Japonya’da Boy Uzunluğunun Önemi ve Boy Uzatma Ameliyatı

Ekonomik durum ile boy uzunluğu, doğru bağlantılı olarak değişen iki faktördür. İnsanların boylarını inceleyen uzman Amerikalı Antropolog Profesör William Leonard, insanlardaki boy farklılığının ekonomik duruma bağlı olduğunu ve sağlıklı beslenme ile değişebileceğini söylemektedir. Hollanda, İsveç, Norveç gibi ekonomik düzeyi yüksek ülkelere bakıldığı zaman, gerçekten dünyadaki boy ortalamasının en yüksek olduğu yerlerin bu bölgeler olduğu, yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Peki, insanların ekonomik standartlarının yüksek olması ile ilişkili olarak boyları da uzun oluyor ise, neden Japonya ve bazı zengin Asya ülkelerinde yaşayan insanların boyları kısa?

Japonya’da Kozmetik Boy Uzatma Ameliyatı!

Japonya halkının genleri ve proteinden yoksun geleneksel yemek kültürleri (mısır, pirinç vb. karbonhidrat ağırlıklı beslenme) nedeni ile boy ortalaması çok yüksek değildir. 2. Dünya Savaş’ından sonra bu yemek kültürleri, daha batı tarzı beslenme olan protein bakımından zengin sağlıklı bir şekle dönüşmeye başlamıştır. Son yıllarda değişen ve iyileşen beslenme alışkanlıkları sayesinde boy ortalaması ilk defa Çin boy ortalamasını geçmiş olsa da, Japonlar uzun boylu bir millettir diyemeyiz. Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın verilerine göre 15 – 24 yaş arası genç nüfusun boy ortalaması erkeklerde 1.71 cm olurken kızlarda 1.58 cm olmaktadır. Bu boy ortalaması sağlık ve çalışma alanında dezavantajlı olmaktadır.

Sağlık alanına bakıldığında, yapılan klinik araştırmalara göre, bacak boyu ile diyabet arasında yakın bir ilişki olduğu ortaya çıkmıştır. Bacak boyu uzun olan bireylerin kısa olan bireylere göre diyabete yakalanma riskinin daha az olduğu ortaya çıkmıştır. Çocukluk dönemlerinde büyümesi eksik kalan ve yetersiz beslenen bireylerin boylarının uzayamadığı, bu durumun da ileride sağlık konusunda bir takım problemlere yol açtığı görülmektedir. Bir teoriye göre de, hem erkek hem de kadınlarda kısa boylu olanların Alzheimer hastalığına yakalanma oranının daha yüksek olduğu düşünülmektedir. 

Japonya, iş olanakları açısından zengin ve teknolojik bir ülkedir. Bu yüzden yurt dışından çok fazla insan ülkeyi çalışmak için tercih etmektedir. Çeşitli ülkelerden yoğun iş göçü alan Japonya’ da halk, her gün, boyları kendilerinden daha uzun bireyler ile karşı karşıya kalmaktadır ve bu da onlarda özgüven problemlerine sebep olmaktadır.

Hem sağlık alanında neden olduğu problemler hem de iş ortamlarında yarattığı güven eksikliği ve mutsuzluk yüzünden, Japon halkı daha uzun boylu olmak için çareler aramaya başlamıştır. Bu konuda bulunan kalıcı çözüm ise boy uzatma ameliyatıdır. Japonya’da çok fazla başarılı doktor olsa bile boy uzatma ameliyatı alanında yeterince iyi doktor bulunmamaktadır. Kozmetik boy uzatma ameliyatı yapan doktor sayısı çok azdır. Ayrıca kozmetik boy uzatma ameliyatı ücreti inanılmaz derecede yüksek olmasına rağmen hasta memnuniyeti tam tersi oranda çok düşüktür. Daha önceden ameliyat olan bir hasta; boy uzatma ameliyatını yapan doktorun deneyim ve bilgi eksikliği yüzünden yaptığı bir hatanın kalıcı hasarlara sebep olduğunu, çok kötü şartlarda ameliyat sürecini geçirdiğini ve buna rağmen çok fazla ücret ödemek zorunda kaldığını söylemiştir. Bunun üzerine doktor işten çıkarılsa bile bu olayın üzerinin kapatıldığını ve insanların öğrenmesinin engellendiğini söyleyen hasta, Japonya’da kozmetik boy uzatma ameliyatını kimseye tavsiye etmemektedir.

Gerek tecrübesi gerek bilgi seviyesi olsun, Türkiye’de boy uzatma ameliyatı yapan başarılı doktorlarımız ve buna olanak sunan hastanelerimiz mevcuttur. Ayrıca Türkiye, fiyat olarak Japonya gibi birçok ülkeden daha makul olduğu için sizleri maddi olarak fazla zorlamamaktadır. Böylece size uygun boy uzatma ameliyatı yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Japonya’dan gelip Türkiye’de boy uzatma ameliyatı olan hastamızın hikayesini okumak isterseniz: https://boyameliyati.com/ameliyatla-uzayanlar/japon-hastanin-bacak-uzatma-yolculugu/

Bizim de ekip olarak amacımız siz değerli hastalarımızı alanında uzman boy uzatma ameliyatı doktorları ile tanıştırmak ve boy uzatma ameliyatınızı en iyi şartlarda, size uygun olan yöntem ile olmanızı sağlamaktır. Bu süreç boyunca yanınızda olan ekibimiz için sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuzdur.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.