Hayallerinin Peşini Bırakma – Özge’nin Günlüğü

İnsan ne kadar eksiklik hissederse kendinde, o kadar mutsuz olurmuş. Tabi bir de insanların bunu gözünüze sokarmışçasına göstermeleri var. Ne kadar kabullenmeye çalışsam da her günümde yüzüme vurulan bir eksiklikti boyumun kısa oluşu. İnsanların yüzüne gülmek, kendimi ifade etmeye çalışmaktan başka yapacak pek de bir şey yoktu. Sırf boy eksikliği değildi konu, asıl mesele sana getirdikleriydi. Herkes az ya da çok bilir ilk izlenimin önemini. Fakat ben bunu insanların bakışlarından, konuşmasından, yüz ifadesinden çok daha iyi biliyorum. Bu durum insana haliyle bazı konularda özgüven eksikliği, çekingenlik ya da “Zaten boyumdan dolayı olmaz.” durumunun bilişliğini katıyor.

Zor bir süreçti farkındayım fakat hayatımın geri kalan kısmını da boyumu sorun etmeyerek geçirmek istiyordum.

Yaptığım araştırma sonrasında tanıştım doktorum ve asistanıyla. İlk görüşmeye gittiğimde anlamıştım kesinlikle doğru doktoru bulduğumu. Yaptığım görüşme sonrasında nettim artık. Verdiğim doktor kararının ameliyat sonrasında göstermiş oldukları ilgiden dolayı doğru olduğunu bir kez daha anladım. Bugün ameliyat olalı 23 gün oldu ve 1.3 cm uzadım. En güzeli de bunu her gün görebilmek. Şimdi sürecin tamamlanmasını bekliyorum ve tabi ki de kurduğum hayalleri gerçekleştirmek için sabırsızlanıyorum 🙂

Hastanın uzatma dönemine ait röntgen filmlerini inceleyebilirsiniz:

NOT: Hastamız sadece günlüğünü paylaşma nezaketini göstermiştir. Hastanın sürecini bildiğimiz kadarıyla sorularınıza hasta yönlendirme danışmanları cevap verecektir.

Numarınızı bırakın, biz sizi arayalım...

Yorumlar6

Yorum Ekle
 • Iyi gunler bende yaklasik 5 ay once boy uzatma uzatma ameliyati oldum ameliyat oncesi 164 idim doktor bacaklarimin rontgemini cektiginde bilgisayardan bakarak 7.5cm uzama oldugunu soylemisti ve bende durdurmustum uzatmayi fakat simdi kendim olcuyorum 168 169 cikiyorum acaba benmi yalnis olcuyorum doktor beyin bilgiaayardan olcumleri gormesinde bir yanlislik olabilme ihtimali olurmu lutfen bu konuda bilginiz varsa bilgilendirebilirmisiniz.

  • iyi Günler Yılmaz bey
   Doktorlar ölçüm yaparken genellikle röntgenleri baz alır. Röntgendeki ölçümler de bilgisayar tarafından olabildiğince hatasız olarak yapılır. Herhangi bir ortopedi doktoruna da gitseniz muhtemelen aynı ölçümü yapacaktır. kemikte 7.5 cm uzatma olması boyunuzda da aynı şekilde uzama olması anlamına gelir. Çoğu zaman hastalar ameliyat öncesi ile sonrasında farklı ölçüm yollarına gidebiliyorlar. Veya sabah boy ölçümü ile akşam boy ölçümü arasında dahi 1-2 cm fark olduğu için buradan da hatalı gibi görünen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Aynı şekilde bu ameliyattan sonra tam dik duramamaktan da kaynaklanabilir. Fakat 7.5 cm uzadığınızın en gerçek kanıtı röntgen filmlerinizdeki uzama miktarı. Çünkü bu hemen her doktor için en önemli kanıt niteliğinde..

 • Merhaba bir sorum olacakti bu estetik uzatmalarda dogal olarak bacak kemigi kiriliyor . Eger doktorunda izni olursa bu tur uzatma ameliyatinda kirik raporu almak mumkunmudur

  • Merhaba, boy uzatma ameliyatı sonrası heyet raporu veriliyor ancak rapordaki ibarenin nasıl geçeceğiyle ilgili doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor.

 • Öncelikle geçmiş olsun özge hanım Hangi yöntemle ameliyat oldunuz acaba ? Bide kombine yöntem kullanmak istiyorum ben örneğin fiyat olarak ne kadar ödemem gerekiyor ortalamasını biliyormusunuz acaba doktora göre değişiyordur eminim ki ama bi ortalaması olması lazım illaki

  • Merhaba, Özge Hanım kombine yöntemiyle uzadı. Detaylı bilgi için Boy uzatma ameliyatı yapan doktorlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Fiyatlar ortalama 35.000-50.000tl.

Bir cevap yazın