Amerikalı Hastamız Nicholas’ın Boy Uzatma Serüveni

Amerikalı hastanın boy uzatma ameliyatı süreci

ABD’den Türkiye’ye gelen hastamız Nicholas’ın boy uzama süreci sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra bu yazıyı kaleme alıp süreçte yaşadıklarını sizlere aktarmak istedik. Öncelikle Nicholas, boy uzatma ameliyatından Google üzerinde arama yaparak haberdar olmuş. Sürecin nasıl geçtiğini anladıktan sonra ameliyatı mutlaka olmak istemiş. Boy Ameliyatı ekibimize de aynı şekilde Google üzerinden ulaşmış. Bu zorlu ama mükafatı büyük sürece bizimle baş koymaya ikna eden en önemli şey hastamız Nicholas’a göre kurduğumuz güçlü iletişimmiş.

Nicholas’ın boy uzatma ameliyatı öncesi boyu 174 cm, boy uzatma ameliyatı sonrası ise 185.5 cm oldu.

Hastamızın ameliyat olmaya karar verme süreci fazla uzun sürmedi. Bu sürecin nasıl işleyeceğine dair temel bilgileri kısa bir süre içinde öğrendikten sonra süreci başladı. Hastamız süreçte ilerledikçe daha fazla şey öğrenmeye devam ettiğini belirtti. 

Karar verirken Nicholas’ı en çok teşvik eden şey kendine ameliyatla koşullarını değiştirmeye çalışması gerektiğini hatırlatması olmuş. Bunu başarması için boy uzatma ameliyatının gerekli olduğunu hissettiği için de karar vermesi çok kolay olmuş. Ameliyattan hemen önceki gerginliği de kendisine verdiği sözü tutmaya olan kararlılığıyla yenmiş hastamız.

Amerikalı hastamızın boy uzama ameliyatı öncesi sonrası

Bu Nicholas’ın sol alt bacağının röntgeni

Nicholas 2 kez boy uzatma ameliyatı geçirdi, hem tibiadan hem de femurdan Kombine (LON) yöntemiyle uzaması sağlandı. Önce tibiadan sonra femurdan şeklinde. Ameliyattan sonra komplikasyon olarak uyluk kemiklerinde bir enfeksiyon gelişti çünkü uzun saatler çalıştığı için sargılarını düzenli şekilde değiştiremiyormuş ancak antibiyotik kullanmaya başlamasıyla bu sorun hızlı bir şekilde çözüldü. Ek olarak, tibia ameliyatını olduktan sonra bir süre ayaklarında karıncalanma ve uyuşma yaşamış ama o da sonradan tamamen geçmiş.

Tibia ve femur ameliyatlarından hemen sonraki ilk gecelerde hastamız uyku problemi yaşamış. Ancak bu kalıcı bir sorun yaratmamıştır. Kendisi femurlarda dış fiksatör varken uyumanın gerçekten biraz zorlayıcı olduğunu belirtti.

Nicholas, ameliyat olacağını ailesine ve birkaç arkadaşına bahsetmiş. Genel olarak sürecinde destekleyici olmuşlar. Hastanın psikolojisinin iyi olması uzama sürecinde büyük bir öneme sahip.

Amerikalı hastamızın boy uzatma süreci

Nicholas’ın önceki ve sonraki boyunun görseli

Uzama sürecinin bitmesiyle hastamız vücudunun artık çok daha estetik durduğunu belirtti çünkü önceden ortalama altı bir boya sahip olmasına rağmen uzun kollara ve uzun bir gövdeye sahipti, bu yüzden vücut orantısı şimdi eskisinden çok daha iyi gözüküyor ve nihai sonuçtan çok memnun. Sürecinin sonunda da normal hayata dönmesi oldukça kısa sürdü. Çevresinde de uzun boyuyla beraber karşı cinsten daha fazla ilgi gördüğünü ve yaşıtlarının daha saygılı davrandıklarını fark etmiş.

Hastamızın cihaz çıkarma ameliyatından 2 ay sonraki görüntülerini kendi Youtube kanalında yayınladığı bu videodan görebilirsiniz:

Nicholas, son olarak boy uzatma ameliyatı olmak isteyen hasta adaylarımıza “Kendinizi iyi hissettireni mutlaka yapmalısınız. Doğru ya da yanlış diye bir cevap yok hayatta. Sadece araştırılmış bir karar vermeniz önemli. Parasal maliyet endişelerinizin en küçüğü olacaktır. Süreç acı vericidir ve iyileşme süreci uzundur. Bununla birlikte, eğer bunu yaparsanız, bu hayatınızda bir dünya fark yaratabilir. Mecbur kalsam yine yapar mıydım? Evet!” bunları söyledi.

Kendisine yeni boyuyla mutluluklar ve sağlık diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online
Görüşme

?
Boy Ameliyatı
Bu sohbet bir bot ile gerçekleştirilmektedir!
X