Hasan’ın Bacak Uzatma Ameliyatı Yolculuğu

Hikayesi:

Aşağıda yer alan hasta tecrübesi, yazının alt kısmında yer verdiğimiz videodan çevrilmiştir. İngilizce bilenler ameliyat olan hastanın günlüğünü hastanın kendi sesinden dinleyebilirler.

Herkese merhaba. Şimdiye kadarki boy uzatma sürecim hakkında bir video çekme kararı aldım. Yaklaşık bir yıl boyunca estetik boy uzatma ameliyatı olup olmama konusunda kararsız kaldıktan sonra sonunda kendi kendime “bunu yapmalıyım” dedim. İyice araştırdıktan sonra farklı ülkelerde boy uzatma ameliyat  fiyatlarını ve doktorları kıyaslayıp Türkiye’nin uygun bir seçim olduğundan emin oldum; Çünkü güzel bir fiyat, güzel bir deneyimdi ve ben de neden olmasın diye düşündüm.

8 Temmuz’da İstanbul’a vardım, doktor Yüksel bey ile 9 ve 10 Temmuz’da görüştük. Tüm analizler yapıldıktan sonra ameliyata hazırdım. Sonunda 11 Temmuz’da boy uzatma ameliyatı oldum. Ameliyat benim beklediğimden daha iyi geçti. Vücudumun belden aşağı kısmına anestezi vermişler ve benimle doktorlar ve hemşireler arasında bir perde koymuşlardı, böylece onların ne yaptıklarını göremiyor ama bazı şeyler duyuyordum. Hiçbir şey hissetmiyordum ve süreç tamamen ağrısızdı. Bana sadece bir saat sürmüş gibi geldi ama kız kardeşim de benimle beraberdi ve ameliyatın 2.5 – 3 saat sürdüğünü söyledi. Ameliyattan sonra hala hiçbir şey hissetmiyordum bacaklarım yokmuş gibiydi ama anestezinin etkisi geçtiğinde çok ağrıyordu hatta hayatımda hissettiğim en kötü ağrılardan biriydi.

Bu durum birkaç gün devam etti. Aslında bana ağrı kesiciler veriyorlardı ama buna rağmen çok fazla ağrı vardı. Doğru dürüst uyuyamıyordum. Acıyor; Çünkü ameliyat zamanı kemikleri deliyorlar. Ben ağrı olacağını bekliyordum ama hayatımda hiç kemiğim kırılmadı, belki de bu yüzden başka ameliyat olan insanlardan daha fazla acı hissettim.

Cihazlar şöyle gözüküyorlar:

Yeni Zellanda'dan Hasan'ın Bacak Uzatma Yolculuğu, ameliyat sonrası, ameliyat hikayeleri

Ben cihazların daha büyük olacağını bekliyordum ama o kadar da büyük değiller. Bacağın iç tarafına yerleştiriliyorlar. Gördüğünüz gibi doktorun ameliyat ettiği bölgeler bunlar. Bunlar ise çivilerin cilde girdiği yerleri kapatan ve temiz tutan pansumanlar. Ameliyattan bir hafta geçtikten sonra doktor, bacak uzatma işlemine başlamama izin verdi ve büyük ihtimalle uzatmanın nasıl yapıldığını anlatan bir video daha yayınlayacağım. Uzatma yapmak için hangi doğrultuda çevirmek gerektiğini belirten ok işaretlerini görebilirsiniz. Çünkü kısaltmayı değil uzatmayı istersiniz. Şimdiye kadar bakın bu kadar uzattım;

boy uzatma ameliyatı Hasan

yaklaşık 1 santimetre. Her gün 1 milimetre uzatabilirsiniz. Ben de 10 günde 1 santimetre uzatabildim. Fena değil, biraz yavaş bir süreç ama o kadar da fena değil. Ameliyattan bir hafta sonra walker yardımıyla yürüyebiliyordum; hatta walkersız da birkaç adım atabiliyordum ve her şey yolunda gibiydi. Fakat ikinci haftanın sonunda bir sorunla karşılaştık. Dizim ve ayak bileğimin bu kısmı çok ağrıyordu. Dizimi hiç açamıyordum. Ve fazla ağrı vardı. Doktorla iletişime geçtim ve yaramın enfeksiyon kaptığını söyledi. Enfeksiyon olaylarına pek sık rastlanmasa da ara sıra rastlanabiliyor. Çünkü bu ameliyatta ciltte delik oluşturuluyor ve enfeksiyon kapma olanağı var. Bu yüzden çivilerin girdiği tüm kısımlarda haftada birkaç kez pansumanları değiştirmek önemli.

Ben antibiyotik tedavisi aldım ve hala almaya devam ediyorum. Artık tedavi olalı 7 gün oldu ve bugün çok daha iyi hissediyorum ve biraz yürüyebiliyorum. Enfeksiyon zamanında doktor uzatmayı durdurmamı söylemişti. Bu yüzden 4-5 gün boyunca uzatmayı durdurdum ve enfeksiyonu kontrol altına aldık. Enfeksiyonu durdurduğumuzda ise %90-95 geçti diyebilirim. Hala sağ bacağa göre azıcık daha fazla ağrıyor ama antibiyotik tedavisi daha bitmediğinden birşey söylemek için daha erken. bacak uzatma

Böylece walker kullanmaya devam ediyorum, genel anlamda düşündüğümden daha iyi gidiyor. 11 Temmuz’da ameliyat olmuştum bu gün ise 28 Temmuz. Gelişmeler iyi ama maalesef enfeksiyon uzatma sürecini birkaç gün yavaşlattı. Ama boy uzatmada böyle şeyler olur. Enfeksiyonu anında fark ettiğimden dolayı çok memnunum, doktorlar, hemşireler ve ekipteki herkes çok dikkatliler ve bana hemen yardımcı oldular. Arkadaşlar sizi ara sıra bilgilendireceğim, şimdilik bu kadar ama paylaşımlarım devam edecek..

 

 

Numarınızı Bırakın Biz Sizi Arayalım


39 yorum

  • merhabalar Yasemin hanım
   uzatma ameliyatları büyüme epifiz plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. üst yaş sınırı olarak da 50 yaşına kadar ameliyat yapılabilir. gerekli kontroller ve testleriniz yapılır. ameliyata engel bir durumunuz bulunmaz ise ameliyat yapılır.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar hayırlı günler ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar size mail adresiniz üzerinden genel bilgilendirme mesajı gönderildi.

  • Merhaba yaşım 19,boyum 166 fiyat hakkında mail atabilir misiniz?Ve eğer ameliyat olursam kaç ay sonra tek başıma yürüyüp otobüse binebilirim?

  • merhabalar Fatih bey süreç içinde koltuk değneği veya walker yardımı ile yürüyebilirsiniz. ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Mehmet bey fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Sevval hanım
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   fiyatlar ile ilgili mail adresini üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Enes bey ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 1. Merhaba, boyum 166 ve sosyal hayatta çok rahatsızım. Boy uzatma yöntemlerinizin fiyatlarını ve önerebileceğiniz en iyi yöntemi öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar Ömer bey
   Uzatma yöntemleri arasında günüzmüzde en çok kullanılan yöntem kombine yöntem. En ileri teknolojiye sahip olan yöntem ise Precice Stryde yöntemi.. Dilerseniz Boy Uzatma Ameliyatı Yöntemleri sayfamızdan daha detaylı bilgiler edinebilir veya sitemizdeki whatsapp iletişim hattından bizlere sorularınızı her zaman sorabilirsiniz. Fiyat bilgisi de ayrıca tarafınıza mail olarak gönderildi.

  • merhabalar Tayyip bey ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili size mail adresiniz üzerinden dönüş yapıldı.

  • Merhabalar,ben 16 yaşındayım ve 154’üm skolyozum var sporla boyumu 2cm uzattım (2ayda)ama tabiki 5-6 cm uzayamam .boy uzatma ameliyatını araştırıyorum uzun zamandır. Skolyozum sorun olur mu? Vede fiyatları nedir bilgilendirir misiniz?

  • Merhabalar Fisun hanım
   uzatma ameliyatlarıyla ilgili fiyat ve yöntem konusunda detaylı bilgi sağlandı. Sorularınızı ayrıca +90 505 091 66 09 numaralı telefondan whatsapp veya sesli arama ile de sorabilirsiniz.

  • Merhaba boyum 1.65, ameliyatın riskleri ve iyileşme müddeti ile fiyat bilgisi alabilir miyim? Yeriniz Yesilkoy de mi?

  • merhabalar Oktay bey fiyat ve ameliyat süreci ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • merhabalar Emre bey

   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   ortalama 7 cm üzerinden size süreci anlatıyorum:

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   uzatma süreciniz bittikten sonra kemikte yeterli kaynama görüldüğü anda dış cihazlarınız çıkarılır. buda 2-6 hafta içinde olur. sonrasında normal hayatınıza dönüyorsunuz.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 2. Yaşım 28 kombine yontemle ameliyat olmak istiyorum. Boyum 1.66 7 cm uzatma benim icin yeterlidir. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

  • merhabalar Yunus bey
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.
   fiyatlar ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 3. ben 22 yaşında bir bayanım ismim boyum 161 ben biraz daha uzamak istiyorum boyumun kısalığından memnun değilim ne kadar ücreti acaba

  • merhabalar Burcu hanım fiyatlar ile ilgili size mail adresiniz üzerinden dönüş yapıldı.

  • 171 boyundayım sporcuyum Kombine yöntemde
   10-14cm uzatmanın ücreti ve zamanı ne kadardır

  • merhabalar Ali bey
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.
   Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.
   70 günde uzatmanız bitiyor cihazlarınız 3-4’üncü aylarda çıkarılır.

   5-6’ıncı aylarda ikinci ameliyatı olursunuz. süreciniz yine aynı şekilde işler günde 1 mm olarak uzatma yaparsınız 7 cm için 70 gün gerekir.
   iki ameliyatınız toplam 9-10’uncu aylarda biter ikinci cihazınızda çıkmış olur. ve normal hayatınıza dönüşünüz başlar.
   fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

  • Merhabalar boyum 156. 20 yaşındayım. Kombine yöntemi ile boyumu 7 8 santimetre uzatmak istiyorum. Fiyat bilgisi, risk ve iyileşme süreci hakkında bilgi alabilir miyim ?

  • merhabalar Şeyma hanım
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   ortalama 7 cm üzerinden size süreci örnek vererek anlatıyorum:

   Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   uzatma süreci bittikten sonra kemikte yeterli kaynama görüldüğü anda dış cihazlarınız çıkarılır. buda 2-6 hafta içinde olur. sonrasında normal hayatınıza dönüyorsunuz.

   Her ameliyatta olduğu gibi uzatma ameliyatının da riskleri var. enfeksiyon riski var mesela bu riski minumuma indirmeniz için pansuman ve hijyeninize dikkat etmeniz gerekir. Hareket kısıtlılığı riski var bunun için de fizik tedavi egzersizlerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Cevap yaz