Boy Uzatma Ameliyatı Yapan Doktorlar Listesinden 9 İsim

boy-ameliyatı-yapan-doktorlar

Dünyada tanınmış boy uzatma ameliyatı yapan doktorlar arasından 9 ismi detaylandırmadan önce, genel bir perspektiften bakmanın daha uygun olacağı kanaatindeyiz. Uzuv uzatma ameliyatı olarak da bilinen, genel kullanımı ile boy uzatma ameliyatı son yıllarda gelişen teknolojiler sayesinde popülerlik kazandı. Ancak, birçok ortopedik cerrahi tedavide olduğu gibi, masraflar cerrahi yöntem ve ülke bazlı olarak değişiklik göstermekte. Bu makalede, boy uzatma ameliyatının uygulandığı ülkeleri ve ayrıca alanında uzman boy uzatma ameliyatı yapan doktorlar ve prosedürlerini ve maliyetlerini sizlerle paylaşacağız.

Ortopedik cerrahide çığır açan gelişmeler sayesinde artık insanlar bir yıldan kısa bir sürede tek ameliyatla 6-8 cm, iki farklı ameliyatla (hem femur hem de tibia) 13-15 cm’ye kadar uzama sağlayabilmektedir. Hastalarımız hayallerine konu olan bu ameliyat sayesinde hayatlarının değiştiğini sıkça ifade etmiştir.

Boy uzatma ameliyatı yapan en güvenilir doktorlar

İşte dünyaca ünlü boy uzatma ameliyatı yapan en güvenilir doktorlar listesi ve detaylı bilgileri:

Dr. Kevin Debiparshad – ABD

Harvard mezunu bir ortopedi cerrahı olan Dr. Kevin Debiparshad, adını dünyanın en iyi boy uzatma ameliyatı doktorları arasına yazdırmayı başarmış ve eğitimini ABD’nin en tanınmış ve prestijli okullarında tamamlamıştır.

Tıp camiasındaki teknolojik gelişmeler, klinik deneyler ve minimal invaziv cerrahi teknikleri sayesinde günümüzde estetik cerrahi alanında yeni bir sayfa açılmış durumda. Dr. Debiparshad, boy uzatma ameliyatı olanlar arasından aldığı olumlu sonuçların ardından LimbplastX Enstitüsü’nü kurmaya karar vermiştir. Ayrıca Dr. Debiparshad, Royal College of Physicians ve Surgeons of Canada’nın saygın bir üyesidir.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $75,000 – 85,000 

Dr. Dror Paley – ABD

Paley Yöntemi

Dr. Dror Paley’in imzasını taşıyan boy uzatma ve uzuvlardaki deformiteleri düzeltme yöntemi olan Paley Yöntemi birçok farklı adımdan oluşur. Yöntemin başarı oranı kullanılan cerrahi tekniğe ve sonrasında hastanın sürekli takibine bağlıdır. Son 25 yılda Dr. Dror Paley tarafından 17.000’den fazla boy uzatma ameliyatı gerçekleştirilmiş olup bu başarı kendisini dünyanın en iyi boy uzatma ameliyatı yapan doktorları arasına sokmuştur.

Ampüte İşlemine Alternatif 

Dr. Paley, kariyeri boyunca, doğumda oluşan sıkıntılar, gelişimsel sorunlar ve travma sebepli deforme olmuş uzuvları yeniden yapılandırmak için yüzün üzerinde yeni teknik geliştirmiştir. Dr. Paley’nin tedavi ettiği hastalar arasında ampütasyon yapılmadan ve protez takılmadan  rekonstrüktif tekniklerle müdahale ederek başarı sağladığı kişiler yer almaktadır.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $97,500 – 109,000

Dr. Yunus Öç – Türkiye

İnsanların onları daha mutlu kılacak olanın peşinden gitme hakları olduğuna inanıyorum. Hayallerine ulaşmalarında ve hastalarımın ihtiyaçlarını karşılamada onlara çare olacak beceri ve uzmanlığa sahip olduğum için beni yetiştirenlere minnettarım.

                                                                                                           Dr. Yunus Öç – Boy Uzatma Cerrahı

Dr. Yunus Öç İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldu. Ardından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Programına kabul edildi (2009-2014). İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde uzman doktor olarak çalıştı.

Dr. Öç, verdiği bir röportaj sırasında başarı kavramını bizler için kendi sözleriyle tanımlıyor.

 • Kendinizi dünyaca tanınmış boy uzatma ameliyatı yapan doktorlar listesinde görüyor musunuz?

“Kendini başarılı saymanın herkes için tanımı farklıdır elbette. Benim için başarı, yaptığım ameliyat sayısından, ne kadar para kazandığımdan ziyade kendime ve yaşadığım topluma fayda sağlayabilmektedir.”

Amacım kendimi, ailemi, arkadaşlarımı ve hastalarımı mutlu edebilmek. Bu yolda ilerlediğimde hem kariyerimdeki başarımın hem de özel hayatımın tadını gönül rahatlığı ile çıkarabiliyorum. Bu nedenle evet kendimi başarılı bir insan olarak tanımlayabilirim.”

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: Precice 2.2 –  $39,000 / Precice Stryde – $53,500

Dr. Robert Rozbruch – ABD

Dr. S. Robert Rozbruch, Pennsylvania Üniversitesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra Weill Cornell Tıp Fakültesi’nde yaptığı çalışmaları fahri derece ile ödüllendirildi. Özel Cerrahi Hastanesi’nde ortopedik cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra Bern Üniversitesi’nden burs kazandı ve travma konusunda da eğitimler aldı. Maryland’deki Uluslararası Boy Uzatma Merkezi’nde, yetişkinler ve çocuklar için özel olarak kol uzatma konusunda eğitimlere katıldı.

Dünyada tanınmış boy uzatma ameliyatı doktorları arasında olan Dr. S. Robert Rozbruch, Weill Cornell Tıp Fakültesi’nde tıp öğrencilerine ve asistanlarına hala klinik ortopedik cerrahi dersleri vermektedir.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $80,000 – 100,000

Dr. Donghoon Lee – Güney Kore

Dr. Donghoon Lee, birkaç yıl boyunca hem CHA Bundang Hastanesi’nde doçent, hem de Yonsei Üniversite Hastanesi’nde profesör olarak görev aldı. Ortopedi cerrahı ünvanının yanı sıra Dr. Lee alanda 20 yıldan fazla bir deneyime sahip.

CHA Bundang Hastanesi’nde doçentlik yaptığı dönemde Kore’de kırık kemikleri onarmak adına, fiksasyon ve redüksiyon ameliyatları da gerçekleştirdi. Ortopedik yumuşak doku alanında hem uzmanlar hem de hastalar Dr. Donghoon Lee’yi alanında önde gelen bir isim olarak tanımlamaktadır.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $40,000 – 70,000

Dr. Augustin Betz – Almanya

Dr. Augustin Betz, 1992 yılında doktora sonrası öğretim derecesini (habilitasyon) tamamladıktan sonra 1993 yılında Münih’teki Ludwig Maximilian Üniversitesi’ne atandı. Aslen Betz, Almanya’nın Saarlouis şehrinde doğmuştur. 

Dr. Betz, Betz Enstitüsü’nü kurmadan önce Buhl, Blieskastel/Saar, Saarland ve Münih Üniversitelerinde çalışmış.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $55,000 – 70,000

Dr. Jean Marc Guichet – İngiltere

Dr. Jean Marc Guichet, boy uzatma alanında ‘Altın Kural’ olarak bilinen yöntemi var eden kişidir. Dr. Guichet, çocuklarda sorunlu bağların rekonstrüksiyonundan, çocuklarda ve yetişkinlerde 3D rekonstrüksiyona, iyileşmeyen ve enfekte kemik lezyonlarının tedavisine ve pediatrik intramedüller tedavisine kadar birçok farklı alanda çığır açan yöntemlere öncülük etti.

Ayrıca Dr. M. Guichet, Harley Street Specialist Hospital’da estetik cerrahi hastaları için ameliyat prosedürleri bittikten yalnızca üç saat sonra “erken taburcu politikası” uygulayan ve bu uygulamasıyla büyük başarılara imza atan bir isimdir.

İntramedüller çivi tedavisini başlatan ve geliştiren (Guichet Nail veya ‘G Nail’), 1991 yılında İngiltere, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesinde imzası olan Dr. Jean Marc Guichet, bu çalışmaları ile dünyaca ünlü boy uzatma ameliyatı doktorları listesine adını ilk sıralara yazdırmayı başarmıştır.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $60,000 – 85,000

Dr. Shahab Mahboubian – ABD

Dr. Shahab Mahboubian, New York’taki Özel Cerrahi Hastanesi’nde ortopedi alanında ihtisasını tamamladıktan sonra kişinin fiziksel kusurlarını düzeltirken aynı anda cerrahi olarak boy uzatma kavramının yapılabilirliği üzerinde çalıştı.

Ona göre bu fiziksel hoşnutsuzluktan hastalarını kurtarma hedefine ancak bu şekilde ulaşabilirdi. Geçtiğimiz yıllarda Dr. Mahboubian hastalarının sadece daha uzun bir boya sahip olmasını ve daha kusursuz bir şekilde yürümesini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda özdeğer duygularını da artırdığını söylemektedir.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $75,000 – 155,000

Dr. Alejandro Baar – Şili – Güney Amerika

Dr. Alejandro Baar, Şili Papa Katolik Üniversitesi’nden hem tıb diplomasını hem de Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığını aldı. Baltimore’daki Rubin İleri Ortopedi Enstitüsü, kendisine 2007-2008 yıllarında “Uzuv Uzatma ve Yeniden Yapılandırma” alanında klinik burs sağladı. 

Kemik uzatma, ekstremite rekonstrüksiyonu, konjenital anomalisi ve çocuklar ile yetişkinlerde alt ve üst ekstremite kemik kusurları doktorun uzmanlık alanları arasında yer almaktadır.

Estetik boy uzatma ameliyatı fiyatları: $55,000 – 80,000

Boy Uzatma Ameliyatı Pahalı mı?

Boy uzatma ameliyatı prosedürleri, diğer estetik ameliyatlara nazaran farklıdır. Boy uzatma işlemi alanında eğitimli ve deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple estetik cerrahi alanında yapılan diğer işlemlere göre daha pahalı bir işlemdir.

Boy Uzatma Ameliyatı Yapılan Ülkeler

ABD, Almanya, İngiltere, Güney Kore, Yunanistan ve Türkiye dahil olmak üzere birçok ülke, boy uzatma prosedürlerinde yetenekli ve deneyimli cerrahlara sahip. Bu ülkelerde boy uzatma ameliyatı maliyeti, doktorun deneyimine, ülkenin vergi oranlarına, ekipman maliyetlerine, konaklama maliyetlerine ve ameliyat sonrası hasta bakım maliyetlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu işlemler ABD ve Avrupa ülkelerinde son derece pahalıdır. Türkiye gibi gelişmekte olan ve sağlık turizmine önem veren ülkelerde ise daha uygun fiyatlara alanında uzman kişilere ulaşmak mümkündür. 

Boy Uzatma Ameliyatında Neden Türkiye’yi Tercih Etmeliyim?

Türkiye sağlık hizmetlerinde ziyaret etmek ve hizmet almak için oldukça avantajlı bir konumdadır. Özellikle diş, göz ve plastik cerrahi alanlarında dünyada kendini kanıtlamış Türk doktorları ile Türkiye yılda 500.000’e yakın uluslararası hastayı ağırlamaktadır. 

Boy Ameliyatı Ekibi, dünyaca ünlü boy uzatma ameliyatı doktorları listesine adını yazdırmış olan kaliteli sağlık personeli, dünya standartlarına sahip teknoloji ekipmanları ve uygun fiyatlarla sunduğu yüksek kaliteli hizmetler ile hayallerinize ulaşmanız için gereken sağlık desteğini sağlamak adına sizleri bekliyor.

Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları

Boy uzatma ameliyatı için alanında uzman bir doktor tarafından kapsamlı bir muayeneden geçtikten ve hangi yöntemin size en uygunu olduğuna karar verildikten sonra fiyat bilgisinin verilmesi daha doğru olacaktır.

Türkiye’de boy uzatma ameliyatı fiyatları ve ameliyatla boy uzatma yöntemleri konusunda bilgi almak için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

2022 boy uzatma ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.