Avusturya’dan Türkiye’ye Bacak Uzatma Yolculuğu

Avusturya’dan Türkiye’ye boy uzatma ameliyatı yolculuğu için gelen hastamız; 20’li yaşlarında 1.65 boyunda bir erkektir. Avusturya’da yaşayan hastamız ile danışmanımız Haziran Ayı’nda iletişim kurmaya başladı. Hasta, aklına takılan soruları danışmanına sorarak tüm bilgileri edindi ve Ağustos ayında operasyon için Türkiye’ye geldi.

Danışmanımız kendisini hastanede karşıladı ve ilk yüz yüze tanışmaları gerçekleşti. Doktorumuzla sohbet ettikten sonra hastamız ve danışmanı 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. Hasta; daha önce de birçok yerle iletişime geçmiş olup uzun yıllar bu ameliyatı araştırmakta olduğunu belirtti. Hangi yöntem (kombine yöntem – precice ile) yapacağına karar veremediği için biraz düşünmesi gerektiğini ifade etti ve Avusturya’ya geri döndü.

Süreç içerisinde hasta ve danışmanı iletişim halinde kaldılar ve hasta 30 Ekim Cumartesi Günü Türkiye’ye geldi. Sabiha Gökçen Havalimanın’dan Vıp transfer ile karşılanan hastamız oteline yerleştirildi. 31 Ekim 2021 günü hasta ve hasta temsilcimiz birlikte tıbbı muayene için hastaneye gittiler. Otele döndükten sonra doktorumuz kendisini hastalarımızın konakladığı otelde ziyaret etti ve 1 saatlik bir sohbet gerçekleştirdiler. Hasta; boy uzatma ameliyatı olan diğer hastalar ile de tanışma fırsatı buldu ve normalde taburcu olduktan sonra Avusturya’ya dönmek isterken hastalarımızın otelde aldığı hizmeti bizzat gördükten sonra iyileşme sürecinde otelimizde kalma kararı aldı.

BÜYÜK GÜN
Hastamızın boyu; boy danışmanı cetvelinde fotoğraflandı. Artık hastamız bacak uzatma ameliyatı için tamamen hazırdır. Kendisi kombine yöntemi ile tibia(kaval) kemiğinde maksimum 7 cm uzama elde etmek istiyor. 1 Kasım sabahı hasta ve danışmanı hastaneye gitti. Öncelikle anestezi uzmanına görünen hasta- anestezi tarafından onay aldıktan sonra yatışı yapıldı. Doktorumuz hastanın yanına geldi ve ameliyattan önceki stresini alabilmek için hasta ile muhabbet etti. Hasta ameliyata girerken çok endişeli ve panik halindeydi.

Ve beklenildiği üzere ameliyat komplikasyonsuz ve başarılı bir şekilde tamamlandı. Hastamız epey genç yaşta olmasına rağmen çok azimli ve hırslıydı; hastanede fizik tedavi seanslarına başlandı ve ‘iyi ki bu ameliyatı oldum’ cümlesini kurdu. Ameliyattan sonra hastanın yakını ile danışmanı sürekli iletişim halinde kaldılar.

Hasta 5 Kasım 2021 sabahı taburcu oldu; danışman sabah hastanın yanına gitti ve ambulans ile birlikte konaklayacağı otele geldiler. Danışmanımız hastayı odasına yerleştirdikten sonra hastaya tekerlekli sandalyesi, walker(yürüteç), koltuk değnekleri, çiçek ve çikolata hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hastamızın röportajını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Lütfen bizi takip etmeye devam edin, bu yazımızı önümüzdeki haftalarda hastamızın fotoğraflar(öncesi-sonrası), yürüyüş ve egzersiz videoları, röntgenler vb. ile güncelleyeceğiz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.