum yavaş yavaş . Ben fizik tedavide gitmediğim için başlarda ve fazla hareket etmediğim için bacak kaslarım hep sıkışmıştı ve tabi uzatma da etkiliyor bunu . Şimdi fizik tedavi ye gidiyorum bacak esnetmeleri için çünkü tam olarak oturamıyorum bacaklarımı esnetemiyprım fazla . Sorusu olan arkadaşlar yazsın ben cevap vereyim .

 • Eylül
  8 Ocak 2020, 17:23

  Merhaba ne kadar süre sonra normal olarak yürümeye başladınız

 • Deniz
  8 Ocak 2020, 12:36

  NE KADARA MAL OLDU PEKİ AMELİYAT VE BACAĞINDA İZ VAR Mİ ACABA…

 • Naz
  14 Aralık 2019, 23:30

  Iyi akşamlar sizinle iletişime geçme imkanımız var mı

  • Psikolojik_Danışman
   14 Aralık 2019, 23:33

   iyi akşamlar Naz hanım
   [email protected] mail adresimden bana sorularınızı sorabilirsiniz. Bazen geç dönebiliyorum ama illa dönerim.

 • Yunus
  11 Aralık 2019, 02:12

  Merhaba uzun süredir boy uzatma ameliyatlarını araştırmaktayım ve ameliyat olmayı düşünüyorum merak ettiğim boyum 1.69 cm reach boyu yani iki kol açıklığım 1.65 cm ameliyat olup yaklaşık 7-8 cm uzatma sağlansa zaten normalde kısa olan reach boyum 7-8 cm daha kısa olur bu kısalık dışardan bakıldığında anormal olur mu ve istersek aynı anda alt ve üst kollardanda 1veya 1.5 cm lik uzatma yapılabilir mi? böylece 1.69cm den 7-8 cm uzatmayla boyum 1.76 reach uzunluğuda 1.65cm den 1.69 veya 1.71 yapılarak denge saglanabilir mi ameliyatı yapan doktor veya doktorlar bu hususlara dikkat ediyor mu sizde aynı durum yapıldımı bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Derin
  21 Kasım 2019, 23:44

  Merhaba estetik amaçlı boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum yaklaşık 3 yıldır bu işi planlayıp para biriktirmekteyim boyum 1.68 merak ettiğim aynı anda hem alt hem üst bacak uzatması yapılmaktamı ve bir haber sitesinde ortopedi doktorunun yaptığı açıklamada 14 cm lik bacak uzunluğu estetik bozukluğa neden olmamaktaymış ve diyelim ki aynı anda alt ve üst bacak uzatma işlemi yapılamıyor ayrı ayrı iki ameliyat yapılırsa alt bacak 5cm üst bacak 5 cm uzatılma işlemi tahmini olarak ne kadar süreyi kapsar

  • Psikolojik_Danışman
   22 Kasım 2019, 15:16

   Merhaba Derin
   aynı anda hem alt hem üst yapılması riskleri olabildiğince arttırır. Vücudunuz 4 kemiği birden kaynatmak için kendisini çok fazla yorar. Kemik kaynamama riskini doğrurur. ayrıca hareket kabiliyeti büyük oranda azalır. O yüzden önce bir alt kısımları veya üst kısımları halledip kemikte biraz kaynama görüldükten ve hareket kabiliyeti kayda değer şekilde arttıktan sonra diğer kısma geçilebilir. 14 cm lik bir uzatma bozukluğa neden olur mu sorusuna gelince: herkeste vücut oranları aynı olmadığı için 14 cm in etkisi de kişiye göre değişir. aynı şekilde kişinin var olan boyuna göre de değişir. boy kısaldıkça fazladan uzatmalar daha çok belli eder. bazı kişilerde ise tam tersi olarak 2 ameliyat daha estetik gösterebilir. yani eğer bacaklarınız gövdenize göre olduka kısaysa..
   5+5 cm genellikle kötü bir görünüm oluşturmaz. ama zaten ilk ameliyatı olduktan sonra arada beklemeniz gerektiği için buna da o arada karar vermek daha doğru olur. bakarsınız tek ameliyat sizi fazlasıyla tatmin eder ki bu tarz durumlara da epey şahit oldum..

 • Rahim
  20 Kasım 2019, 23:11

  Merhabalar. Boy 167cm yaş 27. Alt ve üst bacaktan 6şar cm toplamda 12 cm uzamayı hedefliyorum. Maliyet ve iyileşme sürasi hakkında bilgi rica edebilir miyim.

  • Psikolojik_Danışman
   20 Kasım 2019, 23:18

   Maliyet konusunda buradaki danışman arkadaşlara whatsapp üzerinden de sorularınızı sorabilirsiniz. +90 (505) 091 66 09
   iyileşme olarak ise eğer Kombine yöntemi baz alırsak iki ameliyat için ortalama 9-12 ay ayırmanızda fayda var. Şöyleki ilk ameliyat ortalama 2.5-4 ay sürer. aada 2-5 ay bekleyip diğer ameliyata geçebiliyorsunuz. Tabi bu süreler ameliyat olacağınız doktora ve iyileşme hızınıza göre değişebiliyor.

 • hamit
  18 Kasım 2019, 18:21

  peki bu boy ameliyatından sonra futbol felan oynuyabiliyormuyuz

 • Psikolojik_Danışman
  17 Kasım 2019, 10:35

  merhabalar hayırlı günler
  1) ameliyat büyüme epifiz plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. üst yaş sınırı da 45-50 yaşına kadar ameliyat yapılabilir.
  2) minimum 6 cm
  ortalama 7 cm
  maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir. uzatma miktarı tamamen sizin kas ve sinirlerinizin esnekliğine bağlıdır. 6,3-6,9-7,4-8 cm uzatma olabilir. cihaz yardımı ile kemikleriniz uzarken kaslar gerilmeye başlıyor bunun için bacak esnetme egzersizleri yapmanız gerekir. planlanan uzama miktarı genelde birçok kişi maksimum seviyeyi ister bunun için ameliyat öncesinde bacak esnetme egzersizleri yaparak kasları germek gerekir bu tek başına yeterli olmaz süreç içerisinde hergün uzarken egzersiz yapmaya devam etmek gerekir. 8 cm planlıyorsunuz ama hiç egzersiz yapmazsanız daha erken bırakmak zorunda kalırsınız.
  3) 5 farklı uzatma yöntemi var
  uzatma her yöntemde günde 1 mm olarak yapılıyor 10 günde 1 cm olur ortalama 7 cm için 70 gün uzatma süreci olur.
  uzatma yöntemi uzama miktarını belirlemez bunu belirleyen kasların esnekliğidir.
  yöntem farkı süreç içindeki rahatlığı ve 70 günden sonraki kısmı etkiliyor.
  ilizarov ve holyfix yöntemlerinde 70 günden sonra cihazların çıkması 9-12 ay sürüyor.
  kombine yöntemde 70 günden sonra 2-6 hafta arasında cihazlarınız çıkarılır. hastalarımızın yüzde 80-90’ı kombine yöntemi tercih ediyor.
  precice2.2 yöntemi: süreç içerisinde 70 gün boyunca yürümeniz yasak cihazın yük taşıma kapasitesi bulunmuyor. 70 günden sonra kalkıp normal hayatınıza dönebilirsiniz.
  precice stryde: süreç içerisinde normal hayatınıza en rahat devam edebildiğiniz yöntemdir uzatma sürecinde de gündelik hayatınıza devam edebiliyorsunuz.
  Fiyatla ilgili olarak sitedeki danışmanlara whatsapp veya sesli arama ile ulaşabilirsiniz: +90 (505) 091 66 09

Online
Görüşme

Canlı
Destek AI

BoyAmeliyatı AI Asistan X

Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..