Boy Uzatma Ameliyatı Yapan Hastaneler

Boy uzatma ameliyatı genellikle çeşitli kemik hastalıkları veya organik bazı sebeplerden dolayı yaşıtlarına göre çok büyük fark ile boyu kısa olan kişilere uygun bir ameliyat türüdür.

Ameliyat için çeşitli aparatlar kullanılır. Bu aparatlar sayesinde kas dokunun ve kan damarlarının izin verdiği ölçüde bir uzama görülür.

Ameliyat sırasında takılan aparatlar ile kemiğin günlük olarak milimetre bazında uzatılması amaçlanır.

Bu ameliyat çeşidi en çok küçük yaşta olan hastalara uygundur. Bunun nedeni de; Küçük yaşta olan bir bireyin damar ve kas yapıları daha esnek yapıda olduğu için vücutları kemiğin uzamasına daha da izin vermektedir. Yetişkinler için de uygulanabilen bu tedavi yönteminde yetişkinlerin boy uzaması kişinin kas ve sinir esnekliğine göre tek ameliyatla 5-8 cm arasıdır, diyebiliriz.

Hastanın cildinin kendini yenileme oranına göre dokunun iyileşme süreci ve doktor tarafından seçilen aparatlar tarafından iz kalmamasını mümkün kılan tedavi çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin sigara kullanan bir bireyin iyileşme oranı kullanmayan bir hastaya göre daha yavaştır.

Uzatma ameliyatı olmak isteyen hastaların korktukları bir husus da kemiğin uzama sonrası daha ince bir yapıda ve kırılgan hale gelmesi ihtimalidir. Böyle bir ihtimal söz konusu değildir. Ameliyat sonrası sağlıklı ve güçlü kişinin kendi kemikleri vücut tarafından oluşturulmaktadır.

Boy uzatma ameliyatı nasıl yapılır?

Sorusunu aşamaları ile ele almak gerekmektedir. İlk olarak hekim tarafından ameliyat için kullanılacak olan aparat seçilir. Bu aparata uygun olarak kemikler kontrollü bir şekilde hekim tarafından kırılır.

Kullanılan aparat sayesinde kemik kırıldığı yerden uzayarak ortalama günlük 1 milimetre boşluk oluşturur ve vücut bu boşluğu yeni kemik dokusu ile doldurmaya başlar.

Boy uzatma ameliyatı nasıl yapılır konusunda merak edilen en önemli husus uzama miktarının ne kadar olduğudur. Bu konuda net bir veri bulunmamaktadır. Bunun sebebi sizin kas ve kan damarlarınızın ne kadar esneyebileceği kişiden kişiye değişen bir durumdur. Ancak yaş ne kadar küçük olursa o kadar fazla uzama görüldüğü bilinmektedir. Yetişkinler için ise çoğunlukla tek ameliyatta 5-8 cm, iki ameliyatla ise 10-15 cm uzatma elde edilebilmektedir.

Boy uzatma ameliyatı yapan hastaneler, bünyesinde sadece ortopedi ve travmatoloji birimi bulunan hastaneler değildir. Bunun altında yatan sebep boy uzatma ameliyatının çok zorlu ve tıp dünyasında çok da köklü bir geçmişe sahip olmamasıdır. O nedenle kişi ameliyat olmaya hangi sebepten karar verirse versin mutlaka hekimini seçerken titiz davranmalı ve gerekli araştırmaları yapmalıdır.

Ayrıca işlemin başarılı olabilmesi için hekimin kullandığı teknik, aldığı eğitim ve sizin vücut yapınızın önemi çok büyüktür.

Hastaneler genellikle araştırma ve uygulama hastaneleri ile özel kliniklerdir. Bunun nedeni hastaneden ziyade hekim odaklı bir uygulama olması ve her hekimin bu uygulama hakkında eğitimi bulunmamasıdır.

İstanbul Boy Uzatma Ameliyatı Yapan Hekimler ve Çalıştıkları Hastaneler

İstanbul boy uzatma ameliyatı genelde özel klinikler açmış olan birçok ortopedi ve travmatoloji uzmanı hekimlerimiz ciddi başarı oranlarına sahip boy uzatma ameliyatları yapmaktadırlar.

Boy uzatma ameliyatları ülkemizde yaklaşık 15 yılık bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle başlangıçta ülkemize araştırma ve uygulama hastaneleri aracılığıyla girmiştir. Başarı oranı arttıkça artık ülkemizde çok sayıda ilde de boy uzatma ameliyatları uygulanabilir hale gelmiştir.

İstanbul boy uzatma ameliyatı konusunda isim yapmış ve başarı oranı yüksek hekimlerimiz:

Doç. Dr Yunus Öç

Prof. Dr. Mehmet Kerem Canbora, Ümraniye’de NPİstanbul Beyin Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

Op. Dr. İhsan Önder Albayrak, Pendik’te Özel Remedy Hospital’da görev yapmaktadır.

Op. Dr. Ahmet Özyağan, Beylikdüzü’nde kendisine ait Ahmet Özyağan Muayenehanesi’nde görev yapmaktadır.

Ankara Boy Uzatma Ameliyatı Yapan Hekimler ve Çalıştıkları Hastaneler

Ankara boy uzatma ameliyatları son zamanlarda birçok hastaya yardımcı olmaktadır ve bu alanda eğitim almaya devam eden birçok hekimimiz mevcuttur. Ortopedi ve Travmatoloji alanında yaşanan bu yenilik sayesinde artık herhangi bir hastalık veya estetik amaçlı boyunun kısalığından muzdarip olan hastaların sorunlarını çözmektedirler.

Ankara boy uzatma ameliyatları konusunda yapacağınız araştırmalarınıza yardımcı olması adına alanında en başarılı ve çok sayıda hastasından olumlu geri dönüt almış olan hekimlerimizi sizler için derledik.

Prof. Dr. Mahmut Kömürcü, Yenimahalle semtinde kendisine ait Mahmut Kömürcü Muayenehanesi’nde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Demirtaş, Kavaklıdere’de kendisine ait Mehmet Demirtaş Muayenehanesi’nde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Süleyman Bülent Bektaşer Çankaya semtinde bulunan Koru Ankara Hastanesi bünyesinde görev yapmaktadır.

İzmir Boy Uzatma Ameliyatı Yapan Hekimler ve Çalıştıkları Hastaneler

İzmir boy uzatma cerrahisi konusunda İzmir’de de çok sayıda isim yapmış hekim bulunmaktadır. Diğer büyük şehirlerde olduğu gibi bu ilde de çok sayıda boy uzatma ameliyatı uygulayan hekim bulunmaktadır. Küçük şehirlerde ise daha az sayıda ve genellikle araştırma ve uygulama hastanelerinin bünyesinde bulunan uzman hekimler bu ameliyatı uygulayabilmektedir.

İzmir boy uzatma cerrahisi konusunda alanında oldukça başarılı ve bu konuda oldukça tecrübeye sahip olan hekimlerimiz:

Prof. Dr. Erhan Sesli, Alsancak semtinde bulunan kendisine ait Prof. Dr. Erhan Sesli Muayenehanesi’nde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Emin Alıcı, Kahramanlar’da bulunan kendisine ait Emin Alıcı Muayenehanesi’nde görev yapmaktadır.

Op. Dr. Bayram Önder Gül, Menemen semtinde bulunan Özel Sada Hastanesi’nin bünyesinde görev yapmaktadır.

Not: Yukarıda yer alan doktorlar listesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Operasyona karar vermeden önce doktorunuzu birçok açıdan araştırmanız: Tecrübe, hastane, hijyenik ortam, ameliyat ekibi, boy uzatma ameliyatı fiyatları vb. yararınıza olacaktır.

Aklınıza takılan soru işaretleri için bize aşağıdaki iletişim kaynaklarından her zaman ulaşabilirsiniz

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  106 Yorum

  • Hamza
   18 Ocak 2024, 15:38

   Merhaba,
   32 yaşındayım 165 cm boyundayım. Lon metodu ve süreç hakkında bilgi alabilir miyim? Örneğin Ameliyattan sonra hastanede ne kadar süre kalmam gerekiyor. Bacağımdaki cihazın ne zaman çıkması gerekiyor. Ne kadar sürede yürüyebilirim ve ücret hakkında detaylı bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun olurum (Hastane , fizik tedavi masrafları gibi). Geri dönüşü mail ile yaparsanız sevinirim.

   • Boy Ameliyatı
    19 Ocak 2024, 12:01

    Merhaba,
    Ameliyattan 5-6 ay sonra normal hayata ve desteksiz yürüyüşlere başlanıyor. Eğer ağır bir işte çalışmıyorsanız işe dönebilirsiniz. Kemiklerin kaynaması 9-12 ayda tamamlanmaktadır. Kaynama tamamlandıktan sonra eski sağlığınıza kavuşmuş oluyorsunuz. İleride boy uzatma ameliyatına bağlı herhangi bir sağlık sorunu yaşamazsınız. Dilediğiniz sporu yapabilirsiniz.
    Detaylar tarafınıza mail olarak gönderilmiştir.

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.