Hasan'ın Bacak Uzatma Ameliyatı Yolculuğu

Aşağıda yer alan hasta tecrübesi, yazının alt kısmında yer verdiğimiz videodan çevrilmiştir. İngilizce bilenler ameliyat olan hastanın günlüğünü hastanın kendi sesinden dinleyebilirler.Herkese merhaba. Şimdiye kadarki boy uzatma sürecim hakkında bir video çekme kararı aldım. Yaklaşık bir yıl boyunca estetik boy uzatma ameliyatı olup olmama konusunda kararsız kaldıktan sonra sonunda kendi kendime “bunu yapmalıyım” dedim. İyice araştırdıktan sonra farklı ülkelerde boy uzatma ameliyat  fiyatlarını ve doktorları kıyaslayıp Türkiye’nin uygun bir seçim olduğundan emin oldum; Çünkü güzel bir fiyat, güzel bir deneyimdi ve ben de neden olmasın diye düşündüm.

8 Temmuz’da İstanbul’a vardım, doktor bey ile 9 ve 10 Temmuz’da görüştük. Tüm analizler yapıldıktan sonra ameliyata hazırdım. Sonunda 11 Temmuz’da boy uzatma ameliyatı oldum. Ameliyat benim beklediğimden daha iyi geçti. Vücudumun belden aşağı kısmına anestezi vermişler ve benimle doktorlar ve hemşireler arasında bir perde koymuşlardı, böylece onların ne yaptıklarını göremiyor ama bazı şeyler duyuyordum. Hiçbir şey hissetmiyordum ve süreç tamamen ağrısızdı. Bana sadece bir saat sürmüş gibi geldi ama kız kardeşim de benimle beraberdi ve ameliyatın 2.5 – 3 saat sürdüğünü söyledi. Ameliyattan sonra hala hiçbir şey hissetmiyordum bacaklarım yokmuş gibiydi ama anestezinin etkisi geçtiğinde çok ağrıyordu hatta hayatımda hissettiğim en kötü ağrılardan biriydi.

Bu durum birkaç gün devam etti. Aslında bana ağrı kesiciler veriyorlardı ama buna rağmen çok fazla ağrı vardı. Doğru dürüst uyuyamıyordum. Acıyor; Çünkü ameliyat zamanı kemikleri deliyorlar. Ben ağrı olacağını bekliyordum ama hayatımda hiç kemiğim kırılmadı, belki de bu yüzden başka ameliyat olan insanlardan daha fazla acı hissettim.

Cihazlar şöyle gözüküyorlar:

Ben cihazların daha büyük olacağını bekliyordum ama o kadar da büyük değiller. Bacağın iç tarafına yerleştiriliyorlar. Gördüğünüz gibi doktorun ameliyat ettiği bölgeler bunlar. Bunlar ise çivilerin cilde girdiği yerleri kapatan ve temiz tutan pansumanlar. Ameliyattan bir hafta geçtikten sonra doktor, bacak uzatma işlemine başlamama izin verdi ve büyük ihtimalle uzatmanın nasıl yapıldığını anlatan bir video daha yayınlayacağım. Uzatma yapmak için hangi doğrultuda çevirmek gerektiğini belirten ok işaretlerini görebilirsiniz. Çünkü kısaltmayı değil uzatmayı istersiniz. Şimdiye kadar bakın bu kadar uzattım;

yaklaşık 1 santimetre. Her gün 1 milimetre uzatabilirsiniz. Ben de 10 günde 1 santimetre uzatabildim. Fena değil, biraz yavaş bir süreç ama o kadar da fena değil. Ameliyattan bir hafta sonra walker yardımıyla yürüyebiliyordum; hatta walkersız da birkaç adım atabiliyordum ve her şey yolunda gibiydi. Fakat ikinci haftanın sonunda bir sorunla karşılaştık. Dizim ve ayak bileğimin bu kısmı çok ağrıyordu. Dizimi hiç açamıyordum. Ve fazla ağrı vardı. Doktorla iletişime geçtim ve yaramın enfeksiyon kaptığını söyledi. Enfeksiyon olaylarına pek sık rastlanmasa da ara sıra rastlanabiliyor. Çünkü bu ameliyatta ciltte delik oluşturuluyor ve enfeksiyon kapma olanağı var. Bu yüzden çivilerin girdiği tüm kısımlarda haftada birkaç kez pansumanları değiştirmek önemli.

Ben antibiyotik tedavisi aldım ve hala almaya devam ediyorum. Artık tedavi olalı 7 gün oldu ve bugün çok daha iyi hissediyorum ve biraz yürüyebiliyorum. Enfeksiyon zamanında doktor uzatmayı durdurmamı söylemişti. Bu yüzden 4-5 gün boyunca uzatmayı durdurdum ve enfeksiyonu kontrol altına aldık. Enfeksiyonu durdurduğumuzda ise %90-95 geçti diyebilirim. Hala sağ bacağa göre azıcık daha fazla ağrıyor ama antibiyotik tedavisi daha bitmediğinden birşey söylemek için daha erken. bacak uzatma

Böylece walker kullanmaya devam ediyorum, genel anlamda düşündüğümden daha iyi gidiyor. 11 Temmuz’da ameliyat olmuştum bu gün ise 28 Temmuz. Gelişmeler iyi ama maalesef enfeksiyon uzatma sürecini birkaç gün yavaşlattı. Ama boy uzatmada böyle şeyler olur. Enfeksiyonu anında fark ettiğimden dolayı çok memnunum, doktorlar, hemşireler ve ekipteki herkes çok dikkatliler ve bana hemen yardımcı oldular. Arkadaşlar sizi ara sıra bilgilendireceğim, şimdilik bu kadar ama paylaşımlarım devam edecek..Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

139 Yorum

 • İnanç
  2 Haziran 2020, 04:42

  Fiyat hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Admin
   2 Haziran 2020, 11:34

   merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili size mail adresiniz üzerinden dönüş yapıldı.

 • Enes Tan
  24 Mayıs 2020, 15:28

  Merhabalar fiyat bilgisi alabilir miyim yaş 25 boy 170

  • Admin
   25 Mayıs 2020, 10:49

   merhabalar Enes bey ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • emre
  3 Mayıs 2020, 01:21

  slm fiyat ve surecle ilgili bilgi verirseniz sevinirim

  • Admin
   3 Mayıs 2020, 12:13

   merhabalar Emre bey

   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   ortalama 7 cm üzerinden size süreci anlatıyorum:

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   uzatma süreciniz bittikten sonra kemikte yeterli kaynama görüldüğü anda dış cihazlarınız çıkarılır. buda 2-6 hafta içinde olur. sonrasında normal hayatınıza dönüyorsunuz.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Yasemin
  25 Nisan 2020, 11:56

  Yaşım 42 boy 154 boy uzatma ameliyatı olurmu ve ücreti ne olur

  • Admin
   25 Nisan 2020, 13:33

   merhabalar Yasemin hanım
   uzatma ameliyatları büyüme epifiz plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. üst yaş sınırı olarak da 50 yaşına kadar ameliyat yapılabilir. gerekli kontroller ve testleriniz yapılır. ameliyata engel bir durumunuz bulunmaz ise ameliyat yapılır.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Seyma
  19 Nisan 2020, 04:08

  Merhabalar boyum 156. 20 yaşındayım. Kombine yöntemi ile boyumu 7 8 santimetre uzatmak istiyorum. Fiyat bilgisi, risk ve iyileşme süreci hakkında bilgi alabilir miyim ?

  • Admin
   19 Nisan 2020, 12:25

   merhabalar Şeyma hanım
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   ortalama 7 cm üzerinden size süreci örnek vererek anlatıyorum:

   Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   uzatma süreci bittikten sonra kemikte yeterli kaynama görüldüğü anda dış cihazlarınız çıkarılır. buda 2-6 hafta içinde olur. sonrasında normal hayatınıza dönüyorsunuz.

   Her ameliyatta olduğu gibi uzatma ameliyatının da riskleri var. enfeksiyon riski var mesela bu riski minumuma indirmeniz için pansuman ve hijyeninize dikkat etmeniz gerekir. Hareket kısıtlılığı riski var bunun için de fizik tedavi egzersizlerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Lala
  2 Nisan 2020, 15:24

  Bilgilendirme mail’i alabilirmiyim ?

  • Admin
   3 Nisan 2020, 17:11

   merhabalar size mail adresiniz üzerinden genel bilgilendirme mesajı gönderildi.

 • Oktay
  15 Mart 2020, 12:01

  Merhaba boyum 1.65, ameliyatın riskleri ve iyileşme müddeti ile fiyat bilgisi alabilir miyim? Yeriniz Yesilkoy de mi?

  • Admin
   15 Mart 2020, 14:53

   merhabalar Oktay bey fiyat ve ameliyat süreci ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Tayyip
  13 Mart 2020, 01:59

  Merhaba boyum 163 7 cm uzatmak istiyorum fiyat öğrenebilirmiyim?

  • Admin
   13 Mart 2020, 17:47

   merhabalar Tayyip bey ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Mehmet
  11 Mart 2020, 22:48

  Boyum 1.65 bende uzatmak istiyorum yaşım 33 bilgi alabilirmiyim fiyat konusunda olsun yan etkileri olsun

  • Admin
   12 Mart 2020, 10:44

   merhabalar Mehmet bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Rabia
  6 Mart 2020, 18:08

  Fiyat bilgisini bana da gönderebilir misiniz?

  • Admin
   6 Mart 2020, 19:05

   merhabalar Rabia hanım mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Aleyna
  4 Şubat 2020, 00:40

  İki bacak alt ve üst olmak üzere bi fiyat verebilirmisiniz kombine yöntem için lütfen

 • Ömer
  12 Ocak 2020, 00:42

  Merhaba, boyum 166 ve sosyal hayatta çok rahatsızım. Boy uzatma yöntemlerinizin fiyatlarını ve önerebileceğiniz en iyi yöntemi öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  • Admin
   12 Ocak 2020, 11:10

   Merhabalar Ömer bey
   Uzatma yöntemleri arasında günüzmüzde en çok kullanılan yöntem kombine yöntem. En ileri teknolojiye sahip olan yöntem ise Precice Stryde yöntemi.. Dilerseniz Boy Uzatma Ameliyatı Yöntemleri sayfamızdan daha detaylı bilgiler edinebilir veya sitemizdeki whatsapp iletişim hattından bizlere sorularınızı her zaman sorabilirsiniz. Fiyat bilgisi de ayrıca tarafınıza mail olarak gönderildi.

 • Füsun
  7 Ocak 2020, 02:55

  Merhaba fiyat hakkında bilgi ve görüşebilmek için iletişim bilgilerinizi gönderirseniz sevinirim

  • Admin
   8 Ocak 2020, 12:56

   Merhabalar Füsun hanım
   uzatma ameliyatlarıyla ilgili fiyat ve yöntem konusunda detaylı bilgi sağlandı. Sorularınızı ayrıca +90 505 091 66 09 numaralı telefondan whatsapp veya sesli arama ile de sorabilirsiniz.

 • Yunus
  2 Ocak 2020, 05:38

  Yaşım 28 kombine yontemle ameliyat olmak istiyorum. Boyum 1.66 7 cm uzatma benim icin yeterlidir. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  • Admin
   2 Ocak 2020, 09:46

   merhabalar Yunus bey
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.
   fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Burcu
  3 Aralık 2019, 16:19

  ben 22 yaşında bir bayanım ismim boyum 161 ben biraz daha uzamak istiyorum boyumun kısalığından memnun değilim ne kadar ücreti acaba

  • Admin
   4 Aralık 2019, 10:28

   merhabalar Burcu hanım fiyatlar ile ilgili size mail adresiniz üzerinden dönüş yapıldı.