Kök Hücre Tedavisinin 9 Avantajı

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisinin 9 avantajı hakkında bilgi vermeden önce kök hücrenin ne olduğuna bakalım. Kök hücreler, işlevsel hücrelerin oluşmasında rol oynayan, kişiye özel insan hücreleridir. Kök hücreler “ana hücreler” olarak da bilinirler çünkü “yavru hücreler” ana hücreler sayesinde ortaya çıkar. Bu yavru hücreler yeni kök hücrelere veya özelleşmiş hücrelere dönüşme potansiyeli taşımaktadır. Kemik hücreleri, kalp kası hücreleri, vücut kası hücreleri, beyin hücreleri ve kan hücreleri özelleşmiş hücrelere örnektir. 

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Türkiye’de Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları

Kök hücre tedavisi ve faydaları hakkında hazırladığımız bu yazımızda ayrıca; kök hücrenin faydaları ve kök hücre kullanım alanları ile boy uzatma ameliyatında kök hücre tedavisi ve faydaları hakkında birçok bilgiye açıklamaları ile ulaşabilirsiniz.  

Kök Hücre Tedavisi Başarı Oranı

Bilim insanları kök hücreleri laboratuvar ortamında kültürler ve sinir, kan veya kas hücreleri gibi belirli hücre türlerinde uzmanlaşmaları için manipüle etmektedir. Örneğin kalp hastalığı olan bir kişiye kök hücreler implante edilebilmektedir. Böyle bir durumda kök hücreler uzman tarafından kalp kasına enjekte edilir. Bu yöntem, hızlı ve kolaydır ve ayakta tedavi prosedürü uygulanır.  

Yani kök hücreler özelleşmiştir ve kalp kası, beyin hücreleri veya kan hücreleri gibi daha spesifik rollerde oynar. Araştırmacılar tarafından çok sayıda kök hücre kaynağı keşfedilmiştir. 

Kök Hücre Çeşitleri

Kök hücrelerin dört ana kaynağı vardır; Embriyonik dokular, fetal dokular, yetişkin dokular ve indüklenmiş pluripotent kök hücrelere dönüşmek üzere biyolojik olarak değiştirilmiş çeşitlendirilmiş somatik hücreler.

Embriyonik Kök Hücreler

Embriyonik kök hücreler 3-5 günlük embriyolardan elde edilir. Bu aşamadaki bir embriyoyu tanımlamak için “Blastosist” terimi kullanılır ve bu yaklaşık 150 tane hücreyi temsil eder. Bu hücreler “pluripotent”tir, yani daha fazla kök hücreye bölünebilir veya vücudumuzdaki herhangi bir hücre türüne dönüşebilirler. Uygulanabilirlikleri sayesinde embriyonik hücreler hastalıklı organ ve dokuları onarabilmekte veya yenileyebilmektedir.  

Yetişkin Kök Hücreler 

Yağ ve kemik iliği gibi yetişkin dokularının çoğunda eser miktarda bu kök hücrelerden bulunur. Bu hücreler, embriyonik hücrelere kıyasla, çeşitli vücut hücrelerine yol açma konusunda daha sınırlı bir yeteneğe sahiptir ancak boy uzatma ameliyatı sürecinde hastalar için hızlı bir iyileşme süreci sağlamaktadır. Kemiğin daha hızlı yenilenmesini sağlayan kök hücre tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin. 

Kök Hücre ile Ağrı Tedavisi 

Kök hücre ile ağrı tedavisi için kök hücre kullanımı hızlı, güvenli, etkili ve uzun ömürlü sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Boy uzatma ameliyatı sırasında veya sonrasında hızlı iyileşme için kullanılabilen bu yöntem minimal, cerrahi olmayan bir yöntem olduğundan, komplikasyon veya yan etki riski yok denecek kadar azdır. İyileşme süreci vücudunuzun doğal iyileşme sürecidir. 

Kök Hücre ile Ağrı Tedavisi

Boy Uzatma Ameliyatında Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisinde yaş sınırı var mı?

Kök hücre tedavisinde yaş sınırı yoktur ve kök hücre tedavisi özellikle 5 cm ve üstünde uzamak isteyen hastalarımıza önerilmektedir.  

Özellikle cihaz çıkarma işlemi sırasında zaten uyutulacak olan hastalarımıza kök hücre tedavisini önermekteyiz. Precice yöntemini kullanacak hastalarımıza ise anestezi sonrası 1 saat içinde veya aynı gün taburcu olma seçeneği sunuyoruz.

Kök hücre tedavisi fiyatı ve boy uzatma ameliyatı fiyatı hakkında aklınızdaki tüm sorular için Boy Uzatma Ekibi ile iletişime geçin!

En İyi Kök Hücre Tedavisi

Prosedür hakkında aklınızda soru işareti kalmaması için her şeyi ayrıntıları ile açıklamaya çalıştık.  

Kök Hücre Tedavisi: Modern Tıbbın Geleceği

Kök hücre tedavisi, geleneksel tıbbi prosedürlerini daha yenilikçi ve modern uygulamalara dönüştürme potansiyeline sahip bir rejeneratif tıp türüdür. Bu tedavi, travma, yaralanma veya hastalık geçiren bireylere rahatlama ve tedavi sağlamak için kök hücrelerin rejeneratif gücünü kullanır. 

Kök hücrelerin rejeneratif tıpta kullanımı nispeten yeni bir teknolojidir. Farklı hücre tipleri üreterek, kök hücre tedavileri çeşitli hastalıkların tedavisi için umut verici sonuçlar ortaya koymuştur. Bu sebeple birçok bilim insanı kök hücre araştırmalarını “modern tıbbın geleceği” olarak görmektedir. 

Kök hücreler, ağrı yönetimi ve diğer tıbbi durumlara yardımcı olabilecek belirli hücre türlerine farklılaşma yeteneğine sahiptir. Küçük bir yanıktan hayatı tehdit eden bir yaralanmaya kadar, kök hücrelerin kullanımı son derece faydalı olabilir. Kök hücre tedavisinin başarı oranı çok yüksektir ve prosedür çok kolaydır.

Kök Hücre Tedavisinin Faydaları

Kök hücreler vücudun iyileşme sürecine yardımcı olan doğal büyüme faktörleri içerir. Ayrıca, ağrı kesici kullanmadan hastalık veya yaralanmanın neden olduğu ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur ve kök hücre tedavisinin avantajları oldukça fazladır. 

Kök hücrelerin rejeneratif tıpta kullanımı, kök hücre ile ağrı tedavisi ve diğer tıbbi prosedürlerde sayısız fayda sağlar. İşte kök hücre tedavisinin avantajları

1. Ağrıyı Etkili Bir Şekilde Azaltır 

Ağrı tedavisinde kök hücrelerin kullanımı ağrının hafifletilmesini sağlarken aynı zamanda ağrıyla ilişkili enflamasyonu da azaltır. Amaç, etkili bir ağrı kesici sağlarken etkilenen bölgeyi onarmak ve yenilemektir. 

2. Kök Hücre Tedavisi İyileşme Hızı 

Tipik bir cerrahi veya tıbbi prosedürde zamanın çoğunu tedaviden ziyade iyileşme dönemi alır. Kök hücreler kullanıldığında iyileşme süresi kısalır. Amaç, hastaların mümkün olan en kısa sürede normal yaşamlarına dönmelerine yardımcı olmaktır. 

3. Kök Hücre Tedavisi Güvenlidir

Kök hücre tedavisi, hasarlı dokuları, sinirleri, kıkırdakları ve kasları onarmaya ve gençleştirmeye yardımcı olan son teknoloji ürünü bir tıbbi yeniliktir. Kök hücre tedavisi anında rahatlama sağlarken, aynı zamanda güvenli ve etkili sonuçlar sağlar. 

4. İşlevselliği, Hareket Aralığını ve Esnekliği Geliştirir 

Hastalar prosedürlerden sonra normal rutinlerine, hayatlarına hızla geri dönmek isterler. Kök hücre tedavisi hızlı bir iyileşme sağlarken, aynı zamanda yaralı eklemin, kasın veya vücudun bir kısmının işlevselliğini, hareket aralığını ve esnekliğini de geliştirir. Kök hücre tedavisinin muhteşem faydalarından biri, hastaların yaralı vücut parçalarının yaralanma öncesi durumuna geri gelmesinde yardımcı olabilmesidir.  

5. Tüm Tıbbi Durumlar İçin Kök Hücre Tedavisi Kullanılabilir 

Kök hücre tedavisi, dejeneratif eklemlerin yanı sıra hasarlı doku, bağlar veya sinirleri onarmak, değiştirmek veya gençleştirmek için ağrı iyileştirme prosedürlerinde kullanılır. 

Öte yandan kök hücre tedavileri kardiyovasküler hastalık, nörodejeneratif hastalık, diyabet ve diğer otoimmün hastalıklar gibi diğer tıbbi durumların tedavisinde de kullanılmaktadır. 

6. Yaralanmalar İçin Kök Hücre Tedavisi  

Bazı yaralanmalar kalıcı doku hasarına yol açabilir. Sporda, işte veya otomobil kazalarında ciddi yaralanmalar yaşayan hastalar sıklıkla dayanılmaz ağrılar ve eski hayatlarına dönmede hayal kırıklığı yaşarlar. Hasarlı doku, kök hücrelerin kullanımıyla kademeli olarak yeniden büyüyebilir ve ağrının giderilmesini sağlarken tıpkı boy uzatma ameliyatında olduğu gibi normal hayata geri dönüşü hızlandırır.

7. Sinir Hasarı ve Kök Hücre Tedavisi

Sinir hasarına neden olabilecek, vücudun hareketliliğini ve işlevselliğini etkileyebilecek cerrahi prosedürler vardır. Kök hücre tedavilerinde sinir hasarı riski düşüktür. Kök hücre doğrudan etkilenen bölgeye verilir ve yakındaki sinirlere zarar verme riski azalır. 

8. Genel Anestezi Gerektirmez  

Kök hücre üretimi için kemik iliği toplamak üzere iliak krest kullanılırken, tedavi minimal invazivdir ve cerrahi değildir. Sonuç olarak, genel anestezi gerektirmez veya boy uzatma ameliyatı olduğunuzda zaten anestezi alınmışken uygulanabilir. 

9. Vücudun Reddetme Riski Çok Düşüktür 

Boy uzatma ameliyatında kök hücre tedavisi doğrudan hastanın vücudundan elde edilen biyolojik materyaller kullanılır. Sonuç olarak, vücudun reddetme veya komplikasyon olasılığı çok azdır. 

Kök hücre tedavisi ayakta uygulanan bir prosedürdür ve ayrıca genel anestezi altındayken boy uzatma ameliyatı olacaksanız doktorunuz kök hücre tedavisi de bu anestezi sırasında uygulayabilir. 

Birçok kişi kök hücre tedavisinin maliyeti hakkında “buna değer” şeklinde düşünmektedir. Boy uzatma ameliyatı maliyeti ve kök hücre tedavisi maliyeti hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Türkiye hem uzmanların bilgisi ve becerisi, hem de maliyet uygunluğu açısından sağlık alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Dünyanın en iyi kök hücre tedavisi uygulamalarının yapıldığı Türkiye ve Boy Uzatma Ekibi, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Uluslar arası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sayesinde uluslar arası sağlık turizmi kapsamında faaliyet gösteren ilk resmi aracı kurum statüsündedir!

    Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir