Japon Hastanın Bacak Uzatma Yolculuğu

Japonya'dan İlk Kez Uzatma Ameliyatı Olan Bir Hasta:

Bu yazı, 8 Kasım’da ilk uzuv uzatma ameliyatı olan Japonya’dan gelen ve 20’li yaşlarının sonlarında olan hastamız hakkındadır. Ailesi ile ilgili gerçekten ilginç bir geçmişi var. O; yarı Amerikalı ve yarı Japon’dur. Kendisi karışık ırk bir erkektir ve Japonya’da doğmuştur. Japon ortamın da büyümesine rağmen zaman zaman ABD’yi de ziyaret ederek Amerikan Kültürünü de benimsemiştir. Hastamızın tibia bacak uzatma yolculuğuna sıfırdan şahit olacaksınız.

Öncelikle hasta danışmanımızla görüşerek ameliyatla ilgili detaylı bilgi aldı. Bizimle iletişime geçmeden önce Güney Kore’den diğer şirketlerle görüşüyordu ancak fiyatlar bütçesine uygun değildi.

Biletini aldı ve buraya gelmeden önce her şeyin ayarlandığından emin olmak için geçen Ekim ayında e-vize başvurusunda bulundu. Türkiye’ye geldiğinde ise hasta danışmanı ve hastanede yatışı süresince yanında olacak refakatçısı tarafından İstanbul Havalimanında karşılandı.

Önce tıbbi muayene için hastaneye götürüldü. Burada kalacak çok az zamanı olduğu için ücretsiz İstanbul turu ve diş beyazlatma tedavisini sağlayamadık. Ancak bir dahaki sefere fiksatör çıkarma ameliyatı için geldiğinde bunları yapacağımıza söz verdik.

Bir sonraki varış yeri oteldi ve doktor onu hastalarımızı ağırladığımız otelde karşıladı. Dr. Hüseyin Kavak ile güzel bir sohbet gerçekleştirdi ve doktor tarafından ameliyat edilen diğer hasta ile iletişime geçme şansı buldu. Kendisi işlerinden dolayı ne yazık ki, kısa bir süre burada kalacak. Doktor özellikle onu ve hasta danışmanını da en az bir ay burada kalması konusunda uyardı. Uzatmayı başardı fakat ülkesine dönmesi gerektiği için süreci burada tamamlayamadı. Ancak femur bacak uzatma ameliyatı için yaklaşık 2/3 ay burada kalacağına söz verdi. Doktorun ilerlemenizi düzenli ve dikkatli bir şekilde gözlemleyebilmesi için uzatma süresi boyunca burada kalmanız şiddetle tavsiye edilir.

Hastamızın boyu BoyAmeliyatı boy cetvelinde ölçülerek fotoğraflandırıldı. Ardından ameliyat için hastaneye gitti. Önce hastamız hastaneye yatırıldı, ardından anestezi uzmanı onu gördü ve operasyona uygun olduğunu onayladı.

Büyük gün! Hastamız, refakatçisi ve hasta danışmanına eşlik ederek VIP ulaşım ile hastaneye geldi. Ameliyat öncesi kendisi ile oldukça etkileyici ve bilgilendirici bir röportaj gerçekleştirdik. Bunu gerçekten takdir ediyoruz! Umarız bu ameliyatı yapmak isteyen bazı kişilere ilham verir.

Hastamız bacak uzatma ameliyatı için tamamen hazırdı. Hastanın boyu 1,69 cm’dir. Kendisi kombine yöntemi ile tibia kemiğinde maksimum 7 cm uzama elde etmek istiyor. Danışmanının kendisine iletmiş olduğu dosya da gösterilen talimatlarla bacaklarını bazı esnemeler ve egzersizler yaparak ameliyata hazırladı.

İşte uzuv uzatma ameliyatından bazı resimler. Doktorumuz her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için elinden geleni yaptı. Ameliyat herhangi bir komplikasyon olmadan sorunsuz geçti.

Lütfen bizi takip etmeye edin, bu yazımızı önümüzdeki haftalarda fotoğraflar, yürüyüş ve egzersiz videoları, röntgenler vb. ile güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online
Görüşme

?
Boy Ameliyatı
Bu sohbet bir bot ile gerçekleştirilmektedir!
X