Boy Uzatma Günlüğüm-Bir Psikolojik Danışman – (Holyfix)

Sizlerin faydalanması ve içimi dökmek için yazacağım bu yazıya ameliyat öncesi çektiklerimle başlamak istiyorum. Zira ben asıl acılarımı ameliyat sürecinde değil ameliyat öncesinde çektim. Kısa olmak, aşağıdan bakmak, yere yakın olmak insanın tüm yaşamını, düşünüşünü ve hayat kalitesini derinden etkiliyor.

Ben 14 yaşımdan sonra neredeyse hep aynı boyda (1.62) kaldım. Arkadaşlarım uzayıp boy attıkça benim aynı boyda kalıp onların yükselişlerini görmem ayrı bir acı veriyordu. Bu elbette arkadaşlarımın başarısını çekememek tarzında bir düşünce değil sadece “normal” olamamanın verdiği acıydı.

Kendimi bildim bileli boy uzatma ameliyatı ile ilgili araştırmalar yapıp duyduğum en ufak şeyleri deniyordum. internette dolaşan ürünleri de denedikten sonra artık uzayamayacağımı, sadece ve sadece ameliyatla uzayacağımı farkettim. Maddi durumum elvermediği için Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak atanmayı bekledim. ve ilk fırsatta gidip ameliyat oldum.

Ben normalde iğneden bile korkan biriyim fakat kısa hissetmek insana birçok şeyi göze aldırıyor.

boy uzatma ameliyatı oldum, holyfix yöntemi, estetik boy uzatma ameliyatı, hacı kutlu
boy uzatma ameliyatından dakikalar önce

ve o gün(8 Haziran 2015) cesaretlendirici denilen bir narkozu bana enjekte ettiler ve uykuya daldım. Holyfix cihazını taktıkları ameliyatım 2 saat sürdü. Uyandığımda narkozun etkisiyle oldukça keyifliydim. her hangi bir ağrım sızım yoktu. ve normal hayatımdan farklı olarak bacağımda bir cihaz vardı. Uzun zaman kendisiyle yaşayacağım, beraber uyuyacağım 12 çivili bir cihaz.

boy uzatma ameliyatı oldum, holyfix yöntemi, estetik boy uzatma ameliyatı, hacı kutlu
boy uzatma ameliyatı sonrası, oh be oldum, derken

Cihaz her ne kadar kötü hissettirse de uzayacağımı bilmek ve artık eski kısa günlerimi geride bırakacak olacağımı bilmek ayrı bir mutluluk veriyordu. 2. gün walker kullanarak ayağa kalkabildim. Hastanede 5 gün kadar kaldım. Ağrılar arada bir ziyaretime geliyordu ama hastanede verdikleri serum ve iğneler ağrımı dindiriyordu. Hastaneden taburcu oldum ve Adanaya ailemin yanına uçakla gittim. Her gün uzatma yapıyordum ve bu beni mutlu ediyordu. Benimle boyunu kıyaslayan bir kardeşim vardı. Normalde çok gıcık alırdım bu durumdan ama nasıl olsa uzayacağım diye aynanın karşısında kıyaslıyorduk. tabi benim uzatma değil kemik eğriliği ameliyatı olduğumu biliyorlardı. Uzatma olduğunu yalnızca bana refakat eden arkadaşım biliyordu. aradan 1 ay geçince kardeşim de boy kıyaslaması yapmaktan geri durdu 🙂

holyfix yöntemi, boy uzatma ameliyatı sonrası fizik tedavii
holyfix yöntemi sonrası fizik tedavi alırken

Günde 1 mm uzamak hiç az değil. Ama tabi herşey güllük gülistanlık değil. çoğu zaman ağrıdan uyuyamıyordum. zor gecelerim oluyordu. Yine de dayanılmaz ağrılar değildi ve ağrı kesicileri içtikçe rahatlıyordum.

uzatma ameliyatı sonrası fizik tedavi, ameliyat sonrasıVe ilk iki ay fizik tedaviye gittiğim için bacağımda çok aşırı bir gerginlik hissetmedim. 

6.1 cm’de uzatmayı doktor kontrolünde durdurdum. En önemli kısmı, ağrılı kısmı, zor kısmı geride bırakmıştım. Artık her geçen gün daha iyiye gidiyordum. 3. ayın sonunda desteksiz ilk adımlarımı atmaya balamıştım. O günü hiç unutamıyorum. Desteksiz yürümenin ne kadar keyifli olduğunu farketmiştim.

sonraki aylarım hep yeni oluşan kemiğin kaynamasını bekleyerek geçirdim. Açıkçası evde durmayı sevmediğim için stres yapıyordum ve bu da kemiğimin kaynamasını olumsuz etkiliyordu. Ve malesef sürecin başından itibaren kalsiyum D3 hapları kullanmam gerekirken ben çok sonradan başladım. e biraz da egzersizler konusunda tembellik yapınca kemiklerimin kaynaması epey uzun sürdü. Normal kaynama süresi 10 ay ken ben bir yılı aşkın bir süre cihazla yaşamak zorunda kaldım.

boy uzatma ameliyatı oldum, holyfix yöntemi, estetik boy uzatma ameliyatı, hacı kutlu, cihaz çıkarma ameliyatı öncesi
cihaz çıkarma ameliyatından dakikalar önce

Hatta en son kemiğin kırılma riskini göze alıp cihazı doktor kontrolünde 1 ay erken çıkarma kararı aldım. Riskli ama doğru bir karar oldu benim için.

Şuan cihazım çıkalı 36 gün oldu. Cihaz çıktığı ilk günden itibaren hiçbir ağrım olmadı. Sadece riski göze alıp erken çıkardığım için bir süre walker sonra koltuk değneği kullandım. Şimdi ise desteksiz rahat yürüyebiliyorum. ama tedbir amaçlı bir tane değneği baston gibi kullanıyorum bazen.

Şükür ki Herşey geride kaldı. Terziye gidip eski pantolonlarımın boyunu uzattım. Yenilerini de aldım. Görev yerime gittiğimde arkadaşlarım değişimi farketti. Hele ki bi öğretmenin ağzı açık kaldı 🙂  5-6 gün önce gittiğim kuaför de uzadığımı farketti.

boy uzatma ameliyatı oldum, holyfix yöntemi, estetik boy uzatma ameliyatı, hacı kutlu
boy uzatma ameliyatı sonrası özgüvenli duruşum

ayrıca şunu farkettim, uzadıktan sonra çevrenizdeki insanlar size daha küçülmüş görünüyor. sanki siz uzamamışsınız da onlar kısalmış gibi oluyor.

tabi bu sonucu almak benim 1 yıldan fazlama mal oldu. çok ağrılar, acılar çektim, nice zorluklara katlandım. Mevlana’nın dediği gibi bütün güzel şeyler sabırdan sonra gelir.

Daha nice şeyler yaşadım fakat çok uzun yazmak yerine eğer sorularınız varsa yorum olarak sorarsanız elimden geldiğince, kalemim yazdığınca cevap vermeye çalışacağım..

Aşağıda ameliyat sürecim boyunca, hastanede ve hastane sonrasında ve de cihazım çıktıktan sonra çektiğim fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.

 

 

 

 

Cihaz Çıktıktan iki ay sonra çektiğim video:

Numarınızı bırakın, biz sizi arayalım...

Yorumlar370

Yorum Ekle
 • Merhaba , öğretmen olarak atandıktan sonra ameliyat olduğunuzu okudum. Ben de öğretmenliği bitirmek üzereyim ve atandıktan sonra düşünüyorum. Anladığım kadarıyla ameliyat sonrası minimum bi 7-8 ay gerekiyor, ameliyatı okulların kapanışına denk getirsem ordan 3 ay geliyo, geriye kalan 4-5 aylık izni almak çok zor oldu mu , bu işin resmi prosedürleri sizi yordu mu, sonuçta olmayı düşündüğüm ameliyat estetik ,çok hayati bi ameliyat değil. Teşekkürler

  • Merhabalar Kaan hocam
   yönetmelik sürekli değiştiği için resmi süreçler konusunda yanıltıcı olmak istemem. Uzatma ameliyatı içinse eğer istediğiniz miktar 5-6 cm ve kemikleriniz de yavaş kaynamazsa genellikle 2.5-4 ay yeterli oluyor. Faat 6-8 cm uzatma isteyenler ve kemikleri yavaş kaynayan kişilerde bu süreç 1-2 ay uzayabiliyor. Şöyleki cihazlarınız 3-4 ayda çıksa dahi toparlanma için 4-6 hafta gerekebilir. Kişi eğer sigara kullanıyorsa, 40 yaşının üzerindeyse, aşırı kiloluysa bu süreç daha da uzayabiliyor.

   • teşekkür ederim. Boyum 165.5 bu arada , mümkünse diz altı kısmından uzatma ile 171- 172 yi hedefliyorum. 27 yaşındayım, sigara kullanmıyorum , umarım dediğiniz gibi kemiklerim erken kaynama potansiyeline sahiptir.

 • merhaba, boy ameliyatı olurken kemiğin içi yarıldıktan sonra içine yerleştirilen çubuklar hep bacağın içinde mi kalacak ?

  • kemiğin ortası halihazırda boş oluyor ve içerisine uygun ebatlarda çivi yerleştirilebiliyor. Bu çivinin görevi ameliyat olacak kişiyi taşıyabilmek. Uzatma bittikten sonra kemikleriniz sizi taşıyabilecek kadar kaynayıp sertleştikten sonra çivilerin de bir vazifesi kalmıyor ve çıkartabiliyorsunuz. 6-8 cm için bu genellikle 1-1.5 sene sürer.

 • boy kısalığımın psikolojim üzerinde yarattığı olumsuz tutumlar (alçaklık kompleksi) üzerine psikiyatriye çıktım, onların ilaç verebileceğini bunun da ilaçla kalıcı olarak aşılabilecek bir durum olarak gözükmediği söyleyip, psikoterapiye yönlendirdiler. Psikoterapi ile uzun seanslar sonucunda bi ihtimal bu sorunun aşılabileceğini söyledi doktor. Siz ameliyat öncesi konu ile alakalı psikoterapi seanslarına vs katıldınız mı, ben katılsam bile pek etkili olacağını düşünmüyorum.

  • ameliyat öncesi psikoterapi desteği almanız faydalı olur. Ameliyat olmadan önce bir yandan ameliyatı, yöntemleri, doktorları araştırır sizin için akıllıca bir karar olup olmadığına bakarsınız bir yandan da psikoterapi desteği alarak bu kompleksin ameliyat olmadan da aşılıp aşılamayacağını öğrenmiş olursunuz. Psikoterapi hizmeti alırken bu işin ehli kişilerden almaya dikkat etmenizi öneririm. Bu alanda tecrübeli ve çalışmaları olan ve sizi anlayabileceğini düşündüğünüz bir terapist çok daha etkili olacaktır.

 • Merhaba, ameliyat sonrası “fizik tedavi ” süreci hakkında bilgi verebilir misiniz ? Ne kadar sürer ? Fizik tedavi devlet hastanelerinde çok yoğun oluyo mesela ve çok geç tarihlere sıra veriliyor. Fizik tedaviyi, ameliyat olduğunuz hastanede mi oldunuz, ameliyat fiyatının içinde fizik tedavi ücreti de var mı , yoksa özelde ameliyat masrafı dışında nasıl bir fiyat ortaya çıkıyor. fizik tedavi konusu tam olarak kafamda oturmadı, teşekkürler

  • Merhabalar
   fizik tedavi hizmeti Türkiye’de genellikle ameliyat fiyatı kapsamında değerlendirilmez. Bu hizmeti 3 farklı şekilde alabilirsiniz; Evinize fizyoterapist çağırabilirsiniz bu genellikle 100-250 tl/seans masraf tutar. Özel hastanede alabilirsiniz ki bu da 30-250 tl aralığında hastaneye göre değişir. Devlet hastanelerinde de alabilirsiniz. Her hastanenin bekleme süresi farklı olduğu için net tarih veremiyorum. fakat ileri tarih veriliyorsa bile ameliyatın ilk haftalarında randevu ayarlayp 2-3 cm den sonra da başlayabilirsiniz. Öncesinde de size ameliyat olduğunuz hastanede gösterilen ve durumunuza uygun egzersizleri yaparsınız.

 • dövüş sporları ile ilgileniyorum, şuan hızlı, estetik bir şekilde tekme atabiliyorum. Ameliyat olma durumunda bacak esnekliği, hareket kabiliyeti eskisi gibi olur mu ?

  • Uzatma miktarı konusunda sinirlerizi zorlayacak düzeyde uzatma yapmaz ve bu süreçte fizik tedavi egzersizlerinizi aksatmazsanız daha hızlı toparlar ve spor hayatınıza daha hızlı dönebilirsiniz diye düşünüyorum. Birçok kişi o kadar para verdim ve bu zorluğa katlandım bari 8-9 cm uzayayım diyor ama bu düşünce sonrasında pişmanlıklara neden olabiliyor. Önemli olan sağlıklı uzamak ve normal fonksiyonlarınıza bir an önce kavuşmak. O yüzden güvenli sınırları aşmamakta ve fizik tedavi egzersizlerini düzenli ve disiplinli bir şekilde yapmakta fayda var.

 • Merhaba ben 20 yaşında 161 boyundayım ameliyat ile sağlıklı bir şekilde 170-175 olabilir miyim?

  • Merhaba Can bey
   tek ameliyatla 6-8 cm
   iki ameliyatla 12-15 cm uzatma sağlanabilir. Bu durumda 1.73-76 olma şansınız var.

 • Selam hocam 2 sorum olacaktı

  Şuan 2 cm civarındayım ve dizimi zorlayarak max 80 derece filan bükebiliyorum sanırım uzatma yaptıkça bükme olayı biraz daha zorlaşıcak tavsiyen filan var mı hocam?

  Dizini bükmek için hangi egzersizleri yaptınız?

  • geçmiş olsun. diz bükme egzersizleri; bacakta cihaz varken daha az verimli olabilir.
   Benim fizyoterapistim alıp eline itiyordu ve bağırsam da itiyordu 🙂
   akla gelen ilk egzersiz yani.
   Tabi bazı yerlerde önce sıcak havlu ile temas ettirip yumuşamasını sağlayıp öyle de bükme çalışmalarına başlayabiliyorlar. Bu durum can sıkıcı ama düzeli egzersizlerin ardından kurtulursunuz diye düşünüyorum.

 • Merhaba yaşım 19 boyum 1.48 yasitlarim benden uzun ve bu benim zoruma gidiyor boyum kısa olduğu için kendimi çok kötü hissediyorum hiç bişey yakistiramiyorum kendime ameliyat olmak istiyorum ama ne kadara mâl oluyor

  • Merhaba Betül hanım
   Kızlarda bu duygular farklı mıdır bilmiyorum ama kısalık hissi kadar berbat bir duygu yok. En kötüsü de sanki ömür boyu buna katlamak zorundaymışız gibi hissettiriyor. Ameliyatlarla ilgili fiyat bilgisini internet ortamında paylaşmak yasak. beklenenzafer@gmail.com adresine mail atarsanız ancak oradan cevaplayabilirim.

 • Selam hocam ben de boy uzatma ameliyatı oldum(femurdan) şuan 1.5cm deyim iki sorum olucaktı

  Uzatma sırasında kas gevşetici kullanıyor muydunuz?

  Cihaz takılıyken dizinizi kaç derece indirebiliyordunuz?

  • A. Selam Onur bey
   geçmiş olsun öncelikle.
   Ben evet uzatma sırasında da kas gevşetici kullanıyordum.
   Üst bacakta diz bükme problemleri olabiliyor. Ben de yaklaşık 90 derece bükebiliyordum. Cihazlar çıktıktan sonra ise daha rahat bükmeye başladım. Şuan ise tam bükebiliyorum.

 • Merhabalar, ben 170 boyundayım ve 18 yaşındayım. Etrafımdaki kadınlar benimle aynı boyda ve arkadaşlarım 188-190 boylarında. Haliyle kendimi çok kötü hissediyorum. 180-185 arası bir boya sahip olmak istiyorum. Ameliyat sürecini göze aldım lakin ne yapacağımı planlayamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba
   18 yaş ve 1.70 boy.
   Burada şahsen benim düşüncem; bu konudaki fikirlerinin tam oturacağı 20 li yaşları beklemek. Çok kısa olsaydın veya daha büyük olsaydın farklı şeyler de söylenebilirdi ama karar vermek için acele etmemeni öneririm. 1.70+ li boylarda kısalık takıntısı eğer çok derinlere nüfuz etmediyse psikoterapi ile de çözülebilir.

 • Merhaba öncelikle bizi aydinlattiginiz için çok tesekur ederiz benim sorum cihaz çıktıktan kısa bi süre snra iş hayatına donulebilirmi üzün süre ayakta kalmak kemiği yorarmi

  • Rica ederim 🙂
   Cihaz çıktıktan sonra ilk bir ay dikkatli olmanızda fayda var. Zira 3-4 ay boyunca bacağınızda cihaz durduğu için normal hayata birden bire dönmek zor olur. ilk 2-5 hafta içinde günlük hayata dönüş başlıyor.
   bu süreçten sonra da ayakta durma süresini ve ağırlık kaldırma miktarını durumunuza uygun şekilde ve zaman içerisinde arttırabilirsiniz.

 • Merhaba, üç sorum var. üst bacak 4 alt bacak 4 olmak üzere toplam 8cm uzamak istiyorum. Bu ne kadar sürer sizce? ve fazla mı istiyorum tehlikeli olur mu, 3+3 daha mı iyi? Son olarak bacakta eğrilik oluşuyor mu estetiği bozuluyor mu?

  • Merhaba Duygu hanım
   4+4 şeklinde bir uzatma 6-7 ayda biter diye düşünüyorum.
   Çok fazla uzama da talep etmediğiniz için sadece bir kısımdan 6-8 cm lik uzatma da düşünebilirsiniz. Sanırım oranlarınızın bozulmasından endişe ediyorsunuz. Bu durumda da tek bölgeden 6-8 cm uzatır ve o anki duruma göre karar verebilirsiniz. Cihaz bacakta olduğu sürece kısaltma da yapabiliyorsunuz çünkü. 4-5 cm civarına geldiğinizde aynada kontrol eder, eş dostunuzun fikrini de alıp karar verebilirsiniz. 6-8 cm lik tek bölge uzatmalarında orantı problemine hiç denk gelmedim çünkü. Şahsen ben sizin durumunuzda tek ameliyat düşünürdüm.

 • boyunuzdaki artıştan sonra, insanların size karşı davranışlarında, tutumlarında değişiklikler sezdinizdi mi ? Bunu parantez içinde karşı cins içinde açıklayabilir misiniz ? Yani dış görünüşteki değişiklik insanların size karşı bakış açılarında değişiklikler yarattı mı ? Dış görünüş önemli değil, önemli olan iç güzellik ifadesi sizin içinde palavra mı ? Teşekkürler..

  • Çevrenin bize olan davranışlarını daha çok onların bizim hakkımızda düşündüklerini zannettiklerimiz belirliyor. Söz gelimi kız-erkek ilişkilerinde karşı taraf kısa bulmasa bile kişi ya öyle düşünüyorsa diye düşünmeden edemiyor. Sosyal hayatta da aynı şekilde, ya kabul görmezsem, ya yeterli bulmuyorlarsa ya öyleyse ya şöyleyse tarzı düşünceler kafayı allak bullak ediyor. Ben doğrudan özel hayatımla alakalı bilgi vermektense genel ifadeler kullanıyorum. Demem o ki, bunlar ameliyattan sonra kayboluyor. Bu düşünceler yerini daha gerçekçi problemlere bırakıyor. Boy meselesi gündem olmaktan çıkıyor. En azından benim için..

 • boyunuzdaki 6.1 cm lik uzamanın verdiği özgüven, dış görünüşünüzdeki estetik duruş, kızlarla iletişiminizde ciddi değişiklikler oluşturdu mu ? Ameliyat öncesi ve sonrası mukayese edildiğinde ( before/ after açısından ) teşekkürler..

  • benim bacaklar baya kısaydı diyebilirim. Kısa boyun yanında bir de kısa bacaklarla uğraşmak çekilir çile değil. Ameliyattan sonra ise hem 6 cm lik kazanç hem de daha uzun bacaklı bir yapı, daha doğrusu normal bir yapıya kavuştum diyebilirim. Aslında benim ameliyatım estetik değil bile diyebilirim. Daha doğrusu normal olma çabası diyebiliriz. Kısa boylu veya kısa bacaklı hissettiğinizde eksiklik duygusu, aşağılık kompleksi, ızdırapvari hisler oluyor.
   Ameliyatın bende değiştirdiği en büyük sonuç: bu hatırlamak dahi istemediğim kötü duyguları kaldırması. Şuan kendimi normal hissediyorum diğer dertlerime odaklanabiliyorum. Söz gelimi; sokakta yürürken her gelenle boy kıyaslaması yapmaktansa kendimi başarılı kılmak istediğim alanlara odaklanabiliyorum.

 • böyle bir ameliyat olupta, bişekilde sakat kalma , topallık veya enfeksiyon kapma gibi durumları yaşayanları hiç gördünüz mü duydunuz mu ? Bazı sitelerde böyle olası ihtimallerden de bahsediliyor, ama yüzdeliğe vursak oran ne olur ortalama acaba ? teşekkürler

  • Bildiğim tek sakatlık vakası 2001 yılından yaşanan Dr. Ömer Sayar vakası. Google‘dan da aratabilirsiniz. Enfeksiyon ise: Türkiye’de hiç derin enfeksiyon vakasına denk gelmedim. Yüzeysel enfeksiyon ise benim tahminimce her 10 hastanın 2-3 ünde görülebiliyor. Bu durum da antibiyotiklerle çözülebiliyor. Tabi hastanın da kontrollerini sağlaması lazım. Topallık ise bazı hastalarda fizik tedavi ihmalinden ve fazla uzatmanın da getirdiği gerginlikten dolayı uzun sürebiliyor. Bunun için de aşırı uzatmalardan uzak durmak ve fizik tedavi egzersizlerini ihmal etmemekte fayda var. Özellikle ameliyat sonrası yüzme ile birlikte ve yürümede normalliğe doğru daha hızlı ilerleme sağlanabilir..

 • Hangi yöntemi önerirsin ve holyfix nasıl bir yöntem?

  • Holyfix 9-12 ay sürüyor 7 cm için. ben Şahsen, günümüz için konuşmak gerekirse kombine yöntem düşünürdüm. 3-4 ay sürüyor çünkü.

 • Boyun şimdi kaç? Yani kaç cm uzattın?

  • 1.62 den 1.68 – 6.1 cm uzatma..

 • kısa boy gerçekten çok büyük bir şanssızlık, özellikle bir erkek için. Bazen boyum kısa olduğu için kendimi çok kötü hissediyorum. Mental açıdan yoruyor. ( Not : param olmadığı için yüksek maliyetli ameliyatı olma ihtimalim yok , o yüzden soru sormadım, sadece içimi dökmek istemiştim, iyi akşamlar.. )

  • Umarım bir gün tekrar buraya gelir ve bu şanssızlığın sadece anı olarak kaldığını yazarsın kardeşim.

 • Kumandalı Çivi Yöntemiyle Uzadıktan Sonra.
  , Vücut Geliştirme Sporuna Ne Kadar Sürede Devam Edilir?

  • bacakları zorlamadan gövde ve kolları geliştirici egzersizleri çok beklemeden yapabilirsiniz. Bacaklarınızı da spora dahil etmeniz için elde ettiğiniz uzatma miktarına göre 1-1.5 sene sonra yani kemikleriniz iyice sağlamlaştıktan sonra yapabilirsiniz. Tabi bu sporlara başlamadan önce kemiklerinizin durumunuzu gösteren bir röntgen çekip doktor onayı aldıktan sonra başlamak daha sağlıklı olur..

 • Merhaba bu ameliyatlar da uzama miktarı en fazla kaç cm olur ve en kısa süren tedavi şekli nedir? Bu arada mail adresinize de fiyat için bir mesaj yazdım cevap verirseniz çok mutlu olurum.

  • Merhaba kardeşim
   Bir ameliyatla 6-8 cm kadar, iki ameliyat olduğunda ise 12-15 cm kadar uzama gerçekleşebiliyor. Kısa sürmesi ve uygun fiyat açısından daha çok kombine yöntem tercih ediliyor. tamamdır. maillerimi kontrol edip geri-dönüş sağlarım ilk fırsatta..

 • Merhaba , 6 cm lik bir uzama özgüveninizde nasıl bir değişiklik yarattı ? Ve yanınızda 1.80 – 1.90 boylarında birileri olduğunda hala kısa boy kompleksi hisleri oluşuyor mu acaba onu öerak etmiştim, teşekkürler..

  • Merhaba Şevket bey
   Boy uzamasının ardından yaşanılan his çok ilginç. ve uzadıkça insanları daha küçük boyutlu olarak algılıyorsunuz. 1.62 iken 190 adamlar daha devasa gelirken şuan daha normal görünüyorlar diyebilirim. Bir de önemli olan normal hissetmek. Önceden ben çok kısayım derdim. Şimdi ise ben en azından normale yakınım onlar fazla uzun diyorum. Tabi daha da önemlisi artık her önüme gelenle boy kıyaslamak yerine normal hayatın akışında diğer şeylerle/dertlerle/işlerle/sevinçlerle ilgilenebiliyorum.

 • Öncelikle geçmiş olsun abi ben 19 yaşında gencim boyum 1.73 74 cm arası ayakkabıyla 1.75 oluyorum hayalim en az 178 en fazla 185 olmaktı ileride işimi düzenimi kurup estetik amaçlı 10cm uzatmak istiyorum 5 cm de olabilir fiyatı ne kadar olur

  • teşekkür ederim kardeşim. Boyun şuan Türkiye ortalamasında. Tabi sen ileride düzenini kurduğunda daha kolay yöntemler çıkarsa olabilirsin ama şuan için sürecin zor olduğunu söyleyebilirim. Ağrılı, uzun süren ve pahalı bir ameliyat bu. O yüzden ancak takıntısı olan kişilere önerebiliyorum. Yani ameliyat sonrası, evet zordu ama değdi tüm zorluklara, diyebilmek için bu ameliyata gerçekten ihtiyaç var mı yok mu iyi sorgulamak lazım.

 • Hocam merhaba. Size mail attım iletişim kurabilmek adına. Belki maillerinizi kontrol etmezseniz diye burdan da yazma ihtiyacı hissettim. Mailde adım ve telefon numaram var. Rica etsem en yakın zamanda bana dönüş yapar mısınız?

 • Öncelikle geçmiş olsun..benim sorum şu,doktorla ilk karşılaştığınız görüşmeden ne kadar sonra ameliyat tarihi aldınız?Kaç defa görüşme yapmanız gerekti?Yani ameliyat öncesi süreç çok uzun mu sürüyor.Her şey gönlünüze olsun..teşekkürler..

  • benim tarzım çok da örnek alınır değil bilginize.. Tabi o zamanlar şimdiki gibi zengin seçenekler olmadığı için biraz ani bi karar verebildim. 15-16 yaşlarımdan beri sürekli araştırdığım ve çözüm de bulamadığım için maddi olarak imkanları elime alır almaz ilk fırsatta İstanbul’a uçtum. Öncesinde telefon üzerinden doktor asistanlarıyla iletişimim oldu sadece. Cumartesi muayene pazartesi ameliyat oldum.
   Ameliyat öncesi süreç kişiye göre değişiyor aslında. Kimi bir hafta içinde olabilirken kimisi yıllarca araştırabiliyor.

 • Bu ameliyatın herhangi bir yaş sınır var mı? Ben 21 yaşındayım ve 1.70 boyundayım.. Fiyat bilgisi nedir? Teşekkürler

  • Kemik uzatma ameliyatını büyüme plakları kapandıktan sonra 45-50 yaşına kadar gerekli tetkikleri olup bir sorun yoksa yapabiliyorsunuz. Fiyat bilgisi yazamıyorum çünkü yasak 🙂
   yine de fiyatları merak edenler aşağıda yazdığım ama yine de yazacağım 🙂 mail adresimden de ulaşabilirler bana: beklenenzafer@gmail.com

 • Ameliyat izi kalıcı mı?

  • Ameliyat izleri zamanla azalış gösterse de kalıcı oluyor genellikle. Tabi izleri büyük oranda estetik yöntemlerle kapatabiliyorsunuz.

 • Hocam boy uzatma 175 ve üstü için yapılabiliyor mu?

  • Ameliyat düşündüğünüz doktora göre bu sorunun cevabı değişebilir. Psikolog onayından sonra yapan doktorlar var diye biliyorum.

 • Hocam bide ameliyat sonrası hastanede kalabiliyor muyuz ,2-3 ay kadar mesela kritik süreçte sürekli hastane ve doktor denetiminde olmak mümkün mü, yine aynı hastanede fizik tedavi şeklinde düşünsek ekstra ne kadar fiyat artar, o zor ağrılı günlerimi ailemin görmesini istemiyorum.

  • hastanede kalmanızı önermem açıkçası. Doktorlar da pek önermez. Hem hastanelerin günlük masrafı oldukça fazla diyebilirim. Bunun yerine hastaneye yakın bir yerde kalmayı tercih edebilirsiniz. Böyle yapan hastalar da var. Fizik tedavi için de eve gelen fizyoterapistlerden faydalanabilirsiniz.

 • merhaba, ameliyattan sonra ne sıklıkla ne kadar süre antibiyotik kullandınız acaba ?

  • Merhaba, epey zaman oldu. hatırladığım kadarıyla ilk 1-2 ay hemen her gün alıyordum. Sonrasında kullandığımı pek hatırlamıyorumç

   • teşekkürler, peki antibiyotik kullanımı ağrı kesici amaçlı mı alınıyor, ilk haftalar neyse de uzun süre aylarca kullanmak zaruri mi acaba ? biliyosunuz antibiyotiğin uzun süre kullanımı iç organlara olumsuz etkileri olabilme ihtimali var, doktorunuz bu konuda size tavsiyelerde bulundu mu acaba ? Bu konu da bence en az ameliyat olmak kadar önemli bir konu,çünkü direkt sağlığı etkileyen bir husus olduğundan, tekrardan teşekkürler..

 • Merhaba , öncelikle bilgileri paylaştığınız için teşekkürler ve de çok geçmiş olsun. Benim merak ettiğim ameliyat sonrasında ne kadar iz kaldığı. Sizinki yeni bir yöntem ama iz konusunda biraz tereddütlüyüm.

  • Merhaba
   İzler konusunu doktorunuzla da konuşun derim. Estetik kapatırlarsa izlerin rahatsız ediciliği de önemli oranda azalır. Ayrıca kalan izlerin tamamını olmasa dahi büyük bir oranda lazerle de kapatmanız mümkün.

 • merhaba size çok teşekür ederiz bize yardımcı olduğunuz için. ben hemşireyim yıllık 20 gün iznim var . ameliyat olsam toparlanabilirmiyim 20 gün izin süresince. bide işimi yapabilirmiyim. erkeğim ve boyum 1.61 lütfen yardım edin. 169 olsam tmmdır. yaşım 24

  • Merhaba kardeşim
   20 günden daha fazlasını ayırman gerekir diye düşünüyorum. çünkü belli olmaz. bazı hastalar güzel yürüyebilirken bazı hastalar daha fazla zorlanabiliyor. Garantiye alıp kendine 4-5 ay ayırmanı tavsiye ederim.

 • Kardeşim SGK kaç cm altındakilerin ameliyatlarını karşılıyor bir bilgin var mı? Devlet hastanelerinde ya da yarı özel hastanelerde daha uygun fiyata geliyor mu? Bilgin varsa cevaplarsan sevinirim

 • merhaba bende 170 cm boyunda erkeğim ve 10 cm uzamak istiyorum bu ameliyatın maliyeti nedir acaba

  • Merhaba
   tek ameliyatla 10 cm uzatma yapmak zor. 5-8 cm e göre beklenti oluşturmanızı tavsiye ederim. Maliyeti hakkında fiyatlar sürekli güncellenebildiği için net bilgi veremiyorum maalesef.

 • Öncelikle geçmiş olsun.
  Benim sorum şu; bu ameliyat ile en fazla kaç cm uzatılabiliyor ? 20 cm uzatılabilir mi ?

 • Merhaba ben de bir bayanım yaşım 33
  Boyum 1.61 ben de uzamak istiyorum
  Ama ameliyattan korkuyorum
  Ve de maliyeti pahalı diye biliyorum
  Meblağı nedir acaba…

  • Merhaba Betül hanım
   sizden daha ileri yaşlarda estetik amaçlı boy uzatma ameliyatı olan bayanlara rastladım. Boyunuz ise Türkiye ortalamasında. Yine de bir psikolojik danışman olarak bu konuda olun veya olmayın tarzı bi rşey demenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Herkesin beden imajı ve hissettirdikleri farklı. Fiyat konusunda buraya önceden ortalama rakamlar yazıyor olsam da bunun güncellenen fiyatlarla beraber yanlışlandığını gördüğüm ve de uygun olmadığını düşündüğüm için bir rakam yazamayacağım. Yine de bilgi almak isterseniz mail adresimden ulaşabilirsiniz. beklenenzafer@gmail.com

 • Hocam iyi günler bu ameliyatın dizleri mahvettiğini söyleyenler var ben de çekindim açıkçası

  • eski yöntemlerde daha çok oluyordu. uzun sürdüğü ve biraz da hareketsizlikten dolayı. bir de üst bacak ameliyatlarında dizler daha fazla etkileniyor. yeni yöntemlerde daha az diz problemleri görülüyor diye biliyorum. Doktora göre de değişiyor ameliyat sonrası hastanın uyguladığı fizik tedaviye göre de değişiyor.

 • merhaba şuanda bacağınızın eski halinden farklı yanı var mı acaba? Yeterince esnemeyen kasların gerilmesini hissediyor musunuz mesela veya kemik ağrısı hissediyor musunuz, rahatça koşup zıplayabiliyor musunuz ameliyattan bu kadar zaman sonra?

  • Merhaba
   Kas esnekliği konusunda eskisinden farklı hissetmiyorum. Kemik ağrısı da yok. Soğuk havalarda da aynı şekilde bir sızı yok. Şu anki hayatım çok koşup zıplamayı gerektirmiyor ama yapmak istediğimde eksikliğini hissetmiyorum.

 • Merhaba ben yağmur 20 yaşında 1.52 boyunda bir bayanım ameliyar hakkında her şeyi araştırdım ve ciddiyetinin farkındayım psikolojik olarakta kendimi hazırladım her türlü açıdan bu ameliyata ama merak ettiğim bi konu var tek ameliyatla 8 cm iki ameliyatla 15 uzama sağlanabiliyor ben 15 cm uzamak istiyorum ama iki ameliyat arasından en az 6 ay geçmesi gerekiyormuş tek ameliyatla hem alt hem üst bacaktan 8 cm uzatmak mümkün değil mi

  • Merhaba Yağmur hanım
   iki ameliyatın aynı anda yapılması evet hasta açısından çok zor olur ve riskli de olur. Tavsiye edilen 1 ameliyatı atlattıktan sonra 2. si için en az 6 ay beklemek. Bir de illa 15 cm olacak diye bir durum yok. Yani en fazla 12 cm de uzayabilir hastaya göre. O yüzden beklentinizi 12-15 diye ayarlamanızı tavsiye ederim.

 • Geçirdiğim bir kaza sonucu ayağımın birinde uzama hızı yavaşladı. Bunun sonucunda 5,5 cm’lik bir kosalık orataya çıktı. Bu ameliyatı yaklaşık 1 ay içerisinde olacak biri olarak ne kadar acı çektiğinizden( moral bozmamak için az vs. demeden gerçekten hissettiğinizi yazın lütfen) bahsedebilir misiniz? Ve verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Teşekkür ederim.

  • Geçmiş olsun İbrahim hocam. Tek bacak kısalığı olduğu için estetik uzatmalar kadar çok zorlanmazsınız diye düşünüyorum. Diğer bacak büyük oranda destekçiniz olur. Tabi kendi içinde yine de kolay bir süreç olmuyor. Yine de zorluklar kendi etkilerinden ziyade buna maruz kalanın verdiği tepkilere göre anlam kazanıyor. Ben şahsen çok zor durumlara rağmen tek bir defa bile, neden oldum bu ameliyatı, demedim. Ama görüyorum ki bir çok hasta çok daha az zorluk şartlarında dahi sorgulamaya başlayıp sabırsız davranabiliyor. Süreci baya rahat geçen hastalara da şahit oldum. Ağrının a’sı yok diyenlere de. Herkeste farklı farklı.. Yine de sizde çok zor olacağını düşünmüyorum.

 • Ben bu sene atanacağım hemşire olarak acaba nasıl işe gitmediniz böyle bir şansımız var mı memuriyet süresi boyunca birde eğer bilgi sahibi iseniz hem uzama yapıp hem de eğriliği düzeltebiliyorlar mı?

  • Rapor içeriği ve geçerliliği ile ilgili doktorunuzla konuşmanız gerekir. Ayrıca evet aynı ameliyatta düzeltme ve uzatma işlemleri yapılabilir.

   • Hem düzeltme hemde uzatma yapılınca ücret farkı oluyo mu?Oluyosa çok bi fark istenir mi acaba

 • Öncelikle geçmiş olsun. Tüm deneyimlerinizi anlattığınız için teşekkür ederim. Benim sorum ise boyum 1.73 cm kısa değilim ama öyle hissediyorum çevremdekiler çok uzun. Bacak boylarım kısa gösteriyor . Bu ameliyatı olduktan sonra futbol oynayabilir miyim . Çok seviyorum çünkü. Ve ameliyatın bir daha yürüyememe gibi bir riski var mı

  • Boyun ortalamada. Bu yüzden iyi düşünüp iyi karar vermen lazım. kolay bir ameliyat değil ve uzun sürüyor. Futbol gibi sporları da ortalama 1.5 yıl sonra doktor onayından sonra yapabilirsin diye düşünüyorum.Yürüyememe durumuna ise şahit olmadım. yine de söz konusu bir ameliyat yöntemi. yani risksiz değil.

 • Öncelikle paylaştığınız bilgi ve deneyimleriniz için Allah razı olsun. Tek ameliyat ile 8 cm uzama mümkün mü?

  • Amin Serap hanım çok sağolun. Tek ameliyatla 5-8 cm arası uzatma sağlanabiliyor. Kişiye göre miktar değişiyor. benim gördüklerim genel olarak 7 cm civarı uzuyor..

 • Nerede ve hangi doktora yaptırdınız

  • bu soru ısrarla geliyor 🙂 lütfen aşağıdaki yorumlara bakınız. Tekrar etmek gerekirse, Hacı beye olmuştum ben. 3 sene evvel. 2015’te. İstanbul’da.

 • Bu süreçte yani cihaz çıkarılmadan okula işe gidilebilir mi?Sosyal hayat nasıl oluyor

  • Cihaz çıkmadan okula gitmek açıkçası zor olur. Gidebileni de gördüm ama herkesin harcı değil. ve bunlar daha çok ameliyat sonrası süreçte belli olduğu için riske girmemek daha doğru olur diye düşünüyorum.

 • Merhabalar…
  Ameliyat olduktan 2 gün sonra walker kullanarak yürümüşsünüz peki daha sonra da yani hastaneden çıkınca walker ya da koltuk değnek filan kullanmak gerekmiyor değil mi?Bir de ameliyatınızı Hacı Kutlu mu yaptı?

  • Merhaba, evet ameliyatımı Hacı bey yaptı. Hastalar genellikle 2. günden itibaren walker kullanarak yürürler. Az da olsa desteksiz yürüyenler de oluyor. Kimisi de 1 kimisi 3-4 hafta sonra desteksiz yürüyebiliyor. Benim gibi iğneden korkanlar veya farklı sıkıntısı olanlar 2-3 ay destek kullanabiliyor. Tabi belli olmuyor. Bazen bence bu zorlanır dediğim kişiler çok güzel yürürken; bunun süreci iyi geçer dediğim kişiler de epey zorlanıp walkerla zorlanarak yürüyebiliyor.

 • Yaaa bende çok istiyorum bu ameliyatı olmak boyumdan şikayetçi değilim işin tuhaf ve kötü yanı bacak boyum gövdeme göre kısa tek istediğim uzun bacaklara sahip olmak üst kısmımdan uzun olsa biraz eyvallah yemin ediyorum gözüm yükseklerde değil😂 orantısızlık hakim vücudumda her zaman da şükrediyorum ama kafaya takılmayacak gibi değil her gün aynada kendini görüyosun giydiğin şeyleri özguvenle giyemeyebiliyosun çok yaşıyorum bu durumu bir de bunun iç çamaşırlarla kaldığında daha belli olma durumu var kuzenlerim ablam bugune kadar bacaklarimin üstümden daha kısa olduğunu beni iç çamaşırlarla gördüklerinde fark etmişlerdi boyum 165 kilom 48 olmasına rağmen bacak boyumun kısa olduğu çok bariz yüksek bel kotlarda bile kendini cok belli ediyor siyah giyersen az uz kapatiyor işte bu uzatma işinde korktuğum en büyük nokta sakat kalma riski düşünsenize büyük hayallerle girdiğiniz ameliyattan sonra ömrünüz boyunca sakat kalarak yaşıyorsunuz allah korusun aman allahım düşüncesi bile beni çok ürkütüyor en iyi yöntem sanırım içerden takılan uzaktan kumandalı çiviymiş. Siz hangi doktora yaptırmıştınız? Aşşağılarda illaki soran olmuştur ve siz bi kaç kez yazmışsınızdır ama bir de benim icin söylerseniz cok sevinirim 🙂 ve uzaktan kumandalı çivinin maliyeti ne kadar ortalama? Bilginiz varsa yazarsanız çok güzel olur

  • maşallah 🙂 içinizi baya dökmüşsünüz. Sizin boylarınızda ve aynı şikayetle yani, gövdem bacaklarıma göre uzun duruyor, düşüncesiyle ameliyat olmak isteyenlere şahit oldum. Özellikle kızlarda bacak boyunun normal veya uzun görünmesi estetik açıdan hem daha çok beklenir hem de daha çok arzulanır diye gördüm. Tabi unutmamakta fayda var; bu ciddi bir ameliyat. Uzun zaman sabretmeniz gerekir. Kumandalı çiviler nispeten daha konforlu fakat yine de söz konusu bir ameliyat yöntemi olunca iyi düşünmek gerekir. Kumandalı çivilerle ameliyat olmanın maliyeti Türkiye’de doktora göre 150-190 bin tl aralığında değişir. Kombine yöntem ise doktora göre 40-65 bin tl aralığında değişebilir. Benim doktorum Hacı Kutlu. İçerden yöntemle uzatma yaptığına şahit olmadım fakat sorabilirsiniz. Bu alanda tanınmış isimler de var. Uzatma ameliyatı yapan doktorlar kısmından da bakabilirsiniz.

 • En fazla kaç cm uzayabilr

  • tek ameliyatla 6-8 cm iki ameliyatla ise 12-15 cm uzatma sağlanabilir diye düşünüyorum.

 • Bunca ağrı ve zaman kaybını ki zaman en değerli hediyedir siz 6 cm için mi katlandiniz , beni mazur görün ama ben 1,53 boyuna sahibim cesaret yahu ekonomik güçten ziyade size fiziksel ozelliklerinizden ötürü bu denli kötü hissetmenize sebebiyet verecek ruh sağlığınızı gidermeye bunun iyi hissetmekle iniltili bu durum olmadığını her daim anımsatacak bir rehabilite merkezi ki bir piskoloji danismanisiniz daha sağlıklı olacağı kanısındayım . Ben şu boyuna rağmen ki kaddiyen alt metin aramayın , kendimi kendim gibi hissediyorum bu benim ve benim bedenim benim varlığım asla kıyas yanlısı olmayın … Ben degerliyim ha birde dip not ; kıyas değerden düşürür … Zihniyeti iyi edelim olmaz mı … Esenle kalin

  • Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Umarım okuyanlar arasından yazdıklarınızı düşünüp uygulayanlar olur.
   Ben şahsen kısalık düşüncesiyle kendimi bildim bileli mücadele ettim. Hem uzamak için hem de uzamamaya karşı motivasyonumu sağlam tutmak için..
   Sonunda ise en azından benim içim motive edici bir sonuç çıkmayınca ameliyat yolu göründü. Ayrıca kızların kısalığı ile erkeklerin kısalığı arasında bariz farklar söz konusu. Mesele kabul görmek değil elbette fakat kısa bir kız karşı cins tarafından normal karşılanabilir ve beğenilebilir de. Ki Rakamlar da epey fazla bu konuda.. Fakat tam tersi neredeyse mümkün değil. Kısa bir erkek ancak diğer meziyetlerini ön plana çıkarabilirse kabul edilebiliyor. Tanıdığım kısa erkek uzun kız var, cümlelerini çok duyuyorum fakat çok daha fazla terk edişleri duyuyorum. Hayatımız dahi yüksekliğin, büyüklüğün iyi oluşu üzerine kurulmuş.(Yüksek lisans, büyük adam, koskocaman müdür vb.). Kısalık yani aşağıda olmak ise fena bir şeymiş gibi hayatımızda yer almış.(aşağılık kompleksi, düşmüşlük, küçük düşürmek vb.). Hem ben elbette değerliyim bütün bunlara rağmen, ben biriciğim de. Sadece bu biricikliğimi kendimi daha iyi hissettiğim ‘normal boyla’ taçlandırmak istedim. Ameliyat düşünenler için de sizin fikirleriniz bana kalırsa daha değerli. Ola ki o düşünceler de rahatlatmayacaksa ancak o zaman doktor muayenesi sonrası ve tabi iyi bir araştırmanın ardından ameliyat düşünülebilir.

 • Hocam cihaz takılıyken normal yaşantını sürebiliyormusun

  • Cihazla gayet güzel yürüyenlere şahit olsam da bu süreçte bunun zor olduğunu belirtmek isterim. Ben şahsen cihaz bacaktayken penguenvari bir tarzda yürüyordum. Üst bacaktan olanlarda böyle olabiliyor. Alt bacaktan olanların ise hareket kabiliyeti daha fazla oluyor diye düşünüyorum.

 • Ağrı yoğunluğu ne derece ve yaşın küçük olmasının avantajı var mı 🙂

  • Ağrı meselesi çok karışık 🙂 bazı hastalarda süreç zorlayıcı olmazken bazıları çok fazla zorlanabiliyor. Yaşın küçük olması iyileşme hızının da fazlalığından dolayı olumlu etki eder diye düşünüyorum. Aynı zamanda kemik kaynama hızına da olumlu yansır.

 • Ücret hakkında da bilgi verir misiniz lütfen uzun zamandir dusunuyorum bende ne kadar bütçe ayirmam gerek

  • boy uzatma ameliyatı fiyatları hakkında bilgi vermek hastaları yanıltabiliyor diye düşünüyorum. Çünkü hem yeni doktorlar ve bunlara bağlı yeni fiyatlar çıkabiliyor hem de var olan doktorlar fiyatlarında değişikliğe gidebiliyor. Yine de ortalama rakamlar vermem gerekirse Türkiye’de iyi doktorların 35-65 bin tl arasında değiştiğini yurt dışında ise doğuda daha uygun batıda daha pahalı olduğunu söyleyebilirim.

 • merhaba.

  1-kombine yöntemle ameliyat olduktan sonra 2 defa ayrı ayrı cihaz çıkarılması mı yapılmakta? önce cihaz belli bir süre sonra kemiğin içine yerleştirilenler mi çıkarılıyor?

  2-kombine yöntem de kompikasyon, ve kalıcı zararlar oluşma riski daha fazla mı? bu durmlar karşılaştınız mı? geri dönüşü olmayan hasarlar olabilitomu?

  • Merhabalar
   1) Kombinede öncelikle dış cihazlar çıkarılır. Daha sonra(1-2 yıl kadar sonra) içerideki çiviler de isteğe bağlı olarak çıkartılabilir. Çıkartan hastalar da biliyorum kalsın diyenleri de.
   2) Kombine yöntem ile boy uzatma ameliyatlarında ameliyat süresi daha uzun olduğu için ameliyat sırasında enfeksiyon gibi durumların görülme olasılığı daha fazla. Ameliyat sonrası da enfeksiyon olma ihtimaline karşı dikkatli olmakta her zaman fayda var. Türkiye’de yüzeysel enfeksiyonlara şahit oldum. Derin enfeksiyon gibi durumlara ise hiç denk gelmedim.

   • 1- örneğin ameliyat anında veya sonrasında enfeksiyon riski oluştu, ve enfeksiyon kapıldı böyle bir durumda enfeksiyon hızlı bir şekilde tedavi edilebiliyor mu?

    2-hızlı iyileşme, uzama sırasında hasta konforu yürüme vs. gibi durumlar ve ameliyat sırası ve sonrası komplikasyonlar ile ilgili önereceğiniz yöntem hangisi?

    3- örneğin kombine yöntemde, koltuk değneksiz desteksiz yürüyebilme ne zaman başlıyor? tamamen iyi bir şekilde yürüme işlemi hangi periyodda ayda başlıyor.

    4-ameliyat sonrası ağrı dönemi ne kadar sürüyor? cihaz çıkarıldıktan sonra sanırım ağrı donemi bitiyor? ağrı doneminde ise herhangi bir ağrı kesici verilmiyormu ?

    teşşekürler

 • Merhaba
  Peki bu ameliyyattan sonra spor pilates falan yapabiliyor muyuz?

  • Merhaba ilk bir yıl hafif tempoda sporlara izin veriyor genelde doktorlar. 1-1.5 yıl sonra ise ağır sporları doktor onayından sonra yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

 • benim merak ettiğim ameliyattan sonra tüm takıntılardan kurtuldunuz mu yoksa şunun kolu benden uzun veya boyu uzun gibi takıntılar devam etti mi 2. sorum ameliyattan önce sevgiliniz oldumu şimdi varmı.

  • Özel soruları cevaplama taraftarı değilim bilginize 🙂
   Tüm takıntılar değil de boy takıntısından kurtuldum diyebilirim. Tabi inanılmaz mutlu oldum, gibi bir durum olmuyor. İlk aylar oluyor ama sonraki aylarda alışıyorsunuz ve büyük bir mutluluktan ziyade boy derdi denilen şey büyük oranda veya tamamen kalkıyor. Yani bir ortama girerken boy gibi durumlardan ziyade ana odaklanabiliyorsunuz.

 • Kardeşim ameliyat olduktan minimum ne kadar süre sonra desteksiz yürüyebiliriz? Aydınlatırsan sevinirim

  • Şimdiye kadar gördüklerim arasında ameliyat sonrası en erken 12 saat sonra desteksiz yürüme var. 2-3 gün içinde, 1 hafta içinde, birkaç ay içinde şeklinde uzatma ameliyatı olacak kişiye göre süre çok değişiyor. Ameliyat öncesi egzersizlerle bu süre kısalabilir diye düşünüyorum.

 • Merhaba bir sorum olacakti bu estetik uzatmalarda dogal olarak bacak kemigi kiriliyor . Eger doktorunda izni olursa bu tur uzatma ameliyatinda kirik raporu almak mumkunmudur

  • Ameliyat sonrası heyet raporu verilir. Tabi raporda yazan ibare için bizzat doktorunuza sormanız daha sağlıklı olur.

 • Merhaba,
  Ameliyatı olmayı düşünüyorum.Ameliyat için önceden i hazırlık yapmak gerekiyor mu?Örneğin kilo vermek,bacak aksalarını geliştirmek veya salmak,yine öncesinde antremanlar yapmak veya besin takviyesi almak.Yani demek istediğim ameliyattan önce ne gibi şeyler yapılırsa süreç olumlu ve bi nebze daha rahat geçebilir.Aytıca ameliyat olduktuktan sonra yürüme banıdı kullanabiliriyim.e kadar sürede başlanmalı hafif yürümelere..
  Teşekkürler

  • Merhaba Cem bey,
   Boy uzatma ameliyat öncesi hazırlık yapılması sürecin daha kolay geçirilmesi adına etkili olur evet. Neticede bu bir uzatma ameliyatı olduğu ve uzatma işlemi de esneklik gerektirdiği için kasların esnetilmesi faydalı olacaktır. Kasları çok sertleştirmeyecek şekilde güçlendirme de yararlı olur diye düşünüyorum. Alınan gıdaların da kemik mineral yoğunluğunu arttırması hızlı kemik kaynaması için etkili olur. Doktorlar ameliyat öncesi yüzmeyi de tavsiye eder. Aynı şekilde ameliyat sonrası da doktorun izin verdiği şekilde de yüzme sağlanabilir. Estetik uzatma sonucu yürüme bandı kullanımına şahit olmadım fakat hastanın durumuna göre ve tabi doktordan da müsaade alınarak yapılabilir diye düşünüyorum.

 • merhaba arkadaşım 1,62 boyunda 30 yaşındayım ismim zafer öncelikle teşekkür ederim ben boyumu 1,82 olmasını arzu ediyorum ciddi anlamda psikolojik takıntılıyım içten dolgulu ayakkabı kullanıyorum o kadara kadar sardım bana doktorunun adresini telefonunu verirmisin

  • Merhaba Zafer hocam. 20 cm kadar uzatma istiyorsunuz ve bu çok fazla. İki uzatma ameliyatı olduğunuzda 12-15 cm kadar uzarsınız. İçten topuklu ayakkabıları ben de az kullanmadım 🙂 Dilerseniz aşağıdaki mail adresimden bana ulaşın. Zira doktorun numarasını buradan paylaşmam sıkıntı olur diye düşünüyorum. Birkaç doktor tavsiyesinde daha bulunurum. Siz kendiniz de iyi bir araştırma yaptıktan sonra umarım iyi bir doktor ve hastane bulmuş olursunuz.
   mail adresim: beklenenzafer@gmail.com

 • 50 milyara 10 cm boy uzatmak yapilabilirmi

  • boy uzatma ameliyatı fiyatı hakkında bu sitedeki doktorları inceleyerek de bilgi edinebilirsin. Tek ameliyatla 6-8 cm uzatma gerçekleşir genelde.Tek ameliyat fiyatları ise 35-50 bin tl. İki ameliyat olduğunda iki katı kadar ödeme yapman gerekir.

 • Peki hocam diş ağrısı mı yoksa bunun ağrısı mı daha zor

  • Uzun zamandır orijinal bi soru almamıştım 🙂 uzatma ameliyatına farklı yaklaşmakta fayda var. Ağrı olarak diş ağrısı bana göre daha şiddetli. ama Diş ağrısı en fazla birkaç gün ya da birkaç hafta sonra kurtulduğumuz bir durum oluyor. Uzatma ameliyatına ise aylarca sabretmek gerektiği için sabretmesi daha zor olabiliyor. O yüzden ilk etapta sabırlı olunması gerektiğini bilerek bu kararı almakta fayda var.

 • Acaba çivi ile uzatmada sadece kemiğin içine mi yerleştiriliyor yoksa kemik kesiliyor mu? Yani diğer uzatma sistemlerindeki gibi kemiklerin arası kesilerek açılıyor mu? Teşekkür ederim.

  • Çivi kemiğin içine yerleştiriliyor. Kemiğin uzaması için kesilmesi de gerektiği için kesme işlemi de yapılıyor. Daha sonra içerideki sistem kendi özelliği gereği dışarıdan kumanda ile günlük 1 mm kemiği aralıyor ve vücut da açılan boşluğu kemik dolduruyor.

 • Cihaz çıkalı 1 sene oldu galiba zıplayıp koşabiliyor musun yani çok zorlayıcı antrenmanlar ağırlık antrenmanları ya da bacağa tekme yenilen kick boks antrenmanları yapabiliyor musun ?

  • Baya detaya inmişiz maşallah 🙂
   Bilirsin, çoğu insan gibi işten eve evden işe arada da dışarıya gidip geliyorum. Ağır sporlar gerektiren bir hayatım yok. Geçtiğimiz yaz dövüş kursuna gitmiştim sadece ve extra bir zorluk hissetmedim. Ağır kaldırabiliyorum ay zamanda.

 • Merhaba bende boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum 5-6 cm yeterli öğretmenim sadece 2 ay tatilimiz var sormak istediğim 2 ay sonra normal hayatıma dönebilirmiyim

  • Merhaba hocam
   2 ay 5-6 cm uzatma için yetersiz bir süre. 2 ayda muhtemelen sadece uzatmanız tamamlanmış olur. Uzatma işlemi ameliyattan 5-10 gün sonra başladığı ve uzatmadan sonra da ortalama 1 ay kadar beklendiği için 3-4 ayınızı ayırmanız gerekebilir. normal hayata dönüş de hemen olmaz. 2-4 hafta toparlanma süreci olur. sonrasında ilk etapta ağır ve çok yorucu işler yapmamak kaydıyla normal hayata dönüş başlar genellikle..

 • Acaba iki bacaktanda femur ve tibianın aynı anda uzatılması mümkün mü? Tekerlekli sandalyeye varım.

  • Anlaşılan baya kararlısın bu konuda. Yine de kararlılığın sağlıklı olma önceliğinin önüne geçmesin derim. Tek seferde hem tibia hem de femur un uzatılması riskleri epey arttırır. genellikle tavsiye de edilmez. arada 6 ay kadar sabretmen daha doğru olur diye düşünüyorum.

 • Saygıdeğer kardeşim, omurilik kemiğinde ya da üst beden olan bir kemikte uzama yapılabilir mi? Tabi hastanın kendi isteğiyle ve her riski göze aldığında. Çünkü alt-üst beden oranına önem veriyorum. Bilgilerini aktarırsan sevinirim. ( Yukarıda söylemişsin uzun bacak daha estetik diye ama yine de oranın bozulmamasını isterim.)

  • Uzun bacak evet aşırı olmadığı sürece daha estetik gösterir. Sanırım sen 2 ameliyat düşünüyorsun ve fazla uzatmanın da oranları bozabileceğini düşünüyorsun. Uzatma miktarı biraz da senin elin de olan birşey. yani diyelim iki ameliyatla 14 cm uzadın. Aynaya baktığında, oranlar biraz bozulmuş sanki, diye düşündüğünde cihaz bacakta olduğu sürece uzatmayı ger de alabilir orta yolu bulabilirsin.
   Üst bedende uzatmaya gelince; eğer üst bedende eğrilik(skolyoz-kifoz) mevcutsa bu eğrilik düzeltildiğinde aynı zamanda biraz uzatma da sağlanmış olur ama düz bir üst bedenin uzatılması söz konusu olmaz.

 • Ibrahim bey rahatsizlik veriyorum ama Haci beyin sitesinde soyle okudum Holyfix yontemi ile 5 6 cm uzama yapiliyor tek seansta bu ameliyat 1 bucuk saat suruyor dileenler hem alt hem ust bacaktan 5 cm yapabilir ameliyat suresi burda 2 bucuk saat olur diyor yani orda ay gecmesinden bahsedilmiyor yanlis okumadiysam ozaman hem alt hem ust holyfix ile mumkun ama kombinede tek ameliyatta mumkun olmuyormu bu anlamami geliyor

 • Hocam peki ben ameliyat olacagim kombine yontemi ile 5 cm alt bacak 5 cm ust bacak istiyorum bu alt ve ust bacak ameliyatini ayni anda olabilirmiyim demistiniz kombine yontemi ile sure kisaliyor 6 ay demissiniz mesela alt ve ust bacaktan olursam gene 6 aymi suruyor iyilesme sureci cevap verirseniz cok mutlu olurum iyi gunler

  • Aynı anda hem alt bacak hem de üst bacak genellikle tavsiye edilmez. Hasta açısından risk epey artar çünkü. Tavsiye edilen önce ilk ameliyatı olup en az 6 ay bekleyip sonra diğer ameliyatı olmak. Tabi senin tek ameliyattan hedefin 5 cm uzatma olduğu için belki bu süre çok az daha kısalabilir. Kombine yöntemde 5 cm için cihazlar 3-4 ayda çıkmış oluyor genellikle. 5-6 ay daha bekledikten sonra doktor onayını alıp 2. ameliyatı olabilirsin diye düşünüyorum.

 • Kemik kalınlığı boy uzamasını etkiler mi? Mesela uzatılıdğında incelme gibi şeyler oluyor mu? Teşekkürler

 • benim ameliyatımda estetik cerrah bulunmadı. ÜSt bacaktan olduğum için kimse de pek görmüyor diye çok uğraşma gereği de hissetmedim. Bazı doktorlar evet ameliyat sırasında estetik cerrah bulunduruyor. Buradan isim vermek doğru olur mu emin değilim. beklenenzafer@gmail.com adresine mail atarsanız vaktim olduğunda dönmeye çalışırım. olaki doktor bulundurmuyorsa bile bunu talep edebilirsiniz. Bu alanda başarılı herhangi bir uzatma doktorunun bu teklife olumlu bakacağını düşünüyorum. ameliyat sonrası kişinin kendisi de gidebilir estetik cerraha ama yine de cihaz çıkarma ameliyatı sırasında yaraların bir plastik cerrah tarafından estetik kapatılması daha doğru olur diye düşünüyorum.

 • Ben iz konusunda takıldım. Ameliyat sonrası iz kalıyor mu? Kalıyorsa da lazer vb. yöntemlerle geçirilmesi mümkün mü?

  • izler olacağınız yönteme ve doktora göre değişiyor. Doktor eğer yaraları estetik kapatabiliyor veya ameliyatta estetik cerrah bulunduruyorsa genellikle rahatsız edici izler olmaz. Lazer vb yöntemlerle de evet %100 olmasa da büyük oranda sildirilebiliyor.

   • Peki sizin için izleri sildirme yapıldı mı? Anladığıma göre her doktor yanında estetik cerrah bulundurma-estetik yapma kullanmıyor. Bilginiz varsa hangi doktorlar yaralar için estetik yapıyor. Çook teşekkürler, emeğinize sağlık

 • Peki benim bacaklarımda kemiklerimde kalın, üst bacak ve alt bacak kaçar cm uzayabilir? Gerçekten bu konuda en çok yardımcı olan sizsiniz, yanıtlarsanız sevinirim.

 • Öncelikli sorum devletin herhangi bir psikolojik bozukluğa sebep olduğunu düşünüp katkısı vb. oluyor mu? Yanıtlarsanız sevinirim

  • Maddi açıdan demek istedim.

   • Uzatma ameliyatı tamamen estetik kapsamına girdiği için sgk nın herhangi bir katkısı olmuyor malesef. Ameliyat, hastane, doktor masraflarını vs hastanın karşılaması gerekiyor.

 • Peki bu ameliyatın maliyeti ne kadar ? Bende olmayı düşünüyorum

 • 3 sorum olacaktı cevaplarsan mutlu edersin
  1-alt bacak ve üst bacaktaki orantısızlık dış görünüşte ve oturma konusunda sıkıntı yaratıyor mu ?
  2-eğrilik ameliyatı oldum demişsin etrafındakiler bunu sorgulamadı mı?
  3-boy uzatan tabanlık die bişey var onu kullanmayı hiç denemiş miydin ameliyattan önce

  • 1. Benim üst bacağım bariz şekilde kısa olduğu için üstten olmayı tercih ettim. Her ikisi normalse genellikle herhangi birini uzatmak orantı problemi oluşturmaz. Tabi daha rahat olduğu için genellikle alt bacak tavsiye edilir.
   2. Bir önceki soruda olması lazım hatta öncekilerin bir kısmında da bu soruya cevap verdim.
   3. Eğer gizli topuklu tabanlıkları kast ediyorsan evet kullandım ve geçici de olsa iyi hissettiriyor. Ama büyüme hormonunu tetiklediğini iddia eden tabanlıkları kast ediyorsan uzak durmanı tavsiye ederim. Şuanda piyasada olanların eski versiyonunu denemiştim 20 li yaşların başında. ama sadece zaman ve umut kaybı..

 • iki sorum var cevaplarsanız mutlu olurum sizde üst bacak uzayınca namazda otururken veya sofrada otururken üst bacağın uzun olması bi sıkıntı oluşturdu mu bide eğrilik ameliyatı oldum demişsiniz etrafınızdakilere peki bunu sorgulayanlar olmadı mı mesela aileniz

  • üst bacak(femur)dan olanlar için her zaman olmasa da çoğu zaman diz bükme problemi olabiliyor. Fark ettiğim kadarıyla bu her doktorda olmuyor. O yüzden ameliyat öncesi doktorunuza bu konudaki vakıaları ve sonuçları sormayı unutmayın derim. Olaki diz bükme probleminiz olsa da egzersizlerle namaz kılabilir ve oturabilir duruma gelebilirsiniz. Ameliyat sonrası evet bana boyun uzamış diyenler çok oldu. Tabi güzel bir duydu olduğu için ister istemez gülümsüyordum. Bacaklarım düzeldiği için ekstra boyum da uzadı biraz deyip geçiyordum. Artık darısı başınıza..

 • Merabalar öncelikle yürüme aksaninizda yamukluk çarpıklık veaaite şeyler oluyor mu onu soracaktım. Şimdiden teşekkürler… Bu arada geçmiş olsun

  • Merhaba Kerim hocam
   Teşekkür ederim. Yürümekle ilgili problemi cihaz çıktıktan sonra 2 ay içinde düzelttim çok şükür. Şuanda da bir sorun olmadan hayatıma devam ediyorum.

 • Kardeşim merhaba ameliyatı nerede oldun ve olduğun yeri ve yöntemi tavsiye eder misin yoksa başka yapan yerlerden şurası iyidir dediğin biyer var mı? Şu an 24 yaşındayım ve ameliyatı 27 yaşında olmayı düşünüyorum o yaşta sıkıntı olur .mu?

  • Merhaba kardeşim
   3 sene evvel Ethica’da holyfix yöntemiyle ameliyat oldum. Tabi 3 sene öncesi olduğu günümüzde çok daha farklı alınabilir. Daha fazla doktor ve daha etkili yöntemler var. Şuan için mesela kombine yöntem ve precice ile uzatma popüler. Sen ameliyatı 3 sene sonra olacağın için şimdiden birşey diyemem. O zaman geldiğinde bu yazı aktif olursa ve sen de sorarsan cevaplamaktan memnun olurum 🙂

 • Teşekkür ederim cevabınız için.bacaklarım çok kısa değil ama uzun da değil.bu durumda uzun bacaklı olunur sanırım.merak ettiğim başka hususlar da var.bacakta kırık oluşturup uzatılan yer bacağın diğer kısmıyla orantılı oluyor mu?yoksa orası sonradan uzatıldığı için ince mi oluyor.yani bir orantısızlık sözkonusu mu? Ya da bacak genel olarak bütün olrak( boydan boya)biraz inceliyor mu?şimdiden teşekkürler

  • Rica ederim. Uzun bacaklı mı olurum endişesi taşımanıza gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü uzatma miktarı sizin elinizde ve zaten kendiniz evde, günde 1 mm olarak kontrolü elinize alıyorsunuz. Diyelim 5 cm e geldiniz. baktınız fazlası kötü duracak. siz de 5 cm’de durursunuz. Bayanlarda genellikle daha az uzatma yetiyor diye görüyorum. Yine de fazla uzatılsa bile -tabi fazladan kastım 7-8 cm-kötü duracağını düşünmüyorum. Yine de neticede bu bir estetik ameliyat ve en doğru kararı hasta ve doktoru alacaktır. Uzayan kemikler zamanla diğer kısımlarla aynı hale gelir. Diğer kısımlar incelmez. Özellikle ilk zamanla kas ve sinirler uzadığı için dışarıdan bakıldığında bacağın baya inceldiği görülür(Lastiği esnetirken incelmesi gibi). Fakat zamanla dışarıdan görünüm de toparlanır.

 • Merhaba öncelile çok geçmiş olsun.yeni görünümünüzden memnun musunuz?ben en çok şunu merak ediyorum.bacak boyunun kısa olduğunu düşünenler için boy uzatma ameliyetı tatmin edici olr mu?yani 8/10 cm uatma sonrası uzun ve güzel bir fiziğe sahip olunabilir mi?en azından kendinizden de pay biçerek açıklrsanız çok memnun olurum.çünkü ben bu amaçla olmayı düşünüyorum.böyle bir beklentim karşılanmış olur mu?yani bu ameliyatı olan herkes uzun bacaklı olur mu?lütfen yanıtsız bırakmayın..

  • Merhaba Selen hanım,
   Çok şükür diyorum. Çünkü eski hastalıklı düşüncelerden/takıntılardan kurtuldum diyebilirim. Eğer bacak boyu kısa ise daha tatmin edici olur. Çünkü bacak uzadıkça daha estetik bir görünüm ortaya çıkıyor. Yani hem genel olarak boyunuz uzamış hem de daha estetik bir görünüme kavuşmuş oluyorsunuz. ki bilirsiniz bayanlarda kısa bacaklar pek iyi durmayabiliyor. Tabi zaten çok uzun bacaklı kişiler için tavsiye etmem.
   Ve bu ameliyatı olan herkes uzun bacaklı olmaz. Eğer bacaklarınız şuan gövdenize göre çok kısaysa çok uzun değil normal bacaklı konumuna gelirsiniz. Tabi ne kadar uzatacağınıza göre ve şuan ki orantılara göre durum değişebilir.

 • Merhaba. Ben de memurum, sizin yaptırdığınız yöntemle ameliyat olmak istiyorum fakat işime geri dönmem ne kadar sürer? Bir de siz yıllık izin mi kullandınız bu konuda biraz ayrıntı verebilir misiniz?

  • Merhaba kardeşim
   benim yaptırdığım boy uzatma ameliyatı yöntemi uzun sürdüğü için yaklaşıl 1 yılını ayırman gerekir. yani 6-8 cm için genellikle 9-12 ay sürüyor. İşine erken dönmen gerekiyorsa kombine yöntem ile ameliyat düşünebilirsin. Kombinede 3-4 ayda cihaz çıkıyor. 5-6 ayda epey toparlamış olursun diye düşünüyorum.

 • Devamlı ilaç kullanan tiroit hastaları da bu ameliyatı olabilir mi?

  • Bilmiyorum kardeşim. Bunu doktora sorsan daha iyi olacak. Ameliyat öncesi anestezisyenler bu tarz ilaçları vs de soruyorlar ama özelde tiroit hastalığının bu tarz bir ameliyat için etkisini bilmiyorum.

 • Ben bu ameliyati olmaya kararliyim. ihtiyavim olan 11 cmm falan. boyum 1.49 anladigim kadarila 11 cm tek bir seferde Holyfix yontemiyle olamiyorum. BU da iki sene demek. iki seans demek. yasim 30. daha ne kadar yasli olabilirim. Kombine yontemide tek bir çivi 12 bin euro falanmis. 4 tanesi 48 bin euro yapiyor. peki butçesi olmayan bizler? verdigim psikolog parasiyla esdeger olacak sanirim.

  • Merhaba Elif hanım. Tek ameliyatla ancak 6-7 cm ama kas-sinirler yeteri kadar esnekse 8 cm uzatma mümkün. Daha fazlası zor olur. İki ameliyatla ise 12-14 cm mümkün.
   Yaşınız uygun buameliyat için ama tabi her halükarda doktor muayenesi sonucu karar alınması daha sağlıklı olur. Kombine yöntemde kullanılan çivi fitbone ya da precice yönteminde kullanılan çividen daha farklı. Kendiliğinden uzama özelliği olmadığı için kombine yöntem çivisi benim bildiğim kadarıyla 2-3 bin tl civarında ve çok farklı modelleri de mevcut. Kombinede uzatma işlemini dış cihaz yaptığı için içerideki çivinin uzatma özelliğine ihtiyaç olmuyor.

 • Kombine yöntem sizin olduğunuz mu değilse sizinkinden ne farkı var ki daha kısa zamanda iyileşiliyor

  • Ben holyfix yöntemiyle ameliyat oldum. Benim yöntemim 6-8 cm için genellikle 9-12 ay sürüyor. Çünkü yeni oluşan kemiğin iyice sertleşip bizim yükümüzü taşıması zaman alıyor. Kombine yöntemde ise ek olarak kemik içerisine insan yükünü taşıyabilen intramedüller çivi yerleştiriliyor. Uzatma yapıldıktan sonra yani ilk 2-3 aydan sonra içerdeki çivi sizin yükünüzü taşıyabildiği için dış cihazlar 0-2 ay daha bekletilip çıkartılıyor.

 • Merhaba çokkez yazmışsınız 3-4 aya çivi ayaktan çıkıyor diye ama aklımda kalan soru çıktıktan sonra hemen yürümeye başlıyabiliyormuyuz desteksiz bir şekilde teşekkürler şimdiden

  • Merhaba İsimsiz
   evet kombine yöntem ile boy uzatmada cihazlar 6-8 cm uzatma için 3-4 ay sürüyor. Tabi herkeste durum aynı olmadığı için ihtimali az da olsa 4-5 aylara da çıkabilir. Cihaz çıktıktan sonra genellikle 2-5 hafta içinde hasta desteksiz yürüyebilir. Hatta çoğu hasta daha cihaz bacaktayken de desteksiz yürüyebiliyor. Bu rakamlar eğer siz çabalar ve cesur davranırsanız ve fizik tedavi desteği de alırsanız hızlanır. Daha çabuk iyileşirsiniz . Umarım öyle de olur..

 • İyi günler yukarıda sonlara doğru az miktarda osteoporoz(kemik erimesi) oluştu demişsiniz. Şimdi durumunuz nasıl? Kemik erimesi ile kemik uzaması arasında nasıl bir ilişki var? PRP Tedavisi nedir? Ve neden kan sulandırıcı ilaç kullandınız?

  • Merhaba Melike hanım. Sorularınızın bir kısmına ilk veya ikinci yorumunuzda cevap verdim. Kan sulandıcılar genellikle ameliyattan sonra emboli(pıhtı atması) problemini engellemek için kullanılır.

 • İyi günler yukarıda sonlara doğru az miktarda osteoporoz(kemik erimesi) oluştu demişsiniz. Şimdi durumunuz nasıl? Kemik erimesi ile kemik uzaması arasında nasıl bir ilişki var? PRP Tedavisi nedir?

  • İyi günler Melike hanım
   evet az miktarda osteoporoz kemik erimesi oluştu. Ben tamamen dışarıdan yöntem(ekternal fiksatör) ile ameliyat oldum. Yani bu demektir ki kemik iyice sertleşene kadar dış cihazlar çıkamaz. benim kemikler de ilk aylar çok güzel kaynadı sonra ne hikmetse kaynama hızı belirgin bir şekilde yavaşladı. sürecim uzun sürdü. bacağımda cihazlarla o kadar uzun süre beklediğim ve bilmediğim nedenlerle osteoprporoz meydana geldi. geçici bir durum olmadığı için çok sorgulamadım. PRP tedavisi ise genellikle bir bölgedeki iyileşme faktörlerini hızlandırmak için yapılır. Örneğin saç gürleştirme için bile uygulanır veya cilt güzelleştirme. Bana da kemik kaynama hızı artsın diye uygulandı. işe de yaradı çok şükür. Şimdi o tarz bir problemim yok. Epey ağırlık da kaldırdım. günde 10 km yol yürüdüğüm zamanlar da oldu. ama şükür kemiksel bir problemim olmadı.

 • Osteoporoz tedavisi görmüş biri olarak ileride boy ameliyatı yapmak istiyorum sıkıntı olur mu

  • Merhaba Esra hanım. Geçmiş olsun. Öncelikle bu tarz soruların öncelikle ameliyatı yapan doktorla görüşülmesi taraftarıyım. Osteporoz(kemik erimesi) kemikteki mineral yoğunluğunun az olmasından dolayı kırılma riskini arttırıyor. Kemiğin kaynama problemini gündeme getirebilir. Bende de sürecim çok uzun sürdüğü için sona doğru az miktarda oluşmuştu. PRP tedavisi görerek atlatmıştım. Sizin de bu alanda iyi bir doktora görünüp KMY testi yaptırmanızı. Ameliyat kararını bu alanda tecrübeli bir doktorla almanızı tavsiye ederim.

 • Hocam 1.66 boyum var yaş 22. kilom 60 5-6 santim tek seans fiyat nedir çevremde 10.000 TL civarı diyorlar bir bilgilendirseniz hocam

  • Merhaba kardeşim
   boy uzatma ameliyatı fiyatı hakkında çok değişik bilgiler var internette vs. Ve yeni yeni ameliyat yapmaya başlayan doktorlar çıkıyor. Bu ameliyatı başarı ile yapan doktor sayısı günümüzde hala az ve ameliyat fiyatları en azından Türkiye’de dışarıdan ve kombine yöntemler için 45-65 bin tl. tabi bu iyi doktorların fiyatı. Ben 10 bine yaparım diyen bir doktora şahsen ben ameliyat olmam. Çünkü Türkiye’de hastane, cihaz ve doktor masrafları hesaplandığında çok daha yüksek rakamlar çıkıyor.

 • Meraba ayakta boy uzadıkça orantısız olmazmı ayak uzun gövde kısa

  • Merhaba
   Bu soruya 2-4 kez cevap vermişimdir. O yüzden lütfen zaten yazmış olduğum bir şeyi sormaktansa okuyunuz. Hem sizin için hem benim için öylesi daha makul olur. Yine de son kez değineyim bu konuya 🙂
   Şimdiye kadar onlarca vakaya bizzat şahit oldum ve hiç biri bacaklarım uzadı; gövdem, kollarım kısa kaldı demedi. Hatta genellikle uzun bacaklar daha estetik gösterdiği için bacak uzatma sonrası daha güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. İnternette dolaşan bacağı uzun gösterme metotları da bu yüzden. Tabi zaten çok aşırı uzun bir bacağı daha da abartarak uzatılması düşüncesini de tartışılır buluyorum. En nihayetinde uzatma miktarı sizin elinizde. 7 cm çok abartılı gelecekse 4-5 cm yapıp durdurabilirsiniz. Kararı ayna ve yakınlarınızla birlikte alırsınız.

 • Hocam izin meselesi konusunda cevap alabilir miyim bu konu çok önemli bende kamuda çalışıyorum sözleşmeli olarak

  • Hocam dilerseniz beklenenzafer@gmail.com a mail atın sorularınızı. Özel sorulara oradan cevap vermeyi daha uygun buluyorum. Vakit buldukça cevap veririm mutlaka.

 • Merhaba, acaba tedavi sürecinde hangi ilaçlar kullanılır?

  • Merhaba
   Ben süreç içinde
   kan sulandırıcı, antibiyotik, kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar kullandım.

 • Hocam çalıştığınız kurumdan nasıl izin aldınız 1 yıl süreyle bende almak istiyorum sözleşmeli mi atanmıştınız rehber öğretmen olarak?

 • Dr adını öğrene bilirmiyim hangi şehir ayrıca rica etsem geçmiş olsun bu arada

  • Boy uzatma ameliyatı olduğum doktor: Hacı Kutlu, İstanbul’da. Teşekkür ederim bu arada Lale hanım.

 • Hocam bende ameliyat düşünüyorum sözleşmeli atandım ben yalnız boy uzatma uzun süren bir işlem kurumum izin verir mi siz sözleşmeli mi atanmıştınız?

 • Biraz onceki sorum motorize civi yontemi hakkinda..tskrlr

 • Ust ve(ya) alt bacagin tek seansta max. uzayabilecegi kac cm?

 • Dr. Metin Kucukkaya ve Dr. Muarrem Inan hakkinda deneyim, bilgin varmi acaba? Mesela fiyat, tercih ettikleri kemik (ust veya alt bacak)? Tesekkurler.

  • Metin bey ve Muharrem bey motorlu çivi ile uzatmada başarılı doktorlar. kendi doktorumun fiyatlarını buradan yazmakta sakınca görmüyorum ama başka doktorlar hakkında ya ortalama fiyatlar söyleyebilirim ya da beklenenzafer@gmail.com adresine yazarsanız oradan da güncel bilgilerimi aktarabilirim. Söz konusu doktorların kaç cm uzatacağı ise: uzatma miktarı doktordan ziyade hastanın kas esnekliği ile ilgili bir durum. genellikle ise tek ameliyatta 6-8 cm uzatma oluyor. Tabi motorize çivilerde bu miktar sistemin manyetik olması ve içerideki sistemin arızalanmasının çözümünün daha meşakkatli olması gerekçesiyle normalde 1-2 cm daha az olabiliyor. Yeni nesil örneğin precice 2 çivisinin daha fazla uzatabileceğini araştırmıştım. Tabi en doğrusunu doktordan öğrenmenizi tavsiye ederim.

 • Yanlis hatirlamiyorsam siz kaval kemigi (alt bacak) uzatmasinin genel olarak daha uygun oldugunu yazdiniz. Ama uyluk kemik genel olarak tercih ediliyor dr tarafindan sanirsam kaynamasinin daha iyi oldugu icin. Bazi drlar yanliz uyluk kemigi uzatiyor.

  • Doktorların tecrübeleri farklı olduğu için alt bacak veya üst bacak konusunda farklı fikirlere sahip olabilirler. Ama daha çoğunlukla alt bacak yapma taraftarılar. Çünkü hem hasta hem doktor açısından daha rahat. Ağrısı daha az ve hasta için hareket kabiliyeti de daha fazla. Tabi üst bacak da alta göre 1 cm daha fazla uzayabilir ve kanlanma daha iyi olduğu için kaynama da daha iyi olabiliyor. Kararsız kişilere ben şahsen alt bacağı tavsiye ederim.

 • Oncelikle butun sorulari yanitladigin icin tesekkurler. Precice civisiyle yontem fiyatlar 150.000-200.000 tl arasi. Civinin tanesi 15000 euro yani iki tarafli 30.000 euro. Bu zaten 135000-140000 tl. Dr ve hastane masraflari icin geri kalan miktar az degilmi? Dun konustugum dr precice yontemine 50000euro istiyor…

  • Her soruya yetişemesem de ciddi sorulara mümkün mertebe er ya da geç dönüyorum. Evet precice ile uzatma çok pahalı. Çivi fiyatları konusunda firma doktorlara göre küçük farklılıklar sunabilir diye düşünüyorum. Mesela bir doktora 15 derken daha çok sattığı bir doktora 13 olabilir. bu Benim düşüncem. Bir de hastane masrafları ve doktorun kazanç beklentisi çok değişiyor. Yine de toplamda iki bacak uzatma için 50.000 euronun fazla olduğunu düşünüyorum. Bu alanda tanıdığım doktorlar 150-180 bin tl talep ediyorlar. 50 bin euroyu hangi doktorun söylediğini merak ettim.

 • Hocam kombine yöntem yaptırmayı düşünüyorum demiştiniz tekrar uzatma için neden holyfix yaptırmıyorsunuz tekrardan fiyatı daha ucuz?memnun kalmadınız mu yoksa?

  • Evet kombine yöntem düşünüyorum. Sebebi holyfix yönteminden memnun olmamam değil. Şükür gayet iyi uzadım. Tabi uzun sürüyor. Holyfix 6-8 cm için 9-12 ay sürerken kombine 3-4 ay sürüyor. arada da 5 bin tl kadar bir fark var. Bu durumda fazladan 6-7 ay beklemek istemediğim için kombine daha mantıklı geliyor bana. Tabi karar vermek isteyenler gideceği doktorun hangi alanda daha çok tecrübesinin olduğunu göz önünde bulundursunlar..

 • Fiyat kaç tabi maddi sıkıntimda var??

 • Ben 1.75 0lmak isterdim fiyat kaça patlar.acaba

 • Kardeşim hayırlı ve geçmiş olsun. Ben dövüş sanatlarıyla ilgileniyorum. Fakat boyum senin boyun kadar. Kombine yöntemle altlı üstlü 12 cm kadar uzatmayı planlıyorum. Birincisi sinirler uzatmayla gerilmiş olacak ikincisi ben hareket yaparken daha da gerdireceğim zedelenme oluşma riski artmıyor mu ? İkincisi kemiğin kaynak yerlerinden kırılma riski daha fazla değil mi ? Rakip benim bacağıma vurduğunda kırılma riski ne kadar artıyor ?

  • Eyvallah kardeşim. Benim eski boyumdaysan 🙂 ve dövüş sanatlarıyla uğraşıyorsan işin zor hakkaten 🙂
   Ben hamdolsun geçtiğimiz yaz wing chun yani uzak dövüş kursuna gittim. Tekme atabiliyordum ama çok aşırı zorlamadım. Zorlamak için biraz kondisyona ihtiyacım var sadece bilirsin her halükarda kondisyon şart. Kemik iyice kaynadıktan sonra şuan ki kemiğinden farklı olmuyor.

 • Selamlar kardeşim. Ben 27 yaşındayım boyum 1.73 hedefim 183. Şöyle düşünüyorum yıllardır Japonya’daki ginza kojima diye bir adam 3, cme kadar anında uzatıyor. İlk önce o şekilde uzatıp kalan 7 cm i ameliyatla olmak istiyorum ama vaktim az ve birilerine söylemeyeceğim. Toplam 2-3 ay vaktim var yazın maksimum. Yani 181 falan da olabilir 5cm uzatmak da yetebilir zamana göre. Maddi sıkıntım yok çok şükür hangi ameliyat en kısa ve en kaliteli şekilde uzatır. Bir de ilerde futbol gibi şeyleri eskisi gibi %100 performansla oynayabilir miyim

  • A. Selam kardeşim
   Japonya’da boy uzatan doktoru ben de zamanında okudum ama gerçek bir vakasına denk gelmedim hiç.
   Ameliyat olacaksan kendine 2-3 ay değil 4-5 ay ayırmanı öneririm. Motorlu çivi ile uzatma ameliyatı olsan onda tek bacak sonra diğer bacak olacağı için sana pek uymaz. Maddi sıkıntın olmadığı için içeriden sistem iyi olurdu. ama tabi senin zaman problemin var. Kombine yöntem düşünebilirsin. Tabi en iyisi bu alanda isim yapmış bir doktorla yüz yüze görüşmek.

 • Merhabalar hocam. Uzatma işlemi sadece alt bacakta olduğundan 14 cm uzatmada komik durmaz mı?

 • Merhaba hocam 17 yaşındayım 1,60 boyum var çevremdeki insanlardan rahatsız olduğum için uzamak istiyorum. 1.74 – 1.77 olsam yine yeterli olur diye düşünmekteyim bunun fiyatını öğrenmek istiyorum. şimdiden teşekkürler ediyorum 🙂

 • Hocam holyfix fiyat olarak çok daha uygun peki riskleri neler? Kemik erimesi riski falan var mı?

 • Hocam motorlu çivi yöntemi niye çok pahalı tek neden konfor farkı mı yoksa holyfixin sağlık açısından ciddi risklerimi var?

  • Motorlu çiviler holyfix veya ilizarov ile boy uzatma yöntemlerine göre daha konforlu. Çünkü tamamen içeride ve sizi daha az kısıtlıyor. Pahalı olma sebebi ise kullanılan Precice veya Fitbone çivisinin yurt dışından çok pahalı olarak getirtilmek zorunda olunması. Çivinin sadece bir tanesi 12-15 euro..

 • Merhabalar boyum 1.73, yaş 18 istediğim boy 1.85 tahmini ücret ne kadar olur size ? Ve gündelik hayınızda yürüyebilormisiniz?

  • Merhaba kardeşim. Şuanki boyun Türkiye ortalamasında. Öncelikle bir ortopedi doktoruna görünüp büyüme plaklarına baktırmanı tavsiye ederim. Ameliyat kolay bir süreç olmadığı için umarım doğal bir şekilde boyun uzar.

 • Merhaba bugün bende burda yayınlanması için ameliyat bilgilerimi yazdım . Benim hala cihazlar bacağımda çivi diplerine nekadar sıksa pansuman yapsam 2 haftadır öldürdü beni desem yeridir . Antibiyotik dozumu iki katına çıkardık fayda etmedi kültür testi yaptırdık olağan bir iltihaplanma denildi ama yinede geçmiyor. Sizde iltihaplanma oluştumu pansuman için sadece batikonmu kullandınız

 • Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim hocam ?

 • Hocam tekrar ameliyat olacağınızı yazmıştınız yani 10-15 cmlik bir uzama hedefliyorsunuz heralde bende düşünüyorum uzatma ameliyatını ama burda sadece bacak uzayacak.El, ayak, gövde, kol boyları aynı kalacak burda kötü bir görüntü olmayacak mı? Yani mesela 1.60 birinin ayak, el vs boyuyla 1.80 birinin arasında ciddi farklar var

  • Ameliyat sonrası oluşabilicek orantı problemi ile ilgili 2-3 defa cevap vermiş olmalıyım. Tekrar yazmak sorun değil ama yorumları dikkatli okursanız cevabını bulacağınızı umuyorum.

 • Merhaba benim de size sorularim olacak 9 yasimda trafik kazasi gecirdim ve sag femurumda kısalik olustu ve topallayarak yürüyorum.uzatma ameliyati düsünuyorum ama tabiki korkularim var kemigim incelir mi gercekten çözum olur mu bilemiyorum.siz hangi doktora ameliyat oldunuz hangi yontem kullanildi.bana tavsiye edebileceginiz doktorlar ve yöntem hangisi acaba bir de ben de ögretmenim ameliyat sonrasi okula devam ettiniz mi

  • Merhaba Sevtap hanım öncelikle geçmiş olsun. 9 yaşınızda oluşan kısalık için sanırım epey süre beklemişsiniz. bu zamanla farklı sorunlara da neden olmuş olabilir. Uzatma ameliyatlarında genellikle kemikte incelme olmaz. açılan boşlukta şuanki kemiğinize eşdeğer yeni kemik dokusu oluşur. Kemik uzatma için doktor seçerken dikkatli bir araştırma yapmanızı öneririm. Bu sitede bulunan doktorlar ve daha fazlası için dikkatli bir araştırma ve en önemlisi o doktorun hastasıyla tanışma sonrasında da yüzyüze görüşme ile iyi bir karar alabilirsiniz. Benim doktorum Hacı Kutlu. Tabi benim zamanım daha farklıydı. O yüzden daha iyi seçenekler de olabileceğini göz ardı etmeyin.

 • merhaba boyum 1.80 .181 falan sacma gelebilir ama benimki tamamen estetik benim icin yöntem hangisi yardımcı olursanız sevinirm

 • yada size nasil ulasabilirim ??

 • Merhaba Dr.Bey Bana Email Adressimden ulasa Bilirmirsiniz bende Boy uzatma amiliyati olmak istiyorumda biraz sizden bilgi almak istiyordum.tsk ker saygilar

  • Merhaba Hüseyin bey
   🙂 ben doktor değilim. Hastayım 🙂 tabi artık iyileşip işime gücüme geri döndüm. Tecrübem ve bilgim ölçüsünde sorularınıza yanıt vermeye çalışırım. Buradan da sorularınızı sorabilirsiniz. çok özelse beklenenzafer@gmail.com a mail atarsanız uygun bir zamanda ilgilenirim.

 • Hocam bide ameliyat sonrası hastanede kalabiliyor muyuz 2 ay kadar yemek falan veriyorlar mı evdekilerden habersiz yaptırmayı düşünüyorumda

 • İyi günler. Ben de sizin eski haliniz gibi 162 boyundayım yaşım da 20. 6 cmlik bir uzama etkisini çok gösteriyor mu? Mesela şuanda giydiğim hiçbir pantolon bana yakışmıyor. Acaba boydan bir fotoğrafınızı göndermeniz mümkün mü? Aynı zamanda Hacı Kutlu’yu aradığımda ameliyatın 60bin lira olduğu söylendi. Fiyat konusunda yardımcı oluyorlar mı veya taksitlendirmede?

  • İyi günler Burak bey
   evet benim eski halimle 🙂 aynı boydasınız. Umarım bunu demek bir gün size de kısmet olur. Gerçekten takıntılı bir kişi için her 1 cm in paha biçilmez bir değeri oluyor. Fotoğraf konusunda biraz tembelim ama dikkate alacağım. HAcı bey bence yüksek söylemiş. Kendisiyle bizzat görüşmeniz halinde muhtemelen indirim sağlayacaktır. Fakat taksit genellikle olmaz.

 • Merhaba,
  Şimdi siz üst kemikten uzatmıştınız.Kombine yöntemle alt kemiğide uzatmayı düşünüyosunuz.
  Üst kemiği uzattğınızda bağdaş kurmak olsun diz kurmak olsun sıkıntı yaşadınızmı en nihayetinde alt kemik kısa kalıyo üsttekine göre.
  Bide kemik kırılmalarında hastanın iyileşme süreci ayları alıyor.Kaynaması vs.Kombine yöntemde kemik bi şekilde kırılmış oluyo.
  5 ay gibi kısa sürede hem uzatma hemde kemik kaynaması nasıl gerçekleşiyor.
  Ayrıca kombine yöntemi ne zaman olmayı düşünüyosunuz.
  Üst ve alt kemiği eşitlemek adına mı tekrardan yapmak istediniz.alt kemik için
  Sizide yoruyoruz ama merakımızı gideriyosunuz:)
  Teşekkürler

  • Merhaba Emir,
   Bir daha ameliyat olmak istememin sebebi eşitlemek değil çünkü şuan da gayet estetik görünüyor. Bilirsin bir erkek için 1.70 baraj boy gibi. altında kalmak ciddi sıkıntı. Ben şuan 1.68 oldum. eski boyuma göre çok rahatım. Hazır zaten başıma ne geleceğini biliyorum, tecrübeliyim ve daha kısa süren kombine yöntem de varken olayım diyorum. Kemik kaynama hızı yönteme göre çok değişmiyor. Kombinede hem kemik içine hem bacağın dışından bir cihaz takılıyor. Uzatma işleminden 1-2 ay sonra yani 3-5 ayda cihazlar çıkıyor. Tabi kemik henüz çok kaynamadığı için içerdeki çiviyi hem alttan hem üstten vidalarla sabitliyorlar ki hasta üzerine basıp yürüyebilsin ev günlük işlerini yapabilsin.. siz normal hayatınızı yaşarken kemik de o arada zaten kaynamaya devam ediyor. İçerdeki çivi biomekanik özellikte ve kalması genellikle sorun teşkil etmiyor ama dileyen hastalar 1.5-2 sene sonra küçük bir ameliyatla ondan da kurtulabiliyorlar.

   • Kombide yöntemi bende düşünüyorum 1- 1.5 yıl içinde siz bu süreden önce yaparsanız sizden resimlei vei bilgilendirmeleri takip etmek isteriz.
    Ayrıca çokça teşekkür ederim cevaplar için

 • Hocam şimdi 10 cm uzasak görüntü abes durmaz mı yani bacaklar uzun el ve kollar kısa? Bide tam olarak iyileşme ne kadar sürer?

  • Bu soruya epey yanıt verdiğimi düşünüyorum ama tekrar edeyim. Şimdiye kadar tanıdığım, okuduğum hastalar arasında hiç biri bacaklarım uzadı kollarım gövdem kısa kaldı demedi. hatta genellikle daha hoş bir görüntü ortaya çıkar. Çok aşırı uzun olmadığı müddetçe uzun bacaklar kişiyi daha estetik gösterir. İyileşme süreci ameliyat yöntemine göre 6-14 ay sürebilir.

 • Merhaba,
  BEn hem alt kemikten hemde üst kemikten aynı anda uzatmayı düşünüyorum
  Fakat toplamda 6cm benim için yeterli,
  3cm alt kemik 3cm üst kemik,
  Böyle olunca fiyat iki katına mı çıkıyor

  • Merhaba
   bu şekilde ameliyat olan birine denk gelmedim. Genellikle tek taraf için 5-8 cm uzatma yaparlar. Sizin isteğiniz de gerçekleştirilebilir. Ve Fiyat evet iki katına çıkar. Benim tavsiyem ise eğer boyunuzun 6 cm uzaması yeterliyse daha estetik görüneceğini düşüneceğiniz(alt baca veya üst bacak) kemiği uzatabilirsiniz. Genellikle tatmin olunur bu şekilde.

   • Bir sorum daha olacak:)
    Fiyat aralığı ne kadardır.Siz yalnızca üst kemikten olmuştunuz sanırım.Fiyat uzunluğa göre değişiyor mu?
    Ve fizik tedavi ücreti fiyata dahil mi?

 • 2 yıllık süreçte bugünde dahil sıkıntı yaşadınız mı dizi bükememek malum kış mevsimi soğuktan ağrı sızı vb sorunlar oluyor mu.

  • Cihaz bacağımdayken diz bükme sıkıntım vardı. Disiplinli egzersiz de yapmadığım için bu konuda zorlandım. Cihaz çıktıktan sonra ise çok uğraşmadan küçük egzersizler düzeldi. Soğuk havalarda sızlama meselesini de çok duydum ama bende hiç öyle bir durum yaşanmadı. Çünkü kemik sonradan kaynamış olsa bile zamanla orjinal kemikle aynı özellikleri kazanıyor.

 • Otururken yan profilden bacaklarınızın fotoğrafını çekebilir misiniz? Yeni yeni fotoğraflarınızı bekliyoruz.

  • 🙂 Buraya yeni fotoğraf eklemeyeli çok oldu. Çünkü artık normale döndüm. Ameliyat olmayan birinden çok farkım kalmadığı için normal halimin fotoğrafları ne derece ilginizi çeker bilemiyorum. Ama madem istediniz ilk fırsatta ekleyeyim.

 • Merhaba ben 1.58 boyunda 27 yaşında bayanım. Küçüklüğümden beri boy kompleksimi yenemedim. Erkek arkadaşım uzun boylu yanında çocuk gibi kalıyorum. Topuklu giymekten de sıkıldım.7 – 8 cm uzatmak istiyorum fakat ailem özellikle annem neyin var şükret diyor. Ama ben bu boyu kabullenemiyorum. En riski düşük ameliyat hangisi oluyor? Genelde sakat kalma durumu olacağı söyleniliyor böyle bir risk var mı?

  • Merhaba Mehtap hanım
   Boy kompleksi malesef dışardan empati kurulup anlaşılabilen bir durum değil. Deve de de boy var- ne gerek var, deyip geçiştirebiliyorlar. ÜStelik psikologlar dahi çoğu zaman çözüm olamıyor. Çünkü insan gerçek manada uzamadıkça üzülmesi için illa bir sebep çıkıyor. Büyüme plakları kapanmış kişiler için çözüm ameliyat fakat sonuç itibariyle bu bir ameliyat yöntemi ve her ameliyatta bir risk söz konusu. Bu durumda yapmanız gereken bu alanda isim yapmış tecrübeli bir doktora görünmeniz. Yöntem olarak bütçeniz uygunsa motorlu çivi ile ya da daha düşük maliyetli kombine ile ameliyat olmanızı tavsiye ederim. Tabi nihai kararı doktorunuzla almanız daha isabetli olacaktır.

 • Benim boyum 157 cm 29 yasi dayim nekadar zor bi durum oldugunu siz daha iyi bilirsizniz cift seans maliyetleri nelerdir yada soylenmiyosaa ozelden nasil ulasabilirim

  • Kısalığın zor olduğunu malesef fazlasıyla biliyoruz. Tabi çözümünü de bildiğimiz için bize düşen bu konuda elimizden geleni yapmak ve bu zor günleri geride bırakmak. Fiyat konusunda daha detaylı bilgi verebilmem için dilerseniz beklenenzafer@gmail.com mail adresime özel olarak yazabilirsiniz. Vakit buldukça dönerim mutlaka..

 • kardeşim nasıl hayatın şimdi

  • sağol kardeşim. Ameliyattan önce nasıldıysam şimdi daha uzun boylu olarak hayatımı normal bir şekilde sürdürüyorum. Çok şükür zor günler geride kaldı. Artık darısı gerçekten de boy kısalığı yüzünden bunalımda olanlara..

 • öncelikle tebrikler boy takıntili biri olarak soruyorum amaliyat olmadanki hayatin ve olduktan sonraki hayatin arasında psikolojik fark neler

  • Teşekkürler
   Ameliyattan sonra ben kendimi önceden taşımak zorunda olduğum ve bir türlü kurtulamadığım kanserli hücreden kurtulmuş gibi hissediyorum. Önceden boy konusu açılınca başımı eğiyordum şimdi bu konuda rahat bir şekilde konuşup fikir beyan edebiliyorum.

   • bence burda önemli olan nokta boyun kısa olma takıntisı değil küçüklükten beri içinde uzama umudu olupta bunu gerçekleştirememenin takıntisı

 • amaliyatlı bir şekilde bir gününüz nasıl geçiyordu?

  • İlk etapta ameliyatla ilgili ağrılar, zor yürümek, fizik tedavi vb gündemimi meşgul ediyordu. ama insan bu, alışıyor, daha sonra alanımla yani psikoloji ile araştırmalar, kitap okuma, daha önce izlemediğim halde bazı dizileri izleme 🙂 ameliyat olan başka hastalarla görüşmeler yapmaya başladım.. arada arkadaşımın aracıyla geziyordum. sinemaya gittiğim, hatta bilardo oynadığım zamanlar da oldu. iyisiyle kötüsüyle en önemlisi sabrıyla derken bitti gitti çok şükür..

  • sinema gibi alanlar biraz sıkıntili değilmi enfeksiyon kapma riski bunlara karşi nasil onlem aldin

   • Bu konuda haklısınız. Ben holyfix yöntemiyle oldum. Uzun süren bir yöntem. Bir yıla yakın bir süreç. İster istemez dikkatsiz olduğunuz, aman ne olacaksa olsun dediğiniz zamanlar oluyor. Tabi tavsiyem mümkün mertebe temiz yerlerin dışına çıkılmaması. Ve Çıkılsa da hemen ardından güzelce pansuman yapılıp çivi diplerinin temizlenmesi..

 • merhabalar sorularım şu şekilde
  1 Amaliyat sürecinde sizi en cok bezdirem şey ne oldu
  2 amaliyattan sonra amaliyatla ilgili keşkeniz oldumu
  3 aileniz bu durumu biliyor mu tepkileri nasıldı

  teşekkürler

  • Merhabalar
   1) Kemiklerim beklediğimden çok geç kaynadı. Onun dışındakilere sabrettim.
   2) Aaeliyattan sonra keşke 1 cm daha uzatsaydım diye düşünmeye başladım.
   3) Ailem bunun uzatma ameliyatı yerine düzeltme ameliyatı olduğunu zannediyorlardı. Haber yayılır ve kimse de beni anlamaz diye gizli tutmayı tercih ettim. Uzamışsın diyenlere de, kemikler düzelince uzadık biraz, deyip geçiştirdim.

   • geç kaynaması neden olmuş olabilir kendinize nasil baktınız bu süreçte

    • teşekkürler kombine yöntem akla ve mantığa en uygun yöntem rabbim nasip eder inşallah

 • bacak uzuyor fakat kollar ve gövde uzamıyor bu kötü bir görünüme sebep olur mu?

  • Birçok kişinini istediğidir uzun bacaklara sahip olmak. Çok abartılı olmadığı müddetçe bacakların uzun olması hem daha estetik gösterir hem de giyilen kıyafetler, yürüyüş vs önce duruma oranla daha iyi bir hale gelir. Hem uzatma miktarı kişinin kendisiyle de ilgili bir durum seçenek olduğu için kişi isterse 5 cm bacak uzatma abana yeter daha fazlası kötü durur deyip durdurabilir. Fakat ben şimdiye kadar en azından tanıdığım hastalar arasında bacaklarım uzadı gövdem kollarım kısa kaldı diyeni görmedim.

 • bir amaliyatla 7-8 cm uzamak mümkün mü(tekrardan tebrik ederim bir hayalin gercekleşmesi kadar mükemmel bir şey yok)

  • teşekkür ederim. Darısı tüm boy takıntısı yaşayan kişilere.. tek ameliyatla evet 6-8 cm uzatmak mümkün.

 • Memur olarak hangi izni kullandınız
  Ya da nasıl kullandınız.Durumum elvermediği için demişsiniz bsşta kredi mi çektiniz

 • aga bana cesaret veriyorsun keşke keşkee diyorum 13 14 15 li hatta 17 li yaşlarda boyumun kısa olmasını kavrayabilseydim elimden geleni yapardım 1.65 de kaldık 3 -4 cm bile büyük mutluluk ameliyat olacak maddiyat varda çok korkuyorum gözümü baya korkuttular .d.d Ameliyat olduğum zaman sonrası o çivileri ayağımda görmek 5-6 ay içinde acılar içinde mi yaşadınız çok merak ediyorum ya dışarı ne zaman çıkabildiniz

 • Ameliyat olan tanıdıklarınızdan günlüklerini paylaşmasını rica eder misiniz? Bize yol göstermesi açısından.

  • Bu konuda elimden geleni yapıyorum. Sitede yer alan günlükleri takip edebilirsiniz. Tanıdığım yeni hastalar çıktıkça rica ederim. Tabi her hasta tecrübelerini paylaşmaya yanaşmıyor. Genellikle iyileştikten sonra sırra kadem basıyorlar 🙂

 • Yaşım 22 boyum 1.66 Boyumu aşırı takıntı haline getirdim çevremde hiç alay konusu olmadım 180 olan arkadaşlarımın yanına yaklasamadigi kızlar peşimden koşuyor ama lanet olsun boy kısa abi ? ameliyatı olmayı düşünüyorum takıntı bitecek acılar gelip geçecek diyorum kendi kendime.. ama bugün ileri gelen bi hastanenin uzman ortopedi doktoruna danıştım tüm cesaretimi saniyede yok etti ??sorularım şöyle
  1. Durumunuz şuan nasıl ve kaçıncı ayında?
  2. Ameliyattan Çıktıktan sonra ağrı hissettiniz mi?
  3. Ne işim vardı ameliyat oldum diye pişmanlık oldu mu tedavi sürecinde
  4. Ağrılarınız sancılarınız hangi ayda tam olarak bitti

  • 1) Ameliyat olalı iki seneyi geçti ve ameliyattan kaynaklanan bir sorunum yok.
   2) Tamamen dışardan sistem(eksternal fiksatör) ile ameliyat olduğum için cihaz çıktıktan sonra ağrım olmadı. Ama kombine yöntem ile boy uzatanlarda cihaz sonrası da bir süre ağrılar devam edebiliyor.
   3) Boy kısalığının acısını zamanında derinlemesine ve fazlasıyla hissettiğim için sürecim uzun sürmesine rağmen pişmanlık çekmedim. Sabrettim ve şimdi hamdolsun diyorum.
   4) En zorlu dönemim uzatma sürecinde oldu yani ilk iki ay. Kemik uzatma işlemi bittikten sonra geriye kalan süreçte doğru düzgün ağrı kesici kullanmadım.

 • Merhaba Oncelikle yardımlarinizdan dolayi cok teşekkürler . Bikaç sorum olucak Uzatmanin dirseğin altina ya da ustune yapılcagğina asil karar veriliyor al tarafa dayapıalbiliyor mu? ve Eskisi kadar duzgun ve doğru yuruyebiliyormusunuz lütfen bu soruda durust olun bu cok önemli eskisine gore yürümenizde biraz bile bozukluk varsa bunu soleyin teşekkürler tekrar

  • Merhaba Talha bey, teşekkür ederim. Boy uzatma ameliyatı neticede estetik kapsamına girdiği için alt bacak mı olacağı yoksa üst bacağın mı uzatılacağına son kararı hasta verir. Doktorlar sadece bu konuda fikirlerini söyler. ama Nihai karar hastanın. Tabi her iki taraf ameliyat sonrası farklı tarzlarda etkilenior. Alt bacak genellikle boy uzatma ameliyatı yapan doktorlar açısından ve ameliyat olan hasta açısından daha rahat. Hasta ameliyat sonrası alt bacaktan olduğunda daha az ağrı çeker ve hareket kabiliyeti daha fazla olur. Ama mesela benim üst bacağım çok kısa diye ben üstü tercih ettim. Kararsız kişiler için ben şahsen alt bacağı tavsiye ederim. Yürümemde bir problem kalmadı. Önceden nasılsa şimdi sadece bacaklarım uzun olduğu ve biraz da özgüven geldiği tarzım az biraz değişti diyebilirim..

 • Slm . Şuan 4cm uzama gerçekleşti bende zaten idealim 5 cm di . Ama 2 gündür inanılmaz zonklama ağrı var çivi diplerinde baktım bir iki tanesi iltihap yapmış akıyor . Antibiyotikde kullanıyorum ama antibiyotik bitince tekrarlıyor . H Ergün pansumanı aksatmıyorum . Ve daha 5 ay daha bu çiviler kalıcak bende bu sıkıntıyı sürekli çekermiyim sizde de bu durum oluştumu

  • Geçmiş olsun. Zor zamanlar.. Ancak yaşayanın bileceği durumlar.. Enfeksiyon kapması kötü olmuş ama neyseki external fiksatörle olduğunuz için iltihabın geçmesi, akıp gitmesi çok daha kolay. Tabi kontrollerinizi eksik etmeyin. Estetik bacak uzatma ameliyatı düşüncesi güzel ama epey sabır gerektiriyor. 5 cm boy uzatma gayet makul bir rakam. esnetmeleri de düzenli yaparsanız çok fazla gerginlik yaşayacağınızı sanmam. Uzatma bittikten sonra çok daha rahat edersiniz. Ağrılarınızda bariz azalma olur. ben uzatma bittikten 1 hafta kadar sonra ağrı kesici kullanmayı bıraktım. Düzenli yürüyüş yapar ve egzersizleri ihmal etmezseniz ve de kemik güçlendirici besinleri tüketirseniz daha kısa zamanda ve daha sağlıklı bir şekilde kemikleriniz kaynayacaktır. Ameliyat olmuş birisi olarak dertleşmek isterseniz beklenenzafer@gmail.com mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

 • Hocam tebrik ederim.Boy uzatma ameliyatı ve aşırıya kaçmayan her türlü estetik benim görüşümle kişisel gelişimdir.Bana göre doğuştan genetik olarak

  kazanılan boya kıyasla ameliyatla yapılan boy daha değerlidir.Genetik olarak 168 boyundaki bi insanla sadece boylarınızı kıyaslarsak bana göre siz

  öndesiniz.Sonuçta burda bi emek var.
  .
  Benim boyum 171-172.Olmak istediğim boy 180 ama tek seansta 177-179 olabileceğim için eğer ameliyat olursam bu da yeterli.

  Boyuma aşırı takıntılı değilim o yüzden ameliyat olmayabilirim asıl amacım tebrik etmekti.Sadece bi sorum var izin verirseniz.Her gün bacak esnetme

  hareketleri yapıyorum (bi hastalığım yok sağlık için) ve merak ettiğim boy uzatma ağrısı bu bacak esnetme acısından fazla mı az mı? Çünkü bacak

  esnetirken bayağı acı veriyor.3-5 dakika bu acıya katlanılabiliyor ama saatler sürerse ciddi sıkıntı.

  • Teşekkür ederim 🙂 değerli yorumun için. Haklısın ben şuan benimle aynı boyda olanlardan çok daha mutluyum. Çünkü emek verdim. Kıymet biliyorum. Zor zamanlar neticesinde bu mutluluğa kavuştum. Senin eğer takıntın çok yoksa önermem. Bu şekilde kabullenmen mümkünse hayatına buboyla devam etmen daha sağlıklı bir karar olur. yok eğer zaman içinde azalmıyorsa, illa aklını kurcalıyorsa, günlük hayatına dahi mani oluyorsa daolmanı ve kurtulmanı tavsiye ederim. TAbi arada, benim bu dertlerim yok ama neden daha uzun boylu olmayayım diyenler de oluyor. Onlara da tavsiyem iyice araştırıp emin olduktan sonra karar vermeleri. başladıktan sonra, kılıç kınından çıktıktan sonra geri dönmek ne kolay ne de yakışır bir durum olur.

 • Acaba vücut oranları koruyarak bu işlemi yaptırabilir miyiz? Hem üst bölgeden hemde alttan eşit düzeylerde uzatma yaptırmayı düşünüyorum 4 cm femur 3 cm tibia sizce mantıklı olur mu?

  • Şimdiye kadar 20 den fazla uzayan hasta ile tanıştım. Ama aralarından bir tanesi dahi bacaklarım uzadı; gövdem, kollarım kısa kaldı demedi. Hatta bacak uzatma ameliyatı sonrası genellikle daha estetik bir görüntü meydana gelir. Özellikle kızlara -tabi abartılı olmamak kaydıyla- uzun bacaklar daha çok yakışıyor. Ve iki ameliyat olup hem daha çok ve daha uzun süre sıkıtı çekmek sizi çok yorar hem de iki boy uzatma ameliyatı fiyatı iki katına çıkmış olur.

 • Merhabalar, acaba otururken dizlerinizi rahat bir şekilde bükebiliyor musunuz? Ben alt bölgeden 7 cm tibia uzatmayı düşünüyorum, ancak orantısız gözükmesinden korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

  • Merhabalar, evet özellikle üst bacak söz konusu olduğunda boy uzatma ameliyatlarında bir süre diz bükülememesi söz konusu. Ben de epey sıkıntısını çektim. Şükür şuan öyle bir derdim kalmadı Zamanla ve egzersizlerle normal haline dönüyor. Siz tibiadan boy uzatma düşündüğünüz için diz bükme probleminiz mümkün mertebe olmayacaktır. Orantı problemine hiç şahit olmadım. genellikle daha estetik bir görüntü ortaya çıkar.

 • Merhaba ben 24 yaşındayım boyum 178 cm ama çevredeki akrabalarım olsun arkadaşlarım olsun 185 cm ve üstü birlikte bir yerlere çıktığımızda gerçektende rahatsız edici bir durum oluyor estetik amaçlı ameliyat olabilir miyim ve herhangi bir sağlık problemim yok (aksama topallama gibi ) ameliyatın yan etkileri olur mu veya iz kalır mı?

  • Merhaba Doğukan bey, boyunuz Türkiye boy ortalamasının üstünde fakat boy algısı herkeste farklı olduğu için kimsenin birşey demeye hakkı yok. Önemli olan sizin ne hissettiğiniz. bunu da en iyi siz bilirsinz. Estetik uzatma ameliyatı için internette iyi bir araştırma yaparsanız sizi anlayışla karşılayacak ve yardımcı olacak doktorlar bulabilmeniz mümkün. Ayrıca Boy uzatma ameliyatının da riskleri söz konusu. olacağınız yönteme ve doktora göre izler değişiyor. Doktordan örnek hastaları göstermesini rica ederseniz daha net görürsünüz. Sakatlık riski olabildiğince az ama yine de işin ehli bir doktora görünün..

 • Merhaba öncelikle geçmiş olsun,sürecinizi başından sonuna kadar okudum bilgilendirmeleriniz çok değerli.acaba 2.ameliyatı hangi yöntemle olmayı düşünüyorsunuz ve hangi doktoru tercih edeceksiniz,birde ben 40 yaşında 1.67 boyunda ve yaklaşık 30 yıldırda bu durumu takıntı eden birisiyım ameliyat olmak için çok mu geç acaba? Cvb larsan sevinirim…

  • Teşekkür ederim kardeşim…

 • abi seni tebrik ederim benim yaş 17 boyum 174 ilerde bende olacam insallah benim tek sorunum beni amaliyat ederler mi çok takıntım var..

  • sağol kardeşim. Yaşın henüz 17 ama büyüme plaklarına bir baktırman iyi olur. Eğer açıksa doğal yollardan uzamak büyük nimet. yok eğer kapanmışşsa iyice düşünüp, yeteri kadar da araştırdıktan sonra muayene olup doktorla karar verirsin. Birkaç doktorla görüşürsen illa seni anlayan bir doktora denk gelirsin.

 • İyi günler İbrahim Bey, ikinci ameliyatı olmayı düşünüyordunuz. Oldunuz mu?

  • İyi günler Büşra hanım. evet kısmet olursa seneye tekrar boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorum. Şuan ki boyum 1.68 cm. ama Türkiye erkek boy ortalaması 1.74 olduğu ve zaten ameliyatın ağrısını risklerini vs bilen biri olarak çok fazla zorlanacağımı da düşünmüyorum.

 • Öncelikle geçmiş olsun her ne kadar istesemde bi türlü cesaret edip ameliyat olamadım bana cesaret verdiniz bende boyumdan rahatsızm hergün sıkıntı yapıyorum ve ameliyat olmak istiyorum öncelikle kaç yaşında ameliyat oldunuz ve toplam ne kadar sürdü normal eskisi gibi yürümeniz . iz varmı. son olaram acıya dayanıklı değilim çok ağrı yaptımı 🙂

  • teşekkür ederim Ahmet hocam. Darısı başına 🙂 eğer çok fazla takıyorsan ve artık aklından çıkmıyorsa ameliyat olmak eni sonu mutlu ediyor. şahsen ben de ağrı sızıya dayanıksızdım. iğneden bile korkardım. ama takıntı işte. tek çözümü boyumuzun gerçekten de uzaması. bunun yolu da ameliyat.. zor bir süreç ama bitiyor en nihayetinde..

 • hiçbir sorun olmadığına gore sanırım doktorunuz çok iyi..kime ameliyat oldunuz lütfen ismini tam olarak yazar mısınız ? :/ yorumları okudum doktorun adını soyadını falan pek anlayamadım 🙂 bu arada diz kapağının üstü değilde alt kısımdan uzatma da yapıyormuydu doktorunuz ? üst kisimdan uzatma olunca hoş görünmez diye dusunuyorum çunku 🙁

  • ben doktor Hacı Kutlu’ya holyfix yöntemiyle ameliyat oldum. başarılı bir doktor evet. Benim üst bacağım çok kısa olduğu için üstü tercih ettim. ama sizin öyle bir derdiniz yoksa alt bacak her zaman daha ağrısız olur ve hareket kabiliyetiniz de daha fazla olur.

 • Merhabalar Ben 19 yaşındayım 170 boyundayım bu ameliyatı ileride olmak istiyorum lütfen kısa değilsin deme ettafımdakiler hep uzun babam bile 178 ben yanında küçük duruyorum ailede hep uzun kuzenlerim hep 180 ve ustu bu beni çok rahatsız ediyor ben bu ameliyatı olmaya kararliyim sorumsa Doktorlar bana bu ameliyatı yaparlarmı Lütfen cevapla Teşekkürler

  • Merhaba Ahmet kardeşim. Boy konusunda yorum yapmak çok doğru değil bence de. 1.77 olup boyum yüzünden sabaha kadar ağladım diyenlere şahit oldum. 40 yaşında adamlar bile bu takıntıyı yenemeyip ameliyat oluyor. Doktorlarla bizzat görüşmeni tavsiye ederim. bu alanda başarılı doktorlar umarım anlayışla karşılayacaktır.

 • Bende ameliyat oldum 20.günüm ayaklarımda aşırı şişme oldu olağan bir durummu kardeşim . Birde geçe uyutmuyor ağrılar ağrı kesiciler fayda atmemeye başladı . Şuanda sadece Walker ile evin içinde günde birkaç kez ufak yürüyüşler yapabiliyorum normalmi

  • Merhaba Arzu hanım öncelikle geçmiş olsun. BAşlamışsınız. İlla bitecektir bu günler. Zira benim bitti 🙂 İlk zamanlar ayakların su toplayıp şişmesi normal. hareket edin ve bol bol su için iyi gelecektir. Ağrılı geceleriniz evet oluyor malesef. benim de çok uykusuz gecem oldu. ama çok şükür şimdi eskisinden de rahat uyuyorum. darısı başınıza 🙂
   Hangi yöntemle ve hangi doktora ameliyat oldunuz öğrenebilir miyim?

   • Benim gibi tamamen dışardan ameliyat olmuşsunuz. Muharrem hoca da evet başarılı bir doktor. Fizik tedavi konusunda çok haklı. İnsan bacağında cihaz varken gerekli eforu sarfetmekte zorluk çekiyor ama gerekirse sevdiğiniz bir müziği açıp ve en önemlisi hiç ertelemeyip aklınıza geldiği anda egzersiz yapmanz. o an küçük-büyük, zorlu-kolay farketmez fakat zamanla tempoyu arttıracak egzersizlere yönelmeniz lazım. Aşil tendonu evet. Bacak uzadıkça o kısa kalıyor. o yüzden mümkün mertebe esnetme egzersizleri yapmanızı tavsiye ederim. Civileri evet genel anestezi ile çıkardım ben. ama birçok arkadaş anestezi olmadan da çıkarıyor. buna doktorunuzla karar vermek en doğrusu. Cihaz çıktıktan sonra 2 ay sonra ise nerdeyse tamamen normal yürümeye başladım ben.

 • İyi günler, bu ameliyat ilerde sıkıntı oluşturur mu? Kalbimiz elimizi sıktığımızda yumruğumuz kadar. Ve vücut ona göre ayarlı yani o boya göre kan pompalıyor. Ameliyat okursak kalp buna uyum sağlar ama zaman geçtikçe 40 yaşına vs. Geldiğimizde yorulup kalp krizi geçirme gibi bir durum söz konusu mudur? Bu hep kafama takılan bir soru. Ayrıca ameliyat sonrası eskisi gibi misiniz erken yorulma ya da başka bir durum oldu mu?

  • İyi günler Derya hanım. bu soru bana çok geliyor. Kalp krizi geçirir miyiz diye. bu sadece internette dolaşan bir dahiliye uzmanının fikri. ben en azından hiç bir yerde butarz bir riske denk gelmedim. bu konuda konuşması gerek kişiler bu ameliyatı yapan ortopedi doktorları. Boy uzatma ameliyatı risklerini hangi kaynaktan incelerseniz inceleyin bu tarz bir riskten söz edilmiyor. ben rastlamadım en azından. bulursanız buradan paylaşın lütfen 🙂 benim de mantğıma göre boy uzadığında kalp yetersiz kalıyorsa o zaman kilo da alındğında kalp yeteriz kalır. vucudun hatta çok daha büyük oranda büyümesi orada da söz konusu çünkü. üstelik doktorun yazısına dikat ettiyseniz, böyle saçma sapan sebeplerden bize gelmeyin diyor, yani bizi anlamayan birçoğumuza hayatı zindan ene kısalığa saçma sapan diye bahseden bir yorum ne kadar dikkate alınır buna siz karar verin.

 • Öncelikle çok geçmiş olsun, zorlu bi süreci geride bırakmışsınız. Benim endişe ettiğim konu şu, bu ameliyattan sonra yardımsız yürüyebilmek ne biliyim işe gidip gelebilmek mümkün oluyor mu ? Açıkçası 2 yıl sonra üni mezun oluyorum ve olduğum gibi de bu ameliyatı düşünüyorum çünkü özgüvenim çok sarsıldı 14 yaşından beri.

  • Teşekkür ederim Gülben hanım.
   hastalar genellikle boy uzatma ameliyatından 1-2 gün sonra walker kullanarak yürümeye başlarlar. Kimi hastalar ilk haftasında kimi hastalar 3-4 ay içinde desteksiz yürümeye başlarlar. bu daha çok hasta ile ilgili bir durum. cihazlar çıktıktan sonra 1 ay içinde ise hızlıca toparlarsınız. ve umarım yeni boyunuza kavuşursunuz ilk fırsatta.

   • Anladım çok teşekkürler cevabınız için

 • Merhabalar, geçmiş olsun,bu ameliyatta sakat kalma gibi riskler var mı tek korktuğum tarafı o ameliyat başarısız olur deforme bırakması gibi sözkonusu mu?

  • Merhabalar
   boy uzatma ameliyatı her ne kadar estetik bir ameliyat da olsa neticede bir ameliyat yöntemi. ve her ameliyatta da bir risk vardır. Sakat kalma genellikle görülmez ama siz yine de tecrübeli bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Başarılı ve dikkatli ameliyatlarda bacakta çok küçük ve özellikle erkekler için çok rahatsız edici izler kalmaz.

 • Merhaba.Ben holyfix yontemi ile boy uzatma amilyati olmak istiyorum.Alt bacak ve üst bacaktan 8′ er cm yani toplam 16 cm uzamak istiyorum.bu mumkunmu. Birde sakat kalma riskim varmi ogrenmek istiyorum.Yardimci olursaniz sevinirim.

  • Merhaba
   Son zamanlarda çok daha hızlı normal hayata dönüldüğü için kombine yöntem tercih ediliyor. Ben de kombine yöntem tavsiye ederim. 8+8 açıkçası imkansız değil ama zor. üst 7.5 alt 6 cm bana göre ideal. ve gerçek şu ki muhtemelen 13-14 cm i fazlasıyla yeterli bulacaksınız. bunu uzayınca da anlar veya süreç içinde karar verirsiniz. orjinal olarak uzamak çok farklı bir duygu çünkü.

 • Abi senin adına çok sevindim insanın hayallerine kavuşması kadar güzel birşey yok ben kombine sistemini soracaktım bu sistemle sizin sisteminiz aynı mı aynıysa siz 1 sene demişsiniz internette kombine sistemi 6 ay yazıyor cevaplarsanız çok sevinirim

  • Teşekkür ederim kardeşim. Darısı başına:)
   Holyfix yöntemi evet 9-12 ay sürüyor.
   Kombinede ise uzatma cihazı yaklaşık olarak 3-4 ayda çıkabiliyor.

 • Selamun aleykum abi ben 16 yasindayim 162 boyum var boy uzatma ameliyati olmak istiyorum en fazla ne kadar uzar 180 olmam mumkunmudur

  • Aleyküm Selam kardeşim.
   Öncelikle bir endokrinoloji doktoruna görünmeni tavsiye ederim. Büyüme plakların açıksa beslenme egzersiz ve uykuna dikkat ederek inşallah uzarsın. Eğer büyüme plakların kapalıysa ailenle de görüşüp beraberce bu konuda başarılı bir doktora gidip plan yapmanız da sağlıklı olur. Fakat öyle sipariş usulü 1.80 istiyorum demekle olmuyor bilgine 🙂
   bu zorlu ve meşakkatli bir yol. önce 1.70 leri gör bakalım. Sonrası Allak kerim.

 • Merhabalar.kombine yontem yapandoktor isimlerini yazabilirmisiniz.

 • Merhaba.Boy uzatma ameliyati kaç yasina kadar yapilir?

  • Merhaba
   Boy uzatma ameliyatı kişinin büyüme plakları kapandıktan sonra veya ilerde çok kısa kalacağı anlaşılırsa yapılabilir.

 • Ben haci kutlu ile görüştüm.hala çok korkuyorum. Bacağı kesilenler uzama gerceklesmeyenler varmış.asiri korkuyorum haci kutlu kombine yonyltemle ameliyat ediyor mu acaba

  • Merhaba
   Bir şey sorucaktım acaba hacı kutlu henuz boy uzatma estetik yapıyormu yani görüştünüzmu ne zaman bu ameliyatı geçireceksin biraz bilgi verisen sevinirim?

   • Merhaba Aleyna
    Hacı bey şuan için estetik uzatma ameliyatı yapmama kararı aldı. Tekrar yapma kararı alırsa öğrendiğimde haber yazarım mutlaka. Sanırım senin ameliyatına daha var. Farklı doktorlar da bakabilirsin. Özellikle kombine yöntemde başarılı doktorlara bakabilirsin. Türkiyede değilsen gelmeden evvel doktor beyin asistanıyla detaylı görüşüp kalacak yer vs için tavsiye alman faydalı olur. Hastaneye yakın ve rahat edebileceğin bir yer tavsiye ederim.

 • Merhabalar size nasıl ulaşabilirim bi kaç sorum olucak

  • Merhabalar
   beklenenzafer@gmail.com a mail atabilirsiniz. Mümkün mertebe dönmeye çalışırım

   • Merhaba Aleyna,
    Görev yaptığım yer dağlık bir bölge. Yolları da haliyle yokuşlu. Benim için de egzersiz oluyor. Uzun uzadıya da yürüyebiliyorum. Eskisine oranla biraz daha erken yoruluyorm. Bunun sebebi de ameliyattan ziyade uzun süre hareket azlığından kondisyonumun düşmesi. Tembelliğimi bir kenara bırakıp arada bir koşsam tamamdır 🙂 ama artık zamanla 🙂 Elimden geldiğindce foto ve videoların devamını çekmeye çalışacağım.

    • Rica ederim Aleyna 🙂
     umarım daha da faydalı olabilirim. Ve umarm hayalindeki boya en sağlıklı olacak şekilde ve biran önce kavuşup 1.60 ın üstünde huzurla dolaşırsın.
     Fakat şunu söylemeliyim ki Hacı Kutlu artık estetik uzatma ameliyatı yapmama kararı aldı. Bunun sebebi estetik uzatmalarda problemle karşılaştığından değil takiplerinin epey zaman almasından. Yine de bu alanda başarılı doktor sayısı epey olduğundan iyi bir araştırmayla farklı doktorlara da görünebilirsin. Doktorlara görüşürken özellikle hastalarıyla görüşme talep etmeni tavsiye ederim. bir doktor hakkında en kesin bilgiyi hastalardan alırsın. Ayrıca ameliyat sonrası ailenin yanında kalmanı tavsiye derim. ve 1 seneye gerek yok. örneğin kombine yöntem olursan 3–4 aayda cihazların çıkar ve 5-6 ayda epeyce toparlayabilirsin.

    • Teşekkürler bu operasyon suresinde evet tabi bende ailemle olmak isterdim biz turkiyede yaşamıyoruz ondan turkiyede kalacak yer sordum hem şu aşağdaki arkadaş hacı kutlu ile görüştüğünü yazmış bildiğin güvenilir başka bir doktor varmı acaba ?Teşekkürler

 • merhaba, kombine yöntemle 12 cm uzamak için 4 ay yeter mi yoksa daha mı fazla süre gerekiyor?
  bir de yaş sınırı var mı?

  • Merhaba
   Günde 1 mm uzama oluyor. Haliyle 10 günde 1 cm 60 günde 6 cm uzarsınız. 12 cm için iki ameliyat geçirmeniz gerekir. Yani kombine yöntem ile ameliyat olur 3-4 ayda birincisini atlattıktan sonra 3-4 ay bacağınızın esneme ve güçlenmesini bekledikten sonra doktor kontrolunde ikinci ameliyata başlayabilirsiniz.

 • merhabalar ben1.64 cm boyundayım nişanlım 1 ay önce benden ayrıldı ve şuanda psikolojim ve özgüvenim yerlerde bende olmak istiyorum.7 cm daha uzamak istiyorum.ve bu kombine yöntemi amaliyatı tam olarak maaliyeti ne kadar olur.cevaplarsanız sevinirim

 • Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Benim merak ettiğim daha çok ameliyat sonrası uzun vadede bacağın durumu. Doktorunuz size mutlaka anlatmıştır belli bir zaman sonra tamamen doğal bir bacak gibi mi oluyor? Spor yaparken herhangi bir sıkıntı oluyor mu?

  • Merhaba Dursun bey,
   Ameliyat sürecinde egzersizlerinize ve pansumanınıza dikkat ederseniz, ameliyattan sonra da egzersiz+yüzme ile kısa zamanla eski doğal durumunuza dönmeniz mümkün. Sonradan kaynayan kemikler de zamanla orjinalinden ayırt edilemez hale gelir. Kemikleriniz iyice kaynadıktan soanra şuan yaptığınız sporları yapmaya devam edebilirsiniz.

 • İyi günler hocam ben 21 yaşındayım 1,72 boyundayım 6 santim kadar uzanmak istiyorum bişey soracağım ameliyat olunca cihaz çıkarılana dek demişsiniz ya 3-4 aya çıkarıyorlar kombine yönteminde o süre zarfında hastahanede kalma yani orda yatma şansımız var mı

  • iyi günler Doğan bey,
   3-4 ay hastanede kalmak doktorların da pek tavsiye ettiği bir durum değil. Benim tavsiyem eve gitmeniz. kendinizi rahat hissetmeniz çok önemi. eğer mümkün değilse hastaneye yakın uygun bir yer de bakabilirsiniz.

 • Hocam tekrar merhaba.ben doktorla konuştum sanırım karar verdim.ama şu konuda tedirginim istanbul dışındayım o halde uçağa binmek sorun olurmu cihaz bacaktayken mikrop kapma durumları olmaz mi.ve çok sık gidip gelmem mi gerekir.kac defa kontrole gidiliyor kontroller uzaktan oluyormu

  • Inşallah sağlıklı bir ameliyat süreci olur sizin için hocam. Hangi doktorla görüştünüz?
   Uçak konusunda endişeniz olmasın. Uçak firmalarının bu tarz hastalar için indirme bindirme şekilleri farklı ve personel yardımcı oluyor. Ben de Adanadan gidip geliyordum. Şükür bir sorun olmuyordu.

 • Ve birde 30 yaşında olmam geç kalmış olduğun anlamına geliyor mu

  • Rica ederim hocam. Yaşınız hala çok genç. Ameliyat içn problem edecek yaşta değilsiniz. Kombine ile klasik yöntem arasında 5-10 bin tl fark olur. Kombine yöntemde ameliyat süresi daha uzun olduğu için enfeksiyon ihtimali daha fazla olur. o yüzden mümkün mertebe işinin ehli doktora ameliyat olmanızda fayda var.

 • Teşekkürler hocam peki kombine yöntem fiyat farkı çok fazla mi ve kemik iltihabı riski nedir

 • Merhaba bende bir psikolojik danışmanım.30 yaşındayım ve 5 cm için istiyorum.gecen toplam süre kaç ay acaba.cihazla kac ay yaşamam gerekecek

  • Merhaba hocam. İstediğiniz uzama miktarı gayet makul ve bacağı çok zorlamaz. Holyfix yönteminde dış sistemin çıkması 10-13 ay kombine yöntemde ise 3-4 ay sürer. Kombine yöntem olursanız ve eğer kemik çapınız genişse 3 ay civarında da sistem çıkabilir.

 • Merhabalar.
  Boyum 168-169 boy takintim herseyin onune gecmeye basladi bir suredi yoktu tekrar hortladi 23 yasindayim 75 kiloyum. Kilonun onemi var mi bilmiyorum ameliyat olma konusunda kararliyim o yuzden size sorum boyum ameliyat olduktan sonra ne kadar olur ve normal hayatima donmem ne kadar zaman alir asagi yukari cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

  • Merhaba Alperen
   Zayıflık bu ameliyatta avantaj olur. Şuanki kilonuzda da ameliyat olabilirsiniz fakat kilo vermenizi tavsiye ederim. Tek ameliyatta 6-8 cm iki ameliyatta e 12-15 uzamanız mümkün. Holyfix yönteminde tek ameliyat için bir yıla yakın zaman sonra normale dönmeye başlarsınız. kombine yöntemde ise 3-4 ayda cihazınız çıkar ve 5-6 ay civarında normal yürümeye başlarsınız.

 • 1.50 boyundayım ve hayat inanın çok zor. Bunu aileme anlatıyorum, anlatıyorum şükret diyorlar. Daha önce bacaklarım yamuk olduğu için toplamda 13 kez ameliyat geçirdim. Bunları yapan dr. Salih Marangoz kendisine minnettarım. 2 yıl geçti ameliyatlarımdan sonra yanına gidip boy uzatma ameliyatı olacağımı söyledim. Çok zorlu bir süreç olduğundan bahsetti boyunun çok kötü olmadığını söyledi ve olmamanı tavsiye ederim dedi ama ben artık gerçekten yapamıyorum. Yani bu şekilde hayatımı idame ettiremiyorum. Ve son dört ameliyatım onun sayesinde bacaklarım düzeldi. Şuan boyum kısa. 25 yaşındayım. Geç mi kaldım bilmiyorum. Sizden şunu merak ediyorum, bir psk olarak benim ne durumda olduğumu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur küçük adam diye lakaplarım var. Hayatıma son mu vereyim, yoksa ailemi ikna edebileceğim bir yöntem metot yok mu? Bıktım. Bıktım.

  • Öncelikle musterih olun. Kesinlikle geç kalmadınız. Ben 24 yasimda ameliyat oldum. Suan 26 yaşındayım 1 sene sonra 1 ameliyat daha düşünüyorum. 35-40 yaşında ameliyat olanlara da şahit oldum.
   Umitvar olmadıkça. Sabretmedikce hayaller için cabalamadikca hayat çekilmez
   Bize düşen de tüm zorluklara ragmen mücadeleyi elden bırakmamak. Ailenizi bu alanda tecrübeli bir doktora goturmenizi öneririm. Daha önce estetik uzatma ameliyatı yapmış biri olmasi önemli
   Doktorunuz boyunuz normal demiş. Normal olmak dışardan değil içerden karar verilebilecek birşey. Siz normal hissetmiyorsaniz kimin ne dediğinin önemi olmuyor. Inşallah normal hissedeceğiniz ve mutlulugunuzu burada paylasacaginiz günlere vesile olmak bize kısmet olur. Sorularınız olursa tekrar sorabilirsiniz.

 • Selam bişey soracam size acaba kemik uzatilirken şiinirlerde ve kaslarda çok ağrı oldumu ve suan durumunuz nasıl acaba hocam.

  • Kemiklerde bir ağrı hissetmedim. Daha çok 4-5 cm den sonra kaslarda gerilme oluyor. Uzattikca da gerginlik artıyor. Genellikle 6-8 cm olunca kaslar zedelenmesin diye doktor uzatmayı durduruyor.

  • Kemiklerde bir ağrı hissetmedim. Daha çok 4-5 cm den sonra kaslarda gerilme oluyor. Uzattikca da gerginlik artıyor. Genellikle 6-8 cm olunca kaslar zedelenmesin diye doktor uzatmayı durduruyor.

 • Geçmiş olsun İbrahim bey bende boy konusunda sıkıntı cekenlerdenim bu ameliyat yöntemlerini araştırıyorum eminim siz ve sizn gibi estetik amaçlı olanlarda olduğu gibi bizde de bu ameliyat oncesi sonrai tedirginlikleri var. Cihazi cikarma Ameliyatı da mi 2 saat surdu ? Su andaki durumunuz nasıl?sizde hukukcu arkadas gibi yeni videolar paylasr misinz bazı sitelerde bacaklarin bir daha eski islevlerini yapamayacağını sakat kalma riskinin çok fazla olduğunu dile getiriyorlar bunlarda insanı gerçekten psikolojik olarak kötü etkiliyor yani benim açımdan bu böyle ameliyata karar vermeden once sizn gibi böyle bişeyi yaşamış birnden bunları öğrenmek iyi gelecek

  • Teşekkür ederim Esra hanım. Cihaz çıkarma ameliyatı en fazla yarım saat sürüyor. Şuan ise hamdolsun işime gücüme gidip gelebiliyorum. Normal bir insan ne yapabiliyorsa ben de yapabilirim. En yakın zamanda bacağımda cihaz varken ve cihaz çıktıktan sonra nasıl yürüdüğüme dair videolar ekleyeceğim. Umarım siz de en kısa zamanda bu hayalinize kavuşursunuz.

 • Merhabalar 🙂 Öncelikle çok teşekkür ediyorum böyle bir sayfa açıp bizlere yardımcı olduğunuz için. Ben 18 yaşımdayım ve seneye üniversiteye başlayacağım. Tek hayalim bu ameliyatı olmak ancak sadece 3-4 ayım var. Haziranda başlayıp Eylüle kadar bitirmek zorundayım ameliyatı çünkü üniversitem başlamış olacak. Sizce 3 ay yeterli mi yürüyerek okula gidebilmem için? Yoksa çok daha uzun bir süre mi gerekli?

 • Hocam merhaba, ameliyatı düşünüyorum ilerde ama korkuyorum açıkcası herhangi bir yan etkisi oluyormuymuş ameliyattan sonraki 5-6 sene gibi zaman zarfında. Diğer sorum ameliyattan sonra ağrılar çok oluyor mu dayanılmaz düzeyde mi bir de cihaz takıldıktan sonra lavabo ve duş ihtiyaçlarınızı karşılamak zor oluyor mu?

  • Merhaba kardeşim.
   Eğer takintin çoksa cesur bir kararla almani tavsiye ederim. Yok eğer korkun takintini bastırıyorsa son kararı vermek için doktora muayene olmanı ve olmak ya da olmamak yönünde kesin bir karara varıp arkasında durmanı tavsiye ederim. Aksi takdirde aklını kurcalar durur.
   Ameliyat sonrası ağrılar oluyor evet. Kiminde az kiminde çok. Dayanılmaz değiller ama.sabretmeni gerektirecek ağrılar da olabiliyor. Ağrı kesiciler rahatlatıyor.
   Lavabo için klozet olması gerekli. Duşunu ise hastaneden çıktıktan 15 gün kadar sonra alabiliyorsun.

 • Merhabalar ibrahım bey öncelikle geçmiş olsun ve bu kadar sabırla ve güzel cevaplar verdiğiniz için kendi adıma çok teşekkür ederim. BenM de ne yazikki boyumla ilgili çok takintilarim var ve bende bu boy ameliyatı olmak için araştırmalar yapıyorum benim sorum hacı bey hangi hastane m görev alıyor ve doktorla ilk nasıl iletişime gectinz bu ilk muayene de nasıl bi yol izleniyor bu konu hakkında bilgi verir misiniz

 • Merhabalar ibrahim bey havi kutluya mi miayene oldunuz? Tek seans 6-7 cm uzama su anki fiyatlar nedir? Sizin zamaninizda 37 000 demistiniz su an ne kadardir?bir de desteksiz cihazla yurrugunuzde disarida dolasabiliyor muydunuz?

  • Merhabalar Ali bey. Evet Haci beye ameliyat oldum. Su siralar bildigim kadariyla 50-60 bin arasi fiyat soyluyor. Durumu musait olmayanlara da yardimci oluyor ama ne kadar indirir bilemiyorum.
   Evet cihazla carsi pazarda desteksiz yurudugum epey zaman oldu. Videolarim da var. İlk firsatta buraya yukleyecegim.

 • yahu bunlar yorumları okumuyorlar mı bazen aynı seyi sormuslar :d HELE SU 191 OLMAK İSTEYENE KOPTUM :>D ben 6.5 cm için neler cektim adam 191 olmak isitiyor heeheyyytt yiğdim seni tanımak isterim beni mutlaka ara 😀

  • 🙂
   Herkesin kendi psikolojisi olcusunde derdi var iste kardesim. Ben de bazen sasiriyorum ama.saygi duyuyorum. Su ayni sorulari sorma konusunda da haklisin 🙂 biraz okusalar iyi olacak ama elimden geleni yaparim yine de..

  • Benim hayatım alt üst oldu bu takıntı bende 1 sene önce ciki ve sikmaya başladı eğer olamazsam malesef canima kiyicam ben bu kararımda çok ciddiyim çünkü hayat zindan oluyor her geçen gün

 • Merhaba , Ben de bir psk danısmanım. Bu sene mezun oldum ve aynı sekilde atandıktan sonra bu ameliyatı yaptırmak istiyordum. Fakat surec cok zor gozukuyor. 1 sene evde durmak , uyuyamamak vb. Bu teknigin daha iyisi yok mudur acaba? Daha kısa surede acıyı dindiren ve kendi elinizle degilde otomatik olarak uzama yapabileceginiz ?

 • Ben şimdi polis özel harekat görevim kardeş yani uzatmak istiorum ama şimdi boy uzatma ameliyatı olan kişiler. Çok ağırım var ve sonralarda yürümeye başladım ama arım. Sızım. Hallen devam edi o diyolar böle bisi varmı

  • Boy uzatma ameliyatı ağrılı ve uzun bir süreç. Bir süre rahat yürüyemeyeceksiniz ve rahat uyuyamayacaksınız. ama mekik sertleştikten snra ve cihaz çıktıktan sonra normale hızlı bir şekilde dönersiniz. Eskisi gibi koşar hoplar zıplarsınız. Tabi bunun için epey sabırlı olmanız gerekir. Mesela çok şükür ben şimdi eskiden ne yapıyorsam aynısını yapıyorum.

 • sen kaç para ödedin 5 6 cm için ve vücüdunda ayakların oratısızlık varmı belirgin bir şekilde

  • Ben 8 Haziran 2015 te oldum ameliyatımı. o zaman için doktoruma 37 bin tl ödedim. Bende orantısızlık olmadı. aksine daha estetik bir görünüm kazandı. Çok aşırı uzun olmadığı müddetçe uzun bacaklar daha estetik gösterir.

 • Oncelikle böyle bir site açtığınız için teşekkür ederim.Bende uzun yıllardır takip ediyorum boy uzatma ameliyatını.En büyük hayalim diyebilirim.Benim boyum 1.73
  Hedefim 1.78
  Hacı kutlu beyin sistemi kafama yatan konfor açısından.boy uzatma işlemi bittikten sonra belirli bir süre kemikler kaynayana kadar cihaz çıkmıyor.peki cihazla birlikte günlük işlerimizi yapabilırmiyiz 1.sorum bu.araba kullanabilirmiyiz.yurüyebilirmiyiz.bu sureci evde geçirmemiz sartmi
  2.sorum 5 cm tek seans icin ortalama fiyat ne kadardir.cunku miktarlar dogal olarak bir hayli yuksek. Cevaplarsaniz sevinirim.

  • Boyunuz fena değil ama istediğiniz boya erişmek de tabiki iyi bir sabırdan sonra hakkınız. Cihaz bacağınızdayken de destekle de olsa yürüyebilirsiniz. ben 3. aydan sonra cihazla desteksiz yürümeye başladım. arabanızın gaz ve fren pedalları vs çok aşırı sert değilse araba da kullanabilirsiniz. hatta iyi gelecektir size. çünkü evde sürekli yatınca vucut tembelliğe alışıyor ve iyileşme süreci de yavaş ilerliyor. Ödemeyi ise tek ameliyat için ödersiniz. genelde 6-7 cm uzatma gerçekleşir. siz istersenz 5 de bırakabilirsiniz. fiyat aynı olur. ikinci ameliyat için ise tekrar aynı ödemeyi yapmanız gerekir. ben 37 bin vermiştim.

 • hocam sorması ayıp bu ameliyat için ne kadar ödedin? Ben de bir öğretmenim ve bütçem yeter mi bilmiyorum. Bir de o cihazla yaşamak zor mu? Koltuk değneği kullandın mı?

 • Merhabalar geçmiş olsun öncelikle. Dr Hacı Kutlu bir röportajında 1,66 üzerindeki erkekleri ameliyat etmediğini söylemişti. Doktorların yaklaşımı nasıl oluyor? Benim boyum 1,73 ameliyat yaparlar mı? Teşekkür ederim

 • Tek seansta 6-7, çift seansta 10-14 cm derken, çift seanstan kastınız 2 kere ameliyat olmak mı hocam?

  • evet. seans derken ameliyatı kast ediyorum. çift seans iki ameliyat anlamına geliyor.

 • Fiyat 5 -6 kere sorulmuş fiyat harici bütün cevablar verilmiş fiyat nedir önemli olan kısımlardan biriside bu fiyatlar ortalama kaç ile kaç arası değişim gösterektedir ?

  • Fiyat bilgisi doktora yönteme ve zamana göre değişiyor. Yine de ortalama alt ve üst rakam vermek gerekirse 15-65 bin ti arasında değiştiğini söyleyebiliriz. 15 den başlayanlar İlizarov metodu 65 e varanlar ise kombine metodu ile yapılan ameliyatlar..

 • Peki biz gitsek 171 boy var estetik olup 25 cm uzamak mümkün mü siz olmussunuz neticede

  • Boyunuz 1.71 olsa da önemli olan boynuzu ne kadar dert etiğiniz. Ciddi anlamda takıntılarınız varsa doktorlar bu talebinizi geri çevirmeyeceklerdir. Sadece bu sürecin ciddi sabır gerektirdiğini unutmayın. Fakat 25 cm uzamak pek gerçekçi ve sağlıklı olmayabilir. Genel olarak tek seansta 6-7 çift seansta ise 10-14 cm uzamanız mümkün. Daha fazlası için doktorunuzla uzun yıllara dayanan bir tedavi metodu ayarlamanız gerek.

   • Selamun aleykum kardeş ben bayanım boyum 158 ve ben en az 165 olmak istiyorum çünkü beden eğitimi öğretmwniyim evet nasıl bu boy demeyin beden eğitiminde boy esası yok ama öğrencilerin yanında falan cok kısa kalıyorum ve boyumu cok takıyorum bu ameliyatın yaşla bi alakası varmı ve ille bacaktanöı uzatıyolar sonra bacak ile üst beden arası uyumsuz olmazmı lütfen maliyetini yazarmısın ve sizde öğretmensiniz galiba izin olayını nasıl hallerriniz teşekkürler;)

 • Merhabalar boyum 162 en fazla ne kadar uzatilabilir. Bir 175 olma imkani var midir? Tesekkurler

  • Merhabalar Asım bey..
   tek seansta 6-7 cm, çift seansta ise 10-14 cm uzamanız mümkün. bunun için önceden muayene olduğunuzda kesine yakın rakamları doktor bey sizinle paylaşacaktır. sanırım 10-14 cm de sizi gayet mutlu edip içinizi rahatlatmaya yetecektir.

   • Merhaba dr haci kutlu bey holyfix ile 1 saatlik ameliyat la 5 cm uzatma 2 veya 2 bucuk saatlik ameliyat ilede 10 cm lik uzatmayi yapabildigini yazmis bu tek ameliyat yerine gecmiyormu ? Ayrica facebook sitesinde bir bayanin boyunu 2 bucuk ayda 7 cm uzattigini yazmis ve uzatmanin devam devam ettigini yazmis bu 7 cmlik uzatmaya 2. Ameliyat sonrasinda mi gelinmis sizin demeneniz 1 ameliyatla 6 7 cm o ise yazisinda 2 2bucuk saat suren ameliyatla 10 cm uzattigini soylemis anlayamadim nasil oldugunu aydinlatirmisiniz acaba

    • Merhaba
     Anlaşılan epey kafan karışmış 🙂
     Tek ameliyatla ancak 6-8 cm mümkün oluyor. Nadir vakalarda 8 cm in üstü de görülebilir. holyfix ameliyatı da ortalama 2 saat süren bir ameliyat. tabi zorluğuna göre 1-3 saat demek de mümkün. ameliyat olduktan 5-10 gün sonra günde 1 mm olmak üzere 10 günde 1 cm 70 günde 7 cm kadar uzatma yapılabilir. anladığım kadarıyla bahsettiğiniz hasta da 7 cm e kadar uzatma yapmış. kasları esnek olduğu için de uzatmaya devam ediyor. yazdığınız bilgide o kişinin ikinci ameliyatı olduğuna dair bir bilgi yok. ilk ameliyatı olduktan sonra kaslar yeterince rahatlayınca da ikinci ameliyata başlanılabilir. bi 6-8 cm daha diğer bölgeden uzatma yapılarak toplamda 12-15 cm kadar uzatma sağlanabiliyor. Umarım aydınlanmışsındır 🙂 karanlık kalan taraflar için tekrar sorabilirsin..

    • Anladigim kaari ile holyfix harici diger ameliyatlar ile mumkun deil 8 cm ustu ama holyfix in uzatma yapilacak kisinin kaslari kemik yapisi el verirse tek ameliyat sonucu 10 cm uzatma yapilmaya guci yeter holyfixin ama butun is uzatma yapilacak kisinin kaslarina ve kemiklerine bagli

 • Boyunuz askeri okul için yeterli değil evet. ameliyat sonrası oluşacak izlerle ilgili askeri okulun şartlarına göz atmanı tavsiye ederim. Ameliyat sonrası oluşan izleri plastik cerrah yardımıyla neredeyse belli olmayacak şekilde sildirebiliyorsun ama emin olmak için okulun alım şartlarını incelersen daha isabetli olur.

 • Bende olmak istiyorum riski var mı boyum 1. 60 ameliyattan sonra iz kalıyor mu askeri okul sınava girerken sıkıntı olur mu?

 • Peki estetik amaçlı boy uzaticamda mümkün mü şuan boyum 168 erkeğiz en az 191 olana kadar yaparlarmi bide maliyeti ne oldu bilgi verirmisiniz

  • Estetik amaçlı evet boy uzatma ameliyatı yapmak mümkün. Yalnız bu ameliyatı olmak isteyen kişilerin boylarına karşı takıntılı olmaları aranır. Kolay bir süreç olmadığı için yalnızca boyundan aşırı derecede şikayetçi olanlara öneriyorum. Tek seansta 6-7 çift seansta ise 10-14 cm uzamanız mümkün.

   • ameliyat izleri çok fazla kalmıyor. Ameliyat olacağınız doktor da bu konuda hassassa daha fazla rahatlarsınız. Ayrıca yine de iyice silinsin isterseniz bir plastik cerraha da başvurup yardım alabilirsiniz.

   • Boy uzatma ameliyatı fiyatları Türkiye’de iyi doktorlar düşünülürse 35 den başlıyor 60 bine çıkıyor. tabi bu dediğim holyfix ve kombine yöntem fiyatları. ama fitbone veya precise çvisiyle olacaksan 180 binlere kadar çıkar.

   • Merhaba, güncel ameliyat fiyatı ile ilgili bilgileri doktorlardan bizzat almanızı tavsiye ederim. Zira ben 3 sene önce uzattım boyumu ve o zamanlar 37 bin tl ydi. Günümüz fiyatlarını da az çok biliyorum ama net rakamlar için muayene olunması taraftarım. İki bacağın birden uzatılması meselesine gelince: doktorlar pek tavsiye etmez. çok zor bir durum oluşur çünkü hasta için.Tavsiye edilen il ameliyattan 5-6-9 ay kadar geçtikten sonra diğer tarafı ameliyat etmek.

Bir cevap yazın