Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Söz konusu boy olduğunda bu konuda hem kadınlar hem de erkekler gündelik hayatlarında pek çok problem yaşamaktadır. Ergenlik döneminden sonra doğal yollarla boy uzaması pek mümkün değildir, bu yüzden de kişilerin ya cerrahi operasyon geçirerek boylarını uzatmaları ya da giydikleri kıyafet ve aksesuarlarla daha uzun bir görünüm elde etmeleri mümkündür.

Bu yazımızda kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli sorusuna dair bazı tüyolar verdik. Eğer siz de boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz birkaç minik aksesuar ve kıyafet sayesinde olduğunuzdan uzun gözükebilirsiniz

Kısa Boylu Erkekler için 5 Tüyo

1. Kemer Kullanmayın

Kemer kullanımı

Her ne kadar kemer erkekler için vazgeçilmez bir parça olsa da ne yazık ki üst ve alt vücut arasında bir kesinti görünümü oluşmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden de boyu olduğundan çok daha kısa göstermektedir. Eğer kemer kullanmama imkanınız varsa ilk tavsiyemiz bu yönde olacaktır. Ancak kemer kullanmak zorundayım diyorsanız da bu noktada kıyafetinizle aynı renk olan bir kemer kullanmak ya da kemerinizin kıyafetin altında kalması da bu durumu minimuma indirecektir.

2. Dik Çizgili Kıyafetler Tercih Edin

Dik çizgili kıyafetler tercih edin

Hem kadınlar hem erkekler için geçerli olan boy uzatma taktiklerinden biri de dik çizgili kıyafet tercih etmektir. Dikey çizgiler sizi hem olduğunuzdan daha uzun hem de daha ince gösterecektir. Dilerseniz gömleklerinizi dilerseniz de tişörtlerinizi çizgili tercih ederek boyunuzun çok daha uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz.

3. Vücudunuzla Orantılı Giyinin

Vücudunuzun şekline göre giyinmek yalnızca boyunuzun uzun durmasını değil aynı zamanda kıyafetlerinizin de üzerinizde düzgün gözükmesini sağlayacaktır. Bu noktada bol ya da çok uzun kıyafetler giymek olduğunuzdan daha kısa gözükmenize sebep olacaktır. Vücudunuza oturan ve kendi boyunuza uygun kıyafetleri tercih etmeniz önemlidir.

4. Tek Renk Kıyafet Giymeye Özen Gösterin

Renkleri birbirinden farklı olan alt ve üst giyimler boyunuzu ortadan böleceği için olduğunuzdan daha kısa gözükmenize sebep olacaktır. Fakat aynı renk kıyafetler giymek vücudunuza tutarlı ve pürüzsüz bir görünüm katacağından dolayı boyunuzun da daha uzun gözükmesini sağlayacaktır.

5. Kalın Kravat Kullanmayın

Kalın kravat kullanımı

Gerek gündelik hayatta gerekse iş hayatında kravat da erkekler için oldukça önemli bir aksesuardır. Fakat doğru kravat nasıl olur bunu biliyor muyuz? Kısa boylu kilolu erkekler nasıl giyinmeli sorusuna en net cevap vereceğimiz sorulardan biri de budur. Eğer kısa boyluysanız kullandığınız kravatların mutlaka ince olmasına özen göstermelisiniz, bu sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Erkekler Nasıl Daha Uzun Görünür?

Tıpkı kadınlar gibi erkeklerin de daha uzun görünebilmesi için kıyafet tüyoları vardır. Kadınlar için ayakkabı gibi aksesuarlar ön plana çıkarken, erkekler için de kravat ve kemer gibi faktörler önemlidir.

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli sorusuna verebileceğimiz alternatif bir yanıt da koyu kıyafetler tercih etmeleridir. Koyu kıyafetler hem kadınlar hem de erkekler için hayat kurtarıcı olabilmektedir. Siyah, antrasit, lacivert ya da gri gibi renkler sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterecektir.

Kullandığınız giyim ürünleri ve aksesuarlar boy görünümünüz açısından oldukça önemli faktörlerdir. Bunlara ek olarak ise postür duruşunuzun düzgün olması da boyunuzun uzun gözükmesi açısından oldukça önemlidir.

Postürünüzün düzgün olması için ise yaptığınız egzersizlere özen göstermeniz gereklidir. Dilerseniz sizler için hazırladığımız Hızlı ve Etkili Boy Uzatma Yöntemleri yazımızdan detaylı egzersiz çeşitlerini inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Kısa Boylu Esmer Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Esmer erkekler nasıl giyinmeli

Söz konusu kısa boy olduğunda aslında kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli ya da kısa boylu esmer erkek nasıl giyinmeli arasında çok da bir fark yoktur. Eğer boyunuz kısaysa ya da kilonuzun fazla olduğunu düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey dolabınızı en baştan gözden geçirmektir.

Bu noktada ise dolabınızda renkli ve kalın kemer bulundurmamalı ve aynı zamanda kravatlarınızın da ince olmasına özen göstermelisiniz. Bu detaylar her ne kadar çok minik gibi de dursa dış görünüşüz üzerinde oldukça önemli etkileri vardır. Ayrıca ister esmer olun ister kumral olun koyu renkli kıyafetler olduğunuzdan uzun görünmenizde oldukça etkili olacaktır.

Erkeklerin Boyu Nasıl Uzar?

Erkekler için boy unsuru özellikle iş hayatlarında oldukça önemli bir kriterdir. Bu yüzden de kısa boylu erkekler boylarını uzatmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Boyunuzu uzun göstermek için yukarıda bahsettiğimiz kıyafet seçeneklerini deneyebilir ya da gizli topuklu ayakkabılardan faydalanabilirsiniz.

Fakat eğer boyunuzu kalıcı şekilde uzatmak istiyor ve bu yüzden de hap gibi yöntemlere başvuruyorsanız bunların gerçekçi çözümler olmadığını belirtmeliyiz. Ergenlik sonrasında kalıcı şekilde boy uzatmanın tek yolu boy uzatma ameliyatıdır. Bu ameliyat ciddi ve iyileşme süresi uzun bir cerrahi operasyondur ve ancak doktorun onay verdiği kişiler ameliyatı olabilmektedir. Bu noktada gerekli fiziksel muayeneleriniz yapıldıktan sonra cerrahi müdahale gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi almak için dilerseniz başvuru formumuzu doldurarak ya da direkt olarak Whatsapp aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular 

1. Boyu kısa erkekler nasıl ayakkabı giymeli?

Bu soruya vereceğimiz en net yanıt gizli topuklu ayakkabılar tercih edilmesidir. Eğer boyu kısa bir erkekseniz dilerseniz spor ayakkabılarınızı dilerseniz de klasik ayakkabılarınızı içten topuklu şekilde tercih ederseniz boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlamış olursunuz.

2. Kısa boylu erkekler nasıl palto giymeli?

Boy noktasında palto oldukça önemli bir husustur. Eğer kısa boyluysanız boyunuzu daha uzun göstermek için uzun palto tercih etmeniz oldukça önemlidir. Kısa paltolar boyunuzu keseceği için sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.

3. Erkekler nasıl daha uzun görünür?

Erkeklerin olduğundan daha uzun görünebilmesi için kıyafet tarzlarında bazı değişiklikler yapmaları yeterlidir. Boyu uzun gösterecek aksesuar kullanımı ve giyim tarzı olduğunuzdan daha uzun ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak bazı egzersizlerle postürünüzü de düzeltebilir ve daha uzun gözükmenizi bu sayede de sağlayabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1 Yorum

  • […] ayakkabınıza ek olarak boyunuzu daha fazla uzun göstermeniz için kombin önerilerimize “kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli?” ve “boyunuzu uzun gösterecek 7 kıyafet önerisi” isimli yazılarımızdan göz […]

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.