Öğrenci Buket’in Bacak Eşitsizliği Tedavisi

Merhaba Ben Buket. Küçük yaşta geçirdiğim hastalıklar neticesinde geçirdiğim operasyonlara ve tedavilere bağlı olarak ayak bileğimden kaynaklı iki bacağımın uzunluğu arasındaki fark yıllar içinde gitgide arttı, fark açıldı. Bu durum hem omuriliğime baskı yapıyor hem de yürümeme engel oluyor ve beni her geçen gün zorluyordu. Yıllar geçtikçe bu durumu kabul etmekle birlikte ailemle birlikte doktor arıyorduk. Bacak uzatma operasyonu konusunda uzman birini bulmak hem maddi hem manevi bizi zorluyor her geçen gün ne yapacağımızı bilmeden gün geçiriyorduk.

Tekirdağ’da tanıştığımız ve bu ameliyatın hem maddi hem manevi yükünü hafifleten Dr. Özgür Beyi bulmak benim en büyük şansım oldu. Başarılı bir ameliyat sonrası kısa olan bacağıma takılan uzatma çubuğu sayesinde ve akabinde her gün belirli aralıklarla bağlı olduğum makine ile milim milim uzaması sağlandı. İşlem bittiğinde devam eden fizik tedavi süreci ile birlikte şu an çok daha uzun mesafe ve ağrısız bir yürüme gerçekleştirebiliyorum. Okuluma devam edip, yaş itibariyle sosyal çevremde de çok daha sağlıklı olduğumu biliyorum. Eşitlenmeden kaynaklı olası bir skolyoz rahatsızlığı şu an artık söz konusu değil.

tek bacak kısalığı, kemik uzatma, dr özgür karakoyunTüm bu operasyon ve tedavi için doktor Özgür Karakoyun‘a sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgiler…

Bir cevap yazın