Doğal Yollarla Boy Uzatma Yöntemleri

cerrahi boy uzatma yöntemleri
                                                                                 

Tarihin en eski zamanlarından bu yana, uzun boylu olmak büyük bir avantaj olmuş ve en güçlü olanın hayatta kalması için gerekli bir özellik haline gelmişti. Bu açıdan bakıldığında, evrimde hiçbir şeyin değişmediğini söylemek doğru olacaktır. Zaman geçtikçe ve medeniyetler geliştikçe, toplum uzun boylu insanları daha çok, kısa boylu insanları ise daha az kabul eder hale gelmiştir.

Yaşlanmayı önleme, vücudu şekillendirme, yağlardan kurtulma ve insanların sahip olduklarını düşündükleri diğer kusurlar için günümüzde çok sayıda estetik ameliyat mevcuttur. Uzun boy özelliğine bazı insanlar sahipken olmayanlar bunun hayalini kurmaktadır.

  Kısa Boylu Olmanın Dezavantajları

Ortalama boyda olan birçok insan boylarından memnundur. Bazı insanlar ise boylarından hoşlanmazlar, ancak bu konuda ne yapacaklarını veya işe yaramayan bilgiler dışında başka hangi seçeneklere sahip olduklarını bilmezler. Boylarından dolayı zorbalığa maruz kalan kişiler genellikle farklı uzunlukta uzuvları veya normal şekilde büyümelerini ve gelişmelerini zorlaştıran başka sağlık sorunları vardır.

Doğal Yollarla Boy Uzatma Yöntemleri

İnternette boy uzatma yöntemleri olarak birçok kirli bilgi mevcut. Bu bilgi kirliliği yüzünden hala bazı insanlar daha uzun boylu olmanın esnemek ve belirli egzersizler yapmaktan geçtiğini düşünüyor. Bazı insanlar tırmanma ve asma egzersizlerinin, yüzmenin veya baş aşağı durmanın boyunuzun uzamasına yardımcı olacağını iddia ediyor.

Ancak bu prosedürleri destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt mevcut değil. Bu egzersizlerden bazıları omurlar arasındaki disklerin gevşemesine yardımcı olabilir oysa bu geçici olarak doğal bir boy uzaması sağlar ve kalıcı değildir. Bu egzersizlerin kasları esnetmesi ile birlikte, kişinin gerçekten kalıcı bir şekilde uzadığını düşünmesine neden olabilir. Ancak hızlı boy uzatma teknikleri diye bir şey aslında yoktur.

Bununla birlikte, boyunuzu belirli bir ölçüde uzatabilecek tıbbi teknikler vardır.

Bu teknikler “boy uzatma ameliyatı” olarak bilinir ve uzun yıllardır güvenle uygulanmaktadır. Yıllar önce boy uzatma ameliyatı olmuş binlerce insan bugün sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmektedir. Kendi hastalarımızdan oluşan bazı başarı hikayelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Boy Uzatılır? Doğal Yöntemler

 

Boy uzatma yöntemleri

Eğer boyunuzdan memnun olmayan bir yetişkinseniz, doğal yollarla boy uzatma yöntemlerinden bazılarını aşağıda sıraladık:

 • Düzgün Postür: düzgün bir postürle boyunuzu rahatlıkla 2-2,5 cm uzatabilirsiniz.
 • Kas gelişimi için ağırlık kaldırmak: Genel olarak kendinizi kısa hissediyorsanız, kas kazanmak için ağırlık çalışmak daha güçlü ve kendinden emin görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilir.

Bazı insanlar ise büyüme hormonu tedavisi (GH) ile boyunun uzatılabileceğini düşünmektedir. GH yavaş uzayan çocuklara yardımcı olabilirken, bu ilacın yetişkinlerde fayda sağlaması imkansızdır.

Bununla birlikte, boy uzatma prosedürlerinin yüksek maliyetleri nedeniyle, birçok kişi bu ameliyatı karşılayamaz. Boy Danışmanı Ekibi olarak, Türkiye’nin ve dünyanın hem tursitik hem de sağlık alanında önde gelen şehirlerinden biri olan İstanbul’da kaliteli ve profesyonel bir sağlık hizmeti sağlamak ayrıca sizi uygun fiyatlarla hayallerinize kavuşturmak tek hedefimiz.

18 Yaşından Sonra Boy Uzatma Yöntemleri

İnsanlar beslenme ve egzersize dikkat etse bile çoğu kişinin büyümesi 18 veya 20 yaşından sonra durmaktadır. Bunun nedeni genetik ve fiziksel özelliklerinizdir.

Epifiz plakları olarak da bilinen büyüme plakları, daha çok vücuttaki büyük kemiklerde bulunan ve aktif olduğu takdirde bireyin uzamasını sağlayan özel hücrelerdir. Ergenlik döneminin sonundaki hormonal değişiklikler büyüme plaklarının sertleşmesine veya “kapanmasına” yol açarak kemik uzamasının durmasını sağlar.

Boy Uzatma Ameliyatı Yaş Sınırı

Boy uzatma ameliyatı yaş sınırı için temel faktör, ameliyatın nedenidir. Doğum anormalliklerini düzeltmek için yapılan tedavilerin çoğu mümkün olan en kısa sürede, genellikle yeni doğanlarda ve küçük çocuklarda gerçekleştirilir. Bu, gençken doğru büyümeyi sağlar ve kemikleri ile dokularının hızlı onarılmasından yararlanılır. Estetik boy uzatma ameliyatında ise durum farklıdır. Ameliyat sadece estetik nedenlerle yapılıyorsa, minimum yaş hastanın büyüme plaklarının kapanmasına göre belirlenir. Genellikle gençliğin başlangıcından yetişkinliğin sonuna kadar estetik kaygılar yüzünden ameliyat düşünülebilir. Bu da 18-55 yaş aralığına tekabül eder.

Boy uzatma ameliyatı yaş sınırı temel nedeni, büyüme plakları kapanmamış hasta adaylarının doğal olarak kendilerini mutlu edecek bir uzunluğa kadar büyüyebilmeleridir”. Eğer bu dönemde tatmin edici bir uzama gerçekleşmemişse ve ameliyat gerekiyorsa, kişi büyüme plakları kapandıktan sonra ameliyat yöntemlerine başvurabilir. Bu yöntemler harici cihaz ile uzatma (LON) veya dışardan belli olmayan yöntem olan PRECICE/STRYDE gibi tamamen yetişkin hastalarda kullanılan methodların, büyümekte olan hastalarda kullanılan yöntemlere göre genellikle daha kolay olduğunu ve iyileşmek için daha az zaman gerektirdiğini belirtmekte fayda var.

Boy uzatma ameliyatı yaş sınırı
Boy uzatma ameliyatı yaş sınırı

Boy uzatma ameliyatı her yaşta yapılabilir, ancak cerrahlar hastanın kemik yoğunluğunu, kemik kalitesini ve kemik mineral yoğunluğunu değerlendirmelidir. Uzuv kemikleri, hastanın yaşından bağımsız olarak, ameliyattan sonra tekrar büyüyecek ve birleşecek kadar güçlü olmalıdır. Buna ek olarak, cerrahlar hastanın genel fiziksel gücünü, kırılganlığını ve iyileşmenin ne kadar süreceğini etkileyebilecek altta yatan sağlık sorunlarını da dikkate almalıdır. Sonuç olarak, genel olarak cerrahlar boy uzatma ameliyatının kemiklerin güç ve kalite kaybetmeye başlayabileceği 50 yaşından önce yapılmasını tavsiye etmektedir.

Bununla birlikte, zayıf kemiklere sahip kişilerin bile boy uzatma ameliyatından faydalanabileceği unutulmamalıdır. Fiziksel kısıtlamalar fizyoterapi ve kemik büyümesini destekleyen bir diyetle telafi edilebilir.

Boy uzatma ameliyatı, istenen boyu kalıcı olarak elde etmek için tek seçenektir. Bunun dışında, kapalı büyüme plakları göz önüne alındığında, uzun vadeli sonuçlar sağlayabilecek hiçbir komplikasyonu da yoktur. Boy uzatma ameliyatına girmeden önce, prosedürü tam olarak anlamak için;

📓 Sitemizde ayrıntılı birçok bilgiye ulaşabilir,

🏥 Ücretsiz online konsültasyon hizmetimizden yararlanabilir,

📹 YouTube kanalımızdan boy uzatma ameliyatı yöntemleri ile ilgili videolara kolayca ulaşabilirsiniz.

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.