Bacaklarımızı Doğal Yollardan Nasıl Uzatabiliriz?

Modern dünyada, sosyal medya kullanan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü insanlar, sosyal medya araçları aracılığı ile kendilerini olduğundan farklı ya da olmak istediği gibi gösterebilmektedir. Kullandıkları filtreler ile daha uzun boylu, daha güzel ya da daha fit hale getirebildikleri fotoğraflarını paylaşan insanlar, aldıkları beğeniler ile anlık mutlu olsalar da bu tarz fotoğraflar çok yapay görünmekte ve anlaşılmaktadır. Daha kalıcı çözümler elde etmek için hazırladığımız bu makalede ‘ Bacaklarımızı Doğal Yollar ile Nasıl Uzatabiliriz? ’in püf noktalarını sizler ile paylaşıyor olacağız. Ancak şu unutulmamalıdır ki tavsiye edeceğimiz bu doğal yöntemler, uzun vadeli emek ve düzenli çalışma gerektirse de sonuçları kalıcı olacaktır.

Yazımıza geçmeden önce belirtmek istediğimiz bir diğer durum da bahsettiğimiz yöntemlerin yalnızca ergenlik çağını tamamlamamış kişiler için geçerli olduğudur. Ergenliğin bitişi itibariyle büyüme plaklarımız kapanır ve bu yüzden de doğal yöntemlerin hiçbiri boy uzamamıza katkı sağlamaz. Bu yöntemlerin içerisine boy uzatma hapları ve büyüme hormonları da dahildir. Eğer ergenlik çağınızı tamamladıysanız fakat boyunuzun 

Şimdi bu yöntemlere geçmeden önce önemli birkaç noktaya değinmek faydalı olacaktır:

Yeterli uyku; kaliteli uykunun vücut için ne kadar yararlı olduğunu birçok yerden duymuşsunuzdur. Peki ‘ Kaliteli Uyku‘ nun ne demek olduğunu biliyor musunuz? Kaliteli uyku, vücudunuzun ihtiyacı olan uykuyu her gün aynı saatte yatıp, aynı saatte kalkarak almaktır. Yani vücudunuzun ihtiyacına göre yetişkinlerde 6 ile 8, büyümekte olan çocuk ve gençlerde ise 8 ile 12 saat arası olmak şartıyla bir uyku düzenine sahip olmaktır. Böylece güne daha zinde başlamakla kalmaz daha sağlıklı bir vücut yapısına da sahip olursunuz. Vücut büyüme hormonunun en derin uyku hali sırasında salgılandığı ve dokuların da yine bu uyku, dinlenme halinde onarıldığı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Bu nedenle boyun sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan etmenlerin başında kaliteli uyku gelmektedir.

Sağlıklı beslenme; vücudun büyümesi için gerekli olan protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve minerallerin yeterince alınmasıdır. Özellikle çocuklar ve gelişimi devam eden gençler için beslenme çok önemlidir. Rafine gıdalar, gazlı içecekler, fast food tarzı yiyecekler ve doymuş yağlar vücudun gelişimini olumsuz etkileyen, sağlıksız gıdaların başında gelmektedir. Beslenme tarzı, gelişimi etkilediği için boyun uzama hızını da doğrudan etkilemektedir.

Bir de boy uzamasına doğrudan yardımcı olan besinler vardır: içerdiği kalsiyum ile kemiklerin büyüme ve gelişimine doğrudan etki eden süt ve süt ürünleri, tavuk, balık ve yumurta gibi yüksek proteinli besinler, güçlü potasyum kaynağı olan muz, içerdiği A ve C vitamini ile kemiklerin büyümesi ve boy uzamasını etkileyen havuç, içerdiği sağlıklı yağlar ile vücut dokularını onaran fındık, fıstık, badem gibi kuruyemişler. Özetlemek gerekirse, her türlü sağlıklı besinden yeterince almak ve sağlıksız, hazır gıdalardan uzak durmak boy uzamasını etkilemektedir.

Şimdi bacak boyunu doğal yollardan uzatabileceğimiz egzersizleri birlikte inceleyelim:

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri;

1. Bisiklet Sürme Egzersizi

Bisiklet sürme egzersizi vücudu çalıştıran, özellikle bacak kaslarını geliştiren çok iyi bir egzersizdir. Bisiklet sürmek doğrudan boyu uzatmaz. Ancak bacak kaslarını zorladığı ve yoğun bir şekilde çalıştırdığı için bacak boyunun uzamasına yardımcı olur. Özellikle koltuk yüksekliğini artırıp, ayaklarınızı pedala uzatmaya zorlayarak bisiklet kullandığınızda, bacak kasları gerildiği ve zorlandığı için uzayacaktır.

2. Yüzme Egzersizi

Yüzme egzersizi ellerin ve bacakların senkronize bir şekilde kullanıldığı, tüm vücudu çalıştıran bir egzersizdir. Doğru yapıldığı takdirde bütün kasları esneten ve açan bir egzersiz olduğu için boyun uzamasına doğrudan yardımcı olur.

3. Jumping Jack Egzersizi

Jumping Jack, aynı anda kolların ve bacakların kullanılarak yapıldığı zıplamalı, hızlı bir egzersizdir. Zıpladıkça hem kıkırdaklar esner hem de bacak kasları açılır. Bu da bacak boyunun uzamasına doğrudan etki eder.

4. Havaya Tekme Egzersizi

Bacakların gerilerek sırayla havaya kaldırılıp, tekme atma pozisyonu ile yapılan bu egzersiz sayesinde kaslar rahatlar ve gevşer. Esneyen bu kaslar kemikler üzerindeki baskıyı azaltarak bacak kaslarının yani boyunun uzamasına yardımcı olur.

5. İp Atlama Egzersizi

İp atlamak, bacak kaslarını güçlendiren bir egzersizdir. Orta kalınlıkta bir ip ile düzenli yapıldığında bacak boyunun uzamasını sağlar.

6. Spring Egzersizi

Hızlı koşma’ olarak bilinen Sprint Egzersizi egzersizi bacak kaslarını yoğun bir şekilde çalıştırdığı için her gün 40 – 60 metre yapıldığı takdirde bacak boyunu uzatmaya yardımcı olur.

7. Cobra Egzersizi

Cobra egzersizi, mata yüz üstü uzandıktan sonra üst bedenin havaya kaldırılıp, minimum 5 – 10 saniye tüm vücudun gerilerek beklenildiği bir yoga pozisyonudur. Düzenli yapıldığı zaman kasları açarak boy uzamasına yardımcı olan bir duruştur.

Görüldüğü gibi boy uzaması için tek bir yöntem ya da egzersiz yeterli değildir. Bu egzersizler, sağlıklı beslenerek ve yeterli uyku alınarak yapıldığı zaman daha fazla fayda sağlayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, bu yöntemler büyüme plağı kapanmamış veya kapanmaya yakın insanlarda etkili olmaktadır. Büyüme plağı tamamen kapanan insanlar için ise tek çare boy uzatma ameliyatı olacaktır.

Daha fazla bilgi almak için sosyal medya kanallarımızı takip etmeyi ve sitemizdeki diğer sayfalara göz atmayı unutmayın!

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.