40’Lı Yaşlarında Japon Hastamızın İki Boy Uzatma Serüveni

Bu yazı, 40’lı yaşlarındaki Japon hastamızın boy uzatma serüvenini anlatıyor. İlk boy uzatma operasyonunu 7 Mart 2022’de bizimle birlikte gerçekleştirdi. Her zaman daha uzun olma hayali olan hastamız, bir gün bacak uzatma ameliyatı olmayı kesinlikle istedi. 1.66 cm boyunda bir erkek olarak, sosyal hayatında ve iş yaşamında kendini çok da özgüvenli hissetmiyordu. Yaşı kaç olursa olsun, arzuladığı boyu elde etmek için bu boy uzatma yolculuğuna atılmaya karar verdi. Hastamız için 6-7 cm’lik bir uzama yeterli olmadığından, 3 Şubat 2023’te ikinci bacak uzatma ameliyatını da bizimle birlikte gerçekleştirdi.

Öncelikle, hastamız boy uzatma ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için hastane danışmanımızla iletişime geçti. Kendi ülkesinde boy uzatma ameliyatı yapılmadığı için araştırma yapmak zorunda kalan hastamız, Youtube kanalımızla karşılaştı. İlk olarak online danışma ile hasta temsilcimizle görüştü ve işlem hakkında detaylı bilgi aldı. İlk iletişim 2021 Ocak’ta gerçekleşti. Üçüncü kez, ameliyat tarihini rezerve etmek için Mart 2022’nin başında depozito ödemesi yapmaya karar verdi.

Hastamız, geçen Şubat ayında biletini aldı ve e-vize başvurusu yaptı, böylece buraya geldiğinde her şeyin hazır olması sağlandı. İstanbul Havalimanı’nda, hasta danışmanımız tarafından karşılandı. 12 saatlik bir uçuş olmasına rağmen, heyecandan dolayı yorgun hissetmiyordu. Havalimanındaki sıcak karşılama onu oldukça memnun etti.

japon hastanın başarı hikayesijapon hastanın başarı hikayesi

Ertesi gün, refakatçiyle birlikte VIP taşımacılıkla hastaneye getirildi ve tıbbi muayenesi yapıldı. Türkiye’ye gelmeden önce, doktorun incelemesi için bazı test sonuçlarını ve röntgen görüntülerini göndermişti ve hiçbir endişe verici durum görünmüyordu. Ancak, boy uzatma ameliyatı öncesinde kan testleri yapmak, anestezi uzmanıyla görüşmek ve röntgen çektirmek şarttır, bu yüzden hepsini önceden tamamladı. Tıbbi gereklilikleri yerine getirdikten sonra, doktorla yüz yüze bir danışma gerçekleştirdi ve işlemi, riskleri ve olası komplikasyonları detaylıca görüşmüş oldular.

Daha sonra, sunduğumuz hizmetlerden biri olan özel İstanbul turuna çıkarıldı. Nereden geldiğiniz önemli olmaksızın, İstanbul kendi kültürünüzden bir parça bulabileceğiniz bir şehir. Hastamız İstanbul turunu çok beğendi ve güzel bir anı olarak gelecekte anmak için birkaç fotoğraf çekmeyi unutmadı.

japon hastamızın İstanbul turuHastamızın boyu, Wannabetaller boy ölçerimizle ölçüldü ve fotoğraflandı. Ardından, ameliyat için hastaneye götürüldü. İlk olarak, hastamız hastaneye yatırıldı ve anestezi uzmanı onun operasyona uygun olduğunu onayladı.

Hastamız, tibia uzatma ameliyatına yüzde yüz hazırdı. Oldukça sakin bir hali vardı ve bekleme süresi boyunca gülümsemekteydi. Ayrıca, tibia uzatma ameliyatına girmeden önce esneklik kazanılmasına yardımcı olan egzersizler dosyasında gösterildiği gibi esneme ve egzersizler yapıyordu.

Ameliyat, herhangi bir komplikasyon olmadan sorunsuz bir şekilde geçti. Hastamız, tibia uzatma ameliyatından sonraki ilk birkaç gece en fazla ağrıyı hissetti. Daha sonraki süreçte, ağrı kesiciler ağrıyı hafifletti ve fizik tedavi, ayrıca ayak bileği çevresindeki ödemi azaltmada çok yardımcı oldu.

Beşinci gün taburcu edildi ve özel bir ambulansla oteline götürüldü. Bu hizmeti, hastaların rahat bir yolculuk yapabilmesini ve yanlarında bir sağlık personeli olmasını sağlamak için sunuyoruz.

Hastane danışmanı, taburcu olduğu gün bir ziyarette bulundu ve şirket adına küçük bir hediye ve hasta kiti sundu.

40’lı yaşlarındaki Japon hastamız, ilk uzatma sürecini tamamladı ve toplamda 6.3 cm uzama elde etti. Cihazın çıkarılma ameliyatından önce onunla kısa bir röportaj yaptık ve sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

 

 

japon hastamızın ilk ameliyat öncesi sonrasıİkinci boy uzatma ameliyatının nasıl geçtiğine dair bilgilere yazının devamında ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Japon Hastamızın İkinci Boy Uzatma Ameliyatı

40’lı yaşlarındaki Japon hastamız, 7 Haziran 2023’te ikinci boy uzatma ameliyat sürecini başarıyla tamamladı.

İkinci ameliyatı için hastamız 7 Mart 2022’de İstanbul’a geldi. Onu havaalanında karşıladık. İşlemine başlamadan önceki ikinci İstanbul turunun fotoğraflarını burada bulabilirsiniz.

Sağlık Turizmi Garanti Sigortası Hastamıza Çok Yardımcı Oldu

Japon hastamızın boy uzatma süreci

İkinci ameliyatı için hastamız, Sağlık Turizmi Garanti Sigortamızı almak istedi. Boy uzatma sürecinin ilk ayında hastamızda bir komplikasyon meydana geldi. Sol femurundaki proksimal kilitleme vidası bacağına uyum sağlayamadı. Sağ bacağı 3 cm uzarken, sol bacağı sadece 1,5 cm uzadı. Her hastamız için ayda iki kez bacaklarının röntgenini çekiyoruz, böylece olası komplikasyonlar erken tespit edilebiliyor. Hastamızın komplikasyonu, uzatma sürecinin 31. gününde tespit edildi. Vida, kemikle düzgün bir şekilde bağlanamadığı için kemik yeterince uzamadı. Doktor bunu fark ettiği anda müdahalede bulundu. Genel anestezi altında, hastanın sol bacağındaki proksimal kilitleme vidası ve çivi değiştirildi. Bir gün hastanede kaldı ve ertesi gün oteline döndü.

Japon hastamızın boy uzatma süreci

Komplikasyonu için hastamız 800 Euro harcadı. Sigortası sayesinde, komplikasyon için yapılan tüm harcamalar sigorta şirketi tarafından kendisine geri ödendi.

Hastamızla toplamda 6 ay geçirdiğimiz için veda töreni hem duygusal hem de güzeldi. Toplamda 6,5 cm boy uzaması elde etti. Hastamızın ilk ve ikinci uzuv uzatma ameliyatları sırasında yaşadığı ağrı hakkında whatsapp üzerinden yaptığımız sohbeti aşağıda görebilirsiniz.

Hastamızın kişisel görüşüne göre, femurdan uzatma işlemi, tibiadan uzatma işleminden daha ağrılıydı. Boy uzatma ameliyatı sırasında yaşanan ağrı hakkındaki makalemizi de okuyabilirsiniz.

Japon hastamızla olan whatsapp görüşmemiz

Japon Hastamızın Son Boyu

Hastamızın ikinci ameliyatından önceki boyu 172,3 cm’idi ve ameliyat sonrası boyu 178,8 cm oldu. İkinci ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğrafını yakında yükleyeceğiz.

Ona yeni boyuyla sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.