Kanadalı Hastamızın Başarıyla Geçen Boy Uzatma Süreci

Kanadalı Hastamızın Başarıyla Geçen Boy Uzatma Süreci

40’lı yaşlarında olan Kanadalı hastamızın boy uzatma ameliyatı süreci geçtiğimiz günlerde sağlıklı bir şekilde tamamlanmıştır. Öncelikle, boy uzatma ameliyatı için belirli bir yaş aralığı vardır. Ancak yapılan testlerle beraber hastanın kasları, tendonları ve kemiğinin yeterince güçlü olduğuna karar verilirse hasta yine de ameliyat olabilir ve Kanadalı hastamız da bu durumun kanıtıdır. Hastanın yaşı, vücudu sağlıklı olduğu için ameliyatı geçirmesine engel olmamıştır.

Aynı şekilde yaşı küçük hastalarımız içinse bu ameliyatı olabilmeleri için en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir ve büyüme plaklarının kapanmış olması zorunluluğu vardır yani hastanın büyüme evresi tamamen bitmiş olmalıdır. Şimdi, Kanadalı hastamızın sürecine dair detaylardan bahsedelim.

Hastamızın Ameliyat Öncesi Süreci

Kanadalı Hastamızın Başarıyla Geçen Boy Uzatma Süreci

Hastamız ameliyat öncesi egzersizlerini düzenli olarak yaptığı için kasları ve diğer yumuşak dokuları esnekti, bu da sürecini rahat bir şekilde geçirmesine yardımcı oldu. Yumuşak dokular esnek olduğundan dolayı hastamız fazla ağrı hissetmemiştir, bu da ameliyat öncesi egzersizlerin önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Ameliyat öncesi egzersizleri içeren pdf’i hasta temsilcimizden isteyebilirsiniz.

Bu görüntü hastamızın ameliyat öncesinde çıktığı İstanbul turumuzdan.

Kanadalı hastamız ilk başta ameliyatını olmadan önce 2 ameliyat olmayı düşünüyordu, ancak tek ameliyatla 8 cm üzerinde bir uzama elde etmesiyle beraber yeni boyu 175 cm olmuştur ve bu ortalama bir boy olduğu için şuanlık 2. Ameliyatı olmayı düşünmüyor.

 

 

 

Kanadalı Hastamızın Uzama Sürecinde Yaşadıkları

Hastamız 80-85 günlük süreçte tam olarak 8.4 cm uzamıştır. Hastamız, sürecini gayet sorunsuz bir şekilde geçirmiştir ve süreç boyunca hiçbir komplikasyon yaşamamıştır. Günlük uzama miktarı 1 mm olarak ilerlemiştir ve doktorun uzama önerilerine tamamen uymuştur.

Femurdan Kombine(LON) boy uzatma ameliyatı olan hastamızın kemik kaynama süreci de normal hızda gerçekleşmiştir.

Uzama sürecinde hastaların gördüğü fizik tedavi, tıpkı ameliyat öncesi yapılan hareketler gibi hastanın normal hayata dönmesini kolaylaştırmaktadır. Uzman fizyoterapistlerimiz özellikle boy uzatma ameliyatı geçirmiş hastalara özel bir program oluşturarak kaslarının rahatlamasına yardımcı olur. Precice olan hastalarımız ayrıca talep ederlerse Uzman Fizyoterapistlerimizle beraber Hidroterapi de görebilmektedirler.

Boy Uzatma Ameliyatı Sonrası Hastanın Yara İzi

Boy Uzatma Ameliyatı Yara İzi
Boy Uzatma Ameliyatı Yara İzi

LON(Kombine) yöntemiyle ameliyat olmuş hastalarımızın cihaz çıkarma ameliyatından sonra karşılaşabildikleri durumlardan biri fiksatörden dolayı oluşan yara izidir.

Hastamızın cihaz çıkartma ameliyatından sonraki bacağında kalan yara izleri bu şekildedir. Hastamız dilerse sunduğumuz ek hizmetlerden biri olan Fraksiyonel Lazer Tedavisiyle bu yara izlerinden %99 oranında kurtulabilir.

 

 

 

Hastamızın Boy Uzatma Ameliyatı Sonrası Boyu

Boy Uzatma Ameliyatı Öncesi Sonrası
Boy Uzatma Ameliyatı Öncesi Sonrası

Kanadalı hastamızın önceki boyu 167 cm iken yeni boyu 175 cm olmuştur, aşağıda hastamızın boy cetveli önünde çekilmiş fotoğrafını görebilirsiniz. Kendisine yeni boyuyla sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.