8.5cm Uzayan Türk Hastamızın Boy Uzatma Serüveni

Bu yazı, 28 yaşındaki Mehmet Bey’in boy uzatma yolculuğunu anlatıyor. Normalde Türkiye’nin başkenti Ankara’da yaşayan hastamız, aslında boy uzatma ile ilgili 15 yıldır araştırma yapıyormuş; araştırma yaparken Youtube’da Jack’in videosunu görmüş ve onunla iletişime geçmiş; ona aklındaki soruları sormuş ve ayrıntılı cevaplar almış. Aldığı cevaplar kendisini tatmin etmiş ve 22 Ekim 2022 tarihinde hasta temsilcimiz Tuğçe ile (+90 505 091 6609) iletişime geçti. Sürece başlamadan önce hastamızın son durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Mehmet Bey’in Son Boyu

Hastamızın ameliyattan önceki boyu 173,5cm ve ameliyat sonrası boyu 182cm. Yani sağlık bir şekilde 8.5cm uzama gerçekleştirdi.

Hastamıza yeni boyu ile güzel anılar biriktireceği mutlu ve sağlıklı bir yaşam dileriz. Kendisi önümüzdeki yıl alt bacaktan (tibia) 2. uzatma ameliyatı için tekrar bizimle olacak. Yeni serüven için sabırsızlanıyoruz. Şimdi sürecine geçelim.

Mehmet Bey, doktorumuz ile bizzat görüştü ve muayenesinde sürece dair ayrıntılı bilgi aldı. Hastamız bu görüşmeyi şöyle anlatıyor:

“Muayenehanesine gittim ve doktor ameliyat sürecini anlatıp tüm sorularıma oldukça detaylı cevap verdi. Olası komplikasyonlar hakkında beni bilgilendirdi ve fazla kiloların bu ameliyat için ne kadar kötü olduğunu vurguladı. Doktorların bunu meslektaşlarına açıkladığı gibi hastalarına da açıklamasını seviyorum. Pek çok doktor, hastalarının zaten ayrıntıları anlayamayacağını düşünerek uğraşmak istemiyor ki bu çok yanlış.”

173.5cm boyundaki hastamız ameliyat öncesi korona virüse de yakalanmıştı, bunun ameliyatı etkilemediğini öğrenince 22 Kasım 2022’de üst bacaktan (femur) Kombine-LON ameliyatına alındı. Anesteziden uyandığında korkunç bir acı hissettiğini ancak bu acının 20 dakika sürdüğünü söyledi. Ameliyattan sonra saat 15.00’te hastamızın röntgeni çekildi ve doktorumuz ameliyatın başarılı geçtiğini, yaklaşık 3 saat sürdüğünü ve bacaklarını fazla hareket ettirmemesi gerektiğini söyledi. Ardından Mehmet Bey’e yapabileceği ayak egzersizlerini gösterdi ve bunun kan dolaşımı için önemini anlattı.

Mehmet Bey’in X-RAY görüntüleri

Hastamız hastanede istirahat ederken birkaç saat sonra abisi Londra’dan gelmiş ve hastanemizin çok lüks olduğunu söyleyerek çok beğenmiş. Hastanenin Londra’daki hastanelerden daha iyi göründüğünü belirtmiş.

Ameliyattan sonra 5. gün hastaneden taburcu olan Mehmet Bey, rehabilitasyon için otele gitti. Hastamız uzama süreci boyunca şiddetli ağrılar hissetmediğini belirtiyor, bunun sebebini;

 • Harika bir cerrahi teknik
 • Haftada 5 gün fizik tedavi programı (Fizik tedavi sırasında ağrısı olduğunu belirtiyor)
 • Gün boyu bacaklarını esnetmek
 • Yüksek kalorili, proteinli bir beslenmeyi takip etmek, zengin beslenme ve D3, balık yağı ve multivitamin gibi takviyelerin alınması olarak tanımlıyor.

Hastamız otelde kaldığı süre boyunca hiçbir hastada enfeksiyon vakası da görmediğini de belirtti.

PS5 oynamak için ekibimizin kendisine 5G bağlantılı WIFI aldığını ve bunun için ücret talep edilmediğini söyleyen hastamız, Amerikalı bir hasta için Nijerya restoranı bile bulunduğundan bahsediyor. ?

9 Şubat 2023 tarihinde Mehmet Bey cihaz çıkarma ameliyatını gerçekleştirdi ve anestezi sonrası 30 dakika boyunca ağrı hissettiğini ifade etti. Ancak sonrasında hastamız ağrının geçtiğini de ekliyor.

Mehmet Bey cihaz çıkarıldıktan sonraki gün yürüyebildi ve doktorumuz ile yaptığı görüşmede +8.5 cm uzadığını öğrenip bunun hedeflerinden de fazla olduğunu belirtiyor.

Hastamız, süreç boyunca şiddetli ağrılar hissetmemeniz için ameliyat öncesi esneme hareketleri yapmanın çok önemli olduğunu söylüyor.

Hastamızın cihazın çıkarılması operasyonundan üç ay sonra, 8 Mayıs 2023’te kaydedilen görüntüleri

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  2 Yorum

  • Aydın Turaman
   1 Ekim 2023, 04:00

   Başarılarinizin devamı dilerim. Ben de bu opersayonu olmak istiyorum.

   • Boy Ameliyatı
    2 Ekim 2023, 12:51

    çok teşekkür ederiz.:)

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.