Uzun Boylu Görünmenin Yolları?

Uzun Boylu Görünmenin Yolları Nelerdir?  sorusu Türkiyede  çok merak edilen sorulardan birisi. Boy uzunluğu kişinin özgüvenini etkileyen ciddi bir etkendir. Uzun boylu olmak isteyen kişiler için fiziksel anlamda pek fazla seçenek yoktur ne yazık ki. (Boy Uzatma Ameliyatları hariç) Ancak bazı hilelere başvurarak bu sorundan biraz da olsa kurtulabilirler. Uzun boylu olma ile ilgili olan sorunlar ergenlik döneminde başlar. Çünkü bu dönemlerde insan vücudu gelişme gösterir ve bu gelişme belirli bir dönem devam ederek durma noktasına gelir. Uzun boylu olma problemini ciddi anlamda sorun haline getirip güvensizlik problemi yaşayan kişilerin varlığını düşünürsek kendinize güvenmenizin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

Uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile olduğunuzdan daha uzun boylu görünebilirsiniz.

Peki Uzun Boylu Görünmenin Yolları Nelerdir?

 • İlk olarak yapmanız gereken vücudunuza uygun, doğru kıyafetleri seçmektir. Çünkü kıyafet seçimi boy problemini ciddi oranda fark edilebilir duruma getirmektedir. Kıyafetlerinizin renk ve desen seçimlerini önemsemelisiniz. Örneğin yatay çizgilere sahip kıyafetler sizi hem daha kilolu hem de daha kısa gösterir. Ancak dik çizgiler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Ayrıca bacak boyunuzu daha uzun göstererek de boy illüzyonuna sahip olabilirsiniz. Giyeceğiniz yüksek belli kıyafetler bu konuda kurtarıcınız olacaktır.
 • Kıyafetlerinizde kemer kullanmamaya özen gösterin. Kemer kullanırsanız vücudunuz sanki iki kısım olmuş gibi görünecek ve bu da sizin olduğunuzdan kısa görünmenize neden olacaktır.
 • Kıyafetlerinizin yapıldığı kumaş türünü de önemsemelisiniz. Kalın kumaşlı giysiler kısa görünmenize yol açar. Bu nedenle pamuklu ya da keten kumaşlardan üretilmiş olanları seçebilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizde çok renkli olanları seçmeyin. Özellikle tek renkli olan giysileri seçmelisiniz. Tek renkli kıyafetler daha uzun boylu görünmenizi sağlayacaktır.
 • Ayakkabı seçimi önemlidir. Bu nedenle topuklu ayakkabılar oldukça fazla tercih edilirler. Siz de topuklu ayakkabı giyerek boy probleminizi hafifletebilir, daha uzun görünebilirsiniz. Ancak ayakkabınızın bilek kısmından bağlanan modellerden olması sizi kısa gösterir buna dikkat edin. Ayakkabının ten renginde olması da sizi uzun boylu gösterir.
 • Pantolon giymeyi tercih ediyorsanız doğru pantolon seçimi daha uzun görünebilirsiniz. Dar olan pantolonlar uzun görünmenize yardımcı olabilir. Geniş paçalı pantolonları ancak topuklu ayakkabı giyecekseniz tercih etmelisiniz.
 • Kıyafetleriniz arasında ceketler varsa kısa ceket giymemelisiniz. Daha kısa görünmek istemiyorsanız diz altına kadar uzayan uzun ceketler seçmeniz sizi uzun boylu gösterebilir.
 • Boyun kısmını açıkta bırakan V yakalı olarak tanımlanan kazaklar, bluzlar gibi kıyafetler seçmelisiniz. Bunlar sizi uzun boylu gösterecektir.

Olduğunuzdan daha uzun boylu görünmek sadece doğru kıyafet seçimi ile olmaz aynı zamanda dik durmanız gerekir. Dik durabilmek için plates yapabilirsiniz. Plates ile dik durmayı öğrendiğiniz zaman 2 santimetre kadar uzamak gibi bir şansınız var. Fazla kilolu bir yapınız varsa fazla kilolardan kurtulmalısınız. Ama ideal kilonuzun altına düşmemelisiniz. Bu durumda güçsüz görünürsünüz ve doğru kıyafet seçiminde zorlanırsınız.

Boy uzatma ile ilgili daha bilgi için Boy Nasıl Uzar?  İnsanlar Neden Boy Uzatmak İster? , Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi,  makalelerimizi okuyabilirsiniz okuyabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.