Öğrenci Buket’in Bacak Eşitsizliği Tedavisi

Hikayesi

Selamlar. Ben Buket, eğitimime devam ediyorum. Çocukluk zamanlarımda yaşadığım farklı hastalıklardan dolayı birçok operasyon geçirdim ve uzun dönem tedaviler aldım. Bu tedaviler hastalıklarımın iyileşmesini sağlarken, bir yandan ise ayak bileğimden dolayı farklı bir sorun ile karşılaştım. Bu durumdan dolayı iki bacağımda eşitsizlik oluşurken, bu uzunluk farkı her yıl geçtikçe daha fazla artıyordu.

Bacaklarımda oluşan bu eşitsizlikten dolayı çok zor yürüyordum ve omuriliğimde çok yoğun bir baskı hissediyordum. Yaşadığım bu sorunlar günbegün hayatımı daha zor bir hale getiriyordu. Artık bu ağrılar ve sancılar dayanılmaz bir hal aldığında, ailem benim için çözüm sağlayacak bir doktor aramaya başladı. Fakat yıllar boyunca aramamıza rağmen bacak uzatma operasyonu açısından iyi bir hekim bulmakta gayet zorlandık. Üstelik öte yandan maddi zorluklar ile karşı karşıyaydık. Özellikle farklı doktorlara danışmamız sonucunda bu operasyon için tüm doktorlar çok yüksek ücretler talep etti. Ailemin bütçesini aşan bu süreç sonrasında Allah’a şükür olsun ki Tekirdağ’da Doktor Özgür Bey ile tanıştıktan sonra hem kendim hem de ailem büyük bir şans elde ettik.

Özgür bey tarafından yapılan ameliyat sonrasında kısa olan bacağıma bir uzatma çubuğu takılarak, bacağımın her gün belirli bir mesafe ile milimetrik şekilde uzaması sağlandı. Bir makine sayesinde bu uzama sağlanırken, süre sonrasında fizik tedavi seansları da alarak, artık neredeyse iyileştim. Şimdi çocukluğumda olduğu gibi tekrar uzun mesafeleri hiçbir ağrı yaşamadan yürüyebiliyor ve sağlıklı bir şekilde okuluma hatta sosyal yaşantıma devam ediyorum.

Bu konuda benim için çözüm sağlayan Doktor Özgür Bey’e yaptıkları her şey için şükran borçluyum. Ona çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

Numarınızı Bırakın Biz Sizi Arayalım


2 yorum

  1. Hocam ben 33 yaşındayım 8 yaşında trafik kazası geçirmesi sonucu sağ uyluk kemiği kırıldı maddı durumumuzun yetersiz olduğu o dönemlerde koydeki sınıkçı sardı eğri kaynadı ve kısa kaldı bacaklarda eşitsizlik meydana geldi buda sol tarafa daha yüklenmeme sebep oluyor ve sol ayak eklemin diz eklemin uyluk eklemini ve belimdede ağrılar oluyor bunun tedavisi nedir

    • merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun Ali bey
      bacak eşitsizliklerinde yürüyüş aksayarak olduğundan ve sinin de bahsettiğiniz sol bacağınıza daha fazla yük vererek yürümek zorunda kalıyorsunuz ve bu durum kalça eklemlerinde kayma omurgalarda kayma oluşturmaya başlıyor.
      röntgen çekilerek bacaklardaki eşitsizliğin kaç cm olduğuna bakılır. bacaklar eşitlenerek yürüyüş normale döndüğünde kalça eklemlerindeki kayma da giderilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Cevap yaz