Amerikalı Hastamız Nicholas’ın Boy Uzatma Serüveni

Amerikalı hastamızın boy uzama ameliyatı öncesi sonrası

ABD’den Türkiye’ye gelen hastamız Nicholas’ın boy uzama süreci sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra bu yazıyı kaleme alıp süreçte yaşadıklarını sizlere aktarmak istedik. Öncelikle Nicholas, boy uzatma ameliyatından Google üzerinde arama yaparak haberdar olmuş. Sürecin nasıl geçtiğini anladıktan sonra ameliyatı mutlaka olmak istemiş. Boy Ameliyatı ekibimize de aynı şekilde Google üzerinden ulaşmış. Bu zorlu ama mükafatı büyük sürece bizimle baş koymaya ikna eden en önemli şey hastamız Nicholas’a göre kurduğumuz güçlü iletişimmiş.

Nicholas’ın boy uzatma ameliyatı öncesi boyu 174 cm, boy uzatma ameliyatı sonrası ise 185.5 cm oldu.

Hastamızın ameliyat olmaya karar verme süreci fazla uzun sürmedi. Bu sürecin nasıl işleyeceğine dair temel bilgileri kısa bir süre içinde öğrendikten sonra süreci başladı. Hastamız süreçte ilerledikçe daha fazla şey öğrenmeye devam ettiğini belirtti.

Karar verirken Nicholas’ı en çok teşvik eden şey kendine ameliyatla koşullarını değiştirmeye çalışması gerektiğini hatırlatması olmuş. Bunu başarması için boy uzatma ameliyatının gerekli olduğunu hissettiği için de karar vermesi çok kolay olmuş. Ameliyattan hemen önceki gerginliği de kendisine verdiği sözü tutmaya olan kararlılığıyla yenmiş hastamız.

Nicholas 2 kez boy uzatma ameliyatı geçirdi, hem tibiadan hem de femurdan Kombine (LON) yöntemiyle uzaması sağlandı. Önce tibiadan sonra femurdan şeklinde. Ameliyattan sonra komplikasyon olarak uyluk kemiklerinde bir enfeksiyon gelişti çünkü uzun saatler çalıştığı için sargılarını düzenli şekilde değiştiremiyormuş ancak antibiyotik kullanmaya başlamasıyla bu sorun hızlı bir şekilde çözüldü. Ek olarak, tibia ameliyatını olduktan sonra bir süre ayaklarında karıncalanma ve uyuşma yaşamış ama o da sonradan tamamen geçmiş.

Tibia ve femur ameliyatlarından hemen sonraki ilk gecelerde hastamız uyku problemi yaşamış. Ancak bu kalıcı bir sorun yaratmamıştır. Kendisi femurlarda dış fiksatör varken uyumanın gerçekten biraz zorlayıcı olduğunu belirtti.

Nicholas, ameliyat olacağını ailesine ve birkaç arkadaşına bahsetmiş. Genel olarak sürecinde destekleyici olmuşlar. Hastanın psikolojisinin iyi olması uzama sürecinde büyük bir öneme sahip.

Uzama sürecinin bitmesiyle hastamız vücudunun artık çok daha estetik durduğunu belirtti çünkü önceden ortalama altı bir boya sahip olmasına rağmen uzun kollara ve uzun bir gövdeye sahipti, bu yüzden vücut orantısı şimdi eskisinden çok daha iyi gözüküyor ve nihai sonuçtan çok memnun. Sürecinin sonunda da normal hayata dönmesi oldukça kısa sürdü. Çevresinde de uzun boyuyla beraber karşı cinsten daha fazla ilgi gördüğünü ve yaşıtlarının daha saygılı davrandıklarını fark etmiş.

Nicholas, son olarak boy uzatma ameliyatı olmak isteyen hasta adaylarımıza “Kendinizi iyi hissettireni mutlaka yapmalısınız. Doğru ya da yanlış diye bir cevap yok hayatta. Sadece araştırılmış bir karar vermeniz önemli. Parasal maliyet endişelerinizin en küçüğü olacaktır. Süreç acı vericidir ve iyileşme süreci uzundur. Bununla birlikte, eğer bunu yaparsanız, bu hayatınızda bir dünya fark yaratabilir. Mecbur kalsam yine yapar mıydım? Evet!” bunları söyledi.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.