58 Yaşında Hastamızın Femur Boy Uzatma Ameliyatı

58 yaşında, güler yüzlü, pozitif enerjili ve ameliyat için çok istekli olan hastamız bizimle ilk iletişime 07.11.2021 tarihinde sosyal medya ve whatsapp aracılığı ile geçti. Hastamız ile yakından ilgilenen hasta temsilcimiz, boy uzatma tedavi yöntemleri ve süreç hakkında genel bilgilendirmeleri yaptıktan sonra telefon ile daha detaylı bir görüşme gerçekleştirdiler. Bunun üzerine hastamız bir an önce doktorumuzla tanışmak istedi.

Hastamızın çocukluk yıllarından beri hayaliydi boyunu uzatmak. Boyunun kısalığı yüzünden her geçen gün psikolojisinin bozulduğunu, kendine güveninin azaldığını ve bu yüzden toplumda sorunlar yaşadığını söyleyen hastamız özellikle askerlik yıllarından itibaren uzuv uzatma ameliyatı yöntemlerini araştırmaya başlamıştı. İş dünyasında özelikle erkekler için boy kriterinin de en az zeka kadar önemli olduğuna inanan hastamız birçok hastane ve doktorla görüşmüş, tedavi yöntemlerini araştırmış ve sosyal ve ekonomik şartları uygun olduğu ilk fırsatta boy uzatma ameliyatı olmaya yıllar öncesinden karar vermişti.

Aynı hafta içerisinde, ameliyat olan hastalarımız ile konuşmak ve doktorumuzla tanışmak üzere hastamızı otelimize davet ettik. Otelimizde diğer hastalarla konuşan ve doktorumuz ile tanışan hastamız, ameliyat için çok istekli olduğunu ve bir an önce gerekenlerin yapılmasını istediğini söyledi. Ertesi gün, hastamızın tahlillerine başlandı. Ancak sonuçlar istediğimiz gibi gitmedi. Maalesef hastamızda ‘kemik erimesi’ başlangıcı olduğu ortaya çıktı ve yaş kriteri de göz önüne alındığında boy uzatma ameliyatının riskli olabileceği düşünüldü. Çünkü genç yaştaki insanlarda kemikler daha kısa sürede kaynayabiliyorken yaş ilerledikçe kemik yapılarının değişmesi nedeniyle bu süreç çok daha uzayabilmekte ve riskler artabilmekteydi. Bu riskleri göz ününde bulunduran doktorumuz, hastamızın ameliyat tarihini biraz ötelemeye ve öncelikle hastamızın kemiklerinin güçlenmesi için bir tedaviye başlamanın daha doğru olacağına karar verdi. Vitaminler ve ilaç takviyeleri ile 3 aylık bir tedavi sürecine başlandı.

“Bana İstanbul’u mu verseniz, boyumu mu uzatsanız? diye sorsanız düşünmeden boyumu uzatın,” derdim diyen hastamız, 3 aylık sürecin ardından özel bir durum için İzmir’e gitmeye karar vermişken hayat karşısına muhteşem bir fırsat çıkarmıştı. Hayatta bazen negatif gibi gördüğümüz, yaşadığımız olaylar karşımıza bambaşka fırsatları çıkaracak pozitif bir olaya sebep olabilmektedir. İşte hastamız için de böyle olmuştu. İzmir’deki kiracının evden çıkmaması üzerine gidemeyen hastamız ne yapacağını düşünürken beklediği fırsat doğmuştu. İki gün sonra hasta temsilcimiz arayarak ona belki de hayatının en güzel haberini vermişti. Hastamızın sonuçlarını tekrar inceleyen doktorumuz 3 aylık kemik tedavisinin yeterli olduğunu ve hemen ameliyatının yapılabileceğini söylemişti.

 

 

 

Ve beklenen gün gelmişti. Bizlere güvendiğini ve sonucun istediği gibi olacağına şüphesiz inandığını söyleyerek heyecanla bekleyen hastamız, 5 Nisan sabahı ‘Kombine Yöntem’ (videosu için tıklayın) ile Femur Boy Uzatma ameliyatına alındı. Beklenildiği gibi başarılı geçen ameliyatın ardından hastamız 2.5 hafta boyunca hastalarımızı konaklattığımız otelde konakladı. Bu süreçte röntgeni çekildi ve düzenli sağlık kontrolleri yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yakından takip edilen 58 yaşındaki hastamızın çekilen röntgenleri ve yapılan sağlık kontrolleriyle beraber her şey yolunda gitmiştir ve durumu çok iyidir.

Hastamızdan 1.2 cm uzama miktarına ulaştığında alınan X-ray görüntüleri:

Doktorumuz ve sağlık çalışanlarımızın yanında hasta temsilcimiz de bu süreci yakından takip ederek hastamız ile özenle ilgilendi. Haftanın beş günü fizik tedavi almakla beraber düzenli egzersiz (Egzersiz görüntüleri için tıklayın) yapmaya ve pansuman değişimine devam etmekle beraber hastamız otelimizden ayrılmıştı ve uzama sürecine evinde devam etmiştir. Hastamız, kendi rızasıyla birlikte son olarak toplamda 5 cm uzamış olup, 31 Mayıs’ta cihaz çıkartma ameliyatına alınmıştır. Ambulans ile evinden alınan hastamız kemik kaynamasını hızlandırmak için ayrıca kök hücre ameliyatı da olmuştur. Düzenli olarak egzersizlerine devam eden 58 yaşında ki hastamız 1.70 olan yeni boyu ile hayallerine kavuşmuş; sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlamıştır.

58 yaşındaki hastamızın ameliyat süreciHastamızın kemik kaynaması da tamamlanmış olup bu da son röntgen sonucudur. Hayallerinin peşinden koşan, enerjisini hiçbir zaman kaybetmeyen ve en önemlisi hayata pozitif pencereden bakabilen hastamız, bu süreçte bizleri tercih ettiği ve biz de onun güvenini boşa çıkarmadığımız için çok mutluyuz. Kendisine bize olan güveninden dolayı teşekkür eder, ailemizde olduğu için mutluluk duyarız.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.