Boyunuzu Uzun Gösterecek 7 Kıyafet Önerisi

Doğru bir kıyafet seçimiyle hem çok daha uzun hem de çok daha ince gözükebileceğinizi biliyor muydunuz? Her ne kadar her halimizle çok güzel de olsak bazen ufak dokunuşlarla görüntümüze bambaşka bir hava katmak isteyebiliyoruz. Eğer siz de boy kısalığınızdan şikayetçiyseniz ufak birkaç dokunuşla olduğunuzdan çok daha uzun gözükmeniz mümkün. Bu yazımızda sizlere doğru kıyafet seçimleriyle nasıl uzun gözükebileceğinizi anlatacağız.

Boyu Uzun Gösterme Hileleri

Boyu uzun gösterme hileleri

Doğru bir kombinle boyunuzu olduğunuzdan uzun göstermeniz oldukça kolay. Dolabınızda daima bulunduracağınız birkaç kıyafet ve aksesuar sayesinde bile dilediğiniz zaman hızlıca bu kurtarıcı parçalardan faydalanabilirsiniz. Ancak size asıl tavsiyemiz dolabınıza vereceğimiz tüyolara uygun kıyafetler eklemeniz.

1. Tek Renk Kıyafet (Monokrom Stil)

Tek renk kıyafet

Kıyafet tercihinizi tek renk olarak yapmanız üst ve alt bedenlerinizi bölmeden tutarlı bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır, bu sayede de bacaklarınız gerçekte olduğundan çok daha uzun gözükecektir. Bu görüntü için tek renkli tulumları ya da elbiseleri tercih edebilirsiniz. Üst ve alt kıyafetleri farklı giymek isterseniz de özellikle gri, saksı mavisi ve siyah gibi renkler doğru bir kombin yapmanızı çok daha kolaylaştıracaktır.

2. Desensiz Kıyafetler

Desensiz sade kıyafetler

Özellikle minyon kadınlar için dikkat edilmesi gereken bir nokta da üzerinde büyük baskılı desen olan kıyafetlerden kaçınmaktır. Bu desenler vücudunuzun olduğundan daha kalın ya da kısa gözükmesine sebep olabilir. Eğer kısa boyluysanız tercih edeceğiniz kıyafetlerin daha sade, düz olması ve minimal desenler içermesi boy noktasında oldukça etkili olacaktır. Uzun boylu gözükmek için oldukça faydalı bir tüyo olduğunu söyleyebiliriz.

3. Yüksek Bel Pantolon

Yüksek bel pantolon

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna verebileceğimiz bir diğer faydalı yanıt
yüksek bel pantolonlardır. Bu pantolonlar boyu uzun gösteren kıyafetler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kısa bel pantolonlara göre bacak boyunuzu oldukça uzun gösterecek bu basit ama etkili yöntemi mutlaka denemelisiniz.

4. Sivri Burunlu Ayakkabı

Sivri burunlu ayakkabı

Dilerseniz kışın sivri burunlu çizme dilerseniz de yazın sivri burunlu topuklu ayakkabıyla her mevsimde boyunuzu kolayca uzun gösterebilirsiniz. Sivri burunlu ayakkabılarla kıyafetlerinizi tamamlayabilir ve hem şık hem de uzun görüntünüzün tadını çıkarabilirsiniz. Kısa boylu kadınlar için hayat kurtarıcı bu ayakkabılar sayesinde şıklığınızın da tadını çıkarabilirsiniz.

5. Ten Rengi Tonlarında Ayakkabı

Boyu uzun gösteren kıyafetler kategorisi yerine aksesuar kategorisine de girse özellikle etek ya da şort giydiğiniz zamanlarda kullandığınız ayakkabının rengi doğal ve ten renginize yakın tonlarda olursa boyunuz gerçekte olduğundan çok daha uzun gözükecektir. Uzun elbise ya da pantolon giydiğiniz zamanlarda çok fazla tercih edebileceğiniz bir yöntem olmasa da, yaz aylarında kurtarıcınız olabilir.

6. Gizli Topuklu Ayakkabılar

Gizli topuklu ayakkabı

Kısa boylu kadınların bir diğer kurtarıcı parçası ise gizli topuklu ayakkabılardır. Bu ayakkabılar hem genellikle spor olduğu için oldukça rahattır hem de gizli topukları sayesinde sizi olduğunuzdan çok daha uzun göstermeyi sağlarlar. Pek çok model ve renk seçeneğiyle rahatlıkla kombin yapabileceğiniz gizli topuklu ayakkabılarımıza göz atarak kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

7. Dikey Çizgili Kıyafetler

Dikey çizgili kıyafet

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna verebileceğimiz son önerimiz ise dikey çizgili kıyafet tercihidir. Yatay çizgiler olduğumuzdan daha kilolu gözükmemizi sağlarken, dikey çizgiler de daha uzun gözükmemizi sağlamaktadır. Bu yüzden dolabınıza ekleyeceğiniz birkaç dikey çizgili tişört ve gömlek sizler için hayat kurtarıcı olabilir.

Hangi Kıyafetler Boyu Uzun Gösterir?

Uzun boy görünümü için yapmanız gereken tek şey doğru aksesuarları ve doğru kıyafetleri tercih etmektir. Bunun en belirgin örnekleri ise giydiğiniz elbisenin ya da gömleğin v yakalı olması, şortunuzun altına giydiğiniz topuklu ayakkabının ten renginize yakın olması ya da yüksek bel bir pantolon tercih etmeniz verilebilir.

Aslında boyunuzu uzun göstermek için boyu uzun gösteren kıyafetlerden ziyade bir de giymekten kaçınmanız gereken kıyafetler vardır. Bunlara örnek olarak yatay çizgili kıyafetler, çok renkli ve büyük desenli parçalar ya da kapri gibi bacak boyunu kesen pantolonları örnek verebiliriz.

Boyumuzu Uzun Göstermek için Ne Yapmalıyız?

Boyumuzu uzun göstermek için ne yapabiliriz

Kısa boylu gözükmek bazen iş hayatımızda bazense özel hayatımızda bizler için olumsuz durumlara sebep olabiliyor. Bu gibi durumlar yaşamamak için de direkt olarak kendimize çözüm yolları arayabiliyoruz. Boyunuzu uzun göstermenin en temel yolu bahsettiğimiz üzere kullandığınız aksesuarlar ve kıyafetler noktasında doğru kombinleri yapabilmektir.

Kıyafet seçimi anlık olarak boyumuzu uzun gösterebilmek için tercih edebileceğimiz pratik bir yöntemdir. Boyunu uzatmak için kalıcı yöntemler arayan kişiler ise genellikle boy uzatma ameliyatına yönelebilmektedir. Boy uzatma ameliyatı ciddi bir cerrahi operasyondur ve bu ameliyatla hastaların boyunu uzatmak hedeflenir. Hastaların ameliyata uygun olup olmadığı ise gerekli muayenelerden sonra belli olmaktadır.

Boy uzatma ameliyatı hakkında aklınızda merak ettiğiniz sorular varsa ya da ameliyat olmayı düşünüyorsanız başvuru formumuzu doldurarak sağlık danışanlarımızla iletişime geçebilir ya da Whatsapp üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulanlar

1. Boyumu uzun göstermek için ne yapmalıyım?

Boyunuzu uzun göstermenin en pratik yolu kullandığınız kıyafetlerin hem vücudunuza uygun hem de doğru şekilde kombinlenebilmesidir. Dolabınızda bulunan parçalar ve aksesuarlar boyunuzu uzun göstermek konusunda oldukça belirleyicidir.

2. Hangi renk boyu uzun gösterir?

Monokrom şekilde tercih ettiğiniz pek çok kıyafet boyunuzu uzun gösterecektir; ancak yine de gri, siyah, beyaz ve saksı mavisi tonları boyunuzu daha uzun gösteren renkler arasındadır.

3. Kısa Bacaklar Nasıl Uzun Gösterilir?

Kısa bacakları uzun göstermenin en pratik yolu yüksek bel pantolon giymek ya da şort, etek gibi kısa parçalar tercih ettiyseniz kullandığınız ayakkabının ten renginize yakın olmasıdır.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.