Amerikalı Hastamızın Boy Uzatma Süreci

Boy uzatma ameliyatını ve sürecini bizimle geçirmek için Amerika’dan gelen hastamızın süreci yakın zamanda tamamlanmıştır. Ağustos 2022’de ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan hastamız, boy uzatma yöntemine karar verme sürecinde hasta temsilcimizle sürekli irtibattaydı ve kendisi için en doğru yöntemin hangisi olduğuna karar vermede ihtiyacı olan tüm bilgilendirmeyi doktorumuzdan aldı.

Hastamız bize ilk başvurduğunda LON yani Kombine yöntemiyle ameliyat olacaktı. Daha sonra doktorumuzla istişare etmesiyle beraber kendisi için en iyi yöntemin Precice 2 olduğuna karar verdi. Bunun sebebi Precice 2’de daha az yara izi riski olması. Kombine yönteminde hem içeriden hem dışarıdan cihaz yerleştirilir ve 2-3 ay gibi kısa bir sürenin sonunda dışarıdaki cihaz çıkarılır. Ancak Precice 2’de sadece içeriden motorlu bir çivi yerleştirilmektedir ve cihaz sadece içeride bulunduğundan dolayı yara izi riski oldukça düşüktür. Doktorumuzun bu yöntem yönlendirmesi sayesinde hastamız konforlu bir boy uzatma süreci geçirmiştir.

Hastamızın önceki boyu 167 cm iken şuanda boyu 175.8 cm’ye ulaşmıştır. Yazının sonunda hastamızın öncesi ve sonrası resimlerini görebilirsiniz.

36 yaşındaki Amerikalı hastamız, femur yani üst bacaktan kemik uzatma ameliyatı olmuştur. Precice 2 yönteminde maksimum çivi uzaması 8 cm’dir fakat bazı özel durumlarda çivi ekstradan birkaç mm daha uzamaya izin verip pay bırakabiliyor. Bu hastamızın kemik içi boşluğu geniş olduğundan 5-6 mm’ lik bir boşluk bırakılmaya kemiği izin verir haldeydi.

Amerikalı hastamızın boy uzatma serüveniHerkesin kemiği bu boşluğa izin vermiyor fakat hastamız şanslıydı ve onun talebi üzerine ameliyat sırasında kemik kırılırken bir miktar fazladan boşluk bırakıldı ve hastamız toplamda 8.8 cm uzadı. Hastamızın kemik içi boşluğu geniş olduğundan dolayı da 12.7 mm’lik olan en kalın iç çivi (intramedullary) kemiğine yerleştirildi.

 

 

Amerikalı hastamızın boy uzatma ameliyatı süreci
Amerikalı hastamızın boy uzatma ameliyatı süreci

 

 

Bu hastamız özellikle ameliyat öncesi egzersizlerini çok düzenli bir şekilde yaptı ve ameliyattan önce sıkı bir hazırlıktan geçti. Ameliyattan 3-4 hafta önce egzersizlere başlamak oldukça önemlidir. Yapılan bu egzersizler sayesinde doğru duruş oluşur, kas ve sinir gelişmesi gerçekleşir ve kasların yeterince esnek olması, ameliyat sonrası uzama sürecinin rahat geçmesi açısından oldukça önemlidir. Amerikalı hastamızın prensipli bir şekilde egzersizlerini yapması konforlu bir uzama süreci yaşamasını sağlamıştır. Ameliyat öncesi yapılması gereken egzersizleri hasta temsilcimize ulaşıp, isteyebilirsiniz.

Amerikalı hastamızın boy uzatma ameliyatı öncesi sonrası
Amerikalı hastamızın boy uzatma ameliyatı öncesi sonrası

  Uzatma miktarı, uzatma süreci, yöntemlerin farkı, ameliyat riski hakkında bilgilendirileceksiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp
  Online Görüşme

  Online
  Görüşme

  Canlı Destek Botu
  Online Görüşme

  Canlı
  Destek AI

  BoyAmeliyatı AI Asistan X

  Merhaba ben Türkiye'nin ilk boy uzatma ameliyatı şirketi olan BoyAmeliyatı ekibi tarafından yapılmış Dünya'nın ilk yapay zeka boy uzatma ameliyatı asistanıyım. Bana boy uzatma ameliyatıyla ilgili istediğiniz soruyu sorabilirsiniz..

  Bu konuşma, bir yapay zeka modeli ile gerçekleştirilmektedir. Yapay zeka tarafından verilen yanıtlar genel bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin bilgi almak için lütfen hasta temsilcisi ile iletişime geçiniz.