Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyatı Nasıldır?

Boy uzatma ameliyatı, sağlık sorunları veya estetik nedenlerden dolayı bacak uzunluğunu artırmak için ortopedik bir ameliyattır. Sadece bacaklara değil aynı zamanda kollara da uygulanabilen ameliyat, uzatılması planlanan kemiğin kesilmesi ve bölünmüş uçlar arasındaki boşluğu genişletmek için bir dış veya iç fiksatör kullanılarak gerçekleştirilir. Her gün, hafifçe genişletilmiş kavite içindeki kemik gerilir ve açıklık alanında yeni kemik üretilir. Uzatma, vücudun kendi kemiği, yumuşak dokuları, bağları, kan damarları ve çevresindeki ve destekleyici sinirlerin yanı sıra, organizmanın yeni kemikler oluşturma kabiliyeti ile sağlanır. Kemiği vücudun başka bir bölgesinden çıkarmaya gerek yoktur.

Uzatma ameliyatı, kol ve bacakların kemiklerinin uzatılması için, genellikle terapötik amaçlar için ve bazen kapalı büyüme plakası olan kişilerde estetik nedenler için ortopedik bir ameliyattır. Uzatma, kemiğin cerrahi olarak kesilmesi ve kesilmiş kemik fragmanlarının uzun bir işlemde her gün yaklaşık 1 milimetre olarak ayrılmasıyla gerçekleştirilir. Böylece açılma alanında yeni kemik dokusu oluşur ve kemikte uzama sağlanır. Distraksiyon osteogenezi, birbirinden kemikleri çıkararak yeni kemik oluşumudur.

Uzatma 8 cm olacak şekilde planlanırsa, sadece uyluk ya da incik kemiği çalıştırılabilir. 10 cm’den daha uzun bir uzatma gerekirse, her iki kemik de uzatılmalıdır. Germe sadece kemikler içindir. Kaslar, bağlar, sinirler, damarlar ve diğer yumuşak dokular kemiklere yapışır ve işlem kademeli olarak gerçekleştirilirken uzamaya otomatik olarak adapte olur. Bu amaçla ilgili bölgeye fizyoterapi uygulanarak işlem kolaylaştırılmıştır.

Bu uzatma ameliyatı 3-4 yaş arası yapılabilir. Çocuklara uygulanacak ise hesaplanan kısalık miktarına göre ne kadar ameliyat gerçekleştirileceği belirlenir. İşlem hesaplanan kısalığı olan çocuklarda 10 yaşından önce ve sonra iki aşamada planlanmaktadır.

Uzatma işlemlerini gerçekleştirmek için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu süreç herkes için uygun değil. Sigara içenlere uzatma uygulanamaz. Kanser, diyabet veya kalp yetmezliği olan hastalara verilemez.

 

Kimler Estetik Uzatma Ameliyatı Olabilir?

Uzatma işlemlerinde ilk önce hastanın uygunluğu incelenir. Uygunsa prosedür için testler başlar. İşlemin gidişatını belirlemeye ve anestezi tipine karar vermeye yardımcı olurlar. Testler genellikle röntgen, kan testi ve rutin testlerdir. Uzunluktaki değişimi görmek için uzunluk ölçümü yapılır. Anestezi tipi ve nasıl uygulanacağı anestezi muayenesi ile belirlenir. Ayrıca, doktorun gerekli gördüğü bazı ek testler yapılabilir. Testlerden sonra hasta, cerrahi ekip ve ameliyathane hazırlanır. İşlemden bir süre önce kullanılırsa bazı ilaçlar kesilir.

Uzatma işlemlerinden sonraki işlemler hasta için problemlidir. Ancak, başarı oranları yüksek ve kalıcıdır. İşlem sonrası hastanın doktorla iletişimi doğrultusunda riskler ve komplikasyonlar önlenir. Çeşitli komplikasyonlar iyileşme sürecini uzatabilir. Onları korumak başarı oranını arttırır.

Uzatma ameliyatından sonra, hastanede ve daha sonra evde devam eden bir süreç var. Nispeten uzun bir süreyi kapsar. Bu süreçte hastanın dikkati iyileşme sürecini olumlu yönde etkiler. İşlem sonrası hasta hastanede 2-7 gün kalıyor. Daha sonra taburcu edilir ve uzatma evde devam eder. Düzenli doktor kontrolleri yapılır ve uzama kontrol altında tutulur. Uzatma ve kemik güçlendirme sürecinde özen gösterilmeli ve doktor talimatları tam olarak izlenmelidir.

 

Türkiye ve Diğer Ülkelerde Boy Uzatma Ameliyatı  Avantajları ve Dezavantajları

Boy uzatma ameliyatı erişkinlerde boyunu arttırmanın tek yoludur. Gelişimsel bozukluklar, cücelik, erken yaşta bir bacağın kısalması gibi rahatsızlıklar bu süreçle giderilebilir. Ek olarak, boyundaki kısa kozmetik kaygıları bulan insanlar işlenebilir. Ek olarak, uzatma prosedürleri yetişkinler için özellikle zordur. İşlemden sonra, uzatma işlemi başlar. 1 mm uzatmalar günlük olarak yapılır ve uzatma işlemi bazı yöntemlerde 7 aya kadar sürebilir. Uzatma sırasında kişinin bacak üzerinde çeşitli cihazları taşıması rahatsız edicidir. Koltuk değneklerini uzun süre kullanmanız gerekebilir. Aylarca ağır aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ek olarak, uzatma ve kemik takviyesi zahmetlidir. Bu nedenle, kişi işlemden önce çalışma durumunu düzeltmelidir. Diğer bir husus, iki yöntemin birkaç yöntemle yapılamamasıdır. Bacaklar birer birer işlenir. Bu daha uzun süreçlerle sonuçlanır.

 

Türkiye ve Diğer Ülkelerde Boy Uzatma Ameliyatı – Fiyat, Yöntem, Kalite

Türkiye ve diğer ülkelerde boy uzatma ameliyatı birçok bakımdan çok ciddi bir konudur. Bir hasta kozmetik veya gerekli bir ameliyat olmak istediğine karar verdiğinde – başta halledilmesi gereken en önemli şey detaylı bilgiye olan ihtiyaçtır; hastalar tüm süreci tam olarak anlamalıdır. Özellikle, cerrahi işlem nasıl gerçekleşecek ve preoperatif ve postoperatif iyileşme sırasında ne olacağıdır. Boy Uzatma Cerrahisi popüler hale geldi ve son birkaç on yılda çok daha yaygın hale geldi; Metodoloji ve cerrahi teknikler, yeni ve yenilikçi gelişmeleri karşılamak için sürekli güncellenmekte ve revize edilmektedir; bu da daha iyi kalite artışı ve hasta konforu sağlar.

Genel olarak, boy uzatma cerrahisinin maliyeti doktorlara, cerrahi yöntemlere ve sağladıklarına göre değişir; Ameliyat sonrası barınma, fizyoterapi, genel hizmet kalitesi vb. içerebilir. Bütün bu faktörlerin boy uzamasını tercih etmek isteyen potansiyel bir hasta tarafından analiz edilmesi önemlidir. Boy uzatma ameliyatlarının fiyatları doktorlara, bu ameliyatta kullanılan yöntemler ve ameliyat sonrası kalış, fizik tedavi, hizmet kalitesi vb. bağlı olarak değiştiği için de tüm bunları en iyi ameliyatı olmak isteyenler tarafından analiz edilmesi ameliyat sırasında ve sonrasında sağlıklı olmak için çok önemli bir karar.

Normalde, herhangi bir cerrahi işlem çok ciddi bir konudur ve tüm ameliyatlar risk altındadır. Boy uzatma genellikle daha riskli bir işlem olarak kabul edilir. Harici fiksatör sistemlerinde her zaman enfeksiyon riski bulunduğundan ve fiksatörün uygun hijyen ve bakımı olmadan, enfeksiyonlardan kaynaklanan komplikasyonlar sorun olabilir. Ayrıca, bu Boy Uzatma cerrahi prosedürünün her zaman deneyimli doktorlar, hastaneler tarafından yapılması ve uygun postoperatif bakımın her zaman gerekli olması şiddetle tavsiye edilir. En önemlisi, her zaman boy uzatma için en iyi ülkeyi ve bunun için en iyi cerrahi ekipleri, özellikle de geniş cerrahi tecrübesi olan cerrahları seçmeniz önerilir.

Türkiye ve Diğer Ülkelerde Boy Uzatma Ameliyatı karşılaştırmasından öncelikle

 

Öncelikle ABD fiyatlarına baktığımızda; Dr. Paley, iki taraflı femoral uzatma için 97.500 dolar, PRECICE Stryde kullanarak iki taraflı tibial uzatma için 109.000 dolar, PRECICE kullanarak ise Almanya’da, fiyatlar çift taraflı femoral uzatma için 52,500 Euro, iki taraflı tibia uzatma için 55,500 Euro‘dur. Hem femoral hem de tibia için fiyatlar 120.000 € ile 160.000 € arasında değişmektedir. Boy Uzatma Türkiye uygun maliyetli ve hijyenik olarak diğer ülkelere zıt olarak, 13.500 € eksternal fiksatör, 17.000 € LON yöntemi, 38.000 € intramedüller çivi (PRECICE 2), 54.500 € Precice Stryde, 12.000 € boy kısaltması, 9.000 € boy tutarsızlığı, € 7.500 boy düzeltme cerrahisi.

Dünyanın önde gelen doktorları ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi için bkz: Boy Uzatma Ameliyatı FiyatlarıDoktorlarYöntemler

İngilizce bilenler için;  Yabancı Doktorların Fiyat Listesi

Bununla birlikte, Rusya, Hindistan ve Pakistan’da, Bacak Uzatma cerrahi prosedürünü gerçekleştirmede çok başarılı olan birçok doktor var; ama maalesef; Özellikle bu ülkeler için önemli olumsuz eleştirilerle karşı karşıyadırlar. Genel olarak, doktorların etkinliği veya tesislerin hijyeni ve hastanelerde genel hizmet kalitesi ile ilgili şikayetler. Ne yazık ki boy uzatma ameliyatı için en iyi ülkeler değiller. Genel olarak, ekonomik pazarlığı çekme eğiliminde olan tıbbi pratisyenler veya doktorlar veya en düşük fiyat çekiciliğine sahip hastalar; Ameliyat tamamlandıktan ve ödemeler yapıldıktan sonra, ameliyat sonrası aşamada hastaları ihmal etme eğilimindedir. Bu yüzden sırf ucuz diye bu ülkelerde cerrahi seçim yapmak yanlıştır.

Bununla birlikte, Türkiye de ve diğer ülkelerde boy uzatma ameliyatı prosedürü üzerinde ciddi düşünenler için boy uzatmanın Türkiye’de çok dengeli bir seçenek olduğu söylenmelidir. Doğu Avrupa’dakilere kıyasla fiyat ve maliyetten önce söylendiği ve Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa ve ABD gibi Batı ülkelerinde çalışanlara benzer kalitede tesisler ve doktorlar; dünyanın en iyi boy uzatma cerrahını sunar. Tıbbi üstünlüğümüze ve kaliteli tıbbi hizmetlere olan bağlılığımıza göre, şu anda dünyanın en yüksek JCI Türkiye’sinin lisanslı tıbbi kurumlara ve hastanelere sahip olduğunu belirtmesi dikkat çekicidir.

 

Boy uzatma ameliyatını neden Türkiye’de seçmelisiniz?

Türkiye ve Diğer Ülkelerde Boy Uzatma Ameliyatı karşılaştırması yaparken: Türkiye’de hem hijyenik, hem sağlıklı hem de bütçenize uygun ve bunlara ek olarak iletişim konusunda da sıkıntı çekmiyorsunuz. Çünkü havaalanlarında buluşma ve karşılama, havaalanından otel ve hastanelere ulaşım gibi hizmetlerin yanı sıra hastalarımıza 24/7 yardımcı olacak İngilizce konuşan bir bakıcı var. Ayrıca tarihi ve turistik ziyaretler, tekne turları ve yemek dahil ücretsiz turlar gibi ünlü Türk restoranlarımızla sosyalleşebilirsiniz. Hastanede dolaşmanıza yardımcı olacak cihazları destekleme konusunda da endişelenmenize gerek yok. Burada, hastanın ihtiyaç duyduğu zaman, uzatma tamamlandıktan sonra bile, doktorunuza ve danışmanlara ücretsiz danışma desteği ile sorularınıza kolayca cevap alabilirsiniz.

Tıbbi durum, teşhis ve tedavi amacıyla başka bir ülkeye seyahat etmek istiyorsanız, özellikle erkenden, mali durumunuz ve giderleriniz hakkında bilgi sahibi olmanız tavsiye edilir. Bu nedenle, ekibimiz, önceden paketler içinde sunduğumuz Boy Uzatma Cerrahisi ve Hizmetleri ile ilgili tüm masraflar hakkında sizi bilgilendirir, böylece seyahatinizi planlamanız ve sonuçlandırmanızdan önce tüm masrafları bilmeniz için; Böylece yanlış anlaşılmalar ve rahatsızlıklardan kaçınılır.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.