İki Boy Uzatma Ameliyatı Geçiren Japon Hastamızın Boy Uzatma Yolculuğu

20’li yaşlarının sonunda olan Japon hastamızın İstanbul’a adım atmasıyla beraber bizimle olan sürecine de bir yuva sıcaklığında başlamış bulundu. Oteline ameliyat olacağı tarihten birkaç gün önce yerleşerek öncelikle hastalarımıza özel sunduğumuz hizmetlerimizden biri olan İstanbul turuna çıktı ve tarihi güzelliklerle dolu şehrimizi, boğazın nefis manzarası eşliğinde gezindi.

 

 

 

 

 

Daha sonra doktorumuzla ilk görüşmesi ve muayenesini yapmak için hastaneye geçildi. Hem medikal testler, kan testleri, fiziksel muayene ve ardından bacak röntgeni çekilerek uzama sürecinin ve ameliyatla uzama miktarının ne kadar olacağının doktorla görüşmesini yaptı.

İlk Ameliyat Süreci ve Sonrası

Hastamızın ilk ameliyatına girmeden önceki başlangıç boyu 165 cm idi. Ameliyat öncesinde boy cetvelimiz önünde çekilmiş resmini görebilirsiniz. 1 Kasım 2022 tarihinde başarılı bir şekilde ilk boy uzatma ameliyatı Doç. Dr. Yunus Öç tarafından gerçekleştirilmiş bulundu. Hastamız Kombine (LON) yöntemiyle boy uzatma ameliyatı olmayı tercih etmiştir.

İlk ameliyatından sonraki süreçte ağrı oranı düşüktü. İlk cihaz çıkartma ameliyatını 27 Aralık 2022’de gerçekleştirdi ve ilk ameliyatının sonunda toplamda femurdan 5.5 cm uzamış oldu. Doktorla yaptığı görüşme sonrasında hastamız 2. Ameliyatını da tibiadan olmaya karar verdi.

 

 

 

 

İkinci Ameliyat Süreci ve Sonrası

Ameliyatını 19 Ocak 2023’te geçiren hastamızın bu süreçte boyu 5.5 cm uzadı ve toplamda 176,5 cm ile sürecini tamamladı. 2. Ameliyat sonrasında hastamız daha fazla ağrı yaşadığını belirtti ve bir miktar uyku problemi yaşadı ancak daha sonra ağrı kesici miktarları ve fizik tedavi şekli belirlenerek bu sorun düzeltilmiş oldu. Hastamızın vücut proporsiyonu çok düzgün bir şekilde toplamda 11,5 cm uzaması tamamlanmış oldu.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.