2024 Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı ve Sigorta Kapsamı

Boy uzatma ameliyatı fiyatıGünümüzde, boy uzatma ameliyatları, kısa boylu bireylerin daha uzun bir boy elde etme isteğini karşılayan yaygın bir cerrahi işlem haline gelmiştir. Bu ameliyatlar, kişinin yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyebilirken, birçok insan için önemli bir karar sürecini de içerir. Boy uzatma ameliyatının başarılı bir şekilde uygulanması, ameliyatın maliyeti ve sigorta kapsamı gibi önemli faktörlere bağlıdır. Bu yazımızda, 2024 yılında boy uzatma ameliyatı fiyatı ve sigorta kapsamı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Yazımızın ana konusuna geçmeden önce, boy uzatma ameliyatının ciddi bir cerrahi operasyon olduğunu ve uzman bir sağlık ekibiyle birlikte gerçekleştirilmesinin en doğru yöntem olduğunu belirtmek isteriz. Eğer boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey uzman bir doktorla görüşerek sürece hakim olmanız ve detaylı araştırma yapmanızdır. Süreç hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan karar vermek pek çok açıdan olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı 2024

Boy uzatma ameliyatı olmayı düşünen kişilerin en büyük meraklarından biri genellikle ameliyat maliyetleridir. Ancak, bu ameliyatın maliyeti tercih edilen yönteme, hastanenin ve cerrahın uzmanlığına, ameliyatın yapılacağı bölgeye ve ek hizmetlere bağlı olarak değişebilir. Özellikle LON ve Precice 2 gibi farklı yöntemlerin uygulanması da fiyatları etkilemektedir. Bu nedenle, kesin maliyetler hakkında web sitemizde doğrudan bilgi veremiyoruz. Ancak, bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz, hasta temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Hasta temsilcilerimiz, ameliyat süreçleri ve maliyetler hakkında size ayrıntılı bilgi sağlayabilir ve tüm sorularınıza yanıt verebilirler. Unutmayın ki ameliyat süreciyle ilgili bilinçli bir karar vermek için detaylı bir danışma ve değerlendirme süreci gereklidir.

Boy Uzatma Ameliyatı Sigorta Kapsamına Girer mi?

Boy uzatma ameliyatı sigorta kapsamına girer miBoy uzatma ameliyatını sigortanın karşılayıp karşılamayacağı ise yine ameliyat olmayı düşünen kişiler arasında en merak edilen sorulardan biridir. Bu soru için ilk olarak sağlık sigortalarının temel amacının tıbbi ihtiyaçları ve sağlık sorunlarını karşılamak olduğunu belirtmek önemlidir. Sağlık sigortaları, genellikle tıbbi endikasyonlar veya sağlık sorunları nedeniyle gereken tedavileri kapsar.
Boy uzatma ameliyatı gibi estetik kaynaklı cerrahi işlemler, genellikle kişisel tercihlere dayalı olarak yapılır ve sağlık açısından acil bir gereklilik taşımadığı için sağlık sigortaları tarafından karşılanmamaktadır. Ancak, bazı nadir durumlarda boy kısalığı, sağlık sorunlarına yol açabilir ve boy uzatma ameliyatı için tıbbi bir endikasyon gerekebilir. Örneğin, cücelik veya tek bacak kısalığı gibi durumlar tıbbi endikasyonlar oluşturabilir. Bu durumlarda, ameliyatın sağlık sigortası tarafından karşılanıp karşılanmayacağı, doktorunuzun ve sigorta kuruluşunuzun görüşleri doğrultusunda belirlenir.

Sonuç olarak, boy uzatma ameliyatının sağlık sigortası tarafından karşılanıp karşılanmayacağı, bireyin tıbbi durumuna ve sigorta şirketinin politikalarına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle boy uzatma ameliyatı düşünüyorsanız, bu konuyu daha fazla bilgi almak için hastane, doktor ve sigorta kuruluşunuzla görüşmeniz önemlidir.

Medzonia

Medzonia

Ameliyat düşünen kişiler, başvurduklarında öncelikle uzman doktorumuzla bireysel bir görüşme gerçekleştirirler. Bu görüşme sonucunda, hastaların genel sağlık durumu, kan testleri sonuçları, kemik sağlığı, yaş faktörü ve x-ray görüntüleri dahil olmak üzere tüm detaylar detaylı bir şekilde incelenir.

Doktorumuz, hastaların tıbbi geçmişi ve fiziksel özellikleri üzerinde titizlikle çalışır ve ameliyatın uygunluğunu belirler. Eğer hastanın boy uzatma ameliyatına uygun olduğuna karar verirse, hastayı ameliyat süreci hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirir ve hastanın kendi kararıyla ameliyat süreci başlar. Ancak, bu aşamada hastalarımıza hatırlatmamız gereken en önemli husus; boy uzatma ameliyatının ciddiyeti ve ameliyat sonrasında hastaların uzun bir fizik tedavi sürecine ihtiyaçları olacağıdır. Sürece dair daha detaylı bilgi edinmek isterseniz YouTube sayfamızı takip edebilir ya da blog kısmımızdan detaylı tüm makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

 1. Boy uzatma ameliyatı fiyatı ne kadar?
  Boy uzatma ameliyatının ücreti tercih edilen hastane, doktor ve ameliyat yöntemi gibi çeşitli kriterlere bağlı olarak değişmektedir. Bu noktada en net bilgiyi ameliyatı olmak istediğiniz kurumla görüşmeniz gerekmektedir.
 2. 10 cm boy uzatmak mümkün mü?
  Boy uzatma ameliyatında boyun ne kadar uzayacağı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu noktada hastanın kemik ve kas yapısına bağlı olarak ne kadar uzama yapılabileceği doktor tarafından belirlenmektedir.
 3. Boy uzatma ameliyatı kaç yaşında olunur?
  Boy uzatma ameliyatı için uygun yaş aralığı 18-55’dir. Ancak büyüme plaklarının kapanmış olması bu noktada en temel unsurdur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte başlangıç yaşı 18-22 arası değişebilmektedir. Gerekli muayenelerden sonra en net sonucu doktorunuz verecektir.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  2 Yorum

  • Şenay Aksu
   20 Şubat 2024, 17:09

   18 yaşındayım, büyüme plaklarımın kapanıp kapanmadığını nasıl öğrenebilirim?

   • Boy Ameliyatı
    21 Şubat 2024, 11:24

    Merhaba, ortopedi veya endokrinoloji bölümüne muayene olup x-ray çekim sonuçlarınıza göre doktorunuz plakların son durumunu belirtecektir.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.