Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar - Bir Psikolojik Danışman - (Holyfix)

Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar Holyfix Yöntemi

Sizlerin faydalanması ve içimi dökmek için yazacağım bu yazıya boy uzatma ameliyatı olanlar ‘dan biri olarak ameliyat öncesi çektiklerimle başlamak istiyorum. Zira ben asıl acılarımı ameliyat sürecinde değil ameliyat öncesinde çektim. Kısa olmak, aşağıdan bakmak, yere yakın olmak insanın tüm yaşamını, düşünüşünü ve hayat kalitesini derinden etkiliyor.

Ben 14 yaşımdan sonra neredeyse hep aynı boyda (1.62) kaldım. Arkadaşlarım uzayıp boy attıkça benim aynı boyda kalıp onların yükselişlerini görmem ayrı bir acı veriyordu. Bu elbette arkadaşlarımın başarısını çekememek tarzında bir düşünce değil sadece “normal” olamamanın verdiği acıydı.

Kendimi bildim bileli “boy uzatma ameliyatı detayları” ‘fiyatları’ boy uzatma ameliyatı olanlar, yorumları’ vb. ile ilgili araştırmalar yapıp duyduğum en ufak şeyleri deniyordum. İnternette dolaşan ürünleri de denedikten sonra artık uzayamayacağımı, boyumu sadece ve sadece ameliyatla uzatacağımı fark ettim. Maddi durumum elvermediği için Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak atanmayı bekledim. ve ilk fırsatta gidip ameliyat oldum.

Ben normalde iğneden bile korkan biriyim fakat kısa hissetmek insana birçok şeyi göze aldırıyor.

ve o gün(8 Haziran 2015) cesaretlendirici denilen bir narkozu bana enjekte ettiler ve uykuya daldım. Holyfix cihazını taktıkları ameliyatım 2 saat sürdü. Uyandığımda narkozun etkisiyle oldukça keyifliydim. her hangi bir ağrım sızım yoktu. ve normal hayatımdan farklı olarak bacağımda bir cihaz vardı. Uzun zaman kendisiyle yaşayacağım, beraber uyuyacağım 12 çivili bir cihaz.

Cihaz her ne kadar kötü hissettirse de uzayacağımı bilmek ve artık eski kısa günlerimi geride bırakacak olacağımı bilmek ayrı bir mutluluk veriyordu. 2. gün walker kullanarak ayağa kalkabildim. Hastanede 5 gün kadar kaldım. Ağrılar arada bir ziyaretime geliyordu ama hastanede verdikleri serum ve iğneler ağrımı dindiriyordu. Hastaneden taburcu oldum ve Adanaya ailemin yanına uçakla gittim. Her gün uzatma yapıyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Benimle boyunu kıyaslayan bir kardeşim vardı. Normalde çok gıcık alırdım bu durumdan ama nasıl olsa uzayacağım diye aynanın karşısında kıyaslıyorduk. tabi benim uzatma değil kemik eğriliği ameliyatı olduğumu biliyorlardı. Uzatma olduğunu yalnızca bana refakat eden arkadaşım biliyordu. aradan 1 ay geçince kardeşim de boy kıyaslaması yapmaktan geri durdu 🙂

Günde 1 mm uzamak hiç az değil. Ama tabi herşey güllük gülistanlık değil. çoğu zaman ağrıdan uyuyamıyordum. zor gecelerim oluyordu. Yine de dayanılmaz ağrılar değildi ve ağrı kesicileri içtikçe rahatlıyordum.

Fizik Tedavi Yaparken

Ve ilk iki ay fizik tedaviye gittiğim için bacağımda çok aşırı bir gerginlik hissetmedim. 

6.1 cm’de uzatmayı doktor kontrolünde durdurdum. En önemli kısmı, ağrılı kısmı, zor kısmı geride bırakmıştım. Artık her geçen gün daha iyiye gidiyordum. 3. ayın sonunda desteksiz ilk adımlarımı atmaya balamıştım. O günü hiç unutamıyorum. Desteksiz yürümenin ne kadar keyifli olduğunu farketmiştim.

sonraki aylarım hep yeni oluşan kemiğin kaynamasını bekleyerek geçirdim. Açıkçası evde durmayı sevmediğim için stres yapıyordum ve bu da kemiğimin kaynamasını olumsuz etkiliyordu. Ve malesef sürecin başından itibaren kalsiyum D3 hapları kullanmam gerekirken ben çok sonradan başladım. E biraz da egzersizler konusunda tembellik yapınca kemiklerimin kaynaması epey uzun sürdü. Benim yöntemle boy uzatma ameliyatı olanlar ‘ın normal kaynama süresi 10 ay iken ben bir yılı aşkın bir süre cihazla yaşamak zorunda kaldım.

Hatta en son kemiğin kırılma riskini göze alıp cihazı doktor kontrolünde 1 ay erken çıkarma kararı aldım. Riskli ama doğru bir karar oldu benim için.

Şuan cihazım çıkalı 36 gün oldu. Cihaz çıktığı ilk günden itibaren hiçbir ağrım olmadı. Sadece riski göze alıp erken çıkardığım için bir süre walker sonra koltuk değneği kullandım. Şimdi ise desteksiz rahat yürüyebiliyorum. ama tedbir amaçlı bir tane değneği baston gibi kullanıyorum bazen.

Boy uzatma ameliyatı olanlar daha iyi anlar. Şükür ki Her şey geride kaldı. Terziye gidip eski pantolonlarımın boyunu uzattım. Yenilerini de aldım. Görev yerime gittiğimde arkadaşlarım değişimi farketti. Hele ki bir öğretmenin ağzı açık kaldı 🙂  5-6 gün önce gittiğim kuaför de uzadığımı fark etti.

ayrıca şunu fark ettim, uzadıktan sonra çevrenizdeki insanlar size daha küçülmüş görünüyor. sanki siz uzamamışsınız da onlar kısalmış gibi oluyor.

Tabii bu sonucu almak benim 1 yıldan fazlama mal oldu. çok ağrılar, acılar çektim, nice zorluklara katlandım. Mevlana’nın dediği gibi bütün güzel şeyler sabırdan sonra gelir.

Daha nice şeyler yaşadım fakat çok uzun yazmak yerine eğer sorularınız varsa yorum olarak sorarsanız elimden geldiğince, kalemim yazdığınca cevap vermeye çalışacağım..

Bacak uzatma ameliyatı sürecimden çektiğim videoları görebilirsiniz.

Evet aslında ikinci ameliyatı oldum. Buraya devam yazısı yazmaktansa yeni bir hikayede devam etmek istiyorum. Zira bambaşka tecrübeler yaşadım. 

Okumak için; 2. boy uzatma ameliyatı hikayem

**Hikayeme burada bir güncelleme eklemek istiyorum, muhtemelen bu son satırlarım olacak.

Dünyanın en büyük iş dünyası haberlerini yayınlayan kuruluşlardan biri olan Business Insider‘ la geçen ay bir röportaj yaptık. Hikayemin buralarda yayınlanacağını ve bu kadar ses getireceğini açıkçası hiç düşünmezdim. Sonrasında MSN, Yahoo, Business News ve daha sayamayacağım kadar çok yerde yayınlandı;

Bunu size hava atmak için yazmıyorum. İlham olmak için yazıyorum. Ameliyatlardan önce insanlardan uzak durup sadece kitap okuyarak teselli olmaya çalışan biriydim. Herkesten ve her şeyden uzak duruyordum. Şimdi ise hikayemi yüzbinlerce insan biliyor. Umarım bu sorumluluğun altından kalkabilirim ve benim gibi bu problemi yaşamış kişilere gerçekten en iyi desteği verebilirim. Her zaman görüş, öneri ve fikirlere açığım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

286 Yorum

 • Flz
  14 Haziran 2023, 17:46

  Merhabalar
  Ameliyatinizin üzerinden epey vakit gecmis Ağrınız var mi (durup duturken ya da soguk havalarda gibi ) normal yürüyebiliyor musunuz eger normal yüruyebiliyorssmiz ne kadar zamininizi aldi
  Koşma yüzme gibi aktiviteler de bilunabiliyor musunuz

  • Boy Ameliyatı
   15 Haziran 2023, 13:03

   Merhaba kendisi hiçbir şekilde ağrı sancı hissetmediğini tamamen eskisi gibi yaşantısına devam ettiğini belirtiyor.Tüm spor faliyetlerine 1 yıl sonrasında başlanmaktadır.

 • Mehmet Çetinel
  19 Mayıs 2023, 01:48

  10 cm boy uzatmak ne kadar fiyat alabilirmiyim

  • Boy Ameliyatı
   19 Mayıs 2023, 11:33

   Merhaba
   Tek ameliyat ile maksimum 8 cm uzama gerçekleşmektedir. İstediğiniz uzama miktarı için iki ameliyat planlaması yapılmalıdır. Size süreç detaylarını içeren mail gönderildi

 • Zeynep
  21 Şubat 2023, 17:12

  Merhabalar boyum bir 154cm 15 cm uzamak istiyorum fiyat ve risk bilgisi alabilir miyim 17 yaşındayım

  • Boy Ameliyatı
   22 Şubat 2023, 11:07

   Merhabalar;
   Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

   • Deniz
    11 Mart 2023, 11:23

    Süreç ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

    • Boy Ameliyatı
     13 Mart 2023, 14:47

     Merhabalar;
     Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Yusuf Eleşkirt
  28 Eylül 2022, 11:06

  26 yaşındayım. Bu durumda ortalama kaç cm uzama sağlanabilir? Bir de fiyat bilgisi alabilir miyim? Teşekkürler…

  • Boy Ameliyatı
   28 Eylül 2022, 12:22

   Merhabalar;
   size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Nida Özçelik
  23 Eylül 2022, 20:47

  Merhabalar,ben hakimim acaba izin alma konusunda bir sıkıntı olur mu yaklaşık 6 ay kadar izin almam gerekiyor çünkü nasıl olacak

  • Boy Ameliyatı
   26 Eylül 2022, 13:12

   Merhabalar;
   size mail üzerinden dönüş yapıldı.

   • Ali Koçer
    1 Aralık 2022, 20:47

    Fiyat ve zaman bilgisi

    • Boy Ameliyatı
     2 Aralık 2022, 10:36

     Merhabalar mailden dönüş yapılmıştır.

     • Hakan Doğan
      8 Ocak 2023, 22:56

      Ortalama 10 cm boy maliyeti ve süresini ogrenebilirmiyim

     • Boy Ameliyatı
      9 Ocak 2023, 11:34

      Merhabalar;
      Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Burak bilbil
  23 Eylül 2022, 01:13

  Merhabalar Bilgi alabilirmiyim risk ve fiyatlar için

  • Boy Ameliyatı
   23 Eylül 2022, 14:03

   Merhabalar;
   size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Deniz
  14 Eylül 2022, 22:59

  165 boy 180 e kadar uzatmak mümkün mü fiyatları ne ?

  • Boy Ameliyatı
   15 Eylül 2022, 10:31

   Merhabalar;
   Boy uzatma ameliyatı süreci ve boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • alparslan yılmaz
  22 Ağustos 2022, 17:37

  ameliyat riskleri neler ve fiyat nedir ?_

  • Boy Ameliyatı
   24 Ağustos 2022, 13:00

   Merhabalar;
   size mail üzerinden dönüş yapıldı.

   • Kader Işık
    23 Ocak 2023, 20:05

    Tamam olarak fiyat ne kadar acaba ve süreç nasıl işliyor.

    • Boy Ameliyatı
     24 Ocak 2023, 11:51

     Merhaba, mailden dönüş yapılmıştır.

Online
Görüşme

?
Boy Ameliyatı
Bu sohbet bir bot ile gerçekleştirilmektedir!
X