Boy Uzatma Ameliyatı Olanlar - Bir Psikolojik Danışman - (Holyfix)

Sizlerin faydalanması ve içimi dökmek için yazacağım bu yazıya boy uzatma ameliyatı olanlar ‘dan biri olarak ameliyat öncesi çektiklerimle başlamak istiyorum. Zira ben asıl acılarımı ameliyat sürecinde değil ameliyat öncesinde çektim. Kısa olmak, aşağıdan bakmak, yere yakın olmak insanın tüm yaşamını, düşünüşünü ve hayat kalitesini derinden etkiliyor.

Ben 14 yaşımdan sonra neredeyse hep aynı boyda (1.62) kaldım. Arkadaşlarım uzayıp boy attıkça benim aynı boyda kalıp onların yükselişlerini görmem ayrı bir acı veriyordu. Bu elbette arkadaşlarımın başarısını çekememek tarzında bir düşünce değil sadece “normal” olamamanın verdiği acıydı.

Kendimi bildim bileli “boy uzatma ameliyatı detayları” ‘fiyatları’ boy uzatma ameliyatı olanlar, yorumları’ vb. ile ilgili araştırmalar yapıp duyduğum en ufak şeyleri deniyordum. İnternette dolaşan ürünleri de denedikten sonra artık uzayamayacağımı, boyumu sadece ve sadece ameliyatla uzatacağımı fark ettim. Maddi durumum elvermediği için Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak atanmayı bekledim. ve ilk fırsatta gidip ameliyat oldum.

Ben normalde iğneden bile korkan biriyim fakat kısa hissetmek insana birçok şeyi göze aldırıyor.

ve o gün(8 Haziran 2015) cesaretlendirici denilen bir narkozu bana enjekte ettiler ve uykuya daldım. Holyfix cihazını taktıkları ameliyatım 2 saat sürdü. Uyandığımda narkozun etkisiyle oldukça keyifliydim. her hangi bir ağrım sızım yoktu. ve normal hayatımdan farklı olarak bacağımda bir cihaz vardı. Uzun zaman kendisiyle yaşayacağım, beraber uyuyacağım 12 çivili bir cihaz.

Cihaz her ne kadar kötü hissettirse de uzayacağımı bilmek ve artık eski kısa günlerimi geride bırakacak olacağımı bilmek ayrı bir mutluluk veriyordu. 2. gün walker kullanarak ayağa kalkabildim. Hastanede 5 gün kadar kaldım. Ağrılar arada bir ziyaretime geliyordu ama hastanede verdikleri serum ve iğneler ağrımı dindiriyordu. Hastaneden taburcu oldum ve Adanaya ailemin yanına uçakla gittim. Her gün uzatma yapıyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Benimle boyunu kıyaslayan bir kardeşim vardı. Normalde çok gıcık alırdım bu durumdan ama nasıl olsa uzayacağım diye aynanın karşısında kıyaslıyorduk. tabi benim uzatma değil kemik eğriliği ameliyatı olduğumu biliyorlardı. Uzatma olduğunu yalnızca bana refakat eden arkadaşım biliyordu. aradan 1 ay geçince kardeşim de boy kıyaslaması yapmaktan geri durdu 🙂

Günde 1 mm uzamak hiç az değil. Ama tabi herşey güllük gülistanlık değil. çoğu zaman ağrıdan uyuyamıyordum. zor gecelerim oluyordu. Yine de dayanılmaz ağrılar değildi ve ağrı kesicileri içtikçe rahatlıyordum.

Fizik Tedavi Yaparken

Ve ilk iki ay fizik tedaviye gittiğim için bacağımda çok aşırı bir gerginlik hissetmedim. 

6.1 cm’de uzatmayı doktor kontrolünde durdurdum. En önemli kısmı, ağrılı kısmı, zor kısmı geride bırakmıştım. Artık her geçen gün daha iyiye gidiyordum. 3. ayın sonunda desteksiz ilk adımlarımı atmaya balamıştım. O günü hiç unutamıyorum. Desteksiz yürümenin ne kadar keyifli olduğunu farketmiştim.

sonraki aylarım hep yeni oluşan kemiğin kaynamasını bekleyerek geçirdim. Açıkçası evde durmayı sevmediğim için stres yapıyordum ve bu da kemiğimin kaynamasını olumsuz etkiliyordu. Ve malesef sürecin başından itibaren kalsiyum D3 hapları kullanmam gerekirken ben çok sonradan başladım. E biraz da egzersizler konusunda tembellik yapınca kemiklerimin kaynaması epey uzun sürdü. Benim yöntemle boy uzatma ameliyatı olanlar ‘ın normal kaynama süresi 10 ay iken ben bir yılı aşkın bir süre cihazla yaşamak zorunda kaldım.

Hatta en son kemiğin kırılma riskini göze alıp cihazı doktor kontrolünde 1 ay erken çıkarma kararı aldım. Riskli ama doğru bir karar oldu benim için.

Şuan cihazım çıkalı 36 gün oldu. Cihaz çıktığı ilk günden itibaren hiçbir ağrım olmadı. Sadece riski göze alıp erken çıkardığım için bir süre walker sonra koltuk değneği kullandım. Şimdi ise desteksiz rahat yürüyebiliyorum. ama tedbir amaçlı bir tane değneği baston gibi kullanıyorum bazen.

Boy uzatma ameliyatı olanlar daha iyi anlar. Şükür ki Her şey geride kaldı. Terziye gidip eski pantolonlarımın boyunu uzattım. Yenilerini de aldım. Görev yerime gittiğimde arkadaşlarım değişimi farketti. Hele ki bir öğretmenin ağzı açık kaldı 🙂  5-6 gün önce gittiğim kuaför de uzadığımı fark etti.

ayrıca şunu fark ettim, uzadıktan sonra çevrenizdeki insanlar size daha küçülmüş görünüyor. sanki siz uzamamışsınız da onlar kısalmış gibi oluyor.

Tabii bu sonucu almak benim 1 yıldan fazlama mal oldu. çok ağrılar, acılar çektim, nice zorluklara katlandım. Mevlana’nın dediği gibi bütün güzel şeyler sabırdan sonra gelir.

Daha nice şeyler yaşadım fakat çok uzun yazmak yerine eğer sorularınız varsa yorum olarak sorarsanız elimden geldiğince, kalemim yazdığınca cevap vermeye çalışacağım..

Aşağıda kemik uzatma ameliyatı sürecim boyunca, hastanede ve hastane sonrasında ve de cihazım çıktıktan sonra çektiğim fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

256 Yorum

 • semih Senih
  16 Kasım 2020, 12:35

  Fiyatları ne kadar?

  • Admin
   16 Kasım 2020, 17:46

   merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Sermiyan Azadî
  13 Kasım 2020, 20:13

  Merhaba, boyum 1.70 ve erkeğim . Acaba boyumu en az 10 cm uzatabilir miyim ? Ve uzattıktan sonra eskisi gibi futbol oynayabilir miyim , çünkü iyi oyuncuyum ve her gün akşam halı sahadan sonra eve giderim .Ayrıca asker olmak istiyorum buna etkisi nedir ameliyatın ?

  • Admin
   14 Kasım 2020, 14:48

   merhabalar hayırlı günler
   tek ameliyat ile:
   minimum 6 cm
   ortalama 7 cm
   maksimum 8 cm uzatma sağlanabilir.

   ortalama 7 cm üzerinden size süreci anlatıyorum:

   Boy uzatma ameliyatı büyüme plakları kapanmış kişilere uygulanıyor. Ameliyatla kemiklerinize uzatma cihazı takılıyor. Ve kemiğiniz bu ameliyatta uzayabilecegi bir noktadan kesiliyor. Ameliyat sonrası cihaz yardımıyla kemikleriniz her gün 1 mm aralanıyor. Ve vücut da kendi özelliği gereği açılan boşluğu yeni kemik dokusuyla dolduruyor. Böylelikle günde 1 mm, 10 günde 1 cm, 70 günde 7 cm uzamış oluyorsunuz.

   2.5-4 aydan sonra uzatma cihazları çıkıyor.
   cihazlar çıktıktan sonra 2-5 hafta içinde günlük yaşama dönüş başlıyor.
   yürüyüp gezebiliyorsunuz.
   ağır sporlar içinse
   örneğin; Halter, dövüş sanatları, futbol vs 1-1.5 sene kadar beklemeniz gerekiyor ki yeni oluşan kemikleriniz iyice sertleşmiş olsun
   Asker polis ve pilotluk bu üç mesleği yapamıyorsunuz sağlık kısmında ameliyatı kabul etmiyorlar.

  • Mete celik
   25 Kasım 2020, 23:42

   Her isteyen olabiliyormu bozum cok kisa deil 178 cm yim 7-8 cm uzatma yapılabilirmi

   • Admin
    26 Kasım 2020, 13:55

    merhabalar hayırlı günler. estetik anlamda her boyda kişiye ameliyat yapılabilir. herkesin daha uzun olma nedeni farklı olabiliyor. 7-8 cm uzatma sağlanabilir.

 • Ezel kara
  8 Kasım 2020, 11:07

  Yaşım 28 boyum 158 tek ameliyat ile 10 cm uzama münkünmü ve fiyatlarız nedir acaba

  • Admin
   9 Kasım 2020, 13:30

   merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

   • Ömür Akın Yan
    18 Haziran 2021, 06:32

    Merhabalar iyi günler. Şu anda 17,5 yaşındayım 174 boyundayım, büyüme plaklarımın kapanmasına ortalama olarak 3 sene var o zamana kadar ameliyat için gerekli miktarı biriktirmeyi planlıyorum. Ameliyatın güncel fiyatlandırmasını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

    • Boy Ameliyatı - Admin
     22 Haziran 2021, 15:45

     Merhabalar;
     Boy uzatma ameliyatının ücreti ile ilgili size mail üzerinden dönüş yapıldı.

 • Azashiro
  6 Kasım 2020, 03:02

  merhabalar. belli bir süredir boy uzatma işi ile ilgileniyorum acaba 2020 güncel fiyat nedir? ayrıca 19 yaşındayım henüz plaklarım kapanmadığından hormon ilaçlarıyla uzamam ya da bu uzamaya destek vermem mümkün mü? boyum şu an 174cm 8 cm uzama ortalama ne kadar tutar?

  • Admin
   6 Kasım 2020, 11:58

   erkeklerde 21 yaşına kadar
   kızlarda 18 yaşına kadar büyüme epifiz plakları açık oluyor. kemik yaşı küçüklerde 1-2 yıl daha uzun sürebilir.
   bazılarında büyüme epifiz plakları erken yaşlarda kapanabiliyor ve gelişim duruyor.
   büyüme epifiz plakları açık iken ilaç hormon egzersiz ek besin takviyesi gibi şeyler ile uzama desteklenebiliyor.
   büyüme epifiz plakları kapandıktan sonra ilaç hormon eğzersiz vs gibi şeyler ile boy uzamaz. sadece ameliyat ile uzatılabilir.

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Hasan Öndarö
  4 Kasım 2020, 04:05

  Merhabalar 28 yaşındayım boyum 1.60. Uzun zamandır bu ameliyatı olmayı düşünüyorum fiyat ve ameliyat süreci hakkında bilgi verir misiniz?

  • Admin
   4 Kasım 2020, 10:42

   merhabalar ameliyat fiyatları ve süreci ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Sümeyye gedikli
  30 Ekim 2020, 20:39

  Fiyatı ne kadar

  • Admin
   31 Ekim 2020, 11:56

   merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Esila kose
  30 Ekim 2020, 09:51

  Lütfen 2020 için fiyat bikgisi verebilirmisiniz????

  • Admin
   30 Ekim 2020, 10:57

   merhabalar ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Tuğba buyran
  18 Ekim 2020, 17:35

  Fiyat öğrenebilir miyim benim tek bacağımda 6 santim kısalık var

  • Admin
   19 Ekim 2020, 10:13

   merhabalar hayırlı günler ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • elly melly
  18 Ekim 2020, 16:31

  Merhaba sakat kalma gibi bir durum var mı ya da daha kötü bir ihtimal

  • Admin
   19 Ekim 2020, 10:13

   merhabalar hayırlı günler.
   Her ameliyatta olduğu gibi uzatma ameliyatının da riskleri var. enfeksiyon riski var mesela bu riski minumuma indirmeniz için pansuman ve hijyeninize dikkat etmeniz gerekir. Hareket kısıtlılığı riski var bunun için de fizik tedavi egzersizlerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

 • alperen
  4 Ekim 2020, 15:14

  Merhaba 8-10 cm uzamak fiyat olarak ne kadar

  • Admin
   4 Ekim 2020, 16:19

   ameliyat fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

   • Kerem
    10 Ekim 2020, 16:59

    Yaklaşık 15 cm uzamak ne kadar olur iyileşme süreci ne kadar ayrıntılı bilgi paylaşabilirmisiniz ameliyat nerde hangi hastanede oluyor.

    • Admin
     10 Ekim 2020, 18:09

     merhabalar ameliyat süreci ve fiyatları ile ilgili mail adresiniz üzerinden size dönüş yapıldı.

 • Dilek
  11 Nisan 2020, 04:46

  Merbalar ben 22 yaşındayım ve boyum 1.45 doktora gittim ancak boy uzamamın durduğunu söyledi maximum ne kadar uzama oluyo 1.60’a kadar mümkün mü?

  • Psikolojik_Danışman
   12 Nisan 2020, 13:33

   Merhaba Dilek hanım
   evet kızlarda genelde 18 yaş civarında uzama duruyor. çoğu zaman daha erken de duruyor. ameliyat ile ise tek ameliyat sonrası 6-8 cm,iki ameliyat sonrası 12-15 cm uzama imkanı oluyor. fakat lütfen bu rakamların kişiye göre, esnekliğe ve kemik kaynama kalitesine göre değiştiğini unutmayın.

 • Mehmet
  8 Nisan 2020, 02:18

  Slm bende fiyat ve doktor tavsiyesi alabilirmiyim

 • Burcu
  7 Nisan 2020, 00:34

  Merhaba 22 yaşındayım ve brnde ameliyat düşünüyorum boyum 1.53 kaldi tahmini kac cm uzayabilirim acaba ?

 • Rabia
  6 Mart 2020, 01:20

  Nerede ve ne kadara yaptırdınız?

  • Psikolojik_Danışman
   9 Mart 2020, 16:11

   ben ameliyatımı Bakırköy’de Ethica İncirli hastanesinde olmuştum. tabii 5 sene oldu. ve bu ameliyatlar hastane bazlı değil de daha çok doktor bazlı yapıyor. yanii önce doktoru seçersiniz doktor da anlaşmalı olduğu hastanede uzatma ameliyatını gerçekleştirir. Fiyatı ise yazmayı isterdim fakat internet ortamında tedavi fiyatları paylaşmak konusunda kısıtlama var malesef. [email protected] mail adresime yazılan maillere ise bazen geç bazen erken -uygun vaktimde- dönüş sağlayabiliyorum.

 • Admin
  24 Şubat 2020, 10:29

  merhabalar Sevda hanım
  öncelikle geçmiş olsun. elinizde röntgenleriniz varsa bize gönderebilirsiniz kalça çıkığına bakar size detaylı bilgi verebiliriz.