Kısa Boylu Olmanın Çilesini Çekenler

Kısa Boylu Olmanın Çilesini Çekenler ‘in uzun boylu olmanın büyük avantaj, kısa boylu olmanın da amansız bir takıntıya dönüştüğü günümüzde her birimizin daha uzun boylu olmak için kendince geçerli nedenler var.

Kısa boylu olmanın çilesini çekenler yapılan birçok araştırma daha uzun boylu olmanın sosyal hayatta daha fazla itibar getirdiğini, işe alımlarda avantaj sağladığını-ki birçok mesleğin boy şartı dahi var-, karşı cinsle olan ilişkilerde daha fazla etkileme olanağı tanıdığını ve liderlikte daha çok karizma kazandırdığını vb. söylüyor.

Kısa boylu olmak ise biraz da televizyon ve sosyal medyanın da etkisiyle dalga geçilecek bir konu haline geldi. Hemen birçok kişinin gülerek seyrettiği skeçlerde illa kısa boylu birisi oluyor ve bu da onlara sayısız dalga geçip insanları eğlendirme malzemesi sunuyor. Dışarıdan bakıldığında bu şakalar masum gibi görünse de o duyguyu gelin bir de kısa boylu hissedenlere sorun.

 

Kısa Boylu Olmanın Çilesini Çekenler ‘in maruz kaldıkları işkencevari birkaç durum;

 • Sohbet ortamlarında her şey iyi giderken birden bire boy konusu açılıp bir de üstüne dalga geçilir gibi espri yapılabiliyor.
 • Terziye görünmeden pantolon alıp doğrudan giymek yalnızca hayal aşamasında kalabiliyor.
 • İstediği kızın/erkeğin ailesi bu durumu gerekçe gösterip vermeyebiliyor.
 •  Kız-erkek ilişkilerinde, oğlan/kız da pek kısa kısaymış, denilip bütün güzellikler yerle bir edilebiliyor.
 • Tarif edilirken tüm diğer özellikler göz ardı edilip, hani şu kısa boylu olan vardı ya, diye hatırlanıyor.

Daha onlarca hatta bunları hissedenlere sorsanız yüzlerce madde eklenebilir ama yaraları daha fazla deşmeyelim 🙂

Tüm bunlar ister istemez; “Yeter Artık” ne olursa olsun daha uzun boylu olmam lazım, benim de bu dert olmadan yaşamaya hakkım var, gerekirse ameliyat olur tüm zorluklara katlanırım düşüncesine kadar gidebiliyor.

Siz de bunları veya benzerlerini yaşadıysanız ve dertleşmek isterseniz aşağıdaki yorumlar kısmında içinizi dökebilirsiniz.

Boy uzatma ile ilgili daha fazla bilgi için Boy Nasıl Uzar?  İnsanlar Neden Boy Uzatmak İster? , Boy Uzatma ile ilgili 8 Enteresan Bilgi,  makalelerimizi okuyabilirsiniz okuyabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.